Смекни!
smekni.com

Файлові менеджери ОС Windows (стр. 5 из 6)

- наявність настроюваної панелі інструментів дає можливість додавати та змінювати кнопки для швидкого запуску програм, виконання необхідних команд, показу властивостей об'єктів та інші.

Виходячи з порівняльної характеристики, можна стверджувати, що практично у всіх файлових менеджерах вдало використовуються функціональні клавіші від F1 до F10, хоча з деякими відмінностями. Всі файлові менеджери даного типу містять дуже багато вбудованих функцій: з'єднання з FTP сервером(для під’єднання до мережі Internet), з’єднання по локальній мережі, робота з архівами, вбудовані та виклики зовнішніх редакторів для редагування системних та текстових файлів та інше, а також ціла низка настроюваних функцій та додання кнопок для виклику будь-яких вікон та програм. Для файлових менеджерів, працюючих у середовищі ОС сімейства Windows характерний інтерфейс графічного типу: практично всі вони мають вигляд вікна зі стандартним набором кнопок у правому верхньому куті – (зліва направо – звернути, змінити розмір вікна, закрити). В самому верху вікна файлового менеджера, починаючи зліва направо – заголовок, що містить назву програми. Під заголовком йдуть меню, організовані по певним групам команд. Наприклад Total Commander у вони такі – <Left; Files; Commands; Options; Help; Right>; у Disk Commander – <Левая панель; Файлы; Диск; Интернет; Комманды; Настройки; Правая панель>, у Total Commander – <Файл; Выделение; Команды; Сеть; Вид; Конфигурация; Пуск>. Як бачимо з порівняльної характеристики практично набори команд, тобто, меню цих файлових менеджерів в основному співпадають. Це насамперед з особливостями файлової системи та самої роботи з файлами та папками.

За останній час популярність використання Total Commander різних версій значно зросла. Це говорить про те, що дуже велика кількість користувачів все ж таки віддає перевагу двохпанельному інтерфейсу програм – файлових менеджерів; і не в останню чергу тільки із-за зручності копіювання, переміщення/перейменування файлів.

Тут і робота з архівами, і завантаження файлів і Internet з’єднання, і багато інших функцій, не передбачених ні програмою для перегляду файлів «Мій комп’ютер», ні програмою для перегляду файлів «Провідник».

І саме тому, на мою думку, файловий менеджер Total Commander є кращим у використані та опрацюванні даних.

За час перебування на виробничій практиці в Перемильській сільській раді я засвоїла уміння працювати з багатьма програмними продуктами: MSWord, MSExcel, MSAccess, PowerPoint та інші. А найголовніше те, що я закріпила навички працювати з файловими менеджерами, що являється темою моєї дипломної роботи.

Отже, можна зробити висновок, що саме файлові менеджери забезпечують правильну роботу з інформацією, не дивлячись на тип операційної системи.


3. Комплексне завдання

3.1 Особова картка

Створити в редакторіWord, використовуючи зразок документ ОСОБОВА КАРТКА. Заповнити його даними підприємства, на якому проходите практику та особистими даними. Відсканувати та вставити власне фото.

3.2 Схема мультивібратора

Створити в редакторі Word, використовуючи зразок додатку 2 документ СХЕМА МУЛЬТИВІБРАТОРА. Схему розмістити на фоні від сканованої печатки підприємства, де проходите практику.

3.3 Завдання з табличного процесора EXCEL

Виконати в табличному процесорі EXCEL завдання згідно наданої інструкції Завдання №3. Формули від {Ф. 9 до Ф. 17} записати самостійно. Побудувати діаграму собівартості виробів.

3.4 Презентація підприємства, на якому проходила практику

Створити презентацію підприємства, на якому проходите практику.

4. Охорона праці

4.1 Загальні поняття

Комп'ютер живиться від електричної мережі напругою 220 В. Електрична напруга, прикладена до тіла людини, викликає проходження струму через неї, що призводить до скорочення м'язів, судом, зупинки дихання, припинення роботи серця, у важких випадках – до смерті У комп'ютері все зроблено для того, щоб не допустити випадкового ураження користувача електричним струмом. Однак лише грамотна експлуатація i дисциплінована поведінка даютъ гарантію безпечної роботи на комп'ютері. Чи можна гарантувати безпеку користувачу, який самовільно «ремонтує» комп'ютер? Чи можна гарантувати безпеку учням, які бігають i штовхаються в комп'ютерній залі?

Джерелом небезпеки можуть бути розетки з розбитими корпусами, проводи з пошкодженою ізоляцією, кабелі на підлозі, обладнання комп'ютерів зi знятими кришками.

4.2Правила поведінки в комп'ютерній залі

Практичні заняття на комп'ютерах проводяться тільки у присутності i під керівництвом учителя. Комп'ютерна зала є приміщенням підвищеної небезпеки i вимагає особливих правил поведінки:

-заходити в комп'ютерну залу слід спокійно, не штовхаючись, не бігати, не займати «кращі» комп'ютери;

-сідати тільки за вказані вчителем комп'ютери;

-брати iз собою на своє робоче місце лише зошити, підручники, дискети i ручку;

-складати портфелі i сумки необхідно у спеціально відведеному місці;

-вмикати i вимикати комп'ютери тільки з дозволу вчителя інформатики або лаборанта;

-категорично забороняється учням робити будъ-який, навіть дрібний, ремонт електрообладнання.

