При ми одержимо квадратичні B-сплайнові вейвлети, при
— лінійні, а при — уже добре відомі ортогональні вейвлети Хаара[14].Редагування кривої: Редагування здійснюється в такий спосіб: виконується декомпозиція вихідної кривої, отримані в результаті цього коефіцієнти деяким чином змінюються, після чого виробляється відновлення, але вже по модифікованому наборі коефіцієнтів. Можливі два принципово різних підходи: змінювати низькочастотну частину перетворення або змінювати високочастотну частину. У першому випадку можна міняти форму кривій “у цілому”, зберігаючи її дрібні особливості (рисунок 5.3), у другому - навпаки - зберігаючи форму, міняти деталі (рисунок 5.4). Очевидно, що при редагуванні кривих активно використається властивість локалізаціївейвлетов у просторі, що дає можливість робити маніпуляції з окремими частинами кривої.
Рисунок 5.5 – Згладжування кривої
Рисунок 5.6 – Редагування кривої:Рисунок 5.7 – Редагування кривої
6. ТЕХНІЧНІ ДАНІ
· Діапазон вхідних напруг каналу реєстрації ЕКГ - 0.03.. 5 мВ
· Чутливість каналу ЕКГ встановлюється з ряду - 2.5, 5, 10, 20, 40, 80 мм/мВ
· Відхилення встановленої чутливості від номінальної - не більш ±10 %
· Вхідний імпеданс каналу ЕКГ - не менше 15 МОм
· Коефіцієнт ослаблення синфазних сигналів каналу ЕКГ - не менше 28000
· Напруга внутрішніх шумів каналу ЕКГ - не більше 20 мкВ
· Відхилення величини відображуваного на екрані каліброваного імпульсу (1 мВ) від номінальної - не більш ±10%
· Нерівномірність АЧХ каналу ЕКГ в діапазоні 0.5.. 60Гц - 85..105%
· Коефіцієнт придушення фільтру каналу ЕКГ на частоті 25 Гц - не більше 3 дВ не менш 2,5 с.
· Постійна часу каналу фотоплетизмограми - не менше 1 с
· Тривалість фронту фотоплетизмограми - не більше 0,1 с
· Швидкість розгортки - 25, 50 мм/с
· Постійна часу каналу ЕКГ Відхилення встановленої швидкості розгортки від номінальної - не більше ±10 %
· Діапазон визначення SaО2 - 0 ..100 %
· Відхилення значення SaО2 в діапазоні 80 . . 99 - не більше ± 2%, в діапазоні 50 . . 79 - не більше ± 4%, у діапазоні 0 . . 49 - не нормується
· Діапазон установки значень порогу сигналізації по SaО2 - 50 .. 95 (із кроком 5)
· Діапазон визначення ЧСС - 30 . . 250 уд/хв
· Відхилення значення ЧСС від фактичного значення в діапазоні 30 . . 99 - не більш ± 2 уд/хв, в діапазоні 100 . . 250 - не більше ± 3 уд/хв, -
· Діапазон установки значень порогів сигналізації по ЧСС (із кроком 10)
· Живлення приладу від мережі змінного струму, напруга живлення - 220 ± 22 В, частота - 50 ± 0.5 Гц, споживана потужність - не більш 12 ВА
· Габаритні розміри приладу - 290x213x119 мм
· Габаритні розміри первинного перетворювача каналу SaО2 - 71x25x25 мм
· Довжина кабелю первинного перетворювача каналу SaО2 - не менше 2 м
· Довжина кабелю відведень - не менше 2.5 м
· Маса приладу - не більше 2.5 кг
Прилад дозволяє автоматично здійснювати побудова гістограми розподілу КІ з кроком 8 мс, обсягом вибірки від 20 до 150 КІ [15].
7. ПАРАМЕТРИ Й ОБРОБЛЮВАНА ІНФОРМАЦІЯ
Оброблювальною інформацією являються: електрокардіограма, артеріальний тиск, фотоплетизмограма, реоенцефалограма, реовазограма.
