Розраховуємо прямі витрати енергії палива:
, Дж/га,(2.38)де
- питома теплота згорання палива, Дж/кг: (дизельне паливо – Дж/кг; бензин - Дж/кг). Дж/га.Якщо врахувати, що 1 кВт·год. =
Дж, то повну питому енергоємність можна виразити в кВт·год./га.Для забезпечення системної цілісності комплексу машин для внесення добрив і максимального завантаження всіх його ланок необхідно виконати умову поточності технологічного процесу:
, (2.39)де
, - продуктивність агрегатів, відповідно, для внесення добрив і заробки їх у грунт; , - відповідно, кількість агрегатів для внесення добрив і заробки їх у грунт [4].Кількість агрегатів для заробки добрив у грунт (
): ,(2.40) ; приймаємо 7 агрегатів.3. РОЗРАХУНОК ТРАНСПОРТНИХ ПРОЦЕСІВ
3.1 Розрахунок транспортних процесів при внесенні органічних добрив
Транспортування – ГАЗ-53 (вантажопідйомність – 3500 кг). Відстань від гноєсховища до поля – 3 км Швидкість по полю: з вантажем – 5 км/год.; без вантажу – 10 км/год.
Дорожні умови: поле, польова дорога, профільована дорога Середня швидкість: на польовій – 10 км/год.;
tnn tмtп. дорtм Тп. пр. дТмТпер.пТвВУО Транспортні зв’язки ВПО
ТмТп. дор Тппр Тм Тпер.п Тм Тз.б Ттех Тразгр
на профільованій – 25 км/год.;
, год.,(3.1)де
- час в пункті погрузки, год.; – час навантаження автомобіля, год.; – допоміжний час. , год., (3.2)де
- вантажопідйомність автомобіля, т.; - коефіцієнт заповнення кузова автомобіля; - продуктивність навантажувача ГГЗА-1,0 . год. , год., (3.3)де
- час маневру до ВУО, год.; - коефіцієнт маневру. год. год.Транспортні зв’язки
, год., (3.4)де
- час руху на лінії, год.; - час руху автомобіля з ВУО до ВПО і назад, год. , год., (3.5)де
, - відстань перевезень на польовій та профільованій дорозі, км; , - швидкість на польовій та профільованій дорозі, км/год. год. год.Робота в ВПО:
, год.,(3.6)де
- час в пункті розвантаження, год.; - час роботи, год.; , год.,(3.7)де
- час на підйом кузова, год.; - час на опускання кузова, год. год. год.Час обороту транспортного засобу:
, год., (3.8) год.Кількість транспортних засобів:
,(3.9)де
- кількість автомобілів; - продуктивність навантажувача.Отже один навантажувач може обслуговувати 26 машин. Приймаємо 4 машини.
Час очікування транспортного засобу навантажувачем:
, год., (3.10)де
- кількість навантажувачів. год.Навантажувач очікує транспортний засіб 0,574 год., тобто кожен з чотирьох технічних засобів він очікує 0,1435 год.
4. АНАЛІЗ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ
4.1 Побудова структурної схеми технічного комплексу для оцінки його безвідмовності і надійності
Продуктивність Українського сільськогосподарського сектору може бути значним чином підвищена, що в свою чергу може призвести до покращення економіки виробництва.
Виробництво зернових культур може бути у 3-4 рази вищім за рахунок правильного виробництва, зберігання та застосування найбільш екологічного безпечного органічного добрива – гною.
В одній тоні якого міститься 9-12 кг поживних речовин, з них 4-5 кг азоту, 1-2 кг фосфору і 5-6 кг калію. Якщо такі цінні добривні ресурси тваринного гною використовувати краще, це не тільки надасть переваг економічному стану сільського господарства, але також збереже навколишнє середовище від забруднення (особливо забруднення азотом через випаровування та проникнення у стічні води).