Смекни!
smekni.com

Складові PR-кампанії (стр. 2 из 3)

- систематичне інформування співробітників про досягнення компанії у вигляді внутрішнього бюлетеня чи корпоративної газети;

- налагоджування двостороннього зв'язоку між управлінням і персоналом компанії;

- відзнака участі працівників у прийняття рішень;

- наслідування та виконання корпоративних традицій (день компанії, народження співробітників, номінація і нагородження кращих після закінчення звітного період);

- створення корпоративного ролика, який розповідає про досягнення компанії та перспективи розвитку бізнесу; - організація внутрішніх семінарів, конференцій.

Перш ніж братися до здійсненню будь-якого РR-проекта (байдуже - внутрішнього чи зовнішнього), потрібно краще визначитися з корпоративною індивідуальністю компанії, а разі потреби - виробити її. Це може статися наступним образом:

Створення вдалої назви компанії та імені бренду. Причому поки що це має відбуватися майже одночасно.

Поняття місії, філософії компанії, корпоративних правил.

Саме створення міцної бази є запорукою довгого та безконфліктного існування компанії.

Отже, перед підприємством постійно постає завдання: свідомо формувати свій імідж роботодавця у власних співробітників та потенційних працівників. Саме цей напрямок діяльності можна розглядати як рекламу для персоналу, який разом з іншими складовими, включає в себе:

- внутрішній PR, або внутрішнє рекламне просування;

- PR, розрахований на потенційних працівників (формування іміджу підприємства на ринку праці), або іншими словами реклама підприємства на ринку праці;

- корпоративну культуру;

- формування та управління командним духом.

Формування іміджу підприємства на ринку праці дозволяє залучати співробітників, які вже ознайомлені, та розділяють систему цінностей даного підприємства. Внутрішній PR, внутрішня реклама підприємства дозволяє підтримувати, укріплювати та розвивати цю систему цінностей.

Таким чином, реклама для персоналу, як філософію управління персоналом на підприємстві, можна поділити на складові:

1. кадрова робота та робота з управління персоналом (облік, підбір, атестація персоналу, визначення кадрового потенціалу та потреб підприємства в персоналі, регламентація робочого часу тощо);

2. мотивація та стимулювання персоналу, розвиток персоналу;

3. формування іміджу роботодавця, внутрішня PR-робота, корпоративна культура, командний дух.

Згадуються слова одного з голів корпорації “P&G”, які досить влучно характеризують особливості внутрішнього корпоративного PR : “ Працівники компанії – це найперша аудиторія, чиї особисті переконання і цілі можуть зробити компанію успішною, або звести нанівець всі її зусилля. Також працівники – безпосередні носії інформації про компанію у зовнішнє середовище через персональні контакти з потенційними клієнтами, ЗМІ, друзями, сім’єю тощо.

Компанії, незалежно від структури та штату, можуть часто стикатися з проблемами внутрішніх комунікацій, такими як недостатня поінформованість працівників про поточну діяльність компанії, її візію, місію, цінності та стратегію розвитку або незлагодженість інформаційних потоків між окремими департаментами компанії.

Налагодження внутрішніх комунікацій третьою стороною – оптимальне рішення у таких випадках, оскільки, крім компетентного погляду збоку та професійних порад, компанії отримують комплексну модель внутрішніх комунікацій та конкретний план дій з впровадження системи комунікацій у їхній компанії.”

2. PR кампанія видатної людини, спортсмена і політика Віталія Кличко

Об’єкт, мета, завдання PR кампанії.

На роль об’єкта нашої PR кампанії ми вибрали видатну людину, спортсмена і політика Віталія Кличко.

Брати з України (Віталій та Володимир Кличко) написали історію боксу. Їхнє сходження в елітний клас професійного боксу не має собі рівних. Але й за межами рингу Віталій і Володимир, що і закінчили своє навчання з науковими титулами, привертають довіру своїм шармом та інтелігентністю.

Вони - рекламні зірки, які мають попит, і використовують свою популярність для підтримки різних благодійних проектів.

Дитячі заняття Віталія різними видами єдиноборств, поступово склалися у досить серйозне захоплення кікбоксингом. За невеликий проміжок часу, Віталій зумів досягти значних успіхів, ставши дворазовим чемпіоном світу з кікбоксингу серед аматорів та чотириразовим чемпіоном світу серед професіоналів.

На боксерському аматорському ринзі, завзятість та цілеспрямованість Віталія отримали належну оцінку, у завойованих їм титулах. Віталій, проводячи двобої в суперважкій ваговій категорії, тричі ставав чемпіоном України, чемпіоном I Всесвітніх Ігор Військовослужбовців, а також срібним призером чемпіонату світу.

Перейшовши в ранг професіоналів, Віталій зумів досягти стрімкого успіху.