-не залишати поза увагою технічний стан комп'ютера на своєму робочому місці;

- повідомляти вчителю про недоліки в роботі комп'ютерів та аварійні ситуації;

-при аварії чи пожежі без паніки швидко залишити комп'ютерну залу.

4.3 Перша допомога при уражені електричним струмом

Про нещасний випадок необхідно негайно повідомити вчителя або медпрацівника. Якщо поруч немає дорослих, необхідно САМОСТІЙНО I НЕГАЙНО почати надання першої допомоги i не припиняти її до прибуття лікарів або дорослих.

Людину, яка потрапила під дію електричного струму, можна врятувати, якщо швидко i грамотно надати першу допомогу. Кожна згаяна хвилина зменшує можливість повернення людини до життя. Першу допомогу необхідно надавати після звільнення потерпілого від дії електричного струму. Для звільнення потерпілого від дії електричного струму необхідно вимкнути електрообладнання.

Допомога надається потерпілому при втраті свідомocтi, відсутності дихання i пульсу. Потерпілого необхідно покласти на спину, підклавши портфель або сумку так, щоб голова відкинулась назад. Це полегшує надходження повітря до легень потерпілого.

Для виконання штучного дихання розташовуються збоку i, набравши в легені повітря, видихають його потерпілому в рот, затиснувши йому ніс, або в ніс при закритому poті. Темп виконання процедури такий, як i при звичайному диханні.

Для виконання непрямого масажу серця необхідно двома руками надавлювати на грудну клітку в ділянці вузла ребер з темпом – на кожний вдих треба 2–3 рази штовхнути серце. Першу допомогу краще надавати удвох: один – робить штучне дихання, інший – непрямий масаж серця.

4.4 Caнiтapнi норми роботи на комп’ютері

Під час роботи за комп’ютером спина повинна мати опору. Лінія погляду має бути перпендикулярною до екрана. Відстань від очей до екрана монітора повинна бути не менше 50–60 см (на довжину простягнутої руки).

Безперервна робота за коми ‘ютером не має перевищувати 25 хв. За один урок. Під час занять на персональному комп’ютері необхідно виконувати протягом 1,5–2 хв. Вправи для попередження зорової втоми.

4.5 Комплекс вправ для очей

Вправи виконують сидячи в зручній позі, хребет прямий, очi відкриті, погляд – прямо, відвернувшись від комп’ютера:

- «малювати» очима на протилежній стіні «конверт» або цифру 8;

- повторити вправу 5 разів i стільки ж у зворотному напрямі;

- заплющити очi на рахунок «раз-два», розплющити очi i подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири»;

- колові рухи очей: до 5 кіл вліво i вправо.

4.6 Підготовка комп’ютера до роботи

Щоб увімкнути комп’ютер, необхідно натиснути i відпустити кнопку «Power» на системному блоці. Зразу після увімкнення струму комп’ютер починає перевіряти працездатність своїх пристроїв. Після задовільного результату перевірки комп’ютер переходить до встановлення свого робочого стану, який називається завантаження операційної системи. Ця процедура займає деякий час, до її завершення комп’ютер не в змозі виконувати іншу роботу. Завантаження операційної системи відбувається автоматично.

До закінчення завантаження операційної системи НЕ СЛІД НАТИСКАТИ будь-які клавіші i кнопки.

Приступити до роботи стає можливим, коли на екрані монітора з’являться значки i вказівник миші на ньому.

4.7 Вмикання комп’ютера

Для вмикання комп’ютера необхідно:

í Підключити ПК в мережу або зробити це через стабілізатор напруги;

í Ввімкнути периферійні пристрої (принтер);

í Ввімкнути монітор комп’ютера;

í Ввімкнути комп’ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці.

Після цього на екрані з’явиться повідомлення про хід роботи програм перевірки і початкової загрузки комп’ютера. Коли початкова загрузка операційної системи буде закінчена, з’явиться запрошення операційної системи. Це запрошення означає, що операційна система готова до прийому команд.

4.8 Вимикання комп’ютера

Для вимикання комп’ютера необхідно:

í Закінчити роботу з прикладною програмою;

í Вимкнути принтер (якщо він був ввімкнений);

í Вимкнути комп’ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці;

í Вимкнути монітор;

í Вимкнути комп’ютер з мережі або вимкнути стабілізатор, якщо комп’ютер підключений через стабілізатор напруги.

4.9 Біологічна діяіонізуючих випромінювань

Біологічна дія іонізуючого випромінювання – це сукупність процесів у живому організмі, що виникають під дією випромінювання.

У результаті опромінення в живій тканині поглинається енергія i виникає іонізація молекул, яка опромінює речовини.