Смекни!
smekni.com

Дослідження ринку та організація роздрібної торгівлі товаріва з пластичних мас (стр. 8 из 12)

Враховуючи те, що асортимент виробів зарубіжного виробництва значно ширший і глибший, то буде зроблена порівняльна характеристика лише тих виробів, які на сьогоднішній день представлені як зарубіжними так і вітчизняними виробниками.

Якщо взяти для прикладу такі вироби як відра (закордонного виробництва), то видно, що вони можуть бути як круглими, так і овальними, як квадратними, так і прямокутними з закругленими кутами, як з кришками, так і без них. Причому, кришки можуть бути різних форм і конструкцій (традиційні - з’ємні, на держатилях і такі, які самостійно (знизу вверх) закриваються за допомогою пружини, також з лійками і відціжувачами). Це стосується і корзин та коробів для зберігання білизни. Крім квадратних , круглих, овальних, прямокутних і багатогранних по основі, вони можуть бути кутовими: трикутними і у вигляді сектора кола і квадранта. Вироби вітчизняних виробників обмежуються, нажаль, лише 2-3 різновидами.

Майже те саме можна сказати і про етажерки. Вітчизняний асортимент представлений двома різновидами, це 2- і 3-поличкові етажерки прямокутної форми. Зарