Смекни!
smekni.com

Аналіз асортименту, споживчих властивостей та якості побутових пилососів (стр. 2 из 7)

Пилосос підлоговий SIEMENS VS 08G1850 має потужність 300 - 180 Вт, середню ефективну потужність всмоктування на щітці 370 Вт (максимальну до 460 Вт), 7 ступінчату гігієнічну систему фільтрації, кутовий фільтр для видалення запахів, широку турбощітку (280 мм), дистанційне регулювання потужності на рукоятці пилососа, телескопічну трубку з спеціальним покриттям, автоматичне намотування шнура радіус дії якого 13 м, вага без насадок 6,1 кг. Пилосос підлоговий SAMSUNG VC- 8930E – має стандартну щітку, щітку для чистки щілин та для меблів, потужність 2000Вт, потужність всмоктування 350 Вт, швидкість потоку повітря 44 л/с., ємність пилозбірника 4 л, автоматичне змотування шнура, індикатор заповнення пилозбірника, поворот шланга на 360°, контроль потужності на корпусі, трубку телескопічну, 2 положень щітки - палас, підлога, систему фільтрації 5 HEPA, подвійний пилозбірник, моторний фільтр.

Ручний пилосос LG С4243HTV має максимальну потужність 1450 Вт, потужність всмоктування 350 Вт, спеціальну насадку, яка видаляє пух, шерсть домашніх тварин, регулювання потужності на ручці, 7-ми ступеневу систему фільтрації, телескопічну трубку, ніжний перемикач "палас – підлога".

Ручний пилосос LG V-C4266HEU - максимальна потужність 1600 Вт, потужність всмоктування 400 Вт, має спеціальну насадку, яка видаляє пух, шерсть домашніх тварин, регулювання потужності на ручці, згинаючу трубку, 7-ми ступеневу систему фільтрації, телескопічну трубку, ніжний перемикач "палас – підлога ".

Ручний пилосос Rowenta RS542 - має потужність 1600 Вт, складні металеві трубки, індикатор заповнення пилозбірника, текстильний пилозбірник, насадку для підлоги, щілинну та для меблів, тип пилозбірника постійний, систему ароматизації повітря Ambia Parfum , пристрій для змотування шнура.

Умовне позначення пилососів має таку структуру:

- тип пилососа,

- позначення конструкційних особливостей виконання за способом організації потоку,

- позначення конструкційних особливостей виконання за способом експлуатації,

- номінальна споживана потужність,

- модель (торговельна марка),

- кліматичне виконання за ГОСТ 15150 ,

- позначення нормативного документа (ГОСТ, ТУ).

Класифікаційними ознаками багатофункціональних приладів можуть бути об’єм місткості для бруду, кількість функцій, які виконуються, споживана потужність тощо [3].

3. Класифікація і характеристика споживчих властивостей

3.1 Характеристика принципів дії основних видів пилососів

Пилосос - повітровсмоктуючий пристрій для прибирання приміщень, очищення від пилу меблів, одягу й інших предметів. Втім, про призначення даного приладу можна здогадатися виходячи з його назви. Річ, безсумнівна, потрібна в кожнім будинку, тому кожний з нас рано або пізно зіштовхується з проблемою вибору даного агрегату.

Принцип дії такого пристрою заснований на пропущенні струменя забрудненого повітря через систему, що складається з декількох фільтрів, кожний з яких виконує строго відведену йому функцію. У більшості випадків, конструкція припускає три основних фільтри. Перший з них - мішок-пилозбірник. Він дозволяє визволити усмоктуване повітря від основного вантажу пилу і великих часток. Далі в роботу вступає фільтр для захисту електродвигуна. Його функція - захист мотора, а також продовження терміну його служби, тому що влучення навіть самого дрібного пилу на вал двигуна викликає його перегрівання, і, як наслідок, швидкий вихід з ладу. Останньою фільтруючою ланкою, що робить фінальне очищення повітря від порошин, що залишилися, виступає фільтр тонкого очищення. У сучасних моделях усі частіше починають використовувати так називані Нера-фільтри (Hіgh Effіcіency Partіculate Absorbіng, що в перекладі з англійського звучить приблизно як "високоефективне утримання часток"). Загальний принцип роботи таких фільтрів залишається незмінним - в основі конструкції лежить щільний волокнистий матеріал, що і затримує самі дрібні частки пилу, не дозволяючи їм знову повернутися в навколишнє середовище. До слова, розмір волокон матеріалу, що використовується в Нера-фільрах, складає приблизно 0,65-6,5 мікрон, а відстань між ними коливається в межах 10-40 мікронів, що говорить про досить високу ефективність у боротьбі навіть із самими дрібними частками пилу.

Як правило, основними представниками подібної конструкції є так звані балонні пилососи. Їхня вага звичайно не перевищує 7 кілограмів. Однак, є також апарати з великими пилозбірниками. Їхня вага може досягати 10 кілограмів. Плюс до усьому, зайву масу може додати наявність усіляких додаткових функцій, приміром , механічної щітки, що вибиває пил з килима, та ін.

