Смекни!
smekni.com

Класифікація грунтообробних машин. Плуги загального призначення (стр. 2 из 3)

Ширину захвату корпусів змінюють обертанням регулювального гвинта механізму переднього бруса.

На полиці кожного корпуса закріплене перо для покращення обертання скиби. До плуга додається причіп для борін або котків. Він встановлюється на рамі плуга. Плуг може комплектуватись різними типами корпусів.

Ширина захвату плуга - 1,75-2,25. Робоча швидкість - 7-10 км/год.

Плуг начіпний ПНЛ-8-40 призначений для оранки ґрунтів з питомим опором до 0,09 МПа. Агрегатують із тракторами класу 5. На рамі 3 плуга (рис. 1.11, а) встановлено: вісім корпусів 2, вісім передплужників 1, дисковий ніж, переднє та заднє опорні колеса і начіпний пристрій 6.

Рама складається з труб прямокутного перерізу. З правого боку до рами приєднаний причіпний пристрій для борін. У передній частині рами змонтовані понижувачі для приєднання плуга до поздовжніх тяг начіпного механізму трактора.

Перед заднім корпусом плуга встановлений дисковий ніж, який при роботі забезпечує рівну стінку борозни.

Базова модель плуга обладнана корпусами з полицями культурного типу шириною захвату 40 см. Разом з тим плуг може комплектуватись корпусами напівгвинтовими, гвинтовими, вирізними, безполицевими, безполицевими двоярусними і корпусами з ґрунтопоглиблювачами.

Глибина оранки (до ЗО см) регулюється гвинтовими механізмами переднього і заднього опорних коліс. Ширина захвату плуга - 3,2 м. Робоча швидкість - до 10 км/год.

Плуги напівначіпні універсальні ПНУ-6-40 і ПНУ-8-40 з регульованою шириною захвату призначені для оранки під зернові і технічні культури на глибину до 35 см.

Плуг ПНУ-6-40 складається з рами 13 (рис. 1.11, б), шести корпусів 10 з кутознімачами, трьох опорних пневматичних коліс, начіпного пристрою 16, механізму регулювання ширини захвату плуга, гідроциліндрів і маслопроводів. Ширина захвату корпуса плуга 350-500 мм і регулюється централізовано механізмом 14. Ширина захвату плуга - 2,1-3,0 м. Глибина оранки - 18-35 см. Агрегатують з тракторами потужністю 118-147 кВт. Продуктивність - 1,6-2,4 га/год.

Плуги модульні ПМУ-3-40, ПМУ-4-40 і ПМУ-5-40 універсальні начіпні призначені для оранки ґрунтів під зернові і технічні культури на глибину 18-30 см з питомим опором до 0,09 МПа і твердістю до 4,0 МПа. Ці плуги з регульованою шириною захвату.

Плуг ПМУ-3-40 (рис. 1.12) складається з рами 4, трьох корпусів 1 з кутознімачами 2, начіпного пристрою 5, підпружиненого дискового ножа 8, опорного колеса 3 з гвинтовим механізмом і механізму регулювання ширини захвату.

Ширина захвату корпуса - 350-450 мм. Ширина захвату плуга - 1,05-1,35 м. Продуктивність - 0,84-1,08 га/год.

Плуги оборотні ПО-4-40 (ППО-4-40), ПОН-5-40 (ПНО-5), ІШО-6, ППО-7-40, ППО-8-40 (ПНО-8, 110-8) призначені для гладкої оранки без розгінних борозен і звальних гребенів під зернові і технічні культури.

Плуг оборотний ПО-4-40 з регульованою шириною захвату начіпний. Він складається з чотирьох корпусів правого і чотирьох корпусів лівого обертання скиби (рис. 1.13, а), рами 6, опорного колеса 8, начіпного пристрою 4 і механізму повороту. Плуг має симетричну раму, яку за допомогою гідрофікованого механізму можна повертати на 180°.

При подачі масла в гідроциліндр механізму повороту вісь і рама з корпусами повертається на 180°. Поворот плуга здійснюють після виглиблення його з ґрунту в кінці поля. Орний агрегат рухається човниковим способом.

На корпусах правого та лівого обертання скиби встановлені кутознімачі, які підрізують верхній шар скиби, обертають її і переміщують на дно борозни. Корпуси плуга підрізують основні частини скиб на глибину до 30 см, які потім переміщуються по полицях, обертаються і укладаються на верхні перевернуті шари, зрізані кутознімачами. Ширина захвату корпуса -350-450 мм. Ширина захвату плуга - 1,4-1,8 м. Продуктивність - 0,98-1,8 га/год. Агрегатують із тракторами класу 3.

Напівначіпний оборотний плуг ПОН-5-40 з регульованою шириною захвату забезпечує гладку оранку на глибину до 35 см. Плуг складається з п'яти корпусів 11 лівого і п'яти корпусів 9 правого обертання скиби (рис, 1.13, б), рами 15, двох опорних пневматичних і двох металевих коліс, начіпного пристрою 13, механізмів повороту плуга і зміни його ширини захвату. Корпус плуга має ширину захвату 35-48 см. Агрегатують плуг з тракторами Т-150К, ХТЗ-17021 і ХТЗ-161. Ширина захвату 1,75-2,4 м. Продуктивність - 1,4-1,8 га/год.

Плуги поворотні ПНП-5, ППН-7-45 і "Джон-Дір 995" призначені для гладкої оранки (без утворення на полі гребенів і борозен) під зернові і технічні культури на глибину до 35 см.

Плуг поворотний ППН-7-45 начіпний, складається з основної 4 і поворотної 2 рами (рис. 1.14, а), семи корпусів 1, двох передніх й одного заднього коліс, начіпного пристрою, гідроциліндра повороту рами і маслопроводів.

