Смекни!
smekni.com

Розробка прикладної веб базованої системи для автоматизації документообігу підприємства (стр. 3 из 5)

Важливими характеристиками СЕД є її безпека, надійність і продуктивність (таблиця 6). З таблиці 6 слід, що системи Directum, DocsVision, Optima-Workflow і Євфрат-Документообіг дозволяють забезпечити необхідний рівень надійності і безпеки електронного документообігу. У свою чергу продуктивності розглянутих в огляді рішень достатньо, щоб автоматизувати як невеликі, так і великі структури, тому що продуктивність в більшості випадках залежить від можливостей серверного апаратного забезпечення. У разі створення розподіленої системи електронного документообігу (окремі сервери бази даних для кожного підрозділу) кількість одночасно працюючих користувачів може вимірюватися тисячами. Хочеться відзначити, що системи Бос-Референт і CompanyMedia, реалізовані на платформі Lotus Notes / Domino, пропонують найбільш розвинені засоби адміністрування при розподіленій роботі за рахунок можливостей платформи.


Таблиця 6. Надійність, безпека

Системаможливість Б-Р Г-Д Д Є-Д CM D DIS DV LD O-W
авторизація користувачів з паролем + + + + + + + + + +
шифрування документів +/-1 - +/-2 + +/-3 + + + +/-4 +
підтримка ЕЦП +/-1 + +/-2 + +/-3 + + + +/-4 +
резервне копіювання БД за розкладом + - + + + + - + + +
протокол подій + -/+ + + + + + + + +
Примітка:1 - замовлена розробка з використанням БОСС-Крипто2 – опціонально «ЕЦП та Шифрування»3 – опціально за допомогою інфраструктури Locker4 – опціально LanDocs: ПІДСИСТЕМА БЕЗПЕКИ

При виборі системи електронного документообігу слід врахувати безліч чинників, і остаточне рішення переважно приймати на основі комплексного аналізу можливостей СЕД залежно від вимог і специфіки замовника. У таблицях огляду всебічно розглянуті найбільш важливі аспекти вибору, впровадження та подальшого використання СЕД, що враховують крім обов'язкових функціональних можливостей, вартості і досвіду їх використання, можливості їх адаптації, модифікації та розвитку, необхідність яких не так очевидна на початковому етапі впровадження. Критерії, за якими були розглянуті системи - досить універсальні і відповідають завданням автоматизації документообігу як в комерційних, так і в державних установах.

Якщо говорити про вибір СЕД для організації з передбачуваною кількістю одночасно працюючих користувачів близько 50, то найбільш оптимальним рішенням бачиться система Євфрат-Документообіг, розробка компанії Cognitive Technologies. При помірній вартості система, з одного боку, містить весь необхідний функціонал для автоматизації роботи з документами, а з іншого боку, пропонує широкі можливості налаштування та модифікації при впровадженні розробником, партнерами і безпосередньо замовниками. Цікавою пропозицією також є система DocsVision, яка також включає в себе весь необхідний функціонал для автоматизації документообігу і тісно інтегрована з продуктами компанії Microsoft. Система надає гнучкі можливості при адаптації до вимог замовника. В даний час впровадження цієї системи здійснюється через партнерську мережу компанії DocsVision, що говорить про достатню незалежність системи від розробника. Крім цього за окремими критеріями добре показали себе системи Дело, Directum та Optima-Workflow.

Таким чином, використання аналітичних викладок, запропонованих в огляді, допоможе організаціям, зацікавленим в автоматизації документообігу, зробити найбільш прийнятний вибір рішення і тим самим уникнути цілого ряду "прихованих" на початковому етапі впровадження проблем, пов'язаних з використанням систем електронного документообігу.


2. Постановка задачі

Згідно з метою дипломного проекту необхідно розробити прикладну веб базовану систему для автоматизації документообігу деякого підприємства. Дана система повинна реалізувати функції реєстрації, авторизації, завантаження електронних документів будь-яких форматів, зберігання їх та видачу їх користувачу для редагування та перегляду. Вимогами до системи: є кросплатформеність, невисока продуктивність, невисока надійність, безкоштовність.

