Смекни!
smekni.com

Інтерактивна система навчання для вивчення англійської мови (стр. 1 из 4)

Міністерство освіти і науки України

ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАТИКИ

КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНИХ УПРАВЛЯЮЧИХ СИСТЕМ ТА ТЕХНОЛОГІЙ

Реєстраційний №________

Дата ___________________

КУРСОВА РОБОТА

Тема:

Інтерактивна система навчання для вивчення англійської мови.

Рекомендована до захисту

“____” __________ 2007р.

Робота захищена

“____” __________ 2007р.

з оцінкою

_____________________

Підписи членів комісії


Зміст

Вступ

Теорія

Практична частина

Висновки

Література


Вступ

Головною метою нашої роботи, буде написання інтерактивної системи навчання вивчення англійської мови. В теоретичній частині наведемо основні відомості про інструментарій в якості якого нами була вибрана мова програмування Borland C++ Builder.

Завдяки засобам керування проектами, двосторонньої інтеграції додатка й синхронізації між засобами візуального й текстового редагування, а також вбудованому отладчіку (з ассемблерним вікном прокручування, покроковим виконанням, точками останова, трасуванням і т.п.) - C++ Builder корпорації Borland надає собою вражаюче середовище розробки, що, видимо, витримає конкурентну боротьбу з такими модними продуктами як Developer Studio фірми Microsoft.


Теорія

C++ Builder забезпечує високу швидкодію при компіляції й зборці 32-розрядних додатків для сучасних операційних систем Windows 95 й Windows NT, включаючи OLE взаємодія клієнт-сервер. Система навіть відображає час, витрачений на основні етапи побудови програм. Результуючі програми добре оптимізовані по швидкості виконання й витратам пам'яті. Хоча отладочний режим низького рівня повністю інтегрований у середовище C++Builder, до налагодження також довелося звикати. Дизайнер форм, Інспектор об'єктів й інших засобів залишаються доступними під час роботи програми, тому вносити зміни можна в процесі налагодження.

C++Builder поставляється в трьох варіантах: Standard (стандартний). Professional (для професіоналів розроблювачів, орієнтованих на мережну архітектуру) і Client/Server Suite (для розробки систем в архітектурі клієнт/сервер). Останні два варіанти доповнюють стандартний вихідними текстами візуальних компонентів, різномасштабним словником даних, новими функціями мови запитів SQL для баз даних, пакетом підтримки систем Internet, службою моніторингу програм, а також рядом інших засобів.

Експерименти з тестовими програмами в рамках стандартного варіанта лягли в основу матеріалу, що викладає в книзі. Випробовуючи систему, я переклав на C++ Builder кілька додатків, раніше написаних на Borland C++ версії 4.5. Завдяки візуальним компонентам, із програм зникла "кодова лушпайка" обробки повідомлень Windows і ресурсних файлів, і залишився тільки змістовний код. Користувальницький інтерфейс додатків придбав закінчений професійний вигляд.

Хоча C++ Builder представляється досить надійною системою, корпорації ще має бути спростувати розхоже твердження, що в кожній налагодженій програмі (у тому числі й у комерційній) є щонайменше одна помилка. Видимо, саме цим прагненням порозумівається зайва, на мій погляд, поспішність із рекламуванням "поліпшеної й розширеної" версії Borland C++ версії 5.02.

C++ Builder підтримує зв'язок з різними базами даних 3-х видів:

dBASE й Paradox: Sybase, Oracle, InterBase й Informix; Excel, Access, FoxPro й Btrieve. Механізм BDE (Borland Database Engine) надає обслуговуванню зв'язків з базами даних дивну простоту й прозорість. Провідник Database Explorer дозволяє зображувати зв'язки й об'єкти баз даних графічно. Використовуючи компоненти баз даних, я побудував електронну записну книжку по таблиці dBASE за півгодини роботи на комп'ютері. Спадкування готових форм й їх "припасування" під специфічні вимоги помітно скорочують тимчасові витрати на рішення подібних задач.

Довідкова служба C++ Builder надавала мені допомогу в цій і багатьох інших подібних ситуаціях. Є повний опис кожного керуючого компонента, включаючи списки властивостей і методів, а також численні приклади. Виклад матеріалу в книзі було значно поліпшене й систематизовано завдяки відомостям, почерпнутим мною з довідкової служби.

Застосування BORLAND C++ BUILDER для створення ігрових програм:

Borland C++ Builder - випущене недавно компанією Borland засіб швидкої розробки проектів, що дозволяє створювати проекту мовою C++, використовуючи при цьому середовище розробки та бібліотеку компонентів Delphi. У даній частині роботи розглядається середовище розробки C++ Builder та основні прийоми, застосовувані при проектуванні користувальницького інтерфейсу.

