Смекни!
smekni.com

Товарознавча експертиза шоколаду, що підлягає митному оформленню з метою випуску у вільний обіг (стр. 2 из 15)

Крім "Зодіаку" з начинкою "Укрпромінвест" пропонує старі добрі "радянські бренди" з меленими добавками чи без них: "Гвардейский", "Оленка", "Спорт", "Театральний", "Чайка" ( всі - по 100 і 50 г). На особливому місці пористий шоколад "Люкс" в 100- і 75-грамовій розфасовці.

З більш ніж трикратним відривом від "Укрпромінвесту" четверте місце займає вітчизняний «Корона» з великим розмаїттям (23 найменування) пористого та плоского шоколаду з добавками і без, який виробляється під марками: "Бон й Боник" ( поки що єдиний в Україні дитячий шоколад, який виготовляється у великих об'ємах ); "Бремена года"; "Дамское счастье", "Золотой запас", "Золотой орешек", "Каприз". Всі марки «Корона» пропонує в 100-грамовій розфасовці. Російський виробник "Русский Шоколад" з однойменною та єдиною торговою маркою замикає п'ятірку лідерів. Доречі, на українському ринку конкуренція між "Русским Шоколадом" і «Короною» найбільш жорстка. Обидві компанії виготовляють 100-грамові плитки пористого та плоского шоколаду і пропонують дуже схожий смаковий асортимент. "Русский Шоколад" через використання давальницької сировини (сухе молоко ) українського походження і пільгових умов увезення з Росії, утримує на українському ринку нижчу ціну, ніж український «Корона».

Решта - і українські, і закордонні виробники (кількістю біля десяти), чиї марки присутні на українському ринку, займають біля 14% ринку. (Дані дослідницької компанії АС Штате). При цьому найбільш активно ставку на шоколад на протязі останнього року робить підрозділ "Харківської бісквітної фабрики", кондитерська фабрика "Харків'янка". Чернівецька фабрика "Буковинка" з минулого року пропонує декілька найменувань плиткового шоколаду з фруктовою начинкою в полімерній упаковці.

Імпортний шоколад в 2001 році займав на українському ринку трохи більше 11%, з яких найбільшу частку (3,4%) займав "Русский Шоколад". Марки виробництва Германії загальними зусиллями контролювали трохи більше 4%, марки в російського виробництва -1,7%. "Старожил" українського ринку французька марка Рошен за різними даними контролює біля 0,1% - 0,2%.

Протягом минулого року збільшилась кількість іноземних компаній .

Новий "гравець" - германський виробник Кіндер Со.- пропонує марку Кіндер Зроі: 100-грамова плитка (з начинкою і без) " нестандартної" квадратної форми в особливій полімерній упаковці, зручній для споживання

"на ходу"[39].

До числа найбільш крупних та відомих підприємств кондитерської промисловості вітчизняних виробників відносяться: фірма " Світоч" (м. Львів), Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Одеська, Житомирська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська кондитерські фабрики,а також Харківська та Черкаська. Що стосується закордонних виробників, то серед них найбільш помітну роль грають "Кіндер Сюрприз", "Твікс", "Баунті".

Одне із перспективних направлень розвитку кондитерської промисловості - об'єднання окремих підприємств для успішного виживання в умовах ринкових відношень, а також максимального забезпечення вимог споживача. Таке партнерство вигідне як окремим областям, так і державі в цілому. Воно призводить до посилення інвестиційної активності підприємств, і, як наслідок, збільшення надходжень до бюджету.

Сьогодні на ринку активно працюють такі інтегровані структури, як АО "Укрпродспілка" (об'єднує 348 підприємств, в тому числі 3 кондитерські фабрики і 185 кондитерських цехів), концерн "Укрпромінест" (його підсистема "КО8НЕК" об'єднує 4 кондитерські фабрики - Вінницьку, Київську та ін.) і концерн "А.В.К." (об'єднує 5 кондитерських фабрик -Донецьку, Луганську і Мукачевську, "Март", "Пчела"). Самим крупним об'єднанням на ринку кондитерських виробів є ЗАО "Укркондитер", до складу якого входять 28 спеціалізованих підприємств (в тому числі і два вище згаданих концернів).

Зараз ДП “Укрпромінвест - кондитер” розпоряджується 40 оптовими підприємствами, які активно розповсюджують нашу продукцію. Концерн “Укрпромінвест - кондитер” виробляє більше 200 найменувань кондитерської продукції - цукерки, шоколад, торти, крекери, вафлі та плодово-ягідне желе, виготовлених з натуральних продуктів самої високої якості.

Ядро промислового спектру ДП “Укрпромінвест - кондитер” представлено на українському та європейському ринку торговою маркою “ROCHEN”.

Торт "Київський", шоколад "Чайка", "Театральний", цукерки "Київ вечірній", "Білочка", "Червоний мак", " Кара-Кум", "Гулівер" і т.д. мають великий попит і користуються популярністю. Розробляються нові вироби. Наприклад, останні розробки - "Кузя" (цукерки з заповненням) і цукерки "Вінницкі галаретки" (плодове желе у шоколаді) - ці вироби дуже подобаються замовникам.

