Смекни!
smekni.com

Вплив маркетингу на комерційну діяльність (стр. 4 из 5)

Витрати всього – 275,6 тис.грн.

Структура апарату управління:

Очолює директор. У торговому відділі є начальник, і товарознавець Бухгалтерія головний бухгалтер, бухгалтер на повний та неповний оклад.

З кожним роком магазин отримує все більший прибуток, що є заслугою працівників магазину.

1.6 Вплив маркетингу на комерційну діяльність ТОВ універмагу „Добробут”

В наш час Україна прямує до європейського стилю господарювання, включаючи в апарат керування службу маркетингу. Але на жаль, саме на маркетингу виробники вирішують заощадити. Це пояснюється тим, що українські виробники більше покладаються на власні сили та все ще недостатньо орієнтовані на споживача. Позначається роками сформована психологія дефіцитного ринку, коли який би товар не виробили - усе куплять. Реальна ж картина прямо протилежна - товарів достатньо. Конкуренція зростає, ефективність просування знижується, а могутні зарубіжні виробники добре володіють всіма засобами і методами для завоювання симпатій споживача. Все це практично не залишає шансів на успіх тим, хто вкладає чималі засоби в розробку і виробництво нових товарів без серйозної маркетингової підтримки.

В наш час роль маркетингової діяльності в підвищенні ефективності функціонування підприємства набуває досить великого значення і на сьогоднішній день ця тема досить актуальна, тому що тільки з гарною обізнаністю ринку товарів, бажаннями споживачів та ефективною рекламою діяльність підприємства має шанс на успіх.

В даній курсовій роботі я розглянув можливість підвищення ефективності функціонування підприємствашляхом впливу на нього маркетингових функій. Метою моєї роботи являється аналіз діяльності ТОВ універмагу „Добробут” і роль маркетингу в його роботі.

Я розглянув та його техніко - економічні показники, проаналізував обсяги виробництва та асортименту продукції, використання потужності підприємства. Для покращення ефективності роботи ТОВ універмагу „Добробут” необхідно створити якісний маркетинговий план, що і є частиною роботи.

Одним з головних завдань моєї курсової роботи є вибір оптимальних шляхів маркетингової стратегії для покращення діяльності ТОВ універмагу „Добробут”, та визначення впливу маркетингу на комерційну діяльність, перспективи розвитку асортименту продукції, розглянути ефективну рекламну кампанію по просуванню нових впроваджених видів продукції. В результаті проведених аналізів визначити, як найкраще й ефективніше реалізовувати товари даного підприємства в умовах конкретного ринку, хто може стати торговельним посередником.

Для удосконалення збуту продукції і, як результат цього, підвищення ефективності функціонування підприємства планується впровадження інформаційної системи Customer Relation Management - система управління відношеннями із замовником. І, як результатом заснування такої системи планується створення позитивного іміджу універмагу чи товарів (послуг), що дуже важливо дляТОВ універмагу „Добробут”, забезпечення доступності інформації по універмагу і йоготоварами для багатьох мільйонів людей, в тому числі і географічно віддалених від України, реалізація всіх можливостей подання інформації про товар. Також, з метою підвищення ефективності підприємства було б найбільш бажаним використання баннерної реклами. Основною метою цієї кампанії буде збільшення кількості покупців.

Впровадження всіх цих заходів, на мою думку, суттєво підвищить економічний стан підприємства. Завдяки впровадженню ефективної реклами зросте обізнаність споживачів про продукцію, що продає ТОВ універмагу „Добробут”. А при створенні свого сайту в Інтернеті інформація про продукцію буде доступна великій кількості споживачів не лише на території України, а й далеко за її межами, так як Інтернет не має ніяких територіальних та часових обмежень, що і дає змогу безперебійної подачі інформації безпосередньо до користувача.

Виникнення маркетингу тісно пов'язане з виникненням обміну й виникненням ринку. Маркетинг - комплекс заходів в галузі досліджень торгівельно-збутової діяльності підприємства, по вивченню усіх чинників, здійснюючих вплив на процес виробництва та просунення товарів та послуг від виробника до споживача.

Основу діяльності маркетингу становлять такі заняття, як розробка товару, дослідження, налагодження комунікації, організація розподілу, установлення цін, розгортання служби сервісу.

Маркетингова діяльність являє собою комплекс заходів, що ставлять метою дослідження таких питань, як: вивчення споживача; дослідження мотивів його поводження на ринку; аналіз властиво ринку підприємства; дослідження продукту (виробу або виду послуг); аналіз форм і каналів збуту; аналіз обсягу товарообігу підприємства; вивчення конкурентів, визначення форм і рівня конкуренції; дослідження рекламної діяльності; визначення найбільш ефективних способів просування товарів на ринку; вивчення «ніші» ринку.

"Ніша" ринку - область виробничої і комерційної діяльності, в якій підприємство має найкращі можливості (у порівнянні з потенційними конкурентами) по реалізації своїх переваг для збільшення товарообігу.

