· з’єднати комп’ютери в мережу TCP/IP;
· на одному з серверів Intranet створити Web-сервер;
· розмістити на Web-сервері необхідні документи, аудіо і відеофайли, бази даних;
· встановити на кожному клієнтському комп’ютері програму перегляду - Web-броузер.
В залежності від конкретних вимог можливі наступні варіанти топології:
· група об’єднаних мереж (локальних обчислювальних мереж) організації;
· одна локальна обчислювальна мережа;
· один сервер Intranet, який здійснює взаємодію з віддаленими клієнтами по лініях зв’язку.
Топологія Intranet може переноситися на будь-яку інформаційну структуру організації, наприклад:
· організації закритого типу - одна локальна обчислювальна мережа, де ведеться робота з конфіденційною інформацією, яка не виходить за межі організації;
· організації відкритого типу - розміщене в різних географічних регіонах, яке здійснює взаємодію з віддаленими клієнтами по лініях зв’язку.
Технологія Intranet дозволяє інтегрувати вже існуючі комп’ютерні системи і легко об’єднувати їх в єдину, зручну у використанні комп’ютерну мережу організації.
Існує три базових варіанти схем реалізації структури Web-серверу: послідовна, мережна і ієрархічна:
1. Послідовна схема. Послідовна схема за структурою нагадує книгу і відповідно дуже добре підходить для розміщення на Web-сервері різноманітних інструкцій і документації. В цій схемі є чіткий поділ на чистини і глави, розділи і підрозділи, які можна розмістити в окремих документах, послідовно зв’язавши їх гіпертекстовими зв’язками. Зміст типу меню і індекс надають легкий спосіб пошуку і переходу до потрібного розділу. Для кожної сторінки встановлюється зв’язок з одною попередньою і одною наступною сторінками. Це найпростіша схема Web.
2. Мережна схема. Мережна схема має структуру, в якій кожна сторінка встановлює зв’язки з декількома іншими сторінками, а кожна нова сторінка містить багато зв’язків. Розподіл змісту здійснюється відповідно до тематики представленої інформації, але гіпертекстові зв’язки з будь-якого розділу можуть вказувати на будь-яку близьку їм тему або розділ. Утворюється своєрідна павутина гіперзв’язків.
3. Ієрархічна схема. В ієрархічній схемі зміст ніби розходиться від спільного кореня Web-серверу до окремих гілок, якими є великі розділи, потім відповідно до значно менших розділів і нарешті до власне інформаційних блоків.
Подальший розвиток Intranet призвів до створення мереж типу Extranet. Мережі цього типу - це приватні мережі, які працюють на основі технології Intranet та телекомунікаційних систем загального користування, за допомогою яких постачальники, дистрибютери, замовники та партнери отримують доступ до прикладних програм корпоративної мережі. Ці мережі є проміжною ланкою між корпоративною мережею та мережею INTERNET.
зкажіть про мережі Intranet та порівняйте їх з традиційними.
Список літератури.
1. Автоматизированные информационные технологии в экономике. Под. ред. Г.А.Титоренко - М. Компьютер ЮНИТИ, 1998, - 336 с.
2. Бердтис А. Структуры данних. - М.: Статистика, 1974, - 408 с.
3. Блек Ю. Сети ЭВМ : протоколы, стандарты, интерфейсы. -М.: Мир, 1980.
4. Бойко В.В., Савинков В.М. Проектирование баз данных информационных систем. -М.: Финансы и статистика, 1992.
5. Бойков.В., Савинков В.М. Проектирование баз данных информационных систем. М. Мир 1997.
6. Боэм Б.У. Инженерное программирование для проектирования программного обеспечения. -М.: Радио і связь, 1985, -512с.
7. Брябрин В.М. Программное обеспечение персональных ЭВМ. - М.: Наука, 1988.
8. Васильев В.Н. Организация, управление и экономика гибкого интегрированного производства в машиностроении. – М.: Машиностроение, 1986. –312 с.
9. Вершинин О.В. Компьютер для менеджера. - М.: Высшая школа, 1990.
10.Вычислительные машины, системы и сети/ Под ред. А.П.Пятибратова. - М.: Финансы и статистика, 1991.
11.Герасименко В.А. Защита информации в автоматизированных системах обработки данных. - В 2-х кн. - М.: Энергоатомиздат, 1994.
12.Гершгорин Л.Г. Что такое АРМ бухгалтера. - М.: Финансы и статистика, 1988.