Смекни!
smekni.com

Сучасне інтерактивне спілкування (стр. 3 из 5)

Для контакту Outlook стан підключення відображається, коли користувач затримує курсор над адресою електронної пошти відповідної особи. У новому запрошенні на нараду стан підключення відображається, коли користувач затримує курсор над іменем запрошуваного.

Стан підключення відображається для будь-якого користувача, чия адреса електронної пошти для обміну миттєвими повідомленнями занесена до списку контактів. Крім того, відображається стан підключення користувачів, які використовують службу Microsoft Office Communicator, незалежно від того, чи занесені вони до списку контактів обміну миттєвими повідомленнями.

Увімкнення та вимкнення стану підключення в Outlook

В Outlook можна додавати адреси для обміну миттєвими повідомленнями кожного з контактів Outlook до поля Мит. повідомлення. Коли контакт надсилає вам повідомлення електронної пошти з адреси, збереженої в списку Контакти, адреса для обміну миттєвими повідомленнями використовується для визначення стану підключення.

1. У меню Знаряддя виберіть команду Параметри, а потім відкрийте вкладку Додатково.

2. У розділі Імена встановіть прапорець Відображати стан присутності поруч із іменем.

3. За бажанням можна встановити прапорець Відображати стан присутності в полях "Кому" та "Копія" тільки тоді, коли вказівник миші розташовано поруч із іменем.

Примітка Ця функція дозволяє бачити інформацію про стан підключення, але тільки якщо затримати вказівник над іменем.

Надсилання миттєвого повідомлення

Можна надіслати миттєве повідомлення будь-якому контакту, чий статус підключення — не Автономний режим.

1. Клацніть індикатор стану підключення поруч із іменем користувача.

2. Виберіть команду Надіслати миттєве повідомлення.

3. Складіть повідомлення, відтак натисніть кнопку Надіслати.

Якщо у вас відкрите повідомлення електронної пошти, можна надіслати миттєве повідомлення відправнику або відправнику та всім одержувачам цього повідомлення. На вкладці Повідомлення в групі Відповісти виберіть пункт Мит. повідомлення, відтак виберіть один із варіантів Відповідь миттєвим повідомленнямабо Надіслати миттєве повідомлення всім.

Примітки

Стан підключення доступний для будь-якого користувача, чию адресу електронної пошти для обміну миттєвими повідомленнями ви додали до списку контактів. Крім того, стан підключення відображається для користувачів Office Communicator, незалежно від того, чи є вони у списку контактів.

Під час відкриття повідомлення в Microsoft Outlook або відображення його в області читання стан підключення

відповідної особи відображається поруч із іменем відправника. Крім того, якщо ви увімкнули відповідний параметр, кожне з імен у полях Кому та Копія відображатиме стан підключення, якщо затримати вказівник над іменем.

ICQ-мережа - безплатний пейджер в Iнтернеті

Основні функції ICQ.

Електронна пошта, Web-сайти, телеконференції і дошки оголошень, чат-розмови через мережу - здавалось би, цього цілком достатньо для всебічного спілкування з іншими користувачами Iнтернета. Та виявилось, що послуги, які надає пейдженговий зв'язок, настільки зручні, що у користувачів Iнтернета виникло ще одне бажання - користуватися в глобальній мережі Iнтернет-пейджером. Це бажання задовольнила компанія ICQ, створивши однойменний програмний продукт, який ще називають Iнтернет-пейджером. Він надає Iнтернет-розмовам більше динаміки порівняно з поштою і конкретності порівняно з чатами.

Взагалі кажучи, ICQ-пейджер - це значно більше, ніж звичайний пейджер. Ця програма може відправляти і одержувати не тільки короткі повідомлення, а й окремі файли, перетворюючи Iнтернет-сервіс на повноцінну поштову систему.

За необхідності можна знайти потрібного абонента в глобальному каталозі ICQ за номером, за коротким іменем, під яким реєструюються всі користувачі, або ж за будь-яким іншим параметром, що задається користувачами під час реєстрації. Тому й така назва програми "Ай сік ю" - "я шукаю тебе".

Перерахуємо коротко ті основні функції, які може виконувати ICQ:

· ведення адресної книги;

· робота в режимі реального часу;

· обмін короткими повідомленнями;

· операції з електронною поштою;

· "текстові переговори" у вигляді чату;

· пряма передача файлів;

· інформаційний менеджер - органайзер: нотатки на екрані,"будильники" і нагадування, ведення списку справ ToDo List, номери телефонів Follow Me, листівки, поздоровлення;

· ігри телефоном або через інтенрнет;

· розміщення своїх Web-сторінок на сервері ICQ; інтерфейс з HTML-текстом.

Налаштування програми ICQ.

