Смекни!
smekni.com

Методи проведення маркетингового дослідження компанією "Бізнес. Маркетинг. Технології" (стр. 2 из 4)

Аналіз та інтерпретація даних, рівень глибини та доступність аналітичного звіту є предметом нашої гордості, та постійного вдосконалення. Тому аналітичні продукти нашої компаниії якісно виділяються, та мають високу конкурентоспроможність. Для аналізу даних використовуються спеціальні статистичні пакети обробки якісної та кількісної інформації.

Результати дослідження представляються у вигляді звіту (в друкованому та електронному вигляді). Звіт складається з аналітичної та графічної частини. В аналітичній частині формулюються висновки, відповіді на цілі та задачі, гіпотези дослідження, а також передбачаються практичні рекомендації та елементи консалтингу.

Презентаційний варіант звіту надається у вигляді Power Point, де надаються лаконічні висновки, передбачаються блок-схеми отриманих результатів та консалтингові рекомендації.

На презентації керівник проекту резюмує висновки дослідження і відповідає на питання.

Мережа інтервюєрів

Наша компанія має власну мережу інтервюєрів у всіх обласних центрах України, а також групу незалежних контролерів. Всі інтерв’юери мають спеціальну підготовку, займають дослідженнями від 2 до 4 років.

За рахунок власних ресурсів компанія «Бізнес. Маркетинг. Технології» забезпечує не тільки високу якість результатів дослідження, але й пропонує середньо ринкові ціни.

Напрямки досліджень

Компанія «Бізнес. Маркетинг. Технології» здійснює широкий спектр маркетингових та внутрішніх досліджень:


Аналіз конкурентного середовища

Для якісного ведення бізнесу в будь-якій галузі необхідна різноманітна маркетингова інформація, однак важливою інформацією є інформація про дії конкурентів. І чим більша конкуренція, тим необхідність в аналізі та моніторингу діяльності конкурентів вища.

І якщо Ви хочете зробити стійкими Ваші позиції на ринку, Вам не обійтися без аналітичної роботи конкуруючого середовища.

При аналізі конкуруючого середовища можуть бути отримані наступні дані:

1. Представленість товарів-конкурентів на ринку.

2. Товари – замінники: товари, яких конкурентів обираються, якщо товару Замовника немає в наявності. (аналіз найближчих конкурентів)

3. Система дистрибуції товарів конкурентів. Основні засоби розповсюдження. Доступність товарів конкурентів на ринку.

4. Сильні та слабкі сторони товарів/послуг конкурентів у порівнянні з товарами замовника.

5. Рекламно-маркетингова активність конкурентів: особливості просування товарів конкурентів на ринку.

6. Оцінка долі ринку основних конкурентів.

7. Порівняльна оцінка споживачів якості товару (послуг) Замовника та його основних конкурентів.

8. Оцінка рівня лояльності по відношенню до товарів-конкурентів.

9. Оцінка долі споживачів товарів конкурентів, які можуть бути переключені на товари Замовника.

Дослідження споживачів

• Оцінка потреб, які задовольняють покупця, що купує продукцію.

• Вивчення процесу прийняття рішення споживачем.

• Вивчення поведінки споживачів.

• Визначення цінових діапазонів, які прийнятні для покупця.

• Вивчення можливостей сегментації ринку.

• Визначення лояльності споживачів до торгової марки.

• Вивчення ступеня задоволеності споживачів товаром (послугою).

• Вивчення цільових груп.

• Дослідження „мапи світу” та „стилю життя” цільових груп.

• Тригери переключення уваги на товари-замісники.

Оцінка марочного капіталу (brand equity)

• Вивчення лояльності.

• Вимір лідерства.

• Вимір диференціації (асоціації з брендом).

• Відомість про бренд.

• Лояльність по відношенню до бренда.

• Дослідження товару (послуги) вже існуючого (нового).

• Тестування назв марки.

• Тестування дизайну упаковки.

• Вивчення позицій торгівельної марки.

Напрямок дослідження реклами

• Дослідження ефективності реклами.

• Медіа-переваги споживачів.

• Дослідження іміджу товару (послуги).

• Дослідження іміджу компанії.

• Попереднє тестування реклами.

• Оцінка ефективності рекламної компанії.


Внутрішні дослідження

Разом з проведенням маркетингових досліджень компанія «Бізнес. Маркетинг. Технології» реалізує внутрішні дослідження, спрямовані на оптимізацію управлінського процесу всередині компанії Замовника.

Внутрішні дослідження дозволяють отримати важливу інформацію, необхідну для прийняття важливих комерційних рішень, підвищення якості підбору персоналу, оптимізації взаємодії між підрозділами.

Напрямки внутрішніх досліджень, які ми реалізуємо:

• Оцінка стратегічної ситуації.

• Вивчення організаційної структури та іміджу компанії серед персоналу компанії.

• Розуміння співробітниками філософії компанії, рівень її прийняття.

• Приоритетні цінності співробітників компанії та відповідність їх філософії компанії.

• Основні конфліктні та проблемні ситуації, які актуальні на підприємстві.

• Оцінка ефективності їх дії та індивідуального внеску різних підрозділів.

• Аналіз сильних та слабких сторін організації.

