Смекни!
smekni.com

Традиції та звичаї в Індії (стр. 2 из 3)

Індуси-брамани, та ж, як і магометани, визнають полігамію. Деяке обмеження створюється тим, що взагалі жінок не надто багато, і крім того, порівняно небагато чоловіків можуть дозволити собі мати декілька дружин - тим паче, що жінки вищих каст, звичайно, не працюють. Таким чином, одношлюбність, як і в Європі, є долею більшості, і полігамія зустрічається лише в імущих класах. Тут багатий і знатний зовсім не синоніми; навпаки, сама вища каста, браман, які дуже ледачі і горді, аби працювати, частенько дуже бідні і годуються швидше справжнім жебрацтвом.

Суспільні східці для жінки в Індії наступні: верхній рівень займає, зрозуміло, європейка, зараз же за нею слідує жінка з племені парсів. Потім, на далекій відстані йде магометанка, доля якої, в порівнянні з долею індуски, ще цілком стерпна. І індуска заздрить її долі і охоче користується першою можливістю, що представляється, аби перейти у віру пророка; у цьому полягає в значній мірі запорука широкого успіху ісламу в Індії.

Кожна індуська жінка, може від сьогодні до завтра зробитися магометанкою, але зробитися європейкою вона не може, не дивлячись ні на яке хрещення, і це вона прекрасно розуміє. До того ж, в християнство переходять лише найбідніші і найганебніші касти.

Само собою зрозуміло, що в багатих класах зустрічаються також і дуже освічені і дуже вчені жінки, але число мізерне. Є жінки з глибокими знаннями, які вважаються пандітті, що означає, що вони уміють читати священні книги на санскриті. Якщо жінки нижчих каст не що інше, як робоча худобина, то у вищих класах вона добре відгодований, доглянутий і захований за гратами звірок для забави. У кожному хорошому будинку є своя зенана, жіноча половина, строго відокремлена від останніх покоїв. Там живуть всі жінки разом, і їх головне заняття полягає в тому, аби постійно все знову і знову показувати один одному свої прикраси і сперечатися про їх передбачувану вартість. Прикраси, коштовні камені, золоті речі, до того ж шовкові плаття і пахощі - ось все, чим цікавиться така індуська жінка. Якщо ж вона і уміє читати, то вона читає роман, або більш охоче за все яку-небудь непристойну книгу з порнографічними картинками; до того ж еротика взагалі грає дуже значну роль у всьому житті індуса.

Оскільки молоді люди заможних класів взагалі не можуть бачити один одного, то всяке кохання, принаймні, до шлюбу, виключається. Проте, не дивлячись на це, не можна вважатити шлюби загалом нещасними, це пов’язано з тим, що жінка переважно задоволена своєю новою долею: адже вона отримує багато нових прикрас і має значно більше тем для розмови, чим в рідній домівці - принаймні з прислугою. А якщо вона подарувала життя декільком хлопчикам, то вона навіть користується у свого чоловіка деякою пошаною.

Заміжні індійки мають 16 ознак та відмінностей: спеціальні шлюбні прикраси - сережки, намиста і браслети; браслети назаміжні дівчата носити не мають права, а вдови носять лише на одній руці; прибрані в косу або пучок волосся, а так само проділ, забарвлений червоною фарбою; інколи називають "тіка" кружечок (спеціальна наклейка) червоного кольору на місці третього ока (між бровами), незаміжні носять чорні наклейки як прикрасу.

Традиції в їжі. Застільний етикет практично єдиний для різних етнічних груп країни. Перед трапезою і після її завершення необхідно вимити руки, так само як і в перервах між стравами - зазвичай для цього кожному гостю подається миска з теплою водою і лимоном. Першим приступає до їди господар або старший з присутніх. Під час трапези варто дотримуватись тиші. Приборами користуватися необов'язково - багато індійських страв, наприклад хліб і каррі, прийнято їсти руками

Індія - батьківщина більшості відомих і маловідомих спецій, і саме прянощі - головне в індійській кухні. Навіть звичайний рис або картоплю індійці їдять з приправами. У ювелірних пропорціях змішуються до декількох десятків спецій. Тут і знайомі нам коріандр, тмин, гвоздика, кардамон, кориця, імбир, куркума і шафран, і екзотичні прянощі на зразок асафетіди, відомої в нас як ферула смердюча

Головне, вибрати з приправ ту, яка не випалить вам горло відразу і не відіб'є апетит назавжди. У одній з чашок, розставлених довкола коржика, неодмінно буде суп дхал (дав). Це одне з найулюбленіших індійцями страв: його подають і у висококласному ресторані, і у вуличній забігайлівці.

Індія - батьківщина вегетаріанства. М'яса тут мало з багатьох причин. По-перше, по релігійних: для індійців-мусульман, хай їх і небагато, свинина - «брудна їжа», а для індуїстів, яких більшість, є яловичину - «все одно, що їсти свою матір». По-друге, по кліматичних і економічних: спекотний клімат і мінімум холодильників на душу населення. Щедра індійська земля дає по три-чотири урожаї овочів, фруктів і бобах за рік. Отже індійців можна зрозуміти - навіщо чинити опір природі, якщо вона так природно схиляє до вегетаріанства? У свята, для дорогих гостей і в дорогих ресторанах готують страви з птиці і козлятини.