Середовище розробки C++ Builder

C++ Builder являє собою SDI-додаток, головне вікно якого містить інструментальну панель, що набудоване (ліворуч) і палітру компонентів (праворуч). Крім цього, при запуску C++ Builder з'являються вікно інспектора об'єктів (ліворуч) і форма нового проекту (праворуч). Під вікном форми проекту перебуває вікно редактора коду.

Рис.1. Середовище розробки C++ Builder

Форми є основою проектів C++ Builder. Створення користувальницького інтерфейсу проекту полягає в додаванні у вікно форми елементів об'єктів C++ Builder, називаних компонентами. Компоненти C++ Builder розташовуються на палітрі компонентів, виконаної у вигляді многостранічного блокнота. Важлива особливість C++ Builder полягає в тому, що він дозволяє створювати власні компоненти та набудовувати палітру компонентів, а також створювати різні версії палітри компонентів для різних проектів.

Компоненти C++ Builder

Компоненти розділяються на видимі (візуальні) і невидимі (невізуальні). Візуальні компоненти з'являються під час виконання точно так само, як і під час проектування. Прикладами є кнопки та редагують поля, що. Невізуальні компоненти з'являються під час проектування як піктограми на формі. Вони ніколи не видні під час виконання, але мають певну функціональність (наприклад, забезпечують доступ до даних, викликають стандартні діалоги Windows 95та ін.)

Для додавання компонента у форму можна вибрати мишею потрібний компонент у палітрі та клацнути лівою клавішею миші в потрібнім місці проектованої форми. Компонент з'явиться на формі, і далі його можна переміщати, міняти розміри та інші характеристики.

Кожен компонент C++ Builder має три різновиди характеристик: властивості, події та методи.

Якщо вибрати компонент із палітри та додати його до форми, інспектор об'єктів автоматично покаже властивості та події, які можуть бути використані з тім компонентом. У верхній частині інспектора об'єктів є список, що випадає, що дозволяє вибирати потрібний об'єкт із наявних на формі.

Властивості компонентів

Властивості є атрибутами компонента, що визначають його зовнішній вигляд і поводження. Багато властивостей компонента в колонку властивостей мають значення, яке встановлюється за замовчуванням (наприклад, висота кнопок). Властивості компонента відображаються а сторінці властивостей (Properties). Інспектор об'єктів відображає опубліковані (published) властивості компонентів. Крім published-властивостей, компоненти можуть і найчастіше мають загальні (public), опубліковані властивості, які доступні тільки під час виконання проекту. Інспектор об'єктів використається для установки властивостей під час проектування. Список властивостей розташовується на сторінці властивостей інспектори об'єктів. Можна визначити властивості під час проектування або написати код для видозміни властивостей компонента під час виконання проекту.

При визначенні властивостей компонента під час проектування потрібно вибрати компонент на формі, відкрити сторінку властивостей в інспекторі об'єктів, вибрати обумовлена властивість і змінити його за допомогою редактора властивостей (це може бути пусте поле для уведення тексту або числа, що випадає список, що розкривається список, діалогова панель і т.д.).

Події

Сторінка подій (Events) інспектори об'єктів показує список подій, розпізнаваних компонентом (програмування для операційних систем із графічним користувальницьким інтерфейсом, зокрема, для Windows 95 або Windows NT пре думає опис реакції проекту на ті або інші події, а сама операційна система займається постійним опитуванням комп'ютера з метою виявлення настання якої-небудь події). Кожен компонент має свій власний набір оброблювачів подій. В C++ Builder варто писати функції, називані оброблювачами подій, і зв'язувати події із цими функціями. Створюючи оброблювач тої чи іншої події, ви доручаєте програмі виконати написану функцію, якщо ця подія відбудеться.

Для того, щоб додати оброблювач подій, потрібно вибрати на формі за допомогою миші компонент, якому необхідний оброблювач подій, потім відкрити сторінку подій інспектори об'єктів і двічі клацнути лівою клавішею миші на колонку з поруч із подією, щоб змусити C++ Builder згенерувати прототип оброблювача подій і показати його в редакторі коду. При цьому автоматично генерується текст порожньої функції, і редактор відкривається в тім місці, де варто вводити код. Курсор позиціюється усередині операторних дужок { ... }. Далі потрібно ввести код, що повинен виконуватися при настанні події. Оброблювач подій може мати параметри, які вказуються після імені функції в круглих дужках.

Методи

Метод є функцією, що пов'язана з компонентом, і яка оголошується як частина об'єкта. Створюючи оброблювачі подій, можна викликати методи, використовуючи наступну нотацію: ->, наприклад:

Edit1->Show();

Відзначимо, що при створенні форми пов'язані з нею модуль і заголовний файл із розширенням *.h генеруються обов'язково, тоді як при створенні нового модуля він не зобов'язаний бути пов'язаний з формою (наприклад, якщо в ньому втримуються процедури розрахунків). Імена форми та модуля можна змінити, причому бажано зробити це відразу після створення, поки на них не з'явилося багато посилань в інших формах і модулях.