Смекни!
smekni.com

Удосконалення експлуатації транспортних і навантажувально-розвантажувальних засобів в ПСП "Комишанське" Охтирського району Сумської області з розробкою технології навантаження цукрових буряк (стр. 2 из 7)

tр - затрати часу на один рейс, год, визначається по формулі

tр =

(1.3)

де Vт - середня технічна швидкість, км/год,

= 35 км/год;

- час простоїв (навантаження, розвантаження, маневрування, зважування, простої по технічних причинах), год,
=0.5 год.

tр =

= 2,2 год.

К д= 10/2,2 = 5 рейсів.

Графа 11. „Денна продуктивність одного транспортного засобу" - Wд, т.км обчислюється по формулі

WД = q*γ*KД*L, (1.4)

де γ - коефіцієнт використання вантажопідйомності, залежить від характеристики вантажу, його об'ємної ваги, γ = 0,65

WД = 5,5*0,65*5*30 = 53,63 т.км

Графа 12. „Потрібно транспортних засобів" – n, шт. Дані цієї графи обчислюються за формулою:

, (1.5)

= 4 шт.

Приймаємо n = 4

Графа 13. „Денний пробіг транспортного засобу" - LД, км

LД = 2L*KД , (1.6)

LД = 2*30*5 = 300 км.

Розрахунок по складанню плану транспортних робіт однаковий і потребує його багаторазового повторення. Повторність і складність обчислення можна легко подолати за допомогою електронно-обчислювальної машини (ЕОМ).

1.4 Побудова графіків завантаження автомобілів, визначення їх оптимального складу

Графіки завантаження автомобілів будують на основі плану транспортних робіт. Графіків будується стільки, скільки марок автомобілів заплановано для виконання транспортних робіт. Для побудови графіка завантаження автомобілів даної марки задаються системою координат. По осі абсцис відкладають в прийнятому масштабі календарні строки, а по осі ординат - кількість автомобілів даної марки. Після побудови графіка завантаження маємо період пікового (максимального) завантаження, або навпаки, недостатнього завантаження. Потрібна кількість автомобілів даної марки визначається по максимальному піковому завантаженню, але після коригування графіка завантаження.

Коригування проводять:

- зміною строків перевезень;

- перерозподілом транспортних робіт між автомобілями різних марок;

- використанням автомобільних причепів.

Потрібну кількість автомобілів необхідно ввести в таблицю 1.5.

Таблиця 1.5 - Потреби господарства в автомобілях, штук

Марка автомобіля Мається в господарстві Потрібно Примітка
ГАЗ-53А 3 3
ГАЗ-5204 1 1
ЗИЛ-130 1 1
ЗИЛ-ММЗ-554М 4 4
САЗ-3502 1 1
ГАЗ-САЗ-3507 6 6
АЦ-4.2-53А 1 1

З таблиці видно, що для виконання запланованих робіт в третьому кварталі 2007 року господарство має потрібну кількість транспортних засобів. [ 9]

1.5 Основні положення по технічному

обслуговуванню автомобілів і складання

плану-графіку технічного обслуговування

транспортних засобів

Технічне обслуговування проводиться по планово-попереджувальній системі. Особливості цієї системи в тому, що всі автомобілі проходять технічне обслуговування по плану-графіку в обов'язковому порядку. Основна мета ТО - попередження відказів і несправностей, передчасного спрацювання деталей, своєчасне усунення дефектів заважаючих нормальній роботі автомобіля. Таким чином, ТО є профілактичним заходом.

Згідно з діючим „Положенням про технічне обслуговування та ремонт пересувного складу автомобільного транспорту" технічне обслуговування по періодичності, об'єму та трудомісткості виконуваних робіт підрозділяється на слідуючи види:

- щоденне технічне обслуговування (ЩТО); – перше технічне обслуговування (ТО-1); – друге технічне обслуговування (ТО-2); – сезонне технічне обслуговування (СТО).

Згідно з призначенням, характером та об'ємом виконуємих робіт рухомого складу, його агрегатів та вузлів, ремонтні роботи підрозділяють на:

– капітальний ремонт (КР); –поточний ремонт (ПР).

Щоденне технічне обслуговування автомобілів передбачає загальний контроль, направлений на забезпечення безпеки руху, підтримання належного зовнішнього вигляду, заправку паливом, мастилом, охолоджувальною рідиною, а для деяких видів пересувного складу і санітарну обробку кузова. ЩТО виконують після закінчення роботи і перед початком роботи.

Перше технічне обслуговування включає в себе всі роботи, що виконуються при ЩТО, крім того в нього входять ряд допоміжних змащувальних і контрольно-регульованих робіт, що виконуються без зняття агрегатів та приладів з автомобіля та їх розбирання.