Існую також і так називані вертикальні пилососи, що використовують той же принцип сухого очищення повітря.

Найбільше поширення вони одержали на заході. Хоча, останнім часом , великий інтерес до них з'являється і на просторах нашої держави. Такі моделі являють собою об'ємний циліндричний корпус, прикріплений до щітки для прибирання підлоги, а їхнє основне призначення - прибирання приміщень великої площі, з яким вони, у свою чергу, непогано справляються. Однак є й істотні недоліки. Це досить високий рівень шуму, а також значні розміри і вага. Тому для багатоповерхового котеджу варто доглянути що-небудь інше, тому як тягати вертикальний пилосос по поверхах - сумнівне задоволення.

Тепер, мабуть, перейдемо до розгляду більш складних і дорогих пилососів, конструкція яких дозволяє обійтися без постійної заміни курних мішків. Почнемо з миючих моделей і відразу перейдемо до їх основних відмінностей.

У миючому пилососі паралельно усмоктувальному шлангові проходить додаткова трубка меншого діаметра, по якій під тиском подається розчин, що чистить. У якості такого можуть використовуватися різні суміші побутової хімії. Струмінь цього розчину розприскується по поверхні, що очищається, перед щіткою (щодо її руху) і сприяє найшвидшому розчиненню і видаленню бруду, а усмоктувальна трубка відповідає безпосередньо за переміщення сміття в аквафільтр.

Подібним пилососом у миючому режимі можна чистити килимові покриття на тонкій латексній основі, статі і стіни, покриті кахлем або пофарбовані водостійкими складами, а також багато інших матеріалів. Якщо в комплекті присутні спеціальні насадки, то також можна вимити вікна, зібрати пролиту рідину, прочистити раковину, що засмітилася, або ванну. Але, не варто забувати про те, що якщо пилосос використовується в миючому режимі, то він повинен працювати на повну потужність, щоб поверхня, що піддається вологому прибиранню, не встигла намокнути від вологи, що надходить від щітки. Адже навіть самі потужні моделі не в змозі залишити після себе ідеально суху поверхню. Тому при виборі миючого пилососа варто розраховувати на те, що чищені поверхні будуть залишатися злегка вологими якийсь час після прибирання, що в деяких випадках не зовсім зручно.

Однак самою головною відмінною рисою миючих пилососів є наявність так званого аквафільтру. Принцип його роботи наступний - повітря з усмоктувальної трубки під великим тиском, надходячи усередину фільтра, змішується з водою. Пил осаджується у воду, а пухирці очищеного повітря піднімаються нагору, де знаходиться додатковий волокнистий фільтр, що забезпечує заключне очищення від не осілих у воду часток. У процесі проходження через аквафільтр, повітря не тільки очищається, але і воложиться, що досить корисно для органів подиху. Тому про покупку миючого пилососа, у першу чергу, варто задуматися людям, що страждають від захворювань дихальної системи. Подібного роду покупка зможе не тільки захистити від настирливого пилу, але і допоможе підтримати ваше здоров'я на належному рівні.

Безсумнівно, з огляду на принцип дії аквафільтрів, їх використання припускає більш ефективний і продуктивний результат роботи. Однак, є і свої нюанси. Миючі пилососи, через свою конструктивну особливість мають великі розміри і значна вага, як наслідок, низьку маневреність. До того ж, після кожного збирання пилосос потрібно розбирати, мити і залишати розібраним до повної просушки. У противному випадку, уже при наступному використанні замість струменя чистого повітря пилосос буде зрошувати всі навколо досить неприємним запахом мокрого пилу. До всього іншого, не виключена можливість появи цвілі через надмірно високий рівень вологості усередині пилососа. Тому при збиранні невеликих приміщень процес постійного розбирання і просушки може зіграти негативну сторону, тому що вимагає достатня кількість часу. До всього іншого, до вже споконвічно більш високої ціни на даний пилосос додаються постійні витрати на засоби, що чистять.

Пилососи циклонного типу

В основу принципу роботи даного виду пилососів лягли закони фізики. Повітря і пил усередині так званих циклонних пристроїв розділяються завдяки відцентровим силам. Більш наочно принцип дії подібних пилососів зображений на ілюстрації трохи нижче.

В зовнішньому циклоні повітря, що рухається по спіралі, втрачає великий пил і бруд. При переході у внутрішній циклон на розділовій пластині осаджується основна частина пилу, а у внутрішньому циклоні з повітря віддаляються дрібні частки, що залишилися. Сам пилозбірник складається з двох камер - внутрішньої і зовнішньої. В внутрішній камері могутній потік повітря заважає проникненню пилу з зовнішнього відсіку, що запобігає передчасне засмічення моторного фільтра, що як звичайно стає причиною різкого зменшення потужності усмоктування. Після того, як збирання закінчене, усе сміття просто викидається з пилозбірника без зайвих замін фільтрів. Ця особливість може стати каменем спотикання для "ледачих" користувачів, що не люблять обтяжувати себе зайвими турботами.