Збирання та комплектація Тришарові пінополіуретанові сендвіч-панелі мають, крім того, достатню несучу здатність і широко застосовуються при спорудженні як невеликих холодильних камер обсягом від декількох куб. м, так і великих холодильних складів. Товщина панелей для середньотемпературних камер у залежності від обсягу - від 60 до 100 мм, для низькотемпературних - від 80 до 150 мм і більше. В якості стандартного облицювання зовнішньої та внутрішньої поверхонь панелі більшість українських і зарубіжних виробників використовують гарячеоцинкований сталевий лист товщиною 0,5-0,6 мм з різноманітними лакофарбовими або полімерними покриттями, безпечними для харчових продуктів. Панелі підлоги виконують, як правило, з поверхнею у вигляді рифленої листової нержавіючої сталі, листового алюмінію, оцинкованого сталевого листа зі спеціальним нековзним пластиковим покриттям. Якщо в холодильній камері передбачається використовувати візки для переміщення вантажів, то необхідні панелі підлоги посиленої конструкції, або спеціальне покриття підлоги.
З'єднання панелей при зборці у залежності від їхньої конструкції здійснюється двома основними способами: традиційне з'єднання "шип-паз" з використанням монтажної піни, силіконових герметиків, еластичних ущільнювачів і кріпильних куточків, а також більш сучасне і технологічне - за допомогою вбудованих ексцентрикових гачкових замків. Другий спосіб забезпечує цілий ряд переваг: відмінну механічну міцність, твердість, рівномірне і щільне примикання панелей, можливість монтажу зсередини камери без застосування спеціального інструменту, що дозволяє збирати камеру впритул до стін приміщення. Крім того, "замковий" спосіб з'єднання панелей уможливлює неодноразово збирання-розбирання камери без ушкодження кріпильних елементів, що особливо важливо для тих підприємств торгівлі та громадського харчування, які орендують приміщення. Збірні холодильні камери із сендвіч-панелей більшість виготовлювачів комплектує розпашними, або, при необхідності, відкотними дверима різних типорозмірів з електрообігріванням прорізу і компенсаційним клапаном для низькотемпературних режимів. За замовленням у дверний проріз може бути встановлена стрічкова завіса з ПВХ плівки, що значно знижує теплоприпливи в камеру при відкриванні дверей. Як правило, більшість виготовлювачів комплектних збірних холодильних камер пропонують також у комплекті з камерами стелажне і каркасно-крюковое обладнання.
Отже, крім прекрасних ізоляційних властивостей, сендвіч-панелі мають і інші не менш цінні властивості:
· Панелі самонесучі;
· Стики елементів виконуються без металевих сполук - немає містків холоду;
· Поверхню зовні і всередині вкриває оцинкована сталь з білим лаковим покриттям, яке не потребує подальших оздоблювальних робіт;
· Поверхня сендвіч-панелі відповідає високим гігієнічним та естетичним вимогам;
· Використання сендвіч-панелей дозволяє виготовити холодильну камеру як усередині готового приміщення, так і на вулиці;
· Використання при будівництві низькотемпературних приміщення сендвіч-панелей дозволяє до мінімуму скоротити терміни проведення будівельних робіт.
Пінополіуретан Напилювання поліуретаном –– передова та прогресивна технологія теплоізоляції при будівництві нових і при ремонті та реконструкції старих будівель. Тепло- та гідроізоляція має величезне значення з точки зору економії енергії й охорони навколишнього середовища. Піна для напилювання являє собою твердий поліуретановий піноматеріал з високим вмістом закритих чарунок - близько 95%. Очевидні переваги напилюваної пінополіуретанової ізоляції:
· Дозволена органами будівельного нагляду
· Економія енергії за рахунок відсутності стиків, швів, теплових містків
· Одночасна гідроізоляція
· Стійкість до впливу відкритого вогню
· Довговічність
· Висока міцність, по пінополіуретановому покриттю можна ходити
· Хімічна стійкість до слабокислотних опадів, до промислових вуглеводнів (бензини, мастила, бітуми, фарби)
· Тепло- та морозостійкість у діапазоні температур від -30 ° С до +100 ° С
· Мала вага та відсутність навантаження на будівельні конструкції.