У жовтні 1998 року, керівництво Всесвітньої Боксерської Організації назвала Віталія найкращим інтерконтинентальним чемпіоном року. А в листопаді того ж року, ім'я Віталія було внесено до «Книги рекордів Гіннеса», як першого чемпіона світу у важкій вазі, що виграв нокаутом підряд 26 двобоїв, затративши на це найменшу кількість раундів. Цим досягненням Віталій перевершив навіть всесвітньовідомого Майка Тайсона.

У вересні 1999 року, указом Президента України Леоніда Кучми, за завоювання титулу чемпіона світу за версією WBO та проявлені при цьому мужність, самовідданість і волю до перемоги, Віталія було нагороджено орденом «За мужність» ІІ ступеня.

У лютому 2002 року, європейська філія Всесвітньої Боксерської Асоціації, Міжнародна Боксерська Асоціація назвала Віталія найкращим боксером 2001 року.

У жовтні 2003, на конгресі Всесвітньої Боксерської Ради, Президент WBC Хосе Сулейман вручив Віталію нагороду в категорії «Найвидовищний двобій 2003 року». Таким був визнаний бій Віталія проти Леннокса Льюіса, що відбувся в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 21 червня 2003 року.

24 квітня 2004 року, указом Президента України Леоніда Кучми, за завоювання титулу чемпіона світу за версією WBO і виявлені при цьому мужність, самовідданість і волю до перемоги, а також за зміцнення спортивного міжнародного авторитету України, Віталія було нагороджено орденом «За мужність» І ступеня.

31 грудня 2004 року, Президент України Леонід Кучма своїм Указом, за значні особисті заслуги перед Україною в розвитку спорту, виняткові спортивні досягнення, підвищення міжнародного авторитету вітчизняного боксу, присвоїв Віталію звання Герой України із врученням ордена Держави.

28 січня 2005 року, виконавчий комітет Всесвітньої Боксерської Ради назвав Віталія кращим бійцем 2004 року.

20 грудня 2005, на конгресі Всесвітньої Боксерської Ради Віталію був вручений почесний титул «Emeritus World Champion». Статус Почесного чемпіона світу за версією WBC, дає Віталію право перебувати у позиції офіційного претендента на виборювання титулу чемпіона світу за версією цієї організації, проти якого, дійсний власник чемпіонського поясу, повинен провести захист свого чемпіонського пояса у першу чергу.

А ще він серйозний політик, депутат та багато займається разом з братом благодійними проектами і підтримує розвиток дитячого спорту на Україні.

Мета і завдання PR кампанії полягає в залученні голосів виборців на чергових виборах в Київську міську Раду. Ми хочемо продемонструвати не тільки видатні фізичні досягнення Віталія, а й звернути увагу на його наукову, політичну та благодійну діяльність.

Галузь нашої PR кампанії не стосується якоїсь однієї грані (скажімо політики), вона допоможе замовнику розрекламувати себе і заявити про себе і в бізнесі і в політиці і як зірці реклами.

Потенціально-цільова аудиторія PR кампанії дуже різноманітна. За даними соціологічних опитувань Віталій Кличко є кумиром хлопців-підлітків, які теж хочуть бути такими сильними та відомими.

Але, серед тих хто симпатизує цій людині є й багато людей середнього та старшого віку, причому не залежно від соціального статусу та освіти.

Елементарні операції PR кампанії.

Нами були використані такі операції PR кампанії:

публікації в пресі (інформаційні);

сюжети на радіо та телебаченні;

здійснення планування та проведення брифінгів, прес-конференцій;

освітлення в ЗМІ заходів клієнта (участь у відкритті виставки, конференції, презентації нових парфумів);

участь в благодійних акціях з підтримки вітчизняного дитячого спорту.

Вербальні та невербальні методи впливу на громадскість.

До вербальних видів впливу на громадськість ми можемо віднести виступи нашого кандидата на телебаченні та радіо, участь у круглих сттолах та політичних дискусіях.

До невербальних методів впливу можна віднести поліграфічну продукцію, яка теж є суттєвим елементом впливу на громадськість. Нами були запропоновані та втілені такі поліграфічні задуми:

розміщення фотографії Віталія з гаслом його блоку на білбордах міста Києва;

розповсюдження безкоштовних календариків з зображенням Віталія;

акція до 1 вересня – безкоштовні щоденники для першокласників з зображенням видатного спортсмена.

Основні складові іміджу політика і спортсмена Віталія Кличко.

Головне на що зазвичай звертають увагу всі ті для кого він є кумиром – це єдність сильного фізично бездоганного тіла та духовна міць. Пройшовши складний спортивний шлях Віталій може бути прикладом цілеспрямованості, витримки та рівноваги. Саме ці якості і є тими, на які ми звернемо увагу в нашій PR кампанії.

Зараз дуже модно зіркам сцени та політики займатися благодійністю. Але не всі, як Віталій, роблять це систематично ці не тільки на Україні. Це також додає позитиву до іміджу нашого кандидата.

Багатьом виборцям також симпатизує те, що недивлячись на зайнятість, Віталій є батьком трьох дітей, не був помічений у зрадах та інших скандалах. Позитивний образ люблячого батька і чоловіка також є обов’язковим для успішного політика.