Смекни!
smekni.com

Створення веб-сайту інтернет-магазину на базі CMS Joomla (стр. 4 из 8)

1.6.6 Система управління вмістом CMSJoomla

Joomla – це Система управління вмістом (CMS), що створена тією ж самою командою, яка отримала безліч нагород і принесла сьогоднішню популярність системі Mambo CMS. [4]

Назва Joomla є фонетичною транскрипцією слова "Jumla" з мови суахілі, що означає "всі разом" або "єдине ціле". Воно було вибране, оскільки всі команди мамберів стали одностайні в бажанні захистити інтереси творців і співтовариства, яке і є дійсною причиною успіху проекту.

Ця назва була вибрана серед тисяч запропонованих співтовариством, і на додаток пройшло серйозну перевірку професіоналами брендинга і маркетингу, які також вирішили, що Joomla - це кращий вибір.

Головна відмінність Joomla від інших систем – це прагнення розробників зберегти управління настільки простим, наскільки це можливо, в той же час забезпечуючи максимальну функціональність. У результаті, не маючи спеціальної освіти, можна повністю контролювати свої сайти, замість того щоб платити надмірно великі суми грошей за закрите, таке, що є чиєюсь власністю, програмне забезпечення.

Назва «Joomla» фонетично ідентично слову «Jumla», яке в перекладі з суахілі означає «всі разом» або «в цілому», що відображає підхід розробників і співтовариства до розвитку системи.

Система управления содержанием Joomla є відгалуженням широко відомої CMS Mambo. Команда незалежних розробників відокремилася від проекту Mambo унаслідок незгоди в економічній політиці. І 16 вересня 2005 року в світ вийшла перша версія Joomla, що є по суті перейменованою Mambo 4.5.2.3 і що включає виправлення знайдених на той момент помилок і уязвимостей.

CMS Joomla включає різні інструменти для виготовлення веб-сайту. Важливою особливістю системи є мінімальний набір інструментів при початковій установці, який збагачується в міру необхідності. Це знижує те, що захаращується адміністративної панелі непотрібними елементами, а також знижує навантаження на сервер і економить місце на хостингу.

1.7 Висновки

Отже, на підставі поставленого технічного завдання була вибрана система управління вмістом CMS Joomla, оскільки саме ця система відповідає всім вимогам технічного завдання.

Для розробки дизайну була вибрана програма MacromediaDreamweaverMX 2004, оскільки дана програма дозволяє візуально споглядати за створенням дизайну для сайта. На головній сторінці було розміщено логотип веб-сайту, основне меню сайту (для навігації по його структурі), форму аутентифікації (входу зареєстрованих користувачів), реєстраційне посилання (реєстрація нових клієнтів).


Розділ2. Проектна частина

2.1 Загальна структура сайта

Рис. 2. Структурна схема сайта

На Рис. 2 представлена структурна схема сайта, яка враховує всю специфіку веб-сайта, що розробляється.

На головній сторінці відображається основна інформація про магазин, голосування, авторизація клієнта та додаткове меню.

Сторінка «Каталог книг» містить категорії товарів, які є в магазині.

Сторінка «Новинки» містить ті товари, які недавно поступили до продажу.

Сторінка «Оплата и доставка» містить всю необхідну покупцям інформацію про оплату товара та її доставку.

Сторінка «Новости» містить найостанніші новини магазину.

Сторінка «Полезная информация» містить цікаві публікації, які дають певну інформацію про товари та шопінг.

Сторінка «Сотрудничество» містить інформацію про компанії, з якими співпрацює магазин та її побажання для інших компаній.

При відкритті сторінки «Контакты» користувач потрапляє на сторінку з контактами. Там він може знаю всю контактну інформацію щодо магазину

На сторінці «Пошуку» відвідувачі можуть знайти будь-яку інформацію, яка міститься на сайті.

Сторінка «Вакансии» містить інформацію щодо вакансій в магазині

2.2 Розробка інтерфейса веб-сайта

2.2.1 Дизайн веб-сайта

Відповідно до розробленої структури була спроектована головна сторіночка сайту (Рис. 3). Вона містить всі основні структурні елементи, перехід по яких здійснюється за допомогою гіперпосилань.

Рис. 3. Головна сторінка сайта

Як і планувалося на етапі постановки завдання, сайт містить всі необхідні структурні і навігаційні елементи: форму пошуку, навігаційне меню (у вигляді текстових посилань у супроводі відповідних зображень).