4 Технологічна характеристика та призначення асортименту збірно-розбірних середньотемпературних холодильних камер
Середньотемпературні камери і склади забезпечують зберігання продуктів при температурах від + 10°С до -5°С.
Швидкомонтовані збірні холодильні камери стандартного ряду з товщиною ізоляції 80 мм призначені для зберігання продуктів при середніх (0 ... 7 ° С) температурах.
Камери об'ємом від 4,8 м3 і висотою від 2,2 м збираються з готових замкових панелей за профілем «шип-паз» з кріпленням між собою стяжними замками, вмонтованими в ізоляцію. Модульна конструкція дозволяє змінювати обсяг і форму камери шляхом додавання стандартних панелей з кроком 562 та 1125 мм.
Кути камер утворюються за допомогою панелей шириною 1180 мм. Конструкція панелей дозволяє складати камери без додаткових кріплень і виключає ділянки з відкритою піною. При зборці в стики панелей з двох сторін прокладається нетвердіючий герметик-ущільнювач, панелі між собою стягуються замками, отвори під ключ закриваються пластмасовими заглушками.
Вкінці збирання камери стики панелей обробляють силіконовим герметиком.
До середньотемпературних камер належать наступні:
-КХС-6
-КХС-9
-КХС-18
-КХС-24
За призначенням виділяють наступні середньо температурні холодильні камери:
· Холодильні камери для фруктів та овочів;
· Холодильні камери для квітів;
· Холодильні камери для продуктів харчування
Холодильні камери для фруктів та овочів Камери тривалого зберігання фруктів та овочів. При проектуванні холодильних камер враховуються особливості приміщень, призначених для установки камер, даються необхідні рекомендації.
Підбір обладнання здійснюється з урахуванням циклічності роботи камер і необхідного запасу потужності. Встановлене обладнання дозволить контролювати стан атмосфери в камері за допомогою примусової вентиляції суміші повітря, що має на меті забезпечити рівномірне дозрівання фруктів і овочів по всьому об'єму камери. Необхідний рівень вологості при необхідності може бути додатково забезпечений системою зволоження повітря.
Холодильні установки підбираються з урахуванням місцевих кліматичних умов.
Камери оснащуються підйомними дверима з електричним або ручним приводом. Ущільнювальні гумові елементи гарантують додаткову герметичність. Температурний режим у камерах забезпечується, як правило, холодильної централлю, спроектованою і змонтованою з урахуванням ваших потреб. У камерах монтуються притічно-витяжна вентиляція і повітроохолоджувачі, які можуть працювати в режимі охолодження і нагріву.
Холодильні камери для квітів Середньотемпературні холодильні камери для квітів зі склопакетами розраховані на зберігання квітів при температурі від +2 С до +10 С в залежності від виду квітів та упаковки. Холодильні камери в залежності від обсягу, обладнуються або моноблоком і спліт-системою, або холодильними агрегатами. Працюють безшумно, мають привабливий зовнішній вигляд, прості і дуже надійні в експлуатації.
Для освітлення використовуються лампи зі спеціальним спектром випромінювання, які не тільки вигідно підкреслюють красу продукції, але й сприятливо впливає на квіти.
Для того, щоб покупці (та продавці) не відчували незручностей, використовуються шумопоглинаючі підкладки під агрегат. Холодильні камери швидко збираються з легких та міцних матеріалів, з використанням модульних склопакетів, що дає можливість «вписати» їх у будь-який простір, забезпечивши при цьому заданий рівень комфорту. Камери можуть легко і швидко розбиратися для перевезення або перенесення на інше місце, що може виявитися важливим у зв'язку з постійно мінливими вимогами оренди. Можливість встановлення таких камер в місцях найбільшого скупчення людей, на вулицях, в секціях магазинів і т. д.
Холодильні камери для продуктів харчування середньо температурні Їх технічна характеристика та призначення детально розкриті в другому питанні.
5 Технологічна характеристика та призначення асортименту збірно-розбірних низькотемпературних холодильних камер
Низькотемпературні камери і склади забезпечують зберігання продуктів при температурах від -5°С до - 25°С.