Смекни!
smekni.com

Холодильні камери (стр. 4 из 4)

Швидкомонтовані збірні холодильні камери стандартного ряду з товщиною ізоляції 100 мм призначені для зберігання продуктів при низьких (від -18 ° С до -24 ° С) температурах.

Камери об'ємом від 1,9 м3 і висотою від 2,24 м збираються з готових замкових панелей за профілем «шип-паз» з кріпленням між собою стяжними замками, вмонтованими в ізоляцію.

Модульна конструкція дозволяє змінювати обсяг і форму камери шляхом додавання стандартних панелей з кроком 562 та 1125 мм. Кути камер утворюються за допомогою кутових елементів зі сторонами 175 мм.

Конструкція панелей дозволяє виробляти складання камери без додаткових елементів і виключає ділянки з відкритою піною. При збиранні в стики панелей з двох сторін прокладається нетвердіючий герметик-ущільнювач, панелі між собою стягуються замками, отвори під ключ закриваються пластмасовими заглушками.

До низькотемпературних камер належать наступні:

КХН-6

КХН-9

КХН-12

КХН-18

КХН-24

За призначенням виділяють наступні низькотемпературні холодильні камери:

· Камери-тунелі шокового заморожування;

· Холодильні камери для продуктів харчування

Камери-тунелі шокового заморожування забезпечують швидке консервування продуктів при температурі до - 40°С.

Камери-тунелі шокового заморожування продуктів харчування призначені для швидкого заморожування:

· м'яса;

· м'яса пташиного;

· риби і рибного філе;

· субпродуктів;

· овочів, фруктів, грибів;

· різноманітних напівфабрикатів (пельмені, вареники, сардельки, блінчики, пиріжки та ін.);

· морозива

Принцип дії Продукт попередньо розміщують на багатоярусних транспортного типу стелажах.

Далі підготовлені стелажі з продуктом завантажують в камеру заморожування, де відбувається процес заморожування продукції в струмені холодного повітря, з середньою швидкістю 3-7 м/с. По закінченню процесу заморожування стелажі з продуктом викочують з камери і розвантажують.

Продуктивність таких камер може бути від 200 до 1200 кг/год., в залежності від виду продукції, що заморожується і потужності холодильного обладнання.

Спосіб "холодного" консервування продуктів полягає в знижені температури продукту, що заморожується, нижче точки замерзання його соків, тобто до максимально-мінімальної температури розмноження мікроорганізмів.

Ця так звана кріоскопічна точка залежить від концентрації розчинних речовин в клітковому соці і складає в середньому:

· для м'яса від -0,6°С до 1,2°С;

· молока -0,55°С;

· яєць -0,5°С;

· риби від -0,6°С до -2°С.

Холодильне обладнання В камерах шокового заморожування продуктів харчування використовують спеціальні повітроохолоджувачі "підлогового" типу, які забезпечують рівномірне обдування продукту охолодженим повітряним по всіх ярусах стелажа. Для більш інтенсивного процесу заморожування в камерах додатково використовують стельові повітроохолоджувачі.

Холодильні камери для продуктів харчування низькотемпературні Їх технічна характеристика та призначення детально розкриті в другому питанні.


ВИСНОВКИ

Провівши аналіз ринку холодильного обладнання, а саме, холодильних камер, їх асортименту та призначення можна зробити наступні висновки:

1. холодильні камери, призначені. для зберігання товарного запасу;

2. вони поділяють за температурою зберігання на середньотемпературні (типа КХС) для зберігання охолоджених продуктів при 0 … +2°С і низькотемпературні (типа КХН) для зберігання замороженнях продуктів при −18 … −16°С;

3. існують певні правила, щодо розташування стаціонарних холодильних камер в підприємствах торгівлі та громадського харчування;

4. висока витрата електроенергії на охолодження, що пояснюється досить посередніми теплоізоляційними властивостями мінеральної вати, малим терміном служби цієї ізоляції та застосуванням як випарників неефективних батарей "тихого" охолодження; незручність і простої через ручний спосіб відтаювання випарних батарей; значні витрати на технічне обслуговування і ремонт морально застарілого обладнання; необхідність у спеціальному машинному приміщенні –– всі ці недоліки морально та фізично зношених холодильних камер підтверджують раціональність зміни застарілого обладнання на нові холодильні камери;

5. до середньотемпературних камер належать наступні: КХС-6, КХС-9, КХС-12, КХС-18, КХС-24;

6. за призначенням виділяють наступні середньо температурні холодильні камери: холодильні камери для фруктів та овочів; холодильні камери для квітів; холодильні камери для продуктів харчування;

7. до низькотемпературних камер належать наступні: КХН-6, КХН-9, КХН-12, КХН-18, КХН-24;

8. за призначенням виділяють наступні низькотемпературні холодильні камери: камери-тунелі шокового заморожування; холодильні камери для продуктів харчування.


ЛІТЕРАТУРА

1. Апопій В.В., Міщук І.П., Ребицький В.М. Організація торгівлі: Підручник; 2-ге видання, прероблене і доповнене /За ред. В.В. Апорія.–– К.: ЦНЛ, 2005. –– 616 с.

2. За матеріалами з Інтернет-сайтів:

· www.ati.com.ua

· www.et-e.com.ua

· www.icecom.kiev.ua

· www.kredoholod.ru

· www.kupiholod.ru

· www.mopen.ru

· www.prodteh.ru

· www.strojmat.com.ua

· www.termotehstroy.dp.ua

· www.ukrindustrial.com

· www.vsv-group.com.ua