Смекни!
smekni.com

Облікова політика та її призначення з метою ефективного використання в теорії та практиці бухгалтерського обліку (стр. 2 из 2)

3. До малоцінних необоротних матеріальних активів відносити спецодяг та iншi засоби iндивiдуального захисту, очікуваний строк корисного використання яких більше одного року й вартість яких не більше 1000 грн.

4. Придбані (створені) основні засоби зараховувати на баланс за первісною вартістю вiдповiдно до П(С)БО 7 "Основні засоби".

5. Амортизацію основних засобів та інших необоротних матеріальних активів у бухгалтерському обліку нараховувати за прямолiнiйним методом.

6. Амортизацію малоцінних необоротних матеріальних активів i бiблiотечних фондів нараховувати в першому мiсяцi використання об'єкта в розмiрi 100 вiдсоткiв його вартості.

7. Фактичні видатки на ремонт основних засобів відображати в складі видаткiв звітного періоду.

8. Нематерiальнi активи зараховувати на баланс підприємства за первісною вартістю вiдповiдно до п.11-18 П(С)БО 8 "Нематерiальнi активи".

9. Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснювати iз застосуванням прямолiнiйного методу. Строк корисного використання нематеріальних активів установлювати при їхньому одержанні, але не більше 20 років.

10. Лiквiдацiйну вартість нематеріальних активів прийняти рiвнiй нулю.

11. Не визнавати активом, не нараховувати амортизацію, а відображати в складі видаткiв звітного періоду витрати на науково-дослiднi роботи, видатки на підготовку й перепідготовку кадрів, видатки на рекламу й просування продукції на ринку.

12. Платежі за право користування (роялті) розробками, патентами, що не є власністю підприємства, не визнавати нематеріальними активами й відносити на видатки поточного періоду.

13. Одиницею бухгалтерського обліку запасів визнати однорідну групу або вид.

14. Прийняти, що оприбуткування запасів на пiдприємствi здійснюється за первісною вартістю вiдповiдно до П(С)БО 9 "Запаси".

15. Транспортно-заготiвельнi витрати (далi - ТЗВ) по сировині включати до собiвартостi її придбання, а по інших видах запасів обліковувати на тому ж субрахунку, що й вiдповiдний вид запасів, виділяючи окремим рядком, i щомісяця розподіляти мiж сумою залишку запасів на кінець звітного місяця й сумою запасів, які вибули (використані, реалiзованi, безкоштовно передані й т.п.) за звітний місяць.

16. При відпуску запасів у виробництво, продажу й іншому вибуттю, оцінку запасів провадити:

- за середньозваженою собiвартiстю - для сировини, коксу, коксівного вугілля, напiвфабрикатiв, незавершеного виробництва й готової продукції;

- за цінами продажу - для товарів;

- за iдентифiкованою собiвартiстю - для всіх інших видів запасів.

17. Всі загальновиробничі витрати для цілей бухгалтерського обліку й складання звiтностi вважати постійними.

18. У зв’язку зi зростанням виробництва й неоднорiднiстю виробничих процесів, нормальну виробничу потужність встановлювати щомісяця на рiвнi планової величини виробництва.

19. Рахунки класу 8 при веденні синтетичного обліку витрат за елементами не використовувати.

20. При обліку дебіторської заборгованості поточну дебіторську заборгованість включати в підсумок балансу по чистій реалiзацiйнiй вартості, рiвнiй сумі дебіторської заборгованості за винятком резерву сумнівних боргів.

21. Створювати забезпечення для оплати відпусток працівникам підприємства. Інших забезпечень для відшкодування майбутніх операційних витрат не створювати.

22. До складу доходів майбутніх перiодiв включати суми доходів, отримані протягом поточного або попереднього звітного перiодiв, які відносяться до наступних звітних перiодiв.

23. Фiнансовi витрати визнавати витратами того звітного періоду, в якому вони були нараховані. Капiталiзацiю фінансових витрат не проводити.