Після інсталяції програми ICQ, яка відбувається так само як і інсталяції будь-якої іншої Windows95/98-програми, та її запуску, наприклад, з робочого столу, необхідно зареєструватися. При цьому можна не вказувати про себе ті відомості, які не бажано оприлюднювати. Наприклад, достатньо ввести коротке ім'я, прізвисько (nickname) - ваше символічне ім'я, яке буде вказуватися в записниках інших користувачів ICQ. Пройшовши процедуру реєстрації, користувач одержує свій унікальний номер. Цей номер стає номером вашого ICQ-пейджера. Як і звичайний номер пейджера чи телефону його можна повідомити своїм знайомим або вказати на візитці.

Після запуску ICQ на панелі задач, поряд з годинником, з'явиться маленька квіточка. Подвійне клацання мишею на ній викличе головне вікно програми. Це пульт керування ICQ.

Натиснувши кнопку з написом ICQ в лівому нижньому кутку головного вікна програми, вибравши пункт меню Preferences(налаштування), одержимо на екрані діалогове вікно для налаштування роботи програми.

Під час налаштування слід звернути увагу на розділ Security & Privacy (безпека, таємниця листування). Якщо встановити прапорець Do not publish IP-address на закладці Security, то це дозволить не показувати вашу IP-адресу іншим користувачам ICQ. Також бажано встановити режим авторизації занесення вашого ICQ до списку контактів інших користувачів ICQ - My authorization is requried. Це означає, що коли хто-небудь захоче додати ваші координати до свого списку ICQ-адресатів, то ICQ автоматично відправить вам запит на дозвіл виконання такої операції. Ви можете дозволити чи заборонити її виконання. Таким чином можна контролювати, хто, коли і навіщо використовує вашу ICQ-адресу. Пункт Web Aware дозволяє іншим користувачам "бачити" вашу присутність в мережі. Це означає, що коли ви запустите ICQ на своєму комп'ютері, всі користувачі ICQ, які занесли вашу адресу до своїх списків ICQ, будуть повідомлені про те, що ви увійшли в мережу. Якщо ви взагалі не хочете спілкуватися з певним адресатом - занесіть його до списку Ignore List. Менш жорстке обмеження - адресати Invisible List. Для таких користувачів спілкування з вами не заборонене, але вони не бачать вашої присутності в мережі.

Головне меню програми ICQ.

Роботу із ICQ розпочинайте із поповнення своєї записної книжки. Для цього вибираємо пункт меню Find/Add Users | Add To List. На екрані з'явиться діалогове вікно, в якому задаємо режим для пошуку. Увівши відповідні параметри, натискаємо кнопку Next. Якщо адресата знайдено, то його адреса буде додана до списку ваших контактів. Якщо ж знайдений адресат встановив у себе спеціальний режим My authorization is required - з'явиться діалогове вікно, в якому потрібно написати коротке повідомлення з проханням дозволити додати знайдену адресу до списку. і якщо адресат дозволить у( нього з'явиться ваше повідомлення з двома варіантами відповіді: "Дозволити" або ж "Заборонити"),- ваш список поповниться новою адресою.

Клацніть мишею на будь-якій адресі. "Випливе" меню, яке дає можливість працювати з вибраним конкретним адресатом, якому можна надіслати коротке повідомлення, звичайний лист електронною поштою, окремий файл, організувати "живу" розмову в режимі чату. Можливості Iнтернет-пейджера цим не обмежуються. Крім перелічених вище послуг, ICQ надає зручне середовище персонального інформаційного менеджера - органайзера. Можна залишити на екрані електронну записку, "приклеївши" її в будь-якому місці екрану, причому так, щоб вона завжди залишалася поверх усіх вікон. Записки можна групувати за темами чи іншими ознаками. Крім того, є можливість перетворити записку в нагадування - в заданий день і час вона автоматично з'явиться поверх усіх вікон, нагадуючи про заплановану вами справу. Нагадування задається і безпосередньо з пункту меню Services. Програма ICQ дозволяє вести список запланованих або незакінчених справ - ToDo List. До цього списку заносяться короткі замітки-нагадування. Зверніть також увагу на функцію забезпечення оперативного зв'язку - Phone - Follow me. Можна вказати в налаштуванні ICQ місця, де ви часто буваєте і які часто змінюєте. Вашого колегу проінформують, за яким телефоном вас можна знайти саме зараз.

На завершення короткого опису програми ICQ зауважимо, що в глобальній мережі існує декілька систем Iнтернет-пейдженгу, але на даний час найбільшу популярність у користувачів має "Аська", - так любовно назвали ICQ її шанувальники. Таким чином, встановивши у себе на комп'ютері ICQ- пейджер, ви можете приєднатись до світу інтерактивного спілкування.

Спілкування в чатах як один із видів електронного спілкування (вікова група «підлітки»)

Спілкування в чатах є одним із видів так званого електронного спілкування. Останнє, як відомо, набуло окремих специфічних рис – лексичних, граматичних та синтаксичних, - що дає нам змогу «виокремити стиль електронного спілкування в окремий мовний стиль»