Смекни!
smekni.com

Системи відеоспостереження (стр. 3 из 3)

Вбудований жорсткий диск (HDD)15 - розрахований на запис декількох десятків годин відео, зазвичай більше 20. Проте слід періодично переписувати знятий матеріал в комп'ютер. Потрібне деяке уміння користуватися комп'ютером.

Карти пам'яті (flash)16. Відеокамери часто використовують цєй тип носія як резервний або додатковий, наприклад, для запису фотографій. Проте, останнім часом набули поширення відеокамери використовуючі карти пам'яті як основний, часто вбудований носій. Ці відеокамери компактні, прості і надійні. На жаль, часто якість відеозапису цих відеокамер, особливо бюджетних, декілька нижче. Тривалість записуваного відео залежить від об'єму карти пам'яті, зазвичай складає декілька годин (2-5).

Формати запису (кодування)

Часто формат запису залежить від типа використовуваного носія інформації

На сьогоднішній день найпоширенішими в любительському відеозаписі є три:

DV (дослівний переклад – цифрове відео). Формат (насправді група форматів) використовується не лише любительськими, але і професійними відеокамерами. Характеризується мінімальними втратами в якості при записі, зручністю подальшої обробки - відеомонтажа. Проте вимагає багато місця для зберігання інформації і тому реалізований, в основному, у відеокамерах тих, що записують на стрічку (касети).

Mpeg-2. Формат запису сумісний з dvd-плеєрамі. Саме тому відеокамери, що записують на dvd-диски, використовують такий формат. Більшість відеокамер стандартної розподільчої здатності, що записують на вбудований жорсткий диск або карти пам'яті(flash), також використовують для запису цей формат. Плюси формату – велика поширеність формату при хорошій якості зображення. Мінуси пов'язані з посередньою реалізацією в окремих відеокамерах і відповідною втратою якості, а також меншими можливостями для відеомонтажа.

AVCHD. Формат для запису відео високого дозволу (всіх різновидів). Відповідно реалізований в HD і FULLHD відеокамерах. Характеризується високою ефективністю стискування інформації при збереженні хорошої якості зображення. Формат швидко завойовує ринок і очікується, що він разом з відеокамерами високого дозволу прийде на зміну Mpeg-2.

Матриця

Це світлочутливий елемент, що формує зображення, схожий на сітківку людського ока, тому - чим більше розмір матриці – тим краще. Розмір матриці виражається дробом (та ще в дюймах). Останнім часом намітилася тенденція зменшення розміру матриць виробниками до розміру 1/6” або навіть 1/8” на масових і дешевих моделях.

3ccd17 – це технологія використання трьох матриць в одній відеокамері для роздільного формування зображення кожного кольору (червоного, зеленого і синього) на відповідній матриці. Вдається помітно підвищити якість зображення, перш за все перенесення кольорів, збільшити ефективний дозвіл, уникнути кольорових ореолів на кордонах об'єктів на зображенні. До недоліків таких відеокамер можна віднести складність конструкції і високу вартість. Але покупка такої відеокамери себе виправдовує.

Оптика

Зум (Zoom) – показник кратності збільшення. Зазвичай вказується дробом «Оптичне/цифрове». Типове значення оптичного складає 10-65x. Цифрове може бути вказане будь-яке, не рекомендується їм користуватися , дуже серйозна втрата якості зображення. Таким чином, цей параметр не може служити критерієм вибору відеокамери.

Стабілізатор зображення – дуже корисний пристрій, що згладжує невеликі ривки і тремтіння відеокамери, хоча і не замінює міцних рук, а ще краще – штатива. Оптичний стабілізатор працює ефективніше, ніж електронний, краще віддавати перевагу такому. Мінімальна освітленість (виражається в люксах – лк) – характеризує мінімальний рівень освітленості, при якому відеокамера може знімати. Залежить від характеристик об'єктиву і фізичного розміру матриці. Хорошим показником є 1 люкс

Режими зйомки

Сюжети (передвстановлені режими зйомки) – це налаштування відеокамери, які дозволяють відеокамері точніше вибирати значення витримки, діафрагми і режим роботи автофокусу для зйомки різних сюжетів. Чим більше режимів – тим краще. Основні режими – портрет, пейзаж, спорт, сутінки. Для мандрівників також актуальні режими – пляж і сніг.

Налаштування балансу білого – режими підстроювання відеокамери під різних типів джерел світла – сонце, лампи розжарювання і так далі Добре коли такі вбудовані режимів багато, і обов'язково повинен режим ручної установки балансу, він завжди виручить в нестандартних умовах освітлення.

Звук

Любительські відеокамери оснащуються парою вбудованих маленьких мікрофонів, рознесених на дуже невелику відстань. Говорити про якісний запис звуку в такій ситуації не доводиться, в якому б форматі вона не велася. Відеокамери, що мають гніздо для зовнішнього мікрофону, при його використанні, дозволяють записувати звук набагато краще.

Батарея

Час безперервної зйомки – чим більше - тим краще, не доведеться шукати розетку для заряджання, особливо актуально для зьёмки в засідці. Хорошим показником є 2-3 години. Час зарядки (цю характеристику можна знайти лише в інструкції до відеокамер) – чим менше, тим краще. Хорошим показником є 3-4 години до повного рівня зарядки.

Ергономіка

Розмір, форма руки і пальців – у кожної людини індивідуальні. Відеокамера повинна лежати в руці щільно і основні органи управління – «старту-стоп», важіль трансфокатора (зум), основні режими повинні перемикатися однією правою рукою що важливо наприкладпри зьйомці витягнутою рукою з незручного положення. Вага – легкі відеокамери зручно носити з собою, але при зйомці в руці вони вшановуватимуться погано.