Алкоголь поширений мало і коштує дорого. Вино, загалом, і не вино, а щось начеб кріпленого і неабияк підсолодженого компоту. Пиво білясте, малоприємне на смак, зате дешеве. Чай на «батьківщині чаю» популярний не менше, ніж в нас, його п'ють з молоком. Солодощів в Індії дуже багато. Солодощі дуже нудотні і вельми специфічні. Індійська кулінарія так само парадоксальна, як і сама Індія. Наприклад, поняття холодної і теплої їжі індієць ніяк не пов'язує з реальною температурою продуктів. Холодну їду він може назвати теплою і навпаки. Рис, навіть тільки що зварений, - їжа холодна, тому його готують з шамбалою (пряні насінини із запахом грибів), яка нейтралізує холод рису своїм теплом.

У Індії відношення до старості завжди відрізнялося подвійністю. З одного боку, вважаючись заслугою, довголіття давало право на пошану і авторитет в сім'ї і усередині соціальної групи. Бездоганне служіння старим батькам є головною синовою дхармою (боргом), саме тому у всіх індійських сім'ях з нетерпінням чекають народження синів, а не дочок, які будуть видані заміж і підуть в іншу сім'ю.

Старість як суб'єктивна категорія пов'язана з оцінкою з боку або самооцінкою. Індійських державних службовців в обов'язковому порядку відправляють на пенсію в 58 років, університетській професурі дозволяють викладати до 60.

Жінка, а потім і її чоловік, з віком, поступово виключають з їжі все, що несе з собою «жар» - м'ясо, рибу, цибулю, часник, - і переходять на продукти, що охолоджують: молоко, деякі види овочів, фрукти. Далеко не відразу, а поетапно передаючи до рук молодих родинний бізнес і турботи по будинку, сільський свекор і свекруха відсовуються на периферію, хоча, поки у них вистачає сил, вони допомагають по господарству, наглядають за внуками і виступають арбітрами в суперечках.

Якщо в індійських селах ще зберігаються патріархальні сім'ї, що складаються з представників декількох поколінь, і люди похилого віку оточені ріднею - не завжди уважною, інколи відверто злісною, але вимушеною зважати на сільську чутку, то міські клани розпалися на нуклеарні вічка і люди похилого віку залишилися наодинці зі своїми проблемами: вони страждають від відсутності кохання і часто позбавлені коштів для існування. Більшість старіючих індійців звертаються до молитви, щодня відвідуючи храми і тяжіючи до суспільства таких же людей похилого віку.

Шлюб по-індійськи. У Індії немає більшої події в сім'ї, ніж весілля. У підготовці і проведенні весіллі, краще всього показують себе складні установки індійських соціальних систем. У Індії шлюб - як священний обов'язок, який спричиняє за собою релігійні і соціальні зобов'язання. Процес вибору нареченої і жениха, дуже довгий, копіткий, складний і неймовірно цікавий. У Індії, шлюби майже завжди влаштовуються батьками або старшими членами сім'ї. У владнані браку велику увагу приділяють релігії, співтовариству, касті і соціально-економічному статусу.

Індійське весілля зачаровує починаючи від релігійного ритуалу, закінчуючи бенкетом. Особливо цікавий факт в підборі наречених: після взаємодій двох сімей, коли гороскопи сумісності звірені у родинного священика, жених і наречена можуть зустрітися на коротке побачення у присутності кого набудь з членів сім'ї і обмінятися парою фраз, коли на погляд батьків їх сумісність в усіх відношеннях встановлена, лише тоді почнеться обговорення стилю і манери, вимог і зручностей, які будуть забезпечені кожною стороною в проведення церемонії весілля. Дати церемонії і одруження відбираються з сприятливою датою часу, як показує Місячний індуський календар, це встановлюється і вирішується в основному сім'єю жениха. Головна церемонія протягом одруження, є сімома клятвеними кругами довкола вогню і після кругоходу, які здійснюють жених з нареченою перед священиком, що постійно читає молитви, скріплені між собою шаллю нареченої. Закінчується все тоді, коли жених надіває нареченій намисто і мастить червоний церемоніальний порошок в прямому проділі її волосся.

У Індії сторона наречених платить високу ціну в підношенні дорогих дарунків, посагу, які можуть продовжуватися впродовж всього життя шлюбу! Часто сім'я жениха підносить список необхідних дарунків, природно, потреби залежать від матеріального положення сімей.

Безліч пар розуміє, що вони ледве знають один одного і що вони ніколи не мали можливості зустрічатися до весілля, або ж абсолютно не підходять один одному за сексуальним темпераментом . Молодь до весілля гуляє уволю, практикуючи і сексуальну сторону стосунків, дівчатам доводиться важче, оскільки їм потрібно прагнути зберегти невинність для чоловіка. Дуже рідкі випадки, коли дружина зраджує чоловіку. В основному індійські жінки терплячі і зносять всі приниження, побої з боку чоловіка, мовчки займаючись господарюванням і виховання дітей. Але не дивлячись ні на що, індійські жінки справляють враження дуже упевнених в собі.