Переваги:
помірно низька вартість; висока якість розрізання.
Недоліки:
обмежена продуктивність за зміну – 1,5...2 м3; необхідність додаткового затискання повноформатних плит в зоні розрізання.
Основні інструменти для розрізання ДСП:
твердосплавні пилки О 250…350 мм з почерговою формою зуба – трапецевидний прямий в основної пилки; твердосплавні складені пилки О 80...160 мм з набором каліброваних кілець для встановлення необхідної ширини пропилу. Вертикальні верстати користуються меншим попитом, хоча економлять виробничу площу. В таких верстатах використовується принцип кульмана з рухомим пилковим агрегатом, який може бути оснащений підрізним вузлом. Вартість верстату коливається в діапазоні 9...25 у.о, залежно від насичення пристосуваннями та автоматикою.
Основні пропозиції на наш ринок поступають від фірм GRIGGIO (Італія), Holz-Her (Німеччина).
Пилкові центри - найбільш прогресивне обладнання для виробництва серійних меблів, яке розрізає за зміну до 30 м3 плит. Основні конструктивні елементи пилкових центрів: робочий стіл з пазом під рухомий пилковий агрегат, бункер для завантаження з автоматизованою системою подачі матеріалу в зону різання, верхня притискаюча балка і стіл для розвантаження, що має повітряну подушку. Пульт управління верстатом комп`ютеризований; тест-контроль технічного стану верстата утримує в пам`яті необхідну кількість карт розкрою і крім того, він може бути підключений через мережу до комп`ютера конструктора.
Надійна конструкція хорошим затисканням матеріалу в зоні розрізання дозволяє розрізати декілька плит в пакеті.
Все це робить застосування пилок з алмазо-твердосплавними пластинами економічно вигідним.
Верстати з такою високою продуктивністю потребують застосування інших агрегатів: автоматизованої системи завантаження і розвантаження, обертаючих пристроїв для здійснення повздовжнього і поперечного розрізання, і звичайно, грамотного обслуговування.
Безперечно, такі верстати знайдуть свого покупця серед українських виробників, незважаючи на чималий розмір інвестиції - 30-100 у.о.
Основні фірми-виробники даного обладнання: Holzma, Homag, Scheer, Schelling (Німеччина), SCM, Giben, Selco (Італія) та інші.
Окремо хотілося б зупинитись на верстатах для розрізання фірми ALTENDORF.
Загальна характеристика верстата: F 45 (завод “ALTENDORF” у Німеччині)
Оснащення: Довжина розрізання 2905 мм
- підрізний агрегат, автоматичне гальмо головної пилки; Встановлена потужність 4,75 кВт
Нахил пилок 0-45о
- однобічна опора-лінійка для кутового розпилювання; Оберти основної пилки 4200 об/хв.
- ручне// електромеханічне піднімання й опускання; Оберти підрізної пилки 9000 об/хв.
- нахил пилкового вузла; Основна пила 300х30 мм
- матеріал напрямних каретки - тексталіт//метал Підрізна пила 120х22 мм
Маса 980 кг
Ціна 12 800 у.о.
Напевне в меблевій промисловості не знайдеться людини для котрої F45 - це не просто назва верстата і мабуть серед них мало таких, хто б не бачив його в роботі на польських, італійських і вітчизняних виробництвах, що виготовляють меблі.
Що робить ALTENDORF культовим верстатом для українських виробників меблів?
Підприємство ALTENDORF “завоювало” популярність, випускаючи протягом уже майже ста років один вид товару. Після того, коли провінційний винахідник придумав простий за конструкцією верстат, з`явилося чимало його послідовників, і тому подібні верстати зараз виготовляють на багатьох заводах. Однак, професіонали надають перевагу верстатам ALTENDORF, котрі (не дивлячись на їх відносну дороговизну) все ж таки відрізняються бездоганністю виконання і зручністю в роботі.
Основне застосування верстатів з кареткою – для розкрою меблевих заготовок. Але в наших умовах такі верстати працюють як основний розкрійний верстат повноформатних плит масою до 250 кг. Опріч того обладнання повинно працювати в умовах, коли важко виконати стандартні умови для виробничого приміщення:
низька температура повітря в цеху; покриття підлоги не усуває появи абразивного пороху; робота верстата в дві-три зміни; розкрій матеріалу не відповідає прийнятим стандартам і т.п.
В таких умовах, з мінімальними витратами може вижити тільки чітко відлагоджений механізм з кваліфікованим і потужним конструкторським потенціалом. Саме верстати німецького виробництва ALTENDORF дбають про своїх клієнтів:
один рік заводської гарантії на обладнання, за умови проведення пуско-налагоджувальних робіт спеціалістами фірм-продавців. клієнт, який купив верстат п`ять-вісім років тому, може бути впевнений в постачанні йому необхідних запчастин.
ALTENDORF постійно вдосконалює конструкції вузлів, агрегатів і пропонує нові рішення за бажанням клієнтів:
металічні напрямні для роликової каретки; система “рапідо”; автоматичний вихід підрізної пилки на заданий рівень тільки після включення з пульта; електро-механічні регулювання управління пилковим агрегатом і багато іншого.