• Виявлення проблемних аспектів, що знижують ефективність роботи компанії.

• Вивчення психологічного клімату організації, організаційної культури та моделей поведінки.

Під час внутрішніх досліджень використовуються як традиційні соціологічні та соціально-психологічні методи, так і досить нові для вітчизняної дослідницької практики методи мережевого аналізу, що дозволяє виявити мережу організаційних зв’язків в середині компанії та оптимізувати комунікаційні потоки між її співробітниками.

Важливість досліджень на сьогоднішній день зростає у зв’язку з впровадженням гнучких управлінських систем, впровадженням нових підходів в організації управлінської структури. Такі дослідження будуть особливо корисні тим компаніям, які дуже швидко розвиваються та переходять на новий рівень свого розвитку.

Впровадження методів мережевого аналізу безпосередньо в маркетингові дослідження також дозволяє вирішити цілу низку проблем, зв’язаних з:

Таємний покупець ( Mystery Shopping )

Дана методика є інструментом для отримати реальну інформацію про те, що відбувається на рівні “передової”: у роздрібному продажу, при обслуговуванні клієнта.

Експертну оцінку дає людина (в нашій компанії це спеціально підготовлений психолог), яка таємно здійснює візит до роздрібної мережі. Її завдання –оцінити рівень виконання корпоративних стандартів, прозондувати глибину знання та володіння інформацією обслуговуючого персоналу, а також якість обслуговування.

Інформація, отримана за допомогою методики Mystery Shopping, може використовуватись для:

• покращення якості обслуговування клієнтів,

• перевірки рівня реалізації або вдосконалення корпоративних стандартів компанії,

• набору реальних ситуацій, які потребують відпрацювання, що можна використовувати для розробки ефективних навчальних програм,

• впровадження мотиваційної програми.

Дане дослідження використовується для оцінки якості обслуговування персоналу роздрібних магазинів/мереж, філій банків, аптек, ресторанів, автосалонів, філій страхових компаній – всіх компаній, які спеціалізуються на обслуговуванні клієнтів та прагнуть до підвищення їх лояльності.

Програма Mystery Shopping дає більш відчутні результати, коли вона є складовою системи роботи з персоналом та основою для навчання та мотивації персоналу.

Методи маркетингових досліджень

Для якісного досягнення поставленої мети та задач дослідження ми пропонуємо використовувати перевірені методи збору інформації.

· Кількісні методи – дозволяють отримати математико-статистичні показники, які характеризують тенденції розподілу досліджуваних ознак. Дані методи досліджень дозволяють отримати відповіді на питання «хто?» та «скільки?». На основі кількісних даних можна судити про інтенсивність прояву досліджуваних ознак у групі людей, які вивчаються.

Особисте інтерв’ю /face-to-face/ – опитування у формі особистої бесіди між інтерв’юером та респондентом, в ході якої інтерв’юер заповнює анкету, чи бланк інтерв’ю. Даний метод дає найбільш точну інформацію, коли опитувальний інструментарій розробляється на основі урахування результатів «якісних» методів.

Holl-тест – метод дослідження, в ході якого доволі велика група людей (від 100 до 400 осіб) в спеціальному приміщенні тестують товар чи його елементи (тару, упаковку, рекламний ролик), а потім відповідають на питання анкети.

Home-тест – метод дослідження, де групі споживачів пропонують тестувати товар в домашніх умовах (використовуючи його і при цьому заповнюючи анкету).

Телефонне інтерв’ю – проведення опитування здійснюється за телефонними базами, як міста Києва, так інших обласних центрів. Один із самих оперативних та недорогих опитувальних методів, який дозволяє дізнатися думки різних груп населення практично за будь-якими питаннями. Обмеження даного методу – невеликий об’єм анкети. (до 20 питань).

Експертне опитування – інтенсивне та детальне, неструктуроване інтерв’ю, де інтерв’юер опитує одного респондента. В ролі інтерв’юерів виступають спеціалісти в тій чи іншій галузі. Експертне опитування передбачає розгорнуту відповідь.

Mystery Shopping (таємний покупець) – метод маркетингових досліджень, що передбачає оцінку якості обслуговування за допомогою спеціаліста, який виступає в ролі таємного покупця. Дана програма дозволяє оцінити роботу персоналу з точки зору споживача та своєчасно прийняти міри з покращення якості обслуговування.

Кількісні методи використовуються для перевірки гіпотези, уточнення характеристик цільової аудиторії, оцінки ефективності проведених рекламних компаній та ін.

· Якісні дослідження – дозволяють отримати глибинну описову інформацію про особливості поведінки споживачів, розкрити мотивацію їх поведінки, відповідаючи на запитання «як?» та «чому?». Аналіз даних в такому дослідженні повністю засновується на висловлюваннях респондентів та проводиться з використанням спеціальних методів аналізу текстів. Реалізація якісної дослідницької стратегії дає інформацію про наявні поведінкові реакції, мотиви, переваги та недоліки. Специфікою проведення фокус-групових дискусій є можливість вивчення групової динаміки, що дозволяє виявити не тільки власні погляди та реакції респондентів, але й реконструювати процес прийняття рішення, наявність орієнтації на погляди та установки інших людей.