В даний час системи автоматизації документообігу є гарячою областю досліджень і розробок. Користь від використання таких систем для автоматизації роботи підприємства очевидна: незалежність розташування філій, пришвидшення роботи з документами і незалежність від платформи. Встановлена програма, з підтримкою в одному місці, може використовуватися тисячами тих, хто користується нею, головною умовою є тільки можливість доступу до Internet. Така програмна система повинна забезпечувати: просту і зручну реєстрацію в системі, авторизацію користувачів в системі, можливість додавання документу до системи, можливість надання прав перегляду та корегування документів.

Робота буде присвячена:

а) детальному опису підсистеми додавання документу до реєстру;

б) детальному опису підсистеми надання прав на редагування документів;

в) детальному опису підсистеми ведення статистики редагування документів;

Система повинна бути простою в установці та налаштування, надійна у роботі, невимогливою до апаратного забезпечення. Також важливим є завдання забезпечення потрібної і необхідної функціональності системи без високої вартості.


3. Обґрунтування вибору технології розробки, програмного середовища та мови програмування

3.1 Вибір програмного забезпечення для створення програмного продукту

Останнім часом у зв'язку з розвитком мережі Інтернет у програмуванні починає все більш різко виділятися окрема область. Спочатку вона не могла зрівнятися по своїй складності з іншими областями програмістського ремесла, не "дотягуючи" не тільки до системного, але навіть і до прикладного програмування.

Мова йде про програмування сценаріїв для Web, або, як часто говорять, Web-програмуванні. У наші дні, роль цієї галузі у структурі Інтернету все більше зростає, відповідно зростає і середня оцінка складності сценаріїв. Багато систем за обсягом коду наближаються до розміру вихідних кодів серйозних пакетів прикладних програм.

Дана робота представляє собою систему, написану на мові Java з використанням технологій JSP, Java Servlet і бази даних MySQL. Обгрунтування вибору зазначених засобів програмування для реалізації роботи наведено нижче.

Мова програмування Java надає наступні основні можливості:

а) автоматичне керування пам'яттю;

б) розширені можливості обробки виняткових ситуацій;

в) багатий набір засобів фільтрації вводу / виводу;

г) набір стандартних колекцій, таких як масив, список, стек і т. п.;

д) наявність простих засобів створення мережевих програмних продуктів (у тому числі з використанням протоколу RMI);

е) наявність класів, що дозволяють виконувати HTTP-запити й обробляти відповіді;

ж) вбудовані в мову засоби створення багатопоточних додатків;

з) уніфікований доступ до баз даних на основі JDBC і SQLJ;

і) підтримка шаблонів.

3.2 Вибір засобу зберігання даних

Вибір системи управління баз даних (СУБД) являє собою складне багатопараметричное завдання і є одним з важливих етапів при розробці програмних продуктів баз даних. Обраний програмний продукт повинен задовольняти як поточними, так і майбутнім потребам програми. Для даного програмного продукту в якості СУБД була обрана СУБД MySQL.

MySQL є рішенням для малих і середніх програмних продуктів. Входить в LAMP. Зазвичай MySQL використовується як сервер, до якого звертаються локальні або видалені клієнти, проте в дистрибутив входить бібліотека внутрішнього сервера, що дозволяє включати MySQL в автономні програми.

Гнучкість СУБД MySQL забезпечується підтримкою великої кількості типів таблиць: користувачі можуть вибрати як таблиці типу MyISAM, що підтримують повнотекстовий пошук, так і таблиці InnoDB, що підтримують транзакції на рівні окремих записів. Завдяки відкритій архітектурі і GPL-ліцензуванню, в СУБД MySQL постійно з'являються нові типи таблиць.

До основних переваг СУБД MySQL можна віднести:

а) багатопоточність, підтримка декількох одночасних запитів;

б) оптимізація зв'язків з приєднанням багатьох даних за один прохід;

в) записи фіксованої та змінної довжини;

г) гнучка система привілеїв і паролів;

д) до 16 ключів в таблиці. Кожен ключ може мати до 15 полів;

е) підтримка ключових полів і спеціальних полів в операторі CREATE;

ж) підтримка чисел довжиною від 1 до 4 байт (ints, float, double, fixed), рядків змінної довжини і міток часу;

з) заснована на потоках, швидка система пам'яті;

і) всі дані зберігаються у форматі ISO8859_1;

к) всі операції роботи з рядками не звертають уваги на регістр символів у оброблюваних рядках;

л) легкість управління таблицею, включаючи додавання та видалення ключів і полів.