При натисненні на посиланні «Каталог книг» виводиться інформація про категорії, які існують в магазині. Це набагато спрощує пошук книг для клієнтів. (рис. 4).

Рис. 4. Каталог книг


Вид реєстраційної форми для нового користувача показаний на рис. 5.

Рис. 5. Реєстраційна форма

Для того щоб авторизуватися старим користувачам, їм потрібно вказати логін і пароль в формі авторизації. Вид авторизаційної форми для старих користувачів показаний на (рис. 6.)

Рис. 6.Авторизаційна форма

2.2.2 Опис створення сторінок веб-сайта

Розробка веб-сайта велася в основному в програмном пакеті компанії Joomla 1.5. Вибір даного пакету обґрунтований тим, що його освоєння віднімає мало часу, під час розробки доступний попередній перегляд кожної окремо зробленої операції, доступна велика кількість функцій (організація інтерактивних елементів сайту, створення гіперпосилань в декілька натисків мишки і тому подібне), пакет підтримує велику кількість технологій (HTML, PHP, ASP, Java, XML, XSLT, CSS та інші).

При створенні сайту використовувалися стандартні шаблони, проте для їх модифікації під конкретні завдання, стандартні засоби Joomla застосовувати незручно через відсутність візуального редактора. Тому для редагування шаблонів був використаний візуальний редактор Dreamweaver MX.

Розглянемо створення головної сторіночки сайту (Рис. 7). Вона є основоположною для всіх інших.

Рис. 7. Розробка головної сторінки сайта

Як видно з малюнка, в основі сторінки лежить контейнер. Всі елементи сторіночки складають мозаїку, яка згодом предстає на екрані користувача як єдине ціле.

Будь-яка інформація (текстова або графічна) заноситься безпосередньо в елементі контейнера. Таким чином, досягається структурованість сторіночки, що дозволяє найзручніше редагувати будь-який її елемент. Так само для зручності правки і логічного відділення одного сегменту від іншого кожному з них привласнено ім'я. Код шаблону сторінок приведений в додатку 1.

2.3 Розробка сайту на основі CMS

2.3.1 Опис встановлення на сервер CMS Joomla

Для доступу до адміністративної панелі управлінняJoomla використовуйте адресу Вашого веб-сайту (або повний шлях до теки, в яку встановлена Joomla) з додаванням в кінці шляху "/administrator". Наприклад, якщо адреса веб-сайта www.myweb.ua, то доступ до панелі управління можливий за адресою www.myweb.ua/administrator. Після правильного введення адреси, відкриється сторінка авторизації (рис. 8)

Рис. 8. Сторінка входу в панель управління Joomla

Рис. 9. Головна сторінка панелі управління Joomla

При правильному введенні імені користувача і пароля відкриється головна сторінка адміністрування системою, тобто буде відкрита панель управління Joomla (Рис. 9), яка надасть управління всіма функціями і можливостями Joomla.

2.3.2 Створення розділів сайта

Розділ – це головний (верхній) об'єкт в основі ієрархії структури вмісту. Пізніше в Розділ будуть додані Категорії.

Для роботи з розділами необхідно перейти на сторінку "Разделы". Можна натиснути на головній сторінці панелі кнопку "Разделы" або в основному меню вибрати "Материалы", потім пункт "Менеджер разделов" (Рис. 10).

Рис. 10. Доступ на сторінку "Управління розділами" (Section Manager), або далі на сторінку "Менеджер категорий" (Category Manager)

Буде відкрита сторінка "Менеджер разделов".

На сторінці "Менеджер разделов", використовуючи кнопки на панелі інструментів, можна (перерахування справа наліво):

Допомогу відкрити в новому вікні сторінку опису по даному вікну ("Управління розділами"). Натисніть кнопку "Помощь".

Створити новий розділ. Натисніть кнопку "Создать".

Змінити існуючий розділ. Натисніть на назву розділу або відзначте потрібний розділ і натисніть кнопку "Изменить".

Видалити існуючий розділ. Відзначте потрібний розділ і натисніть кнопку "Удалить".

Копіювати існуючий розділ. Відзначте потрібний розділ і натисніть кнопку "Копировать".

Приховати (зробити неопублікованим) існуючий розділ. Відзначте потрібний розділ і натисніть кнопку "Скрыть".

Допустити (Опублікувати) існуючий розділ. Відзначте потрібний розділ і натисніть кнопку "Показать".