Смекни!
smekni.com

Облік зернових у приватному сільськогосподарському підприємстві (стр. 2 из 3)

· з якими комп'ютерами i з якою швидкiстю працює ОС;

· якi периферiйнi пристрої ОС пiдтримує;

· як повно вiдповiдає ОС потребам користувача, тобтоякi функцiї системи;

· який спосiб взаємодiї ОС з користувачем, тобто наскiльки зручний, зрозумiлий та звичний для користувача iнтерфейс;

· чи iснують iнформативнi пiдказки, вбудованi довiдникиi т.iн.;

· яка надiйнiсть системи, тобто її стiйкiсть щодо помилок користувача, вiдмов обладнання i т.iн.;

· якi можливостi надає ОС для органiзацiї мереж;

· чи забезпечує ОС сумiснiсть з iншими операцiйними системами;

· якi iнструментальнi засоби має ОС для розробки прикладних програм;

· чи здiйснюється в ОС пiдтримка рiзних нацiональних мов;

· якi вiдомi пакети прикладних програм можна використовувати при роботi з даною системою;

· як здiйснюється в ОС захист iнформацiї та самої системи.

Перший представник сiмейства поширених операційних систем- система MS-DOS(Microsoft Disk Operating System - дискова операцiйна системафiрми Microsoft) була випущена в 1981 роцi в зв'язку з появоюIBM PC.Операцiйнi системи сiмейства DOS є однозадачними i мають такi характернi риси та особливостi:

· iнтерфейс з ЕОМ здiйснюється за допомогою команд, щовводяться користувачем;

· модульнiсть структури, що спрощує перенесення системина iншi типи ЕОМ;

· невеликий об'єм доступної оперативної пам'ятi(640 Кбайт).

Iстотною вадою операцiйних систем сiмейства DOS є вiдсутнiсть засобiв захисту вiд несанкцiонованого доступу до ресурсiв ПК та ОС. На сьогоднi широке розповсюдження одержала ОСMS-DOS версiї 6.22.

Windows 95 - це сумiснiсна з MS-DOS повнiстю захищенабагатозадачна графiчна 32-розрядна операцiйна система.Windows 95 є бiльш швидкою та потужною операцiйною системою, її удосконалений iнтерфейс та новiiнструментальнi засобироблять дiалог iз системою бiльш простим для користувачiв.

32-розрядна архiтектура Windows 95 забезпечує пiдвищенупродуктивнiсть та надiйнiсть в таких областях, як робота вмережi, друк, зв'язок та мультимедiа. Можлива робота наддекiлькома задачами одночасно завдяки швидкодiючим, новим 32-розрядним програмам, якi пiдтримують прiоритетну багатозадачнiсть табагатопоточнiсть i працюють у власнiй областi пам'ятi, тобто забезпечується:

· ВИТIСНЕННЯ. Додатки Win32 (програми для Windows 95) є такими, що повнiстю витiсняються (тобто, ОС в будь-який момент часуможе перервати їх виконання i перейти до виконання iнших, з бiльшвисоким прiоритетом задач).

· ОКРЕМИЙ АДРЕСНИЙ ПРОСТIР. Кожен додаток виконується в своїй,захищенiй областi пам'ятi, що робить неможливим порушення йогоцiлiсностi зi сторони iнших програм.

· ПIДТРИМКА ПОТОКIВ. В додатках Win32 забезпечується багатозадачнiсть в межах одного додатку, в результатi чого додатки Win32можуть одночасно активiзувати декiлька потокiв.

