Смекни!
smekni.com

Методика вивчення основних послуг Інтернет (стр. 8 из 12)

Прізвище Ви можете не вказувати (залишіть це поле вільним). ...Заповнили? "Next" !...

В наступному меню нам має бути ввести назву свого міста, країну, вік, підлогу, телефон, і URL на домашню сторінку якщо така є. Номер телефону. От це - не треба. Може, де те там "за бугром" ці штуки й проходять, але тільки не в нас. Вам треба, щоб Вам дзвонили додому, і часто дихали в трубку? Воно Вам треба? Залишаємо поле - вільним, або пишемо туди що те начебто: "при особистій зустрічі" й.т.буд. (До речі, ICQ останніх версій прекрасно "розуміє" символи кирилицы. Так що можете писати й російською мовою). У наступному меню два малозначних для нас питання. Можна нічого не міняти... "Next".

А от до заповнення наступного меню Вам треба віднестися з усією старанністю й серйозністю. Розглянемо це меню - послідовно.

Поля: Password (пароль) і Confirm Password (підтвердите пароль). Це пароль Вашої ICQ у системі серверів Mirabilis.

Тут треба знати наступне: а) Довжина пароля не може бути більше восьми символов.

б) Пароль повинен бути набраний тільки латинськими буквами (англійська розкладка клавіатури).

в) Пароль обов'язково треба записати куди або.

Privacy Level. Можна перевести як рівень доступу (таємності, якщо завгодно). Поставте прапорець у положення My authorization is required. Справа тут от у чому. Фактично вся ICQ це є засіб зв'язку між людьми. Природно що б цей зв'язок, діалог установити, комусь із двох співрозмовників, треба буде першим познайомитися із другим. Так? Тепер дивіться. Добре, якщо Ви хотіли й чекали цього знайомства. Але на жаль! - часто до вас в ICQ починають ломитися якісь дивні, що казна-звідки узявшихся особистостей, знайомства з якими Ви зовсім не чекали, і навряд чи будете чекати. Прапорець My authorization is required і служить для установки, штучного обмеження доступу до Вас. Для того що б ваш новий співрозмовник одержав можливість спілкуватися з Вами, йому треба буде одержати Вашу згоду на це.

Publish my online presence on the World Wide Web. Розглянемо "плюси" й "мінуси" цього сервісу...

Якщо цей прапорець у Вас - установлений, то зайшовши на сервер Mirabilis можна буде подивитися чи перебуваєте Ви в чи мережі ні. Більше того, якщо ви активуєте цю позицію меню (тобто залишите прапорець включеним) то Ви зможете розмістити на своїй домашній сторінці індикатор Вашого статусу в мережі (On/Off line). Це досить зручний сервіс, і от чому. Уявіть собі що Ваш знайомий, у якого в силу яких то причин - немає ICQ, хоче відправити Вам повідомлення. Однак, людина яка хоче відправити Вам це повідомлення, повинен бути впевнений що Ви в мережі, і одержите це повідомлення - негайно. От отут те й придатися цей індикатор вашого статусу.

Do not allow others to see my IP address. Обов'язково ставимо прапорець у положення Auto Save Password тобто не показувати "всьому світу" ваш IP адрес. "

Next"... з'явиться табличка з попереджувальним написом про те: "...що Вам належить записати пароль, під яким Ви зареєстрували свою ICQ..." Так і зробіть. Запишіть пароль і підтверджуйте - О. К. Наступне меню з'явиться після того, як програма установки встановить зв'язок із серверами Mirabilis, і Ваша ICQ буде автоматично зареєстрована в цій мережі, із присвоєнням їй унікального номера UIN. Це і є той самий реєстраційний номер, по якому Вас будуть знаходити в мережі ICQ ..."Next" !...

Наступне меню - останнє, у Вашій реєстрації. Одна з корисних функцій убудована в ICQ, це можливість автоматично сканувати Вашу поштову скриньку, на предмет наявності в ньому нової пошти.

Звичайно, для того що б перевірити наявність пошти, вам доводитися запускати поштову програму, або тримати її постійно активної, що б знову прибула пошта, відразу "лягала вам на стіл". Як тільки ICQ виявить нову пошту у вашій поштовій скриньці, вона відразу просигналізує вам про це. За замовчуванням ця функція - відключена. Отже, вводите адресу Вашого поштового сервера в рядок ICQ couldn't locate your SMTP server name. Звичайно цей рядок виглядає так: mail.хост_вашого_провайдера.kz. ...Готово? "Next"!

Перші кроки

Далі Ви побачите приблизно от таку картину. Праворуч вертикальний прямокутник. Це і є навігаційна панель Вашої ICQ. Тут Ви будете бачити в мережі своїх знайомих. Однак, оскільки ми тільки що запустили програму, те й контакт-аркуш порожн. У верхній частині панелі Ви можете бачити свій унікальний UIN, а внизу миготливий знак оклику, і зелену ромашку /.

Знак оклику червоних кольорів, на жовтому тлі буде з'являтися завжди, коли Ви одержите системні повідомлення від ICQ. Тут, під системними розуміються повідомлення, які несуть інформацію про статус Вашого контакт-аркуша. Тобто щораз, коли хтось додасть Ваш UIN у свій контакт-аркуш, ICQ повідомить Вам про цю подію цією знак оклику.

