Таким чином, тривалість зондувального імпульсу
й час відновлення чутливості прийомного тракту обмежують мінімальну дальність дії (мертву зону) РЛС: (4.1)Прийнятий радіосигнал підсилюється й детектується в приймачі РЛС і у вигляді відеоімпульсу, посиленого відео підсилювачем ВП в ІКО, надходить на моделюючий електрод (сітку або катод) ЕПТ. Обертання лінії розгорнення синхронно з обертанням ДС антени за допомогою схеми РА, керованого від датчика положення антени ДПА.
Обертання ДС антени здійснюється пристроєм обертання антени ПОА, яким звичайно є електродвигун з редуктором.
Відеосигнали приймача за допомогою пристрою первинної обробки інформації ППОІ відокремлюються від перешкод і після перетворення в цифрову форму пристроєм, що кодує, передаються в ЕОМ для вторинної обробки, що полягає в побудові траєкторії руху цілей.
Оберемо ЕПТ 31ЛМ5В, яка має слідуючи характеристики:
- діаметр екрана; - діаметр плями;Реальна розрізняльна здатність по віддалі визначається як:
, (3.1)де
і відповідно потенційна та інструментальна розрізняльні здатності.При використанні індикатора колового огляду (ІКО):
, (3.2)де
- діаметр плями на екрані електронно-променевої трубки (ЕПТ), - масштаб віддалі на екрані ЕПТ. Враховуючи, що масштаб віддалі: , (3.3)де
- коефіцієнт використання екрану ЕПТ ІКО; - діаметр екрану;де
- добротність (якість фокусування) ЕПТ.Отже отримаємо:
(3.5) (3.6)Реальна розрізняльна здатність по кутовій координаті (азимуту) розраховується за формулою:
, (3.7)де
- відповідно потенційна та інструментальна розрізняльна здатність.При використанні ІКО:
, (3.8)де
- діаметр плями ЕПТ; - масштаб по азимуту.Масштаб по азимуту в ІКО являється функцією відстані позначки цілі від центра екрану і визначається як:
де
- відстань позначки цілі від центра екрану.Враховуючи (53), формулу (52) можна записати у вигляді:
(3.10)де
-відповідно, діаметр плями і відстань позначки цілі від центра екрану, які перераховані в справжні відстані.
Отже, отримаємо:
. (3.11)Із (3.9) видно, що розрізняльна здатність по азимуту в ІКО залежить від віддалі до цілі. Розрізняльна здатність по азимуту тим вища, чим дальше ціль. Біля центру екрану розрізняльна здатність дуже низька.
Потенційна точність визначає граничну точність вимірювання, що може бути досягнута, і залежить тільки від відношення сигнал/шум та форми зондуючого сигналу. Відношення сигнал/шум одного імпульсу:
Дисперсія потенційної похибки виміру віддалі розраховується за формулою:
(3.13)Середньоквадратичне значення потенційної похибки виміру кутової координати (азимуту) при умові, що діаграма спрямованості має дзвоноподібну форму, а пеленгація в РЛС колового огляду виконується методом максимуму, визначається співвідношенням:
(3.14)Середньоквадратичне значення результуючої похибки виміру будь-якої координати визначатиметься формулою:
, (3.15)де
- потенційна похибка, яка розраховується за приведеними вище формулою, - похибка, що викликана викривленням траєкторії розповсюдження радіохвиль, - похибка, що обумовлена значенням точності в -му вузлі РЛС, - загальна кількість вузлів.В багатьох випадках похибки, що обумовлені скривленням траєкторії радіохвиль, можна не враховувати, а із апаратурних похибок враховувати тільки похибки вихідного пристрою. Отже:
(3.16)де інструментальна точність виміру віддалі при використанні ІКО в основному визначається стабільністю початку розгортки, постійністю швидкості розгортки та точністю відліку віддалі на індикаторі.
Середньоквадратичне значення похибки виміру віддалі при урахуванні тільки похибки відліку визначається як:
(3.17)де
і
- відстань між електронними позначками віддалі на екрані ЕПТ.Середньоквадратична реальна похибка за дальністю:
(3.18)При використанні цифрового вимірювача віддалі похибка виміру з'являється в основному за рахунок дискретності відліку і нестабільності частоти повторення тактових імпульсів.
Середньоквадратична інструментальна похибка виміру віддалі за рахунок дискретності відліку визначається співвідношенням:
(3.19)де
- ціна інтервалу електронних імпульсів при електронному відліку.Середньоквадратична похибка віддалі за рахунок нестабільності частоти повторення тактових імпульсів:
(3.20)де
- відносна середньоквадратична нестабільність повторення тактових імпульсів для кварцового генератора.Тоді результуюча інструментальна похибка виміру віддалі цифровим методом розраховується за формулою:
(3.21)При використанні ІКО
визначається співвідношенням: , (3.22)де
- інструментальна розрізняльна здатність по азимуту, - ціна відлікових позначок по азимуту (коефіцієнт 0,15 визначає точність інтерполяції на ІКО).