Але такі мережі мають такі недоліки:
залежність від надійності центрального вузла; складна технологія, яка використана в центральному вузлі,-звідси висока собівартість;
в центральному вузлі для управління лініями потрібні порти (логічні крапки вводу-виводу);
перекладка кабелів збільшує ціну для розвитку мережі; інтенсивність потоків даних менша ніж в кільцевій або шинній топологію, так як потребує їх обробку в центральному вузлі.
Кільцева мережа.
В кільцевій мережі кожен вузол з'єднаний з двома і тільки з двома іншими вузлами. Вони відрізняються від петльової мережі тим, що не мають окремого вузла, який контролює інші вузли і який вирішує які вони можуть приймати і посилати повідомлення. Сам кільцевий канал не з'єднує кінцеві пристрої. Кільце складається з декількох повторювачів або прийомопередовачів, з'єднаних фізичною середою передачі даних, як показано на рис.1.9.
Рис.1.10 Петльова мережа
Петльові мережі мають такі преваги: зручні для зв'язку пристроїв з малими обчислювальними можливостями, мають низьку собівартість прокладки кабеля;
використовуються відомі процедури управління терміналами зв'язаними з головною ЕОМ;
легко підключаються нові пристрої.
Петльові мережі мають такі недоліки:
функціювання мережі залежить від контроллера; передача данних здійснюється на низьких швидкостях; здійснюється взаємодія типу "пристрій-контролер".
Шинна мережа.
Основний вид шини для передачі даних, чи магістралі представляє собою сегмент кабелю, не замкнутий в кільце. Пристрої підключені до шини з деякими інтервалами.
Для мереж великих розмірів та у тих випадках, коли окремі мережі повинні бути з'єднані один з одним, може бути потрібна деяка кількість спеціальних підсилювачів та повторювачів. Однак це особливий випадок, який потребує спеціального перегляду в залежності від способу передач та використовуючого методу доступу.
Врізка шина
Рис.1.11
Вона має такі переваги:
-середовище повністю пасивне;
-легко підключаються нові пристрої;
-може бути досягнуто ефективне використання випускних можливостей;
-всі компоненти легко доступні;
-монтаж мережі простий- не має складних проблем маршрутізації;
-мережа пристосована для передачі трафіка з різкими коливаннями;
-декілька низькошвидкісних пристроїв можуть бути підключені через один інтерфейсний модуль.
Однак шинна мережа має слідуючі недоліки:
-кожен, хто має відповідне обладнення, може прослуховувати передачі, не будучи знайденим та не порушуючи нормального функціонування мережі;
-для зв'язку з середовищем потребується інтелектуальний пристрій;
-звичайні термінали можуть бути підключені тільки через складні інтерфейсні модулі;
-іноді відбувається інтерференція повідомлень, яка передається в шині;
-не має автоматичного підтвердження прийому;
-у мережі відсутній справедливий контроль розподілення ресурсів, оскільки вузли можуть використовувати передаюче середовище завжди , коли воно вільне:
-загальна довжина шинної мережі обмежена звичайно приблизно 1 чи 2 км., але на справді вона залежить від багатьох факторів.
Деревовидна мережа.
Деревовидна топологія представляє собою декілька шин, з'єднаних один з одним. Звичайно є основна магістральна шина, до якої під'єднуються декілька менших бокових шин, як вказано на рис.1.12.
Рис.1.12. Деревовидна мережа
Древовидна топологія має ті ж самі переваги та недоліки, що й звичайна шинна топологія.
2. АРМБ ІІІ категорії.
Важливе місце в прискорені прогресу бухгалтерського обліку в народному господарстві займає автоматизація обліково – обчислювальних робіт,яка направлена на всебічне прискорення науково – технічного прогресу.
Коли з’явилися ЕОМ це дозволило перестроїти організіцію і технологію ведення бухалтерського обліку шляхом зтворення автоматизірованих робочих місць (АРМ) бухгалтерів.
АРМ бухгалтера організується по функціональному признаку і охоплює частини обліку основних засобів, матеріальних цінностей, труда та заробітної плати, фінансово - облікових операцій, затрат на виробництво.
Технічне забезпечення АРМ бухгалтера включає як правило, двух рівневий обчислювальний комплекс. На верхньому рівні – ЕОМ с швидкодіючим процесором і великим об’ємом оперативної пам’яті, вона обробляє основний потік облікових даних, поступаючих с ЕОМ нижчого рівня. На нижчому рівні знаходиться ЕОМ рабочего місця бухгалтера, яке оснащене переферійним устаткуванням. В її состав входять процесор, монітор, накопичувачі, клавіатура, друкуючий пристрій.
АРМ бухгалтера може функцюювати в різних типах локальних мереж зіркоподібна, кільцева, комбінована, мережа з общею шиною (це детально викладено в першому питанні).
Бухгалтерському апарату підприємства схильна іерархічна організаціона структура управління. Найбільш ясно показує принцип категорій АРМ бухгалтера зіркоподібний спосіб організації обчислювальної мережі.
Схема зіркоподібної локально–обчислювальної мережі
В цьому питанні не будемо розглядати всі способи об’єднання АРМ бухгалтера за допомогою локально- обчислювальної мережі, це було розглянуто детально в першому питанні.
Найчастіше на підприємствах є АРМ бухгалтера тільки двох категорій, центральна ЕОМ (сервер) і підкючені ло неї користувачі. Відповідно сервер – це АРМ І категорії, а всі користувачі АРМ ІІ категорії. Для того щоб розглянути де використовуються більше двох категорій роздивимся на прикладі банківську установу. Банк це централізована система в якій є багато АРМ різних категорій. АРМ І категорії в банківській установі знаходится завжди в національному банку країни де перевіряються всі операції які робить банк за день.
АРМ ІІ категорії знаходится безпосередньо в приміщенні банківської установи і з’єднується з АРМ І за допомогою системи електронної пошти, він перевіряє внутрібаньківські операції і звітує АРМ І.