Друге технічне обслуговування крім комплексу операцій, що входять до складу ТО-1, передбачає виконання контрольно-діагностичних і регульованих робіт великого об'єму з частковим розбиранням агрегатів. Окремі прилади знімають з автомобіля і перевіряють на спеціальних стендах та КВУ

Сезонне технічне обслуговування проводиться два рази на рік і призначається для підготовки пересувного складу до експлуатації в холодну і теплу пору року. СТО співпадає з ТО-2 або ТО-1 при закономірному збільшенні трудомісткості і промивка системи охолодження, промивка паливного бака.

Періодичність виконання робіт по технічному обслуговуванню пересувного складу встановлюється по величині пробігу в залежності від умов експлуатації.

Допустимі відхилення від нормативів періодичності ТО становлять +10%.

Таблиця 1.6 - Періодичність обслуговування рухомого складу , в кілометрах

Типи автомобілів Періодичність ТО
ТО-1 ТО-2
1 2 3
Легкові автомобілі 4000 16000
Вантажні автомобілі 3000 12000
Самоскиди 2000 8000
Автобуси 3500 14000

Примітки:

Періодичність ТО скорочується на 20% для доріг II категорії (вулиць міст, дороги з щебеневим покриттям, ґрунтові профільовані і лісоперевозні дороги).

1. Періодичність ТО скорочується на 40% для доріг III категорії (не профільовані дороги й стерня, кар'єри, тимчасові під'їзні пункти).

План-графік технічного обслуговування і капітальних ремонтів автомобільного транспорту сільськогосподарського підприємства складається згідно форми, приведеної в графічному листі 2.

Графа 1 „Марка (модель) автомобіля" заповнюється по даних господарства про наявність автомобільного парка.

Графа 2 „Номерний знак" заповнюється згідно даних господарства про автомобільний транспорт.

Графи 3, 4 „Пробіг від початку експлуатації або останнього ремонту, км" заповнюється згідно даних технічних паспортів автомобілів, а план-графіка ТО і ремонтів за минулий рік з урахуванням фактичного пробігу за той же рік.

Графа 5 „Плановий пробіг автомобілів на 2008 рік (фактичний пробіг), км" заповнюється згідно даних господарства. Якщо по деякій марці автомобілів таких даних немає, необхідно визначити їх розрахунковим шляхом по пробігу кожного автомобіля даної марки за минулий рік.

Графа 6 „Пробіг за місяць, км" заповнюється розподілення планового пробігу на 2006 рік (графа 5) або розрахунків, вказаних у графі 5.

Графа 7 „Пробіг зростаючим підсумком, км" заповнюється додаванням місячного планового пробігу і вихідної величини (графи 3, 4) для січня місяця. Графи 66, 67, 68 „Всього ТО-1, ТО-2, капітальних ремонтів" показують загальну кількість ТО-1, ТО-2 і капітальних ремонтів по кожному автомобілю і в цілому по автопарку. [ 9 ] План-графік технічного обслуговування та капітальних ремонтів автомобілів у ПСП "Комишанське" на 2008 рік виконаний в графічному листі 2.

1.6 Розрахунок необхідної кількості паливно-мастильних матеріалів для автопарку

1.6.1 Бортові автомобілі

Витрати палива складається з норми на 100 км пробігу на 100 т-км транспортної роботи.

Для бортових автомобілів з причепами (автопричепів), напівпричепами і спеціальними кузовами норму на 100 км пробігу збільшують (зменшують) в порівнянні з нормою для одиночного автомобіля на 2 л для бензинових, на 1,3 л - для дизельних, на 2,5 л - для газобалонних автомобілів на кожну тонну перевищення (зменшення) маси напівпричепа або спеціального кузова проти вказаних норм для базових автомобілів і напівпричепів. Норми на кожні 100 т-км транспортної роботи ті ж, що й для одинокого бортового автомобіля.

Приклад 1. Автомобіль бортовий ГАЗ-53А загальний пробіг 93000, загальна транспортна робота по коефіцієнту використання пробігу 0.5, вантажопідйомності 4 і коефіцієнті використання вантажопідйомності 0,85

93000*0,5*4*0,85=158100 т.км.

Норми витрати палива на пробіг

=23250 л.

Норми витрати палива на транспортну роботу

= 3162 л.

Загальна витрата бензину становить

23250+3162=26412 л.

1.6.2 Автомобілі-самоскиди

Витрата палива складається з норми на 100 км пробігу і на кожну їздку з вантажем , яка складає 0,25 л рідкого палива, зрідженого газу - 0,3 л, стислого газу - 2 м3.

Для автопоїздів, які складаються з автомобіля-самоскида і причепа х самоскидним кузовом витрати палива складаються з норми на кожну їздку (така ж як і для одиночних автомобілів-самоскидів) і норми на пробіг. Норма на 100 км пробігу збільшується на 2 л для бензинових 1,3 л для дизельних, на 2,5 л для газобалонних на зрідженому і на 2 м3 на стиснутому на кожну тонну власної ваги і на половину вантажопідйомності причепа.