Корпуси кріпляться до поворотної рами жорстко і мають запобіжні пристрої. Корпус плуга (рис. 1.14, а) складається з лемеша, циліндричної полиці, стовби, башмака, правої і лівої польових дощок. Полиця складається з лобової частини і правого та лівого крил. Запобіжний пристрій складається з вилки, важеля, пальця і запобіжного гвинта.

При оранці рухома рама 2 займає праве або ліве крайнє положення, корпуси повернуті й обертають скиби в лівий або правий бік. У транспортному положенні корпуси розміщені фронтально.

Агрегатують плуг з тракторами класу 5.

Глибину оранки до 35 см регулюють переміщенням передніх і заднього коліс. Ширина захвату корпуса - 45 см, а плуга - 3,15 м.

Робоча швидкість - до 10 км/год. Продуктивність - до 3,15 га/год.

Двоярусні плуги ПНЯ-4-35, ПНЯ-5-35, ПНЯ-4-40, ПНЯ-4-42, ПНЯ-6-42 призначені для глибокої оранки ґрунтів з питомим опором до 0,1 МГІа і твердістю до 4,0 МПа під цукрові буряки, бавовник та інші технічні культури на глибину до 35 см.

На цих плугах корпуси розміщені у два яруси. Обробіток ґрунту вони проводять пошарово, з обертанням першого та другого шарів. Це забезпечує заробку рослинних решток, органічних добрив на глибину 15-30 см.

Двоярусний начіпний плуг ПНЯ-4-42 складається з чотирьох корпусів 8 (рис. 1.14, б), верхнього і чотирьох корпусів 9 нижнього ярусів, рами 13, дискового ножа, опорного колеса з гвинтовим механізмом 11, начіпного пристрою 12 та причіпа для борін 10.

Корпуси нижнього ярусу мають полиці зі швидкісною робочою поверхнею.

На корпусах верхнього ярусу встановлені лише лемеші та полиця. Корпуси зміщені ліворуч на 15 см. Вони можуть переміщуватись по вертикалі відносно основного бруса рами і таким способом змінювати глибину обробітку.

При роботі плуга корпуси верхнього ярусу підрізують верхній шар ґрунту, розпушують його і переміщують у борозну, утворену корпусами нижнього ярусу. Останні підрізують нижній шар ґрунту, розпушують його та укладають на раніше перевернутий верхній шар.

Глибина ходу корпусів верхнього ярусу - до 18 см, а висота нижнього шару ґрунту, що підрізується нижніми корпусами, становить до 20 см.

Глибину оранки в межах 25-35 см регулюють гвинтовим механізмом опорного колеса, а товщину верхнього шару - переміщенням корпусів верхнього ярусу за висотою.

З метою забезпечення стійкості руху плуга при роботі опорне колесо встановлене за останнім корпусом. Агрегатують плуг із тракторами Т-150К і ХТЗ-17021.

Ширина захвату плуга - 1,73 м. Продуктивність - 1,2-1,55 га/год.

Плуги з комбінованими робочими органами. Плуг ПВН-3-35 призначений для основного і передпосівного обробітку ґрунту з питомим опором до 0,09 МПа. Агрегатують з тракторами класу 1,4.

Основними складальними одиницями плуга є три корпуси (див. рис. 1.4, ж), передплужники, дисковий ніж, начіпний пристрій, опорне колесо з гвинтовим механізмом, рама і механізм привода роторів.

При роботі плуга лемеші 1 корпусів підрізують скиби ґрунту і спрямовують їх до роторів 16, що обертаються від ВВП трактора. Лопатки 17 ротора інтенсивно подрібнюють скибу, перевертають її і подають на дно борозни.

Частота обертання роторів - 268-507 об/хв.

Ширина захвату плуга - 1,05 м. Глибина обробітку - до 30 см. Робоча швидкість - до 8 км/год.

Плуг дисковий начіпний ПНД-4-30 (рис. 1.15) призначений для оранки перезволожених ґрунтів на глибину до ЗО см. Плуг складається з чотирьох сферичних дисків 6 діаметром 710 мм, чотирьох передплужників 5, розпушувачів 4, опорного колеса з гвинтовим механізмом 1, рами 3 та начіпногопристрою 2.

2 Технологічна наладка плугів загального призначення

Підготовку плугів до роботи проводять на регулювальному майданчику з твердим покриттям або на вирівняному та ущільненому ґрунті. Спочатку перевіряють комплектність і технічний стан плуга, справність усіх складальних одиниць, надійність болтових та інших з'єднань тощо. При цьому особливу увагу звертають на стан лемешів, полиць, польових дощок, дискових і череслових ножів.

Після цього перевіряють розміщення передплужників і дискового ножа на рамі плуга. Носки лемешів корпусів повинні знаходитись на одній лінії. Перевіряють натягуванням шнура вздовж носків.

Глибину оранки на плугах встановлюють після з'єднання їх із трактором і переведення в робоче положення. Під опорні (польові) колеса і колеса (гусениці) трактора, що переміщуються по незораній поверхні поля, підкладають підставки, висота яких менша глибини оранки на 1-3 см. Регулюють глибину оранки гвинтовими механізмами 9 (рис. 1.10, б) опорних коліс 6. Плуг при цьому повинен спиратись усіма лемешами і задніми кінцями польових дощок на поверхню майданчика, а рама плуга займати горизонтальне положення. Задні колеса напівначіпних плугів мають опиратись також на майданчик, а зазор між польовою дошкою заднього корпуса та опорною поверхнею становити 1,5-2 см.