24. Доходи й видатки включати до складу звіту про фiнансовi результати на пiдставi принципів нарахування й вiдповiдностi та відображати в бухгалтерському обліку i фінансових звітах тих перiодiв, до яких вони відносяться.

25. Доход вiд реалiзацiї продукції на експорт за договорами, що передбачають умови поставки FOB, визнавати у випадку, якщо покупцю передані ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію, тобто після того як завантаження продукції на судно оформлене коносаментом (штурманською розпискою) у вiдповiдностi з Iнкотермс.

26. Розрахунок відстрочених податкових активів або зобов'язань здійснювати при складанні річного звіту. У промiжнiй фiнансовiй звiтностi вiдстроченi податкові активи й зобов'язання приводити в балансі в сумі, визначеній на 31 грудня попереднього року, без їх обчислення на дату проміжної фінансової звiтностi.

Фiнансовi iнвестицiї в 2009 році підприємством не здійснювалися й у бухгалтерському обліку та звiтностi не відображалися.

Акціонерне товариство "Завод Монтажних Виробів" створено на добровiльнiй основі по рушенню зборів засновників, шляхом перетворення Орендного підприємства "Придніпровський завод монтажних виробів" (рішення про реєстрацію Самарського виконкому №396-в вiд 14.12.1992р.) у акціонерне товариство "Завод Монтажних Виробів" (рішення про реєстрацію Самарського виконкому №277/1 вiд 12.07.1993р.)

Опис обраної облікової політики

Згідно наказу №1 вiд 04.01.2009 р. "Про органiзацiю бухгалтерського та податкового обліку, складання фінансової та податкової звітності" на заводі застосовується журнально-ордерна система обліку. Облікова політика підприємства ведеться згідно до вимог національних стандартів та Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звiтнiсть в Україні" №996-XIV вiд 16.07.1996р. Фінансова та податкова звiтнiсть у 2009 р. складалася та подавалася своєчасно. Облік основних засобів, інших необоротних матеріальних активів вiдповiдає вимогам П(С)БО №7 "Основні засоби". Iндексацiя основних засобів у 2009 р. не проводилася. Знос основних засобів визначається у вiдповiдностi з п.26 П(С)БО №7 з використанням норм i методів, передбачених податковим законодавством. Облік запасів ведеться в цілому згідно П(С)БО №9 "Запаси". При передачі у виробництво, продажу та іншому вибутті запасів їх оцінка здійснюється за методом ФІФО. Виробничі запаси проiнвентаризованi на 01.11.2009 р. Облік витрат виробництва та обігу здійснюється у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО №16 "Витрати". Визнання дебіторської заборгованості здійснюється згідно з вимогами П(С)БО №10 "Дебіторська заборгованість". Станом на 31.12.2009 р. дебіторська заборгованість складає 237,2 тис.грн. Визнання та облік довгострокових та поточних зобов’язань здійснюється у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО №11 "Зобов’язання". Станом на 31.12.2009 р. кредиторська заборгованість за товари (роботи,послуги) та поточні зобов’язання за розрахунками з одержаних авансів складають вiдповiдно 150,5 тис.грн. та 361,4 тис.грн., iншi поточні зобов’язання складають 5,6 тис.грн. Фiнансовi результати по формі №2 за 2009 рік наведені вiдповiдно до вимог П(С)БО №3 "Звіт про фiнансовi результати".

Висновки. Дослідження формування та застосування облікової політики підприємств дозволили встановити, що в сучасних умовах процесу її формування приділяється недостатня увага як з боку працівників бухгалтерської служби, так і з боку власників підприємства. Розробки та подальшого вдосконалення потребують питання методики формування облікової політики та її використання в практиці господарської діяльності, структури наказу про облікову політику, її документальне оформлення, визначення суб’єктів її формування, коригування і розкриття для зовнішніх користувачів фінансової звітності та ін.