Живописність і декоративність, так само як свобода і сміливість крітського живопису у кінці середньомінойського| періоду, знайшли своє вираження і у фресках, більш менш мешканців Кріта, що конкретно зображують життя. У так званій Старій вежі Кносского палацу знайдені фрагменти фрески, де дуже нашвидку, але досить наочно зображений строкатий натовп людей, що зібрався перед храмом, біля якого сидять нарядно одягнені жінки, можливо, жриці, мабуть, що жваво розмовляють. Жінки ці одягнені в сукні з широкими спідницями, стягнутими в талії, з відкритими грудьми і пишними рукавами, на волоссі, що ретельно причесало, - діадеми і намиста. Великий інтерес представляють архітектурні форми храму. Він складається з увінчаною нарядною покрівлею центральної частини на високій кам'яній основі з двома колонами, що розширюються догори, двох бічних прибудов, розташованих нижче, з однією колоною у кожної прибудови і, нарешті, двох сходів по сторонах будівлі, також з колонами. Точка зору на усю сцену узята згори, але храм (включаючи і сходи) показаний строго фронтально.
Ще цікавіша кносська фреска з "пані в блакитному", як їх назвали археологи. На верхній частині трьох жіночих фігур особи, що збереглася, намальовані в профіль, очі і груди - у фас; жінки одягнені у візерункові блакитні сукні з вузькими таліями, з відкритими грудьми і рукавами до ліктів, на їх головах діадеми і перлинні нитки, якими перевиті пасма важкого чорного волосся, частина яких падає на спину і груди, на лобі завитки. Вільно передані манірні жести повних прикрашених браслетами рук з тонкими пальцями. Обличчя жінок абсолютно однакові і маловиразні|, але в них все ж є деяке пожвавлення: перед ними, можливо, розгорталося циркове представлення або яке-небудь інше видовище.
Обидві ці фрески дають уявлення про вигляд знатних жінок Кріта, про складність і вишуканість культури мешканців Кносского палацу, дозволяючи будувати припущення про важливе значення жінки в крітському суспільстві. У північнозахідній частині Кносского палацу знайдені фрагменти багатофігурної "фрески з табуретами", де зображені нарядно одягнені хлопці, що сидять на табуретах, і серед них дівчина в профіль з величезним чорним оком, що сміється, яскравим ротом, наповнена жвавістю і завзяттям. На ній візерункове блакитне з червоним сукня з великим бантом на шиї ззаду; на лобі - локон. Незважаючи на несподівану для мистецтва тієї епохи невимушеність і навіть вільну природність рухливих жестів або ефектних костюмів і зачісок, загальний характер усього цього живопису, проте, не виходить за межі давньосхідної урочистості і видовища, незмінно зберігаючи риси візерункової і площинної.
Серед фресок Кносского палацу, як і в усьому мистецтві Кріта, дуже значне місце займає зображення бика, що грав, мабуть, надзвичайно важливу роль в господарському житті і в релігійних і міфологічних представленнях крітян. У релігіях древніх народів усього Середземномор'я бик займав важливе місце. Розуміння цього образу змінювалося від древніх і примітивних тотемістичних представлень до уособлення в нім животворящої сили природи. Проте ніде бикові не надавалося таке велике значення, як на Кріті.
У Кноссе знайдені чудові фрески з акробатами - хлопцями і дівчатами, що стрибають через бика, що нестримно біжить. Вони усі одягнені однаково - з пов'язкою на стегнах, талії стягнуті металевими поясами. Їх рухи вільні і спритні. Підкреслені ширина грудей, тонкість талії, гнучкість і мускулистість рук і ніг. Мабуть, ці особливості вважалися ознаками краси. Можливо, що такі небезпечні вправи з розлюченим биком мали не лише видовищний, але і священний сенс. Серед крітських фресок тільки ці динамічні акробатичні сцени мають таку ж життєву правдивість, як і фрески, що зображують природу, хоча риси умовності виступають і в них досить ясно (галоп" бика, що "летить, і тому подібне).
Вже до пізньомінойського періоду (після 1580 р. до н. е.) відносяться великі декоративні розписи в так званому "коридорі процесій" Кносского палацу, де фрески були, ймовірно, .розташовані в два ряди; зберігся нижній ряд з процесією хлопців, що несуть посудини з срібла, і дівчат з музичними інструментами. Людські фігури дані тут в дуже великій мірі умовно - декоративно і площинний. Такого ж роду і знаменитий розфарбований рельєф з Кносса, так званий (по припущенню Еванса) "Цар-жрець". Цей рельєф, що не повністю зберігся і реставрувався, великий за розміром (близько 2,22 м висоти) і слабо виступаючий з фону (не більше 5 см в найбільш видатних частинах), зображує того, що йде хлопцеві в традиційному древньому костюмі (пов'язці і поясі), з тонкою талією і широкими плечима. Хода хлопця наповнена урочистістю. На голові його - корона з лілій і три що спускаються назад пера, на грудях - намисто, також з кольорів лілії. Правою рукою, стислою в кулак, він торкається грудей, у відведеній назад лівій руці тримає жезл. Він проходить серед зростаючих білих лілій з червоними тичинками і пурхаючих метеликів. Фон рельєфу - червоний. Незвичайно вишуканий і манірний стиль цього рельєфу знаходить відгуки в одночасному палацовому мистецтві Мікен і Тиринфа. Ще більш умовні і схожі на плоский візерунок розпису саркофага з Агиа Тріади, де представлені культові сцени - жертвопринесення перед двома подвійними сокирами (мабуть, що були символом священного бика) принесення дарів померлому. Схематизація, що усе більш посилюється, приводить крітський живопис вже в 15 ст. до н. е. до повного занепаду.