Якщо ви придбали верстат фірми “ALTENDORF”, то будьте певні – ви зробили правильний вибір.
Якщо підприємство тільки почало свій шлях до “меблевого олімпу” і не має значних фінансових коштів, тоді варто розглянути варіант оснащення виробництва верстатами кустарного рівня, але з серйозною “портретною” подібністю із промисловим верстатом:
Круглопилковий верстат SCM S/315WS (Італія):
- підрізний агрегат; Довжина каретки 3200 мм
- ручне піднімання й опускання пилкового вузла. встановлена потужність 3,55 кВт
Тип каретки: оберти основної пилки 4000 об/хв.
Кулькова на кутових напрямних оберти підрізної пилки 9200 об/хв.
О головної пилки 300 мм
О підрізної пилки 120 мм
нахил пилкового вузла 0-45о
маса 650 кг
ціна $ 5 300
Верстати кустарного рівня розраховані для розкрою невеликих об`ємів плит - до 15...20 листів у робочу зміну.
За правильного технічного догляду, верстат такого рівня покаже відмінні характеристики при розрізанні і повністю виправдає вкладені кошти.
Допоміжне обладнання:
Усі запропоновані верстати потребують відведення (відхилення, відгалуження) продуктів розкрою, що необхідно зробити за допомогою аспіраційних пристроїв автономного чи стаціонарного типу. Всі необхідні параметри аспірації вказуються заводом-виробником в інструкціях з експлуатації даного типу обладнання. Найбільш прийнятним вважається оснащення цеху автономними відсмоктуючими пристроями, оскільки застосування цих агрегатів дозволяє економити енергоресурси (потужність установок від 0,39 кВт до 2,2 кВт), зберігає тепло виробничих приміщень в холодну пору року, а також захищає робітників від виробничого пороху (згідно санітарних норм).
Для нормальної роботи виробничих пилкових центрів необхідна подача стиснутого повітря.
Технічне обслуговування:
Як і будь-яке інше обладнання, форматно-круглопилкові верстати потребують постійного технічного догляду. Чітке дотримання рекомендацій з експлуатації і догляду за верстатом значно зекономить кошти власників і збільшить термін служби обладнання.
Маркетинг план
Постійна мінливість ринкового середовища зумовила необхідність застосування стратегічного підходу до системи господарювання на підприємстві. Стратегія – це генеральна комплексна програма дій, яка визначає пріоритетні для підприємства проблеми, його місію, головні цілі та розподіл ресурсів для його досягнення.
Наше підприємство обрало стратегію масового маркетингу. Ми орієнтуємося на покупців різного віку, але з середнім достатком.
Формування ціни товару відбувається під впливом певних обмежень. З одного боку – ціна виробленого фірмою продукту має дати прибуток, тобто вона не повинна опускатися нижче певного допустимого рівня. З іншого боку, надмірно висока ціна може негативно вплинути на попит і товар ніхто не купуватиме а послуги не замовлятиме. З цього випливає що головними чинниками під впливом яких формується ціна компанії „Ваш комфорт” є:
- собівартість продукції;
- виняткові якості, відмінності, особливості, що приваблюють покупця (наприклад якість);
- ситуація на ринку, де аналогічний товар пропонується іншими фірмами – конкурентами.
Встановлення ціни регулюється загальноприйнятими методами :
1) Метод ”середні витрати плюс прибуток, є найпростішим і найбільш застосовуваним. Згідно цього методу ціна дорівнює сумі середніх витрат (собівартістю) та величиною прибутку величина якого встановлюється підприємством або обмежується державою як граничний рівень рентабельності продукції чи послуг.
2) Метод ціни на основі аналізу беззбитковості та забезпечення цільового продукту користуються фірми, діяльність яких щодо одержання прибутку обмежується відповідним законодавчим актом, з іншого боку – багато фірм цільовим шляхом встановлюють певний відсоток прибутку на вкладений капітал.
3) Метод Встановлення ціни на засаді суб’єктивної цінності товару здійснюється з урахуванням потенційного (реально виявленого ) попиту.
4) Метод ціноутворення „за рівнем поточних цін” („за рівнем конкуренції”) полягає в тім, що ціну розглядають та встановлюють як функцію цін на аналогічну продукцію в конкурентів, в залежності від особливості продукції й типу ринку.
5) Встановлення ціни на підставі результатів закритих торгів є різновидом методу „за рівнем поточних цін” і застосовується з метою одержання замовлення на виготовлення певної продукції (торг за вигідний контракт)
6) Метод ціноутворення „за рівнем попиту” передбачає встановлення цін за допомогою пробного продажу товарів в різних сегментах ринку. При цьому враховуються умови продажу, супутні послуги. За використанням цього методу в різних місцях ринку на ті самі товари чи послуги ціни можуть бути різні.
7) Метод встановлення ціни із прийняттям на себе витрат на поставку означає, що підприємство частково чи повністю бере на себе витрати на доставку товару з метою стимулювання надходження замовлення від покупців (клієнтів). Цей спосіб має місце коли фотоательє залучає до роботи кур’єрів які проводять доставку замовлень та виготовлених робіт на роздрібні точки прийому замовлень на виконання фото робіт.