Головною перевагою серії My Book є простота установки і експлуатації, наявність наочного індикатора вільного місця, функції безпечного і автоматичного включення, надійна і високоефективна система охолоджування.
Всі моделі сумісні з Windows, а Pro Edition II і Premium Edition II ще і з Mac OS X, і поставляються з фірмовим програмним забезпеченням.
Накопичувачі вже доступні на сайті виробника за ціною від $750 до $800, залежно від моделі.
4. Відновлення інформації
Відновлення даних жорсткого диска: навіщо потрібно бути обережним? Комп'ютер – не дивлячись на свою працездатність, вельми крихка система, з якою поводитися потрібно вельми і вельми дбайливо. Нажаль нічого не має вічного. Тому необхідно знати і пам'ятати: будь-яка інформація, що зберігається на вінчестері Вашого комп'ютера, може з легкістю зникнути. І тоді єдиним для вас варіантом буде відновлення даних. Іноді людина думає, що на його вінчестері зникла вся потрібна інформація. Жорсткий диск – досить-таки складний пристрій, як на механічному рівні, так і просто віртуально. Електронний носій може вийти з ладу через різні чинники. Найчастіше зустрічаються ситуації, коли інформація на Вашому штучному інтелекті зникає при видаленні системних файлів або при знищенні компонентів файлової системи. Іноді – в результаті вірусних атак і нападів троянських програм. Дані на носіях також можуть псуватися при будь-якому форматуванні диска або видаленні файлів з нього, при збоях програм, при помилках в системних областях вінчестера, а буває – просто при невдалій інсталяції яких-небудь програм, ігор, зокрема, помилках під час установки Вашої операційної системи.
Конструкція вінчестера складна сама по собі. Проте, якщо всі інші компоненти комп'ютера можна замінити без проблем, або ж просто придбати нові, то вінчестер так просто не виправити і не поміняти. На ньому зберігається вся потрібна Вам інформація, вся система файлів і даних: від простих до файлів операційної системи.
Звичайно складною вважається ситуація, коли вся потрібна користувачу інформація зберігалася на жорсткому диску С. При цьому потрібно проводити цілий комплекс заходів щодо повернення того, що зникло.
Як відомо будь-якому користувачу (хоча хай Ви і не новачок): ніколи не можна намагатися самостійно одержати всі втрачені файли. Ви можете або порушити якісь мікросхеми в комп'ютері, в самому вінчестері, або просто щось зробити так, після чого вже ніякий фахівець не зможе Вам чим-небудь допомогти.
Не можна що-небудь записувати на вінчестер. Якщо ж Ви жадаєте одержати втрачену інформацію, то не можна навіть включати комп'ютер. Коли ж Ви зібралися усілякими способами виправити ситуацію з втратою інформації на Вашому жорсткому диску – майте зважати на: при незнанні реальної проблеми втрати даних і використанні найпростіших програм операційної системи (CHKDSK або SCANDISK) або утиліт, яких зараз водиться дуже велика кількість, велика небезпека провести перезапис інформації на вашому вінчестері і зробити повернення Ваших даних просто неможливо. Звичайно комп'ютер при подібних діях збирає шматки файлів і директорій, які йому видно і переписує у вільні сектори носія, які не є насправді вільними. Вони невидимі для Вашої операційної системи. Це і є ваші зниклі файли. Тому слід бути обережним. Також не можна проводити будь-які фізичні втручання у Ваш комп'ютер, а тим більше – жорсткий диск.
Відновлення даних жорсткого диска: що робити в критичній ситуації
Іноді буває, що вінчестер працює, але файли, що знаходяться на ньому, недоступні. У подібних ситуаціях звичайно з'ясовують ступінь руйнування системної області і виключаючи будь-які деструктивні способи (виключаючи будь-який перезапис інформації на жорсткому диску, про що ми сказали вище), відновити що-небудь. Часто, в таких випадках характерно чути своєрідний звук, витікаючий з системного блоку Вашого комп'ютера: специфічне постукування, іноді дзижчання.
Безумовно, нині існує безліч програм, що дозволяють виконувати відновлення даних жорсткого диска, проте ж, більшість з них припускає, що пристрій функціонує нормально, без проблем. Тобто, поломок при цьому не спостерігається. Інформація тут була загублена через помилку людини. Тому ці програми працюють з даними користувача, відновлюють структури директорій і зниклі невідомо куди файли.
Але якщо не працює сам вінчестер? Існують проблеми, які не можна вирішити за допомогою цих програм. Та і не тільки не можна вирішувати, а просто не рекомендується діяти такими методами.
Екземпляром для розгляду подібних проблем може служити вищезгаданий приклад з дзижчанням і стукотом електронного носія. Він говорить про те, що, швидше за все, відбувся вихід з ладу однієї з магнітних головок вінчестера. І тепер будь-які процедури читання і запису інформації можуть привести до просто необоротних наслідків і навіть повної втрати інформації.
Єдине, що залишається – це або швидше викликати фахівця (людину, що займається поверненням інформації на жорсткому диску), або відвезти Ваш вінчестер в спеціалізований центр відновлення даних.