Особливості системи:
· можливість обробки й аналізу розширеного обсягу інформації від одного або декількох пацієнтів; обсяг додатково необхідної інформації може уточнюватися на етапі укладання договору на постачання;
· наявність розширеної бази даних, що включає, крім інформації про пацієнтів і лікувальні сеанси, довідково-інформаційні і методичні матеріали по ГБО-терапії обсягом близько 200 найменувань;
· можливість роботи з базою даних під час проведення лікувального сеансу.
Система Б-001.5 дозволяє включати в свій склад пристрої і програмне забезпечення "Мультимедіа" і здійснювати під час проведення лікувального сеансу голосовий супровід оброблюваних параметрів пацієнта і середовища.
Комплекс забезпечує наступні функціональні можливості:
Багатоканальну реєстрацію і графічне представлення фізіологічних показників у реальному масштабі часу з автоматичною установкою посилення і калібруванням сигналів, що вводяться, у діапазоні можливих змін [16].
Представлення в додатковому графічному вікні динаміки повільно протікаючих змін параметрів, що реєструються в реальному масштабі часу у вигляді середніх складових грудного і діафрагмального дихання, величини периферійного тиску, провідності шкірних покривів.
Запис у пам'ять комп'ютера даних, що вводяться, для наступного перегляду, редагування, аналізу і формування бази даних.
Введення з клавіатури оператором спеціальних маркерних оцінок у ході обстеження.
Аналіз даних тестування і подання результатів у вигляді гістограми виразності змін фізіологічних показників, гістограми імовірності і значимості відхилень фізіологічних функцій, представлення їхніх кількісних значень у табличному й образно-графічному вигляді (паттерни реакцій в полярних координатах).
8.1 робота з базою даних
Програма роботи з базою даних представляє функції для створення картки пацієнта, пошуку, збереження ПГ й огляду інформації в базі.
База даних представляє собою список файлів. Використання довгих імен файлів в ОС Windows дозволяє називати файли прізвищами пацієнтів, що створює одразу зручну и гнучку систему збереження даних.
Реєстрація пацієнта:
Для реєстрації пацієнта необхідно вибрати пункт меню "Файл-Новий файл" або натиснути інструментальну кнопку (IК)
.Після цих дій на екрані з’явиться діалогове вікно зображене на рисунку 8.1.
Рисунок 8.1 – Вибір опції НОВИЙ ФАЙЛ
Кожний пункт реєстраційної карти при встановленому на ньому маркері виділяється [32].
Заповніть пункт "Прізвище, ім‘я", виберіть мишкою або за допомогою клавіатури стать, дату народження шаблон.
Поле шаблона вміщує список доступних шаблонів структур. Так в даній версії програми є такі версії як osteo.shb (вміщує структуру аналогічну структурі хребта) й dant.shb (стоматологія).
Встановіть маркер на полі "Затвердити". Після заповнення всіх пунктів процес реєстрації й створення нового файла закінчено. Корекція введених даних можлива в ході роботи програми в пункті меню "Вікна-Персона" або натискання IК
Рисунок 8.2 – Карта розміщення хребців
Після реєстрації з’явиться вікно "Навігатор" в якому активні елементи розміщенні по групам. Так навігатор для вертебродіагностики представлений на рисунку 8.2. Можливим є створення структур для навігатора довільної форми (різне число секцій й підсекцій) [17, 18].
Переміщення по навігатору відбувається з допомогою клавіатури або маніпулятора "миша". Після вибору певного елемента 3-го рівня навігатора ("До сеансу" або "Після сеансу") можна приступати до зняття ФПГ даних.
Реєстрація ФПГ:
Після вибору певного елемента навігатора (як, наприклад зображено на рисунку 8.3 ви можете здійснити зняття даних, про що свідчить активний пункт меню "Процес-Моніторинг" та IК
.