При проведенні маркетингових досліджень керівництво підприємство (ТОВ універмаг „Добробут”) одержує необхідну інформацію про те, які вироби й чому хочуть купувати споживачі, про ціни, які споживачі готові заплатити, про те, у яких регіонах попит на дані вироби, тобто місткість ринку, найбільш високий, де збут продукції компанії, може принести найбільший прибуток. За допомогою проведення маркетингових досліджень визначається, у які види виробництва, яку галузь найбільше вигідно вкласти капітал, де заснувати своє підприємство. Проведені маркетингові дослідження також дозволяють зрозуміти, яким чином компанія повинна організувати збут своєї продукції, як треба проводити кампанію по просуванню на ринки нових виробів, будувати стратегію реклами; визначити, які види продукції, продані якому споживачеві й у якому регіоні принесуть найбільшу віддачу.

Концепції керування маркетингом. Керування маркетингом - це аналіз, планування, перетворення в життя й контроль за проведенням заходів, розрахованих на встановлення, зміцнення й підтримку вигідних обмінів із цільовими покупцями заради досягнення цілей організації.

Керування маркетингом може здійснюватися з позицій п'яти різних підходів:

- концепція вдосконалювання виробництва;

- концепція вдосконалювання товару;

- концепція інтенсифікації комерційних зусиль;

- концепція маркетингу;

- концепція соціально-етичного маркетингу.

Концепція вдосконалювання виробництва затверджує, що споживачі будуть прихильні до товарів, які широко поширені й доступні за ціною, а як слідство компанія повинна зосередити свої зусилля на вдосконалюванні виробництва й підвищенні ефективності системи розподілу.

Концепція вдосконалювання товару - затверджує, що споживачі будуть прихильно ставитися до товарів, що пропонують найвищу якість, кращі експлуатаційні характеристики й властивості, а отже - компанія повинна зосередити свої зусилля на постійному вдосконалюванні товару.

Концепція інтенсифікації комерційних зусиль - стверджує, що споживачі не будуть купувати товари компанії в достатніх кількостях, якщо компанія не докладе достатніх зусиль у сфері збуту й стимулювання. Сфера застосування згаданої концепції - просування на ринок товарів так названого пасивного попиту ( страховки, енциклопедичні словники та інше ).

Концепція маркетингу - стверджує, що заставою досягнення цілей організації є визначення потреб цільових ринків і забезпечення бажаної задоволеності більш ефективним і більше продуктивним, чим у конкурентів способами. Орієнтація в даній концепції йде на потреби клієнтів.

Концепція соціально-етичного маркетингу - стверджує, що завданням компанії є встановлення потреб й інтересів цільових ринків і забезпечення бажаної задоволеності більш ефективними й більш продуктивними способами з одночасним зміцненням благополуччя споживача й суспільства в цілому.

Виявлення потреб - одна із ключових цілей маркетингового дослідження. Коли маркетолог довідається потребу споживача, він може спрогнозувати його подальше поводження й можливість його покупки даного товару.

Важливу роль у дослідженні споживачів грають мотиваційні фактори покупки товару. До таких факторів зараховуються: мотив вигоди (бажання людини розбагатіти), мотив зниження ризику (потреба в безпеці), мотив визнання (потреба в статусі, престижі), мотив зручності (прагнення скрасити своє існування), мотив волі (потреба в незалежності) і, нарешті, мотив пізнання (потреба в розвитку).

Дослідження конкурентів і фірмової структури ринку. Першим етапом у дослідженні конкурентів повинна з'явитися оцінка ступеня конкуренції на обраному ринку (зроблена, недосконала конкуренція або монополія).

Дослідження товарного ринку. Під дослідженням товарного ринку розуміється дослідження ринку окремого товару або групи товарів, наприклад масло (окремий товар) і продукти споживання (група товарів). Дослідження ринку ставить своїми цілями вивчення співвідношення попиту та пропозиції на товар, визначення місткості ринку, визначення частки конкурентів на ринку, сегментацію ринку, визначення кон'юнктури ринку.

Під місткістю ринку розуміється обсяг продукції, що може «умістити» ринок без істотних змін у своїй структурі. Маркетингова служба досліджує показники потенціалу ринку, обробляє й аналізує дані й на їхній основі прогнозує збільшення або зменшення потенціалу ринку, що веде до збільшення або зменшення обсягу продукції, що випускає підприємством.

Сегментація ринку - це поділ ринку на окремі області для збуту товарів.

Таким чином, вивчаючи різні аспекти, з якими доводиться зіштовхуватися підприємству, маркетинг допомагає заощадити коштів на пробні випуски товарів у заздалегідь неефективних зонах. Хоча підприємство затрачає певні суми на дослідження, вони потім себе повністю окупають. У цьому проявляється роль досліджень маркетингу для підвищення ефективності.