4.1 Відновлення даних жорсткого диска
Втрата інформації в сьогодення означає те, що вартість її може перевищувати вартість всього комп'ютера.
А вже про години, дні і роки клопіткої праці, безсонних ночей і голодних днів навіть не заїкатимемося.
Скажімо, що повернення файлів користувача неможливе при деяких фізичних і хімічних діях на Ваш вінчестер. Проте, у випадку, яких-небудь інших логічних проблем – повернення повинно допомогти. Ненавмисне або спеціальне форматування теж може привести до втрат даних. Відновлення даних жорсткого диска – за своєю суттю, це система всіх заходів і дій, яка направлена на прочитування інформації з Вашого вінчестера і перенесення її на інший електронний носій.
У принципі, відновлення даних жорсткого диска зводиться до копіювання файлів з Вашого несправного вінчестера на робочий по секторах. Проте ж, щоб коректно прочитати невидимий для операційної системи сектор, необхідно підбирати такий режим копіювання, який буде індивідуальним для кожного конкретного носія інформації.
5. Альтернативні носії інформації
Група вчених з Університету Берліна разом із колегами з Університету Технологій і Економіки в Будапешті, а також італійськими спеціалістами з Політехнічного Університету Рима найшли спосіб записати 500 Гб інформації на стандартний HD DVD або Blue-ray диск ємністю з звичайний DVD.
Нова технологія запису заснована на методі мікроголографії (з використанням наноструктур диска), і на відміну від звичайного лазерного запису CD і DVD, дозволяє створювати тривимірні голографічні сітки, за допомогою яких проводиться запис і читання даних на фізичну структуру диска. Швидкість запису на представлених прототипах дисків складає до 50 Мбіт/секунду.
"Застосовуючи техніку мультиплексування довжини хвилі до багатошарової структури дисків, можна досягти високої щільності збереження – повідомила професор Сюзана Орлік німецькому сайту Pressetext. Прототип 500 Гб містить 50 шарів інформації. Також у технології досить потенціалу для запису одного терабайта (1 Тб) даних."
Поки технологія не одержала практичного застосування, але вчені не втрачають ентузіазму і прагнуть зацікавити своєю розробкою крупних виробників носіїв.
5.1 Твердотільні накопичувачі
Напевно багато хто з вас втрачав інформацію в результаті виходу з ладу або збоїв в роботі жорсткого диска. Вінчестер – це дамокл-меч, що висить над головою кожного користувача, справжній сплав механіки і електроніки, що складається з пластин, що обертаються з величезною швидкістю, головок читання-запису, мікросхем і важкого металевого корпусу, що переміщаються з одного боку в інший. Там, де є рухомі частини, завжди існує ризик їх несподіваного виходу з ладу, і часто уникнути цього неможливо. Якщо говорити про альтернативні накопичувачі, які здатні замінити собою звичні жорсткі диски, то найбільший інтерес тут представляють пристрої SolidStateDrive (SSD).
Незабаром такі накопичувачі конкуруватимуть з жорсткими дисками Існують два типу твердотільних накопичувачів: у одному використовується флэш-пам'ять, в другом – SDRAM. Пристрої на основі динамічної пам'яті помітно швидше за традиційні вінчестери, але для зберігання інформації їм потрібне постійне забезпечення електроенергією. Якщо відбудеться перебій в живленні, то всі записані дані будуть безповоротно загублені. Ціна подібних SSD досить висока, а об'єм обмежується встановлюваними модулями пам'яті. Один з продуктів цього класу – Gigabyte i-RAM – був розглянутий на сторінках журналу («Домашній ПК» № 3, 2006), але пристрій навряд чи можна сприймати як заміну вінчестера, воно швидше доповнення до дискової підсистеми.
Привабливішими в даному відношенні є накопичувачі на основі незалежної флэш-пам'яті. З продуктами на її основі, до речі, ми стикаємося вже досить давно. Чіпи флэш-пам'яті є у складі USB-накопичувачів, медіаплеєрів, мобільних телефонів, КПК і інших портативних пристроїв. Тепер же флэш-пам'ять починає активно використовуватися в накопичувачах для ноутбуків і настільних систем, замінюючи магнітні пластини. Хоча слово «тепер» не зовсім точне передає суть і означає лише те, що тільки зараз ця технологія вийшла на споживчий ринок.
Пристрій твердотільних накопичувачів набагато простіший, ніж у HDD Попередник твердотільного вінчестера представлений ще в далекому 1980 році компанією SantaClaraSystems. Продукт, названий BatRam, був 1-мегабітним кластером, що складається з чіпів DIP RAM. Він мав спеціальний контроллер, що емулює роботу вінчестера, завдяки чому комп'ютер розпізнавав BatRam, як звичайний жорсткий диск. У 1984 році співробітником компанії Toshiba доктором Фуджіо Масуока (FujioMasuoka) була винайдена флэш-пам'ять (обидва варіанти NAND і NOR). Перший комерційний чіп NOR-флэш-пам'яті представила компанія Intel в 1988 році. Через рік Samsung і Toshiba вивели на ринок дешевший різновид незалежної пам'яті, в якій застосовувалася флеш-технологія NAND.