Тип елементів управління – їх всього два - або кнопки у всіх варіантах (важелі, джойстики) або сенсорний дисплей. Другий варіант дозволяє зосередити управління відеокамерою в одному місці – на дисплеї.

Окремо слід оцінити зручність меню відеокамери, доступ до налаштувань. У деяких відеокамерах, для того, щоб змінити часто використовувані налаштування доводиться пройти дуже довгу дорогу по меню.

Видошукач

Добре коли він є. Рідкокристалічний дисплей часто «сліпне» на яскравому сонці або снігу, а у сутінках не показує нічого. Око людини працює в більшому діапазоні яркостей і тому надійніше. На жаль, в багатьох любительських відеокамерах видошукач вже відсутній.

Дисплей

Вимоги прості і зрозумілі – розмір і контрастність зображення – чим більше, тим краще.

Інтерфейси, їх види та можливості

Чим більше можливостей – тим краще. Приведемо позначення і призначення. AV4 – для передачі аналогового сигналу на телевізори, в яких немає інших входів. S-video6 – для того ж самого, але більше контактів і вище якість зображення. USB (як правило вигляду «mini-b») – для підключення до комп'ютера – використовується для передачі інформації в цифровому вигляді. Останнім часом цей інтерфейс зустрічається в плеєрах і телевізорах. ilink (він же Firewire, Ieee1394) - використовується для передачі цифрового сигналу формату DV, присутній у відеокамерах тих, що записують в цьому форматі (на відеокасету). HDMI7 – для передачі цифрового відеосигналу високого дозволу. Дивно, що не всі відеокамери високого дозволу його мають.

Фоторежим

Практично всі відеокамери уміють знімати фотографії, але при цьому якість фотографій завжди поступається фотографіям знятим навіть рядовим цифровим фотоапаратом. Якщо необхідно робити фотографії, то краще скористатися фотоапаратом. Єдине, для чого має сенс використовувати фоторежим відеокамери, - зйомка для подальшого використання цих фотографій у відеофільмах.

Програмне забезпечення

До всіх відеокамер йде програмне забезпечення, яке дозволить підключити відеокамеру до комп'ютера для перенесення знятого відео, а також зробити простий відеомонтаж (різання-склеювання, конвертацію відео для dvd-плеєра). Якщо в комплект постачання входить повнофункціональне програмне забезпечення – то в найдешевшому варіанті.

Штатив – якість зйомки з штатива завжди добре позначається на якості зображення, і ще штатив дозволяє легко знімати предмети на великому видаленні від відеокамери.

відеокамера побутовий відеореєстратор

Питання – а яка відеокамера з двох, що володіють однаковими характеристиками краще знімає – перевіряється лише дослідним методом або по відгуках, які часто бувають вельми суб'єктивні (але переглянути їх варто).


Заглянемо в майбутнє

Висока розподільна здатність у відеозаписі поступово витіснятиме стандартне і займати своє місце в житті звичайних людей. Більшість нових відеокамер, що випускаються, саме FULLHD.

Камери стандартної розподільної здатності використовуватимуться ще багато років, проте область їх використання все більше зміщуватиметься до публікаціям в Інтернеті, передачі відео по тонких (повільним) каналах і до використання в мобільних пристроях.

Камери з вбудованим жорстким диском вже практично витіснили DVD відеокамери, а їх у свою чергу починають витісняти камери використовуючі карти пам'яті. Таке положення справ зберегтися і в найближчі декілька років. Карти пам'яті скоро наздоженуть за об'ємом і швидкодії жорсткі диски, а через малу вагу і компактний розмір карти пам'яті мають істотну перевагу. Місце відеокамер DVD, що сповідають принцип «зняв, поставив в плеєр і дивися» можливо займуть Blu-ray відеокамери (фірма Hitachi випустила декілька моделей), хоча необов'язково що такий сценарій збудеться, з врахуванням швидкого прогресу карт пам'яті.


Висновок

Різномаїття відеокамер, сфери їх застосування, технічні можливості – вражають. Технології відео зображення постійно покращуються і потребують вивчення і ознайомлення. Питання – а яка відеокамера з двох, що володіють однаковими характеристиками краще знімає – перевіряється лише дослідним методом.Камери стандартного дозволу використовуватимуться ще багато років, проте область їх використання все більше зміщуватиметься до публікаціям в Інтернеті, передачі відео по тонких (повільним) каналах і до використання в мобільних пристроях. Висока розподільна здатність у відеозаписі поступово витіснятиме стандартне і займати своє місце в житті звичайних людей. Більшість нових відеокамер, що випускаються, саме FULLHD.


Список використаної літератури

1. http://www.install.in.ua/goods/video - Відеоспостереження і охоронні системи

2. http://kaschtan.com.ua/shop/category_23_Videonablyudenie.html -Відеоспостереження, спеціалізована відео техніка.

3. http://www.bastion.kiev.ua/Main/Videonablyudenie - Системи відеоспостереження.

4. http://videokamera.in.ua - Все о відеокамерах в Україні

5. http://www.bookzone.com.ua/Netshop/catalogue/catalogue_3271.html - Відеокамери (серія Радіомайстер) - Партал О.Н.

6. http://www.sec4all.net/cameras1.html - Системи відеоспостереження для чайників.

7. http://www.bezpekacity.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=67&Itemid=77 - Відеокамери види та різниця.