Складний і різноманітний шлях розвитку пройшла крітська кераміка. Найбільш ранні глиняні посудини, виконані від руки, покриті простими геометричними візерунками, звичайними для мистецтва епохи неоліту. До середини середньомінойського| періоду (приблизно 17 ст. до н. е.) мистецтво кераміки досягло високого розквіту. До цього часу відносяться вази, що дістали назву по їх першій знахідці в печері Камарес, з витонченими округлими формами, покриті чорним лаком, по якому білою і червоною фарбою нанесені великі рослинні візерунки. З часом розписи ваз стали набагато реалістичнішими. У кінці середньомінойського| періоду (кінець 17 - почало 16 ст. до н. е.) з'явилися посудини з чудовими зображеннями рослин - тюльпанів, лілій, плющивши, - виконаними темною фарбою по світлому фону. Забарвлення ваз ставало усе більш вишуканим (наприклад, вази з бузковою поливою і білими ліліями по ній).
У розписах початку пізньомінойського| періоду (16 ст. до н. е.) переважають риби, раковини наутилусів, морські зірки і тому подібне. Одним з шедеврів крітської кераміки є ваза з восьминогом з Гурнии. У цієї вази дещо розпливчата, немов текуча форма, цілком підпорядкована розпису, що зображує великий восьминіг; його еластичні щупальці|, мускулисте тіло і очі, що горять, передані вражаюче достовірно; навколо нього - водорості і корали.
Пізніше, в 15 ст. до н. е., в кераміці, як і в стінному живописі, почалося посилення схематизації. Склався так званою "палацовий стиль" - форми стали сухіше, вишуканіше|, малюнок поступово перетворився на орнамент.
До часу розквіту мистецтва Кріта, ймовірно, до 16 ст. до н. е., відносяться кам'яні, покриті рельєфом посудини, зроблені із стеатиту (жировика), : посудина з групою женців, з піснею тих, що повертаються з поля, або ритон| з сценами кулачного бою, боротьби і акробатичних сцен з биком, де, незважаючи на загальну умовність рельєфу, з великою жвавістю передані складні рухи борців або стрімкий біг розлюченого бика.
До того ж періоду блискучого розквіту крітського мистецтва відносяться знамениті золоті кубки з рельєфними зображеннями биків, знайдені в Пелопонесі, біля села Вафио. Проста форма невисоких кубків, що злегка розширюються догори, добре відповідає рельєфу, що покриває їх. Обидва кубки явно були зроблені в одній майстерні. На одному з них представлені бики, що мирно пасуться на траві серед маслинових дерев, і широкоплечий, мускулистий хлопець, що прив'язав одного з них. Вигляд биків, їх рухи, як і деталі пейзажу, свідчать про спостережливість художника і його високу майстерність. Сцени на другому кубку повні стрімкого руху. У центрі - бик, що потрапив в розставлену мережу і робить відчайдушні зусилля, щоб врятуватися:він вивертається усім тілом і судорожно витягає шию; справа - швидко втікаючий бик, ноги якого не торкаються землі; ліворуч - боротьба дикого бика з мисливцями, один з яких учепився за роги, інший, відкинутий твариною, стрімголов летить вниз. Рух розлюченого бика переданий з яскравою виразністю, але поворот його голови умовний, вона як би розпластана. Зв'язок цих зображень з релігійно-міфологічними представленнями крітян безперечний. Люди на кубках з Вафио дані так само, як на фресках і друці : ті ж худорляві, мускулисті фігури в коротких фартухах, так само туго стягнуті поясом, у високому взутті з гострими шкарпетками. Ретельно передані дерева, трава, камені, мережа з товстого крученого мотузка.
Період розквіту крітського мистецтва супроводжувався розвитком дрібної пластики. Знайдені на Кріті статуетки богинь, тримаючих в руках змій, зроблені з фаянсу або із слонової кістки, фаянсові таблички з різноколірними фігурами летких риб, раковин, кози з козеням та ін. поєднують звичайну для егейського мистецтва декоративність і вишуканість з великою часткою реалістичної спостережливості. Статуетки богинь із зміями, з їх традиційним крітським костюмом і уквітчаним убором на голові, з їх урочистою, нерухомою позою були, ймовірно, зображеннями шановної в усьому Середземномор'ї богині - покровительки усього живого, богині рослинності; змія, атрибут богині, вважалася священною істотою. Такий образ богині, відбиваючий вигляд знатного крітянина, міг скластися лише в суспільстві, що досягло ото значного соціального розшарування.