Смекни!
smekni.com

Віртуальний комп'ютер (система VMware) (стр. 4 из 9)

Оптимальне значення розміру пам'яті, що відводиться віртуального комп'ютера, залежить від кількох чинників.

· Які додатки будуть запускатися на віртуальній машині.

· Чи будуть інші віртуальні машини, запущені поряд з даною ВМ, конкурувати з нею за розділення оперативної пам'яті.

· Які додатки будуть запускатися на базовому комп'ютері одночасно з даною віртуальною машиною.


7. Підключення фізичних дисків до віртуального комп'ютера

Отже, ми створили і запустили віртуальний комп'ютер, який працює з віртуальним жорстким диском. Але ізольований комп'ютер в наші дні вже виглядає якось архаїчно, і природно виникає бажання обмінюватися файлами як з базовим комп'ютером, так і з іншими комп'ютерами (як реальними, так, може бути, і віртуальними). Давайте розглянемо, як це бажання задовольнити. У цьому розділі опишемо роботу з фізичними дисками, а в наступному поговоримо про вихід в локальну мережу.

7.1 Необхідні запобіжні заходи

Перш ніж описувати процедури підключення фізичного диска до віртуального комп'ютера, треба розповісти про деякі небезпеки, які тут нас підстерігають. У документації, розміщеної на сайті фірми VMware, є наступне застереження:

"Підтримка роботи з фізичними дисками є просунутою особливістю (an advanced feature) системи VMware і може використовуватися тільки користувачами, які вже знайомі з продуктом. А щоб познайомитися з продуктом, ви повинні, як мінімум, створити і настроїти віртуальну машину з віртуальним диском і встановити на неї операційну систему. Що стосується завантаження раніше встановленої на фізичний диск операційної системи у віртуальний комп'ютер, то вона може не працювати для деяких конфігурацій апаратного забезпечення та операційної системи ".

Це не означає, що підключення до віртуальної машини реальних дисків в принципі неможливо. Просто треба робити таке підключення коректно, з дотриманням деяких запобіжних засобів.

Основна небезпека, пов'язана з використанням реальних дисків, полягає в одночасному доступі до одного розділу жорсткого диска з декількох операційних систем. Всі ОС створювалися в розрахунку на повний контроль над комп'ютером. Оскільки кожна ОС уявлення не має про іншу, то коли дві ОС намагаються здійснювати операції запису або читання в одному і тому ж розділі реального диска, може відбутися втрата або навіть руйнування даних. Справа в тому, що система VMware (поки що) не регулює дискові операції базової операційної системи. Тому розділ реального диска не повинен одночасно використовуватися (бути змонтований) в ОС на базовому комп'ютері та в віртуальній машині.

Отже, ви повинні упевнитися, що базова ОС "не бачить" розділ, з яким працює ОС віртуального комп'ютера. Безпека роботи з реальними дисками визначається виконанням цієї вимоги. Тому, перш ніж підключити розділ реального диска до віртуальній машині, размонтіруйте його в базовій ОС.

Якщо вам необхідно здійснити обмін даними між базовим і віртуальним комп'ютерами, можна підключати один і той же диск до цих комп'ютерів по черзі. Для цього доведеться спочатку змонтувати розділ в базовій ОС Linux, перенести на нього необхідні дані, розмонтувати диск, запустити VMware і віртуальний комп'ютер, скопіювати дані на віртуальний диск, вимкнути VMware і знову віддати диск базової ОС. Альтернативою такому очевидно незручному способу перенесення даних є використання мережевих можливостей ОС, таких як протоколи Samba або NFS, для перенесення даних з одного комп'ютера на інший. Ці можливості будуть розглянуті в наступному розділі, а поки давайте навчимося підключати фізичний диск (або розділ на такому диску) до вже створеного віртуального комп'ютера в якості другого жорсткого диска.

7.1.1 Підключення фізичного диска до віртуального комп'ютера

Отже, ми маємо віртуальний комп'ютер, на якому працює ОС Windows (в одному з її варіантів), що запускається з віртуального диска C:. І, припустимо, у нас є розділ жорсткого диска (нехай, для визначеності, це буде розділ / dev/hda2), який був відформатовано в тій же ОС від Microsoft (в FAT, FAT32 або NTFS, в залежності від варіанту ОС). Природно, виникає бажання отримати доступ до цього розділу з віртуального комп'ютера. Спробуємо підключити цей розділ в якості диска D: віртуального комп'ютера. Але перш, ніж описувати конкретні процедури підключення, дамо деякі попередні відомості.

7.1.2 Права доступу до дисків

Жорсткі диски, до яких ви хочете отримати доступ з віртуального комп'ютера (і, зокрема, диски, з яких відбувається запуск операційних систем, як це буде описано в розд. 18.7.3), повинні бути доступні як з читання, так і по запису для користувачів, запускати систему VMware. У більшості дистрибутивів Linux фізичні диски (такі як / dev / hda, / dev / hdb) належать групі disk. Якщо це так, то можна просто додати користувачів системи VMware в цю групу. Можна також просто поміняти власника пристрою. Будь ласка, ретельно продумайте питання безпеки при виборі способу надання доступу до дисків. Найпростіший і цілком прийнятний на персональному комп'ютері спосіб полягає в тому, щоб дати користувачам системи VMware доступ до всіх фізичним пристроїв / dev / hd [abcd], до яких треба звертатися з віртуальних машин, а в питаннях розмежування доступу покластися на конфігураційні файли VMware.

