9. Визначемо значення холостої частоти
10. При цьому відношення частот
11. Розрахунок коефіцієнта шуму підсилювача отиманим значенням
1 «Холодний» КСХ сигнального ланцюга підсилювача, який вимагається забезпечити для отримання резонансного підсилення визначається по формулі:
Звідси знаходимо необхідний опір джерела сигналу
Розраховані значення
13. Розрахуємо смугу пропускання Ппу, для чого задамося коефіцієнтами включення ємності в холостий мвкл х і сигнальний мвкл с контури. Оскільки холостий контур має найпростішу структуру і реалізується на зосереджених елементах діода і чвертьхвильовому розімкнутому шлейфі, можна сподіватися на досить добре включення ємності в контур і прийняти мвкл х= 0,5. Сигнальний контур має більш складну структуру, так як на ряду з елементами холостого контуру включає в себе ємність корпусу діода Скон, узгоджуючі шлейфи і шлейф, режектуючий частоту накачки. Виходячи з цього, будемо мати на увазі мвкл с= 0, Тоді отримаємо полосу пропускання:
яка задовільняє вимогам.
14. Визначемо необхідну потужність накачки підсилювача. Для
і розрахуємо потужність накачки, що розсіюється в діоді по формулі:
Для частоти
Отже розрахунок МШП довів правильність вибору підсилювального елемента і виконання поставлених вимог [14].
Висновки
1. Розроблена схема приймача з цифровою обробкою інформації, і висунуті вимоги до нього. Проведено аналіз аналого-цифрового перетворювача і висунуті вимоги до цього важливого елемента приймального тракту.
Проведено порівняльний аналіз фазованої антенної решітки і цифрової антенної решітки. Обґрунтовано доцільність використання цифрових антенних решіток в якості антенного пристрою перспективної тропосферної станції.
3. Проведено аналіз елементної бази малошумлячого підсилювача і розраховано параметричний підсилювач на діодах для його використання в якості малошумлячого підсилювача. Це дозволить знизити коефіцієнт шуму та підвищити чутливість приймача.