Починаючи з 1998 року кондитерські вироби українського концерну “Укрпромінвест - кондитер” розповсюджуються і швидко набирають популярність за кордоном. Торговельні партнери працюють у країнах СНД (Росія, Молдова, Казахстан), США, Канаді, Німеччині, Ізраїлі і т.д.

Київська кондитерська фабрика ім. Карла Маркса - одне з найстаріших підприємств у Києві. Фабрика була та залишається однією з самих великих та найвидатніших кондитерських підприємств у СНД.

В імпорті шоколаду Україна займає дуже незначне місце – ледве менше 1% світового обсягу імпорту, що за останні кілька років знаходиться на стабільному рівні 2,2 млн. тонн. Ведучими ж країнами – імпортерами шоколаду є США – близько 18% і країни Західної Європи: Нідерланди (18%), Німеччина (14%), Великобританія (9%), Франція (5%). Так, хоча споживання какао на душу населення в Україні з 1991/92 р. зросло майже на 125% і складає близько 0,5 кг – цей показник залишається далеко за аналогічними рівнями в традиційних країнах-споживачах: Бельгія – близько 6 кг на душу населення; Ісландія і Данія – близько 5 кг; Німеччина, Швейцарія – близько 4 кг, Великобританія, Франція, Австрія – близько 3 кг.

У 2001 році українські імпортери шоколаду були представлені 12 підприємствами: ОАО “Крафт Якобз Сушард Україна”, ЗАТ “Світоч”, ДП “Укрпромінвест-Кондитер”, АТЗТ “Харківська Бісквітна Фабрика”. Великими закордонними контрагентами торік виступали такі фірми як: “Agroprodimpex Corp.” (США), “Taloka Ag.” (Швейцарія), “ADM Polska” (Польща), “Continaf B.V.” (Нідерланди). Імпорт здійснювався на базисних умовах постачання: FCA – 53%; DDU – 31%; CIP – 15%; DAF і EXW[34].

Підприємство ДП “Укрпромінвест-Кондитер” виробник кондитерської продукції.

Укрпромінвест- кондитер», складається з кондитерських фабрик: Київська ім. К.Маркса, Маріупольська, Вінницька та Кременчуцька - ведучій національний виробник кондитерської продукції, та головний акціонер. Сьогодні, концерн “Укрпромінвест - кондитер” виробляє кожну четверту тону українських солодких виробів.

Висока якість продукції, її популярність та високотехнологічне керівництво створює основу для розвитку вітчизняних промислових дій та стійкого положення на сучасному ринку. Динамічний контроль продажу містить великомасштабний маркетинг разом з гнучкою стратегіею скидок.

Сьогодні асортимент кондитерської фабрики нараховує 200 найменувань кондитерських виробів – це різні види шоколаду, цукерки, карамелі, тістечка, крекери, плодово-ягідні желе. Фабричний фірмовий знак зформувався в значній мірі на видатній славі цукерок "Київ вечірній", шоколаду "Чайка", "Театральний", "Оленка", торта "Київский" і багатьох видах іншої славнозвісної продукції. Одна з останніх новинок - шоколад "Зодіак" з плодовим і кремовим (молочним) наповненням.

Налагоджено випуск кондитерських виробів з радіопротекторів - речовин, які допомогають захищати людський організм від радіації. Назвемо декілька: цукерки "Заря Востока", "Київськи ліхтарики", вафлі "Каротинові", "Медуниця", "Зоряний світ" та багато іншого. Фабрика отримала багато міжнародних нагород і дипломів за названу продукцію.

Це – великій успіх, хоча знадобився лише рік, щоб завоювати популярність серед споживачів та замовників.

За оцінкою спеціалістів вітчизняні виробники конкурують з іноземними тільки по елітним групам шоколадних виробів, а також в сегменті продукції в точній розфасовці.

Розміщення підприємств і концернів виробництва по областям України - досить рівномірне і відповідає густоті населення. Найбільш висока - в Києві, в південному та східному регіонах (Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Запоріжська, Донецька області). В західному регіоні основний виробник солодощів - кондитерські фабрики Львова і Мукачева.

Підводячи підсумок, слід зазначити широкі перспективи для розвитку вітчизняної кондитерської галузі, і зокрема, для виробництва шоколаду і шоколадних продуктів, оскільки існуючий на даний момент у країні рівень споживання на душу населення має великий потенціал для зросту (з поліпшенням добробуту населення). Зріст обсягів імпорту сировини какао-бобів, какао-продуктів та експорту шоколаду і шоколадних продуктів указує також на широкі можливості сучасного виробництва і збуту українського продукту за кордон. Крім того, іноземні інвестиції сприяють розвитку підприємств, хоча і ставлять їх у залежність від політики і стратегій і іноземних партнерів[35].

1.2. ДМСУ ЯК СТРУКТУРА ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЩОДО ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН ТОВАРІВ ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ

Україна як суверенна держава самостійно створює власну митну систему і здійснює митну справу.