7.1.3 Файл опису фізичного диска

Щоб система VMware могла отримати доступ до фізичних дисків, для кожного з цих дисків повинен бути створений невеликий файл, що містить деякі дані, необхідні віртуальній машині для отримання доступу до розділів даного диска. У документації на VMware такий файл називають "Safe Raw Disk", ми будемо називати його файлом опису фізичного диска. Ось типовий приклад такого файлу для комп'ютера, на якому встановлені ОС Windows NT і Linux:

DEVICE / dev / hda

# Partition type: MBR

RDONLY 0 62

# Partition type: HPFS / NTFS

ACCESS 63 8193149

# Partition type: Linux swap

NO_ACCESS 8193150 8466254

Як бачите, цей файл містить інформацію про розділах диска, тип файлової системи в кожному розділі (правда, тільки в рядку комментария) та правах доступу до розділу. Цю інформацію можна представити у вигляді табл. 18.1.

Таблиця 7-1. Інформація з файлу опису диска

Тип розділу Розміщення (сектору) Access Rights
Завантажувальний запис З 0 по 62 включно Read-Only
NTFS або FAT З 63 по 8193149 включно Read-Write
Linux swap З 8193150 по 8466254 включно Немає доступу

Якщо операційна система, запущена на віртуальному комп'ютері, спробує провести операції читання або запису в сектори, доступ до яких заборонений в такому файлі опису фізичного диска, система VMware видасть користувачеві діалогове вікно, в якому вимагатиме підтвердити правомочність даної операції або відмовитися від її виконання.

7.1.4 Підключення фізичного диска до віртуального комп'ютера

Маючи на увазі тільки що сказане, можна приступити до підключення фізичного диска до віртуального комп'ютера, для чого треба виконати наступні дії.

1. Додайте користувача, від імені якого будете запускати систему VMware, до групи disk (це робиться шляхом редагування файлу / etc / group суперкористувачами).

2. Переконайтеся в тому, що підключається фізичний диск не змонтований у файловій системі базового комп'ютера.

3. Щоб створити файл опису фізичного диска, запустіть систему VMware, виберіть потрібну конфігурацію (але не вмикайте живлення віртуального комп'ютера) і відкрийте меню Settings | Configuration Editor, після чого клацніть по значку "+" ліворуч від вказівки на IDE-або SCSI-диски.

4. Знайдіть рядок, в якій зазначено, що відповідний диск не встановлений ("Not installed"), і встановіть на неї підсвічування (курсор). Припустимо, наприклад, що ви вибрали рядок "PS Not Installed" серед IDE-дисків. Значить віртуальна машина буде вважати, що даний фізичний диск підключений як другий диск (slave) до першого контролера (primary IDE controller). Відповідно, якщо в групі SCSI-дисків знайдеться рядок "SCSI 0:1 Not Installed", то для віртуального комп'ютера такий диск буде мати номер 1 на SCSI-контролері. Якщо рядки "Not Installed" не знайдеться, то до Вашого віртуального комп'ютера підключено вже 4 IDE-диску (або, відповідно, 7 SCSI-дисків), тобто досягнуть межа. У такому випадку видаляйте який-небудь диск, користуючись кнопкою Remove.

5. У полі Device Type встановіть (виберіть) значення Raw Disk.

6. У полі Name введіть ім'я для файлу опису фізичного пристрою (наприклад, raw_hda.dsk).

7. Клацніть по кнопці Create Raw Disk.

8. У що з'явилася рядку введення вкажіть ім'я фізичної диска (не розділу, а саме диска, наприклад, / dev / hda для IDE-диску / dev / sda для SCSI).

9. З'явиться нове вікно, в якому виведено список розділів, що є на даному фізичному диску. Для кожного розділу вкажіть права доступу, які буде мати в даному розділі віртуальна машина. Для кожного розділу потрібно вибрати один з наступних варіантів завдання прав:

a. No Access - віртуальний комп'ютер не буде мати можливості ні читати, ні писати в цей розділ. Цей варіант вибирають тільки в тому випадку, якщо необхідно проконтролювати спроби (несанкціонованого) звернення до даного розділу.

b. Read / Write - віртуальний комп'ютер буде мати можливість і читати, і зробити запис у цей розділ. Цю опцію вибирають тільки для тих розділів, які містять файлові системи, "рідні" для операційної системи віртуального комп'ютера.

c. Read-Only - віртуальний комп'ютер буде мати можливість тільки читати з даного розділу. Вибирайте це варіант для всіх інших розділів на диску.

10. Клацніть по кнопці Save. У деяких випадках після цього може з'явитися вікно, яке повідомить, що два розділи на диску перетинаються (мають спільні сектора) і, отже, для них повинні бути задані однакові права доступу. Такого взагалі-то бути не повинно (і цю ситуацію необхідно якось виправляти), але якщо все ж таке вікно з'явиться, ви можете задати однакові права для обох розділів і знову клацнути по кнопці Save. Файл опису фізичного диска буде записаний в каталог, де зберігаються інші файли Вашої віртуальної машини (щось на зразок / home/user1/vmware/nt4 /).