1.Персонал, допущений до роботи на ПК з налагодження, експлуатації PR-ня зобов'язаний:
- Отримати інструктаж з охорони праці;
- Ознайомитися із загальними правилами експлуатації та вказівками з безпеки праці, які містяться в "Посібнику з експлуатації";
- Ознайомитися з попереджуючими записами на кришках, стінках, панелях блоків і пристроїв;
- Ознайомитися з правилами експлуатації електрообладнання.
2. ПК повинен підключатися до однофазної мережі з нормальним напругою 220 (120) В, частотою 50 (60) Гц і заземленою нейтрально. Заземлюючі контакти розеток повинні бути надійно з'єднані з контуром захисного заземлення приміщення. У приміщенні повинен бути встановлений автомат аварійного або рубильник загального відключення живлення.
3. Забороняється самостійно проводити ремонт ПК (його блоків), якщо це не входить у коло ваших обов'язків.
4. При експлуатації ПК повинні виконуватися такі вимоги, правила:
Не підключати і не відключати роз'єми та кабелі електричного живлення при поданому напрузі мережі;
- Не залишати ПК включеним без нагляду;
- Не залишати ПК включеним під час грози;
- Після закінчення роботи відключити ПК від мережі;
- Пристрої повинні бути розташовані на відстані 1 м від нагрівальних приладів; робочі місця повинні розташовуватися між собою на відстані не менше 1,5 метрів;
- Пристрої не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів;
- Безперервна тривалість роботи при введенні даних на ПК не повинна перевищувати 4 годин при 8-годинному робочому дні, через кожну годину роботи необхідно робити перерву 5-10 хвилин, через 2 години на 15 хвилин; в приміщенні, де розташована комп'ютерна техніка, повинен бути обладнаний куточок пожежогасіння.
5. Протипожежні заходи При технічному обслуговуванні і експлуатації ЕОМ (ПК) необхідно суворо дотримуватись правил протипожежної безпеки.
5.1. Забороняється зберігати в машинному залі мастильні матеріали.
5.2. Включені паяльники необхідно класти на спеціальні підставки.
5.3. Робочі місця, проходи і вихід не повинні захаращувати сторонніми предметами.
5.4. Після закінчення роботи всі електроприлади повинні бути вимкнені.
5.5. Куріння, користування електронагрівальними приладами, відкритим вогнем у даних класах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
5.6. При виникненні пожежі відключити обладнання (електроустановку), вжити заходів до ліквідації пожежі, повідомити черговому персоналу, керівництва ЦНІТ.
5.7. При ліквідації пожежі застосовувати засоби гасіння, що гасять речовина яких не проводить електричний струм (вогнегасники вуглекислотні, порошкові).
5.8. Особи, якіпрацюютьукласах, маютьбутинавченіприйомамзвільненняпотерпілоговіделектричногоструму, прийомівштучногодихання, правиламинаданняпершоїдопомогиіспособамгасінняпожежіувиробничомуприміщенні.
5.ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ.
Заміна комп’ютерів на більш сучасні і купівля вимірювальнихприладів (для перевірки згорівших деталей), також забезпечити працівників більш високою зарплатнею. Зробити куток відпочинку і пофарбувати стіни в більш сприятливий для праці колір