Смекни!
smekni.com

Розробка програми для сумісної роботи з додатками PowerPoint з використанням технології OLE (стр. 1 из 3)

Вступ

Тема роботи: «Розробка програми для сумісної роботи з додатками MicrosoftPowerPoint із використанням технології OLE.»

Завдання: Розробити програму, що надає користувачу можливості керування додатками MicrosoftPowerPoint: запуск вказаного додатку, переключення слайдів (вперед, назад, перший, останній, по вказаному номеру слайду), виведення інформації про слайд (його номер, версія PowerPoint тощо), коректне завершення і вигруження з пам’яті презентації, що переглядається. Програма повинна бути виконана з використанням технології OLE.

Мова програмування: Delphi в середовищі BorlandDelphi 7

Операційна система: WINDOWS XP

1. Постановка задачі

При виконанні даного курсового проекту потрібно вирішити наступні задачі:

1. Запуск вказаного користувачем додатку PowerPoint.

2. Переключення слайдів: вперед, назад, перший, останній, по вказаному номеру слайду.

3. Виведення інформації про слайд, такої як його номер, версія PowerPoint тощо.

4. Коректне завершення і вигруження з пам’яті презентації, що переглядається.

5. Програма повинна бути компактною та завжди бути поверх всіх вікон.

Вихідними даними є:

1. Шлях до файлу презентації St1;

2. Номер слайду, обраного користувачем Num. Цей параметр є опціональним, тобто таким, що не є обов’язковим.

2. Теоретичні відомості

MicrosoftPowerPoint

Microsoft PowerPoint (повна назва – Microsoft Office PowerPoint) – програма для створення і проведення презентацій, що є частиною Microsoft Office і доступна в редакціях для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS.

PowerPoint є частиною Microsoft Office. Це дозволило PowerPoint стати найбільш поширеною у всьому світі програмою для створення презентацій. Файли презентацій PowerPoint часто пересилаються користувачами програми на інші комп'ютери, що означає необхідну сумісність з ними програм конкурентів. Проте, оскільки PowerPoint має можливість підключення елементів інших застосувань через OLE, деякі презентації стають сильно прив'язаними до платформи Windows, що робить неможливим відкриття даних файлів, наприклад, у версії для Mac OS. Це призвело до переходу на відкриті стандарти, такі як PDF і OASIS OpenDocument.

Технологія OLE

OLE (англ. Object Linking and Embedding) – технологія зв'язування та впровадження об'єктів в інші документи та об'єкти, розроблені корпорацією Майкрософт.

OLE дозволяє передавати частину роботи від однієї програми редагування до іншої і повертати результати тому. Наприклад, встановлена на персональному комп'ютері видавнича система може послати якийсь текст на обробку в текстовий редактор, або деяке зображення в редактор зображень за допомогою OLE-технології.

Основна перевага використання OLE (крім зменшення розміру файлу) в тому, що вона дозволяє створити головний файл, картотеку функцій, до якої звертається програма. Цей файл може оперувати даними з вихідної програми, які після обробки повертаються у вихідний документ.

OLE використовується при обробці складених документів (англ. compound documents), може бути використана при передачі даних між різними непов'язаними між собою системами за допомогою інтерфейсу переносу (англ. drag-and-drop), а також при виконанні операцій з буфером обміну. Ідея запровадження широко використовується при роботі з мультимедійним змістом на веб-сторінках (приклад – Веб-ТБ), де використовується передача зображення, звуку, відео, анімації в сторінках HTML (мова гіпертекстової розмітки) або в інших файлах, також використовують текстову розмітку (наприклад, XML та SGML). Однак, технологія OLE використовує архітектуру «товстого клієнта», тобто мережевий ПК із надлишковими обчислювальними ресурсами. Це означає, що тип файлу або програма, яку намагаються впровадити, повинна бути присутнім на машині клієнта. Наприклад, якщо OLE оперує таблицями Microsoft Excel, то програма Excel повинна бути інстальована на машині користувача.

3. Технічне завдання

Вступ

Найменування – це програма, що демонструє роботу з додатками MicrosoftPowerPoint із використанням технології OLE. Програмний продукт розробляється в навчальних цілях та має за мету продемонструвати використання технології OLE для обміну даними між додатками.

Підстава для розробки

Підставою для розробки програми є завдання на курсовий проект з дисципліни «(Вписать дисциплину)», видане викладачем. Найменування теми для курсового проекту «Розробка програми для сумісної роботи з додатками MicrosoftPowerPoint із використанням технології OLE.».

Призначення програми

Функціональне призначення даного програмного виробу полягає в демонстрації роботи з додатками MicrosoftPowerPoint із використанням технології OLE.

Експлуатаційне призначення – використання на платформі Microsoft Windows.

Вимоги до програми

Вимоги до функціональних характеристик

Програма, що розроблюється, повинна своїми характеристиками задовольняти сучасні вимоги стосовно швидкості виконання процесів, зовнішнім вимогам та відповідати функціональному та експлуатаційному призначенню. Необхідним є наступний набір операцій (функцій) для виконання програмою:

· запуск вказаного користувачем додатку PowerPoint;

· можливість переключення слайдів: вперед, назад, перший, останній, по вказаному номеру слайду;

· виведення інформації про слайд, такої як його номер, версія PowerPoint тощо.

