Під час оцінювання лінійних розмірів, маси взуття і товщини стінок враховуються допустимі відхилення в більшу і меншу сторони, а також різниця в лінійних розмірах між півпарами.
Для чобіт з гумовим низом додатково нормуються товщина і міцність кріплення гумових деталей. Товщина підошви, залежно від статево-вікового призначення взуття, коливається в таких межах: при пресовій вулканізації – 3-7 мм, котловій вулканізації – 2-2,3, клейовому – 5-10, обсоюзки 0,6 мм. Нормується також висота обсоюзки (7-15 мм). Міцність кріплення підошви методом пресової вулканізації становить – 24-26 Н/см, котлової вулканізації – 12, клейовим методом – 25 Н/см. Міцність кріплення обсоюзки при пресовій вулканізації – 19, котловій – 11 Н/см. Міцність кріплення гумових деталей визначається за стандартами на шкіряне взуття.
Дефекти взуття виявляються зовнішнім оглядом. У взутті не допускаються: місцеве розшарування з внутрішнього і зовнішнього боків, потовщення і потоншення з різкою зміною товщини вище допусків стандарту, механічні пошкодження і відшарування гумових деталей.
У процесі сортування взуття з поділом на два сорти враховуються такі дефекти з обмеженням площі, висоти, товщини або глибини: дрібні частики реп'яхів, нитки і рослинні домішки з обмеженням глибини вкраплення; місцеві западини всередині взуття; плями та помарки; рубці, заломи та сліди їх зачищення на поверхні взуття; сліди від зачищення просічки; затиски на підйоми всередині взуття; жолобки на підошві і голівці; зачищені рубці на ходовій поверхні; плямистість зовнішньої поверхні від сировини різного кольору і нерівномірного пофарбування; вм'ятини, недопресування та пошкодження лакової плівки, раковини на поверхні гумових деталей, різниця у висоті каблуків і обсоюзок в одній парі.
Для оцінювання потовщення, потоншення, слідів від рубців і заломів враховуються допустимі відхилення від норм товщини на відповідних ділянках взуття.
Сорт пари взуття визначається за гіршою півпарою.
5. Маркування, пакування і зберігання взуття.
До кожної пари грубошерстного взуття прикріплюється товарний ярлик з позначеннями: назви підприємства-виготовлювача, артикула, розміру, штампа ВТК, сорту, року виготовлення, номера стандарту. Ярлик заповнюється друкуванням. Додатково па підошві кожної півпари проставляється розмір і сорт, допускається маркування товарного знака. У взутті із звичайної суміші шерсті допускається маркування всіх означень па підошовній частині кожної півпари. Маркування фарбами повинно бути чітким. У взутті з гумовим низом маркування наноситься па підошву кожної півпари відбитком, штемпелем або наклеюванням товарного ярлика.
Для транспортування взуття пакується у мішки, дерев'яні або картонні ящики. Маса пакувального місця не повинна перевищувати 50 кг.
Кожна пара дитячого взуття повинна пакуватися в картонну коробку або пакет з поліетиленової плівки. Кожна пара чобітків з гумовим низом пакується в картонну коробку, поліетиленовий пакет або обгортковий папір.
На кожне вантажне місце наклеюється пакувальний ярлик з позначенням необхідних реквізитів. Аналогічний ярлик вкладається всередину вантажного місця.
Взуття транспортується всіма видами транспорту в закритих транспортних засобах і в універсальних контейнерах.
Взуття повинно зберігатися в сухих провітрюваних приміщеннях. Висота штабелів не повинна перевищувати 1,5 м, а у дерев'яних ящиках – до 1.8 м; відстань штабеля від підлоги – 0,2 м.
Взуття з гумовим низом зберігається при температурі від 0 до +25 °С на відстані не менше 1 м від тепловипромінюючих приладів, має бути захищене від сонячного світла. Під час зберігання не рідше одного разу на 6 місяців взуття повинно оброблятися протимольннм препаратом.
У кожну пару взуття повинна вкладатися пам'ятка для покупця з вказівками стосовно його експлуатації.
Відповідність взуття вимогам стандартів гарантується виробником за умов дотримання транспортування і зберігання.
Гарантійний термін носіння грубошерстного взуття – 35 днів від дня продажу або початку сезону, грубошерстних, напівгрубошерстних і фетрових чобіт з гумовим низом – 40 днів, чобітків з гумовим низом –60 днів.