Смекни!
smekni.com

Інспекція Азовського моря (стр. 3 из 3)

21) надавати послуги екологічного характеру за окрему плату, зокрема за оцінку ефективності роботи природоохоронного обладнання за заявками підприємств, консультації з питань організації природоохоронної роботи на об'єктах, підготовку до атестації лабораторій підприємств, установ та організацій усіх форм власності, виконання інших робіт відповідно до порядку, який встановлюється Мінекобезпеки за погодженням з Мінфіном та Мінекономіки. Для надання цих послуг в Інспекції може створюватись відповідний підрозділ;

22) проводити відповідно до законодавства обов'язкове державне особисте страхування посадових осіб Інспекції в порядку та на умовах, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Діяльність Інспекції поширюється на:

1) внутрішні морські води, територіальне море, континентальний шельф України, виключну (морську) економічну зону України та на лимани, які мають зв'язок з морем (Молочний лиман та лимани Азовських кіс);

2) прибережну смугу суші, ширина якої встановлюється відповідно до протоколів розмежування функцій з Республіканським комітетом охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, державними управліннями екологічної безпеки в Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях (контроль у частині забруднення та іншого негативного впливу на морське середовище в результаті господарської діяльності об'єктів, які в ній розташовані) за погодженням з Головною державною екологічною інспекцією.

Об'єктами контролю Інспекції є:

1) морські порти та порто пункти України на Азовському морі, судноремонтні підприємства, майстерні, причали та приморські об'єкти рибного господарства в повному обсязі їх впливу на навколишнє природне середовище;

2) усі об'єкти (в тому числі Міноборони, Держкомкордону, СБУ, МВС, Національної гвардії), підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності та підпорядкування, їхня господарська діяльність, яка може чинити негативний вплив на морське середовище і зокрема полягає у скиданні стічних вод у морські води або лимани, що мають зв'язок з морем;

3) усі українські та іноземні судна, кораблі та інші плавучі об'єкти і морські споруди незалежно від форм власності та підпорядкування, діяльність яких відбувається у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні України та на континентальному шельфі України.

Інспекція в межах своїх повноважень видає накази, організовує і перевіряє їх виконання. Інспекцію очолює начальник, який одночасно за посадою є Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря. Начальник Інспекції та його заступники призначаються на посаду Міністром охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України за поданням Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища. Начальник Інспекції керує діяльністю Інспекції, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань і здійснення нею своїх функцій, розподіляє обов'язки між заступниками.

Заступники начальника Інспекції є одночасно за посадою заступниками Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря, начальники відділів, дільниць, секторів - старшими державними інспекторами, а головні, провідні спеціалісти і спеціалісти - державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря. Працівникам Інспекції надається право носіння форми встановленого зразка, яка видається їм безкоштовно, та відповідного посвідчення і нагрудного знака. Окрема категорія працівників Інспекції наділяється правом носіння вогнепальної зброї та спеціальних засобів самооборони. Порядок і нормативи видачі зброї та спеціальних засобів самооборони встановлюються відповідними положеннями, які затверджуються Мінекобезпеки за погодженням з МВС.

В Інспекції є транспортні засоби, судна, які мають кольоровографічне забарвлення і напис з нанесеною емблемою (плавучі засоби - свій вимпел) і обладнуються спеціальними світловими і звуковими сигналами за погодженням з органами МВС. Посадові особи Інспекції мають право на першочергове придбання квитків для проїзду залізничним, авіаційним, автомобільним, морським та річковим транспортом під час виконання ними своїх службових обов'язків. Інспекція утримується за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів, отриманих за надання послуг екологічного характеру (в тому числі під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон), частини грошових стягнень та інших надходжень, пов'язаних з порушенням природоохоронного законодавства. Стимулювання та оплата праці працівників Інспекції у понаднормовий і нічний час, вихідні і святкові дні здійснюється відповідно до законодавства. Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників Інспекції затверджуються Мінекобезпеки. Структура і штатний розпис Інспекції затверджуються Міністром за погодженням з Головною державною екологічною інспекцією Мінекобезпеки. У складі Інспекції створюються відділи і дільниці як її структурні підрозділи. Положення про структурні підрозділи затверджуються начальником Інспекції. Інспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків (у тому числі валютний), печатку і бланк із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням. Начальник Інспекції та його заступники мають бланки відповідно Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного та Азовського моря та його заступників із зображенням Державного герба України і відповідним написом.

2. Порядок організації та проведення екологічного інспектування у галузі використання, охорони і відтворення лісів

Рослини сільськогосподарського призначення, багаторічні та лісові насадження, дерева, чагарники. Рослинність закритого ґрунту, продукція рослинного походження, рослинність квіткової декоративного господарства мають велике значення для економіки Украйни.

Охорона цих об’єктів від хвороб, бур’янів є актуальним питанням, оскільки від цього залежить їх ріст і розвиток, урожайність, продуктивність і відтворення. А це – продукти харчування для людей; корми для тварин; сировина для харчової, лісо переробленої і фармацевтичної промисловості; джерело естетичного збагачення та виховання людей тощо.

Основними актами, якими регулюється і забезпечується охорона рослин сільськогосподарського та іншого призначення від хвороб, шкідників і бур’янів , є Закони України, зокрема « Про Захист рослин» ( 1), « Про карантин рослин» ( 2), «Угода про застосування санітарних та фіто санітарних заходів» ( Угода SPS COT) (3), « Міжнародна конвекція про узгодження умов проведення контролю вантажів на кордонах» ( 4) , « Про насіння та садивний матеріал» ( 5) . Основні положення цих документів наведені далі.

Питання захисту рослин сільськогосподарського та іншого призначення регулюється Законом України « Про захист рослин» (1). Цим законом передбачені заходи. Які необхідно здійснювати, щоб