· коректне завершення і вигруження з пам’яті презентації, що переглядається;

· програма повинна бути компактною та завжди бути поверх всіх вікон.

Програмний продукт повинен мати зрозумілий, простий для користувача і чіткий інтерфейс, підтримуватися платформою Microsoft Windows.

Вимоги до надійності

Програмний продукт повинен вірно та стабільно працювати, якщо буде введено не правильне не введено взагалі ім’я файлу презентації (або файл матиме не підтримуваний програмою тип), а також якщо введено не допустимий номер слайду.

Умови експлуатації

Умови експлуатації програмного продукту, що розробляється, полягають в тому, що достатньо мати базовий набір знань роботи з прикладними програмами ОС Windows ХР.

Вимоги до складу та параметрів технічних засобів

Написання програмного продукту виконується за допомогою середовища BorlandDelphi 7, мова програмування – Delphi.

Для нормальної та стабільної роботи програмного продукту повинні бути технічні засоби з таким мінімальним набором характеристик:

· Операційна система WindowsXP;

· Процесор фірми INTELPentiumII (частота 600 MHz) або йому еквівалентний фірми AMD;

· Оперативна пам'ять об’ємом 128 Мбайт;

· Вільне місце на жорсткому диску: 0,5 Мбайт.

Вимоги до інформаційної та програмної сумісності

Виконання програмного продукту передбачає його подальше функціонування на платформі Windows 98/ME/2000/2003/XP.

Формат робочого модулю програми – EXE.

Спеціальні вимоги

Вимоги до програмної документації

Розробка програмного продукту супроводжується низкою документів: пояснювальна записка, технічне завдання, інструкція програміста, інструкція користувача.

Усі супроводжувальні документи повинні відповідати вимогам, що сформульовані у наступних стандартах: ДСТУ 3008–95 – Документація. Звіти у сфері науки і техніки, групі стандартів ГОСТ ЕСПД (Єдина система програмної документації) про загальні положення, правила виконання схем алгоритмів, умовні графічні позначення, вимоги складання технічного завдання та специфікацій, терміни та визначення.

Стадії та етапи розробки

· Уточнення постановки задачі – 1 тиждень;

· Збір теоретичної інформації – 1 тиждень;

· Розробка технічного завдання та його затвердження – 1 тиждень;

· Розробка інтерфейсу користувача – 3 дні;

· Розробка алгоритму роботи програми – 4 дні;

· Розробка програми – 1 тиждень;

· Тестування програми та виправлення помилок – 2 дні;

· Оформлення пояснювальної записки та документації – 1 тиждень;

· Захист роботи.

4. Розробка алгоритму програми

Структура програми

Програма має графічний інтерфейс і розроблена об’єктно-орієнованою мовою Delphi. Тому її склад відрізняється від звичного складу програми, розробленої при процедурному програмуванні. Програма включає 8 процедур обробки натиснення кнопок (Button_RUNClick, Button_CLOSEClick, Button_NEXTClick, Button_PREVClick, Button_FIRSTClick, Button_LASTClick, Button_Way_to_FileClick, Button_NUMBERClick) на формі і 1 процедуру (Form_refresh1), що контролює їх натискання для того, щоб програма не завершилася аварійно з помилкою.

Програма включає бібліотеки, які приведені в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1. Бібліотеки, використані в програмі

Назва бібліотеки Призначення бібліотеки
Windows Стандартна бібліотека операційної системи WINDOWS, в якій зберігаються основні функції Win32 АРІ
Messages Стандартна бібліотека підпрограм роботи з повідомленнями
SysUtils Стандартна бібліотека різних системних утиліт
Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms, Dialogs, Buttons Стандартні бібліотеки по роботі відповідно зі змінними, класами в ООП, графікою, клавішами, формами, діалогами, кнопками
comobj Бібліотека по роботі з COMоб’єктами
OleServer, OleCtnrs Бібліотеки по роботі з OLEоб’єктами
PowerPointXP Додаткова бібліотека по роботі з презетаціями

Опис змінних

Кожна програма має деякий набір змінних, що, зазвичай, підрозділяється на глобальні та локальні змінні. Локальних змінних в програмі немає, а всі глобальні змінні описані в таблиці 4.2, яка представлена нижче.

Таблиця 4.2. Глобальні змінні

Назва змінної Тип Призначення
PowerPointApp OLEVariant Змінна, що зберігає об’єкт при роботі з презентацією
St1 string Змінна, що зберігає шлях до файлу презентації, вказаний користувачем
Num integer Змінна, що зберігає номер слайду, що був обраний користувачем
K integer Змінна, що зберігає номер поточного слайду презентації, що переглядається
ALL integer Змінна, що зберігає загальну кількість слайдів в презентації

Опис алгоритму програми

Програма включає 8 процедур обробки натиснення кнопок (Button_RUNClick, Button_CLOSEClick, Button_NEXTClick, Button_PREVClick, Button_FIRSTClick, Button_LASTClick, Button_Way_to_FileClick, Button_NUMBERClick) на формі і 1 процедуру (Form_refresh1), що контролює їх натискання для того, щоб програма не завершилася аварійно з помилкою.