Смекни!
smekni.com

Сучасні операційні системи, архітектура, відмінні характеристики, функціональність, виробництво і перспективи розвитку (стр. 5 из 5)

І, нарешті, четверта основа - відчуття того, що це вам треба. Писати операційну систему насильно просто нереально.

Висновки

Сучасна операційна система - складний комплекс програмних засобів, що надають користувачеві не тільки стандартизований введення-виведення інформації і управління програмами, а й спрощує роботу з комп'ютером. Програмний інтерфейс операційних систем дозволяє зменшити розмір конкретної програми, спростити її роботу з усіма компонентами обчислювальної системи.

В ході ОДЗ я встановив, що будь-яка ОС створена для зручного користування для кожної особи. Також на зручність впливає модернізація кожної операційної системи протягом наступних поколінь. З керуванням процесами пов'язані функції операційних систем: Управління використанням часу центрального процесора, "підкачкою" і буфером введення, розділяються ресурсами. Основними типами операційних систем, пов'язаних з управлінням процесів є пакетна ОС, ОС розділення часу, і ОС реального часу.

Кожна операційна система однозначно визначає набір функцій, що забезпечує обмін з файлом, що складається із запитів на відкриття, читання, управління та закриття файлу.

Операційна система Windows - найпоширеніша операційна система, і для більшості користувачів вона найкраща зважаючи на свою простоту, непоганого інтерфейсу, прийнятної продуктивності і величезної кількості прикладних програм для неї. З графічної надбудови на повноцінну операційну систему Windows перетворилася з виходом версії Windows 95.

Windows 98 остаточно закріпився перехід від застарілої системи розташування файлів на жорсткому диску (файлової системи) на систему FAT32, що дозволяє заощадити місце на диску. У цій же версії була стерта різниця між файлами і теками на комп'ютері та об'єктами Всесвітньої Інформаційної Павутини (WorldWideWeb). Основним засобом роботи з файлами та папками в обох випадках служить програма Internet Explorer.

Windows Millennium стала проміжною версією, де визначено перехід від покоління 9X до нового покоління NT, у якому розроблено надійне розділення працюють під її керуванням програм, що не дає їм "змагатися" за ресурси і зменшує ймовірність "зависання".

Версія Windows XP на даний момент є найпоширенішою і поєднує в собі переваги вже знайомих користувачам операційних систем попередніх поколінь, а також надійність і багатофункціональність Windows 2000.

Версія Windows Vista, що вийшла восени 2006 р., ознаменувала перехід з 32-бітних систем на 64-бітові. З-за високих системних вимог цієї версії (особливо 1 Гб RAM), більшість використовуваних комп'ютерів не можуть продуктивно працювати під Windows Vista.

Версія Windows 7 - найновіша. Саме Windows 7 ознаменує новий етап створення ОС. Хоч на сьогоднішній день в даній версії знаходять все більше і більше помилок, їй пророкують велике майбутнє та домінантність на більшості комп’ютерів світу.

Список корисних посилань

1. Леонтьев В.П. Новітня енциклопедія персонального комп'ютера - М: Изд. ОЛМА-ПРЕСС, 2003.

2. Таненбаум Е. Сучасні операційні системи - СПб.: Изд. Пітер, 2002.

3. Шафрін Ю.А. Інформаційні технології: У 2 ч. - М.: Лабораторія Базових Знань, 2001.

4. Журнал "Інфо - Net - ПОШУК" http://oso. rcsz.ru/InfoNet/inf_mn. htm

5. Журнал "Upgrade" http://www.upweek.ru/

6. Журнал "Hard'n'Soft" http://www.hardnsoft.ru/

7. Портал "IZone" http://www.izcity.com/

9. www.wikipedia.ru