Ромашка зелених кольорів сигналізує Вам про те, що Ви перебуваєте в коннекте з інтернетом, і більше того, Ваша ICQ успішно законектилась із мережею серверів Mirabilis і готова до прийому й передачі повідомлень.

Ліворуч угорі панель прийому повідомлень. Ліворуч унизу інструментальна панель універсального пошуку в мережі ICQ. Уводячи у відповідні поля E-mail адреса, або NickName, або ж прямо його UIN, Ви будете знаходити в мережі потрібного Вам людини, і (якщо він погодиться) -те, і розмовляти з ним.

Отже, тепер Ви можете:

· Включати й виключати програму.

· Знаходити співрозмовника всіма доступними способами.

· Відправляти й приймати повідомлення.

Включення й вимикання програми

Подивитеся на малюнок. Якщо ви клацніть "мишкою" по зображенню ромашки, то відкриється спливаюче меню.

- означає успішне з'єднання Вашої ICQ із серверами Mirabilis, і її

ключений стан.

- означає що Ви від’єднані від мережі серверів Mirabilis, і Ваша ICQ - виключена.
Вибираючи Available/Connect або Offline/Disconnect або ін., Ви тим самим можете міняти свій статус у мережі.

ICQ пропонує Вам вибір із двох режимів, у яких Ви можете активізувати властивості програми:

Стандартний режим

Розширений режим

Стандартний режим призначений для починаючих користувачів ICQ тих, хто менш знаком з усіма властивостями програми ICQ і хоче поступово вивчити програму. Отже, у Стандартному режимі починаючий користувач ICQ має опції для роботи з базисним набором властивостей програми, які дозволять йому посилати повідомлення, розмовляти й посилати адреси web-сторінок іншому користувачеві.

Розширений режим дозволяє Вам використати всі властивості програми ICQ. За замовчуванням, робочий режим - Розширений режим.

Для вибору вашого режиму роботи з ICQ зробіть наступне:

1. У вікні ICQ натисніть кнопку Стандартний режим або Розширений режим.

2. Натисніть будь-яку радіо-кнопку Стандартний режим або Розширений режим, щоб установити ваш режим роботи. З'явитися діалог Вибір режиму роботи.

3. Натисніть Закрити. Ваші властивості режиму роботи тепер будуть настроєні.

Додавання в список контактів, нових респондентів

Тепер, коли ICQ запущено й працює, Ви повинні додати/знайти користувачів для вашого списку контактів, щоб увійти в контакт із ними.

1. Пошук бази даних ICQ для користувачів, з якими Ви хочете ввійти в контакт. База даних ICQ - сукупність інформації, що користувачі додають про себе.

2. Додавання цих користувачів до вашого списку контактів.

ICQ автоматично завантажує ваш список контактів, коли Ви входите в Internet, і Ви можете побачити стан всіх людей у вашому списку контактів, доступні вони чи ні.

Відправлення повідомлення

Після того, як Ви додали користувача до вашого списку контактів, Ви можете посилати користувачеві коротке повідомлення.

Зверніть увагу: Повідомлення призначені для коротких листів й, отже, обмежені 450 символами. Щоб посилати більше довге повідомлення, звернетеся до опції Пересилання файлу.


Посилка повідомлення іншому користувачеві ICQ:

1. Натисніть на імені потрібного користувача, і виберіть Повідомлення.

2.Надрукуйте ваше послання у вікні повідомлень.

3. Натисніть Послати, щоб відіслати повідомлення. Якщо Ви підключені, то повідомлення буде послано. Якщо Ви - автономні, ваше повідомлення тимчасово зберігається й посилає, коли Ви з'єднуєтеся з ICQ сервером.

Одержання повідомлення

Ви можете одержувати повідомлення від іншого користувача. Коли користувач посилає Вам, повідомлення, піктограма повідомлення висвітиться в панелі завдань робочого стола й біля списку контактів.

Одержання повідомлення від іншого користувача:

Двічі клацніть висвітлену піктограму в панелі завдань Вашого робочого стола або поруч із ім'ям відправника в головному вікні програми ICQ. Відобразиться вікно вхідних повідомлень. Діалог відображає ім'я відправника, адреса електронної пошти відправника, і ICQ #, а також дату й час. Повідомлення з'являється у вікні повідомлень.

Відповідь на повідомлення, отримане від інших користувачів:
1. У діалозі Повідомлень, натисніть кнопку Відповісти. Відобразиться діалог відправлення повідомлень.

2. Надрукуйте ваше повідомлення у вікні.

3. Натисніть Послати, щоб відправити повідомлення. Якщо Ви підключені то, картинка буде рухатися доти, поки повідомлення не буде доставлено. Якщо Ви - автономні, ваші повідомлення зберігається й буде послано, коли Ви з'єднуєтеся з ICQ сервером.

Пересилання файлу

ICQ може також передати файл іншим користувачам від Вас. Файл може бути переміщений тільки тоді, коли Ви перебуваєте в Розширеному режимі, причому й відправник, і одержувач підключені.

Зверніть увагу: Ви можете також становити запит, щоб передати файл, коли Ви перебуваєте в автономній роботі. Цей запит буде збережений і посланий тоді, коли й Ви й одержувач будете підключені.