З'явились вбудованi можливостi роботи в мережi. Операцiйна система забезпечує 32-розрядний доступ до мережевих ресурсiв. До складу Windows 95 входить програмне забезпеченняпiдтримки локальних комп'ютерних мереж (ЛКМ), тобто Windows забезпечує:

· пiдтримку клiєнта для популярних мереж фiрм Novell, Banyan,Microsoft та iнших;

· пiдтримку рiзних типiв машин клiєнтiв, що дозволяє пiд'єднати ПК до рiзних мереж, наприклад, до ЛКМ та глобальних мереж;

· можливiсть роботи ПК у якостi "сервера" однорангової мережi;

· пiдтримку електронної пошти, побудованої на iнтерфейсi MAPI;

· можливiсть вiддаленого доступу до ЛКМ.

Windows 95 може працювати з програмним забезпеченням, щоiснує на сьогодняшнiй день. Система сумiсна з 16-розрядними програмами та драйверами для Windows 3.1 та Windows for Workgroups.Система також сумiсна з програмними продуктами для MS DOS. і має певні вимоги до комп'ютера.Для роботи Windows 95 необхiднi:

· процесор 386DX та вище;

· оперативна пам'ять не менше 4 Мбайт (рекомендується 8 Мбайт,а ще краще - 16 Мбайт);

· VGA-сумiсний вiдеоадаптер;

· необхiдний об'єм вiльного мiсця на жорсткому дискi залежитьвiд типу установки та коливається у межах вiд 40 до 70 Мбайт.

Оскiльки задача облiку зернових КСП належить до задач базиданих, для її вирiшення необхiдно використати одну з СУБД, якiпрацюють пiд Windows. На сьогоднi найбiльш поширеною з потрiбнихпрограмних продуктiв безумовно є СУБД Access, оскiльки вона входить до складу присутнього практично на кожному Windows-компьютерi Microsoft Office.

Розробка технології розв’язання задачі

Розробка технології полягає у декомпозиції основної задачі на підзадачі, у встановленні взаємозв’язків між об’єктами бази даних та у визначенні послідовності виконання елементарних операцій для реалізації кожної підзадачі. Для цього, грунтуючись на постановцi задачi, створимоу графічному вигляді:

1. Структурну схему 1 головного меню системи, на якій показажемо перелікусіх необхідних основних дій(підзадач) автоматизованої інформаційно-довідковой системи та сукупність об’єктів (макросів, модулів), що мають реалізовувати вiдповiднідії. Структурна схема 1 проілюстрована рис.1, 2 та 3 головної кнопочної форми програмного засобу, що проектується.

2. Структурну схему 2, на якiй покажемо всiiмена об’єктiв (таблиць, форм, запитів, звітів), що необхідно створити,та тiльки тi зв'язки мiж ними, якiмають існувати насправдi. Структурна схема 2 проілюстрована рис.4 схеми бази даних зернових КСП. Ця схема служить основою програмного засобу, що проектується.

Комп'ютерна реалізація автоматизованої системи

Реалізація задачі здійснюється за допомогою засобів, орієнтованих на користувача. Дляцього в програмному засобі сконструйовані таблиці, запити, екранні форми, звіти. Екранні форми введення і редагування даних відповідають структурі первинних документів. В Додатках в надрукованому виглядi представлені зразки екраннихформ (рис. 5, 6, 7) та макетів звiтів (рис. 8, 9, 10). На рис.10 та 11 представлено запит по зерновим у вигляді конструктора та результата запиту.

На основi побудованих алгоритмiв розв'язання задачi створено вiдповiднi макроси та модулі.Текст запита по даним зернових на мові SQL:

SELECT DISTINCTROW [Дані про зернові].КодПартіїЗернових, [Назви зернових].Назва, [Види зернових].НазваВиду, [Сорти зерна].НазваСорту, [Дані про зернові].Ціна, [Дані про зернові].Вага FROM [Сорти зерна] INNER JOIN ([Назви зернових] INNER JOIN ([Види зернових] INNER JOIN [Дані про зернові] ON [Види зернових].КодВиду = [Дані про зернові].КодВиду) ON [Назви зернових].КодНазви = [Дані про зернові].КодНазви) ON [Сорти зерна].КодСорту = [Дані про зернові].КодСорту;

Текст модуля на мові VisualBasicforApplication для відкриття таблиці “Дані про зернові”та пошуку першого запису з назвою “Ріпак”:

Option Compare Database

Option Explicit

'------------------------------------------------------------

' Відкриття_таблиці_зернових

''------------------------------------------------------------

Function Відкриття_таблиці_зернових()

On Error GoTo Відкриття_таблиці_зернових_Err

DoCmd.OpenTable "Дані про зернові", acNormal, acEdit

DoCmd.FindRecord "Ріпак", acAnywhere, False, , False, acCurrent, True

Відкриття_таблиці_зернових_Exit:

Exit Function

Відкриття_таблиці_зернових_Err:

MsgBox Error$

Resume Відкриття_таблиці_зернових_Exit

End Function

Підготовлено контрольний приклад для налагодженнясистеми та демонстрації розв’язання задачі на комп'ютері, дані контрольного прикладу для таблиці “Дані про зернові” представлено на рис.13 (в таблиці використано також допоміжні дані з таблиць-довідників). На рис.14 та 15 показані дані контрольного прикладу з таблиць “Співробітники” та “Угоди”.

Провiвши випробовування програмного комплексу в рiзних режимах (функцiонування рiзних пунктiв меню та пiдменю), та проаналiзувавши його роботу, можна зробити висновок, що програмний засіб працює згідно постановці задачі. Визначений необхiдний об'єм магнiтного диска для розмiщення створеноїсистеми з контрольним прикладом становить 1,360 КБ.

Для роботи з системою необхiдно завантажити у Windows-95 через кнопку “Пуск” СУБД Access та відкрити в ньому базу “Облік зерна в КСП”. Після завантаження програмного засобу на екрані монітора виникає головна кнопочна форма бази даних з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. В ній сконценровані всі наявні функції програмного засобу, а також кнопка “Вихід”.

При необхідності доробки програмного засобу новими таблицями, формами, запитами, звітами та модулями можна під’єднати їх до головної кнопочної форми за допомогою опції “Зміна елементів кнопочної форми”. Принципова відсутність захисту на представленій розробці дозволяє використати принцип відкритої архітектури та доробити базу даних під індивідуальні вимоги та особливості користувача.


Висновки

В результатi виконання курсової роботи "Облiк зернових в приватних сiльськогосподарських пiдприємствах" було створенопрограмний засiб в СУБД Access. До складу програмного засобу(бази даних зернових в господарстві) входить комплекс таблиць длязберiгання потрiбнихданих, об'єднаний реляцiйними зв'язками. Використання цих зв'язкiв дозволяє забезпечити потрібні пiдстановки при занесеннi вголовнi таблицi другорядних даних довiдкового характера. Для зручного введення найбiльш важливої iнформацiї в базi передбаченi iрозробленi спецiальнi форми.

Окремi задачi створеної бази даних вирiшенi у виглядiзапитiв, звiтiв та програмних модулей на мовi Visual Basic forApplication. Всi розробленi компоненти бази даних поєднанi вєдиний програмний засiб за допомогою головної кнопочної форми сучасного Windows-дизайну.У випадку впровадження результатiв роботи потрiбно звернути увагу на поступове заповнення потрібними даними таблиць-довідників та головних таблиць. Пiд час адаптацiї системи до реального об'єкту необхідно, у разі потреби, додати до головної кнопочної форми додаткові таблиці, форми, запити та звіти.


Список використаної лiтератури

1. Фигурнов В.Э. IBM PC для пользователя, изд. 7-е. - М.: Инфра - М, 1997. - 640с.

2. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Практичний курс iнформатики / За ред. Мадзiгона В.М. - К.: Фенiкс, 1997. - 304 с.

3. Евдокимов В.В. и др. Экономическая информатика. Учебник для вузов /Под ред. В.В.Евдокимова. - СПб.: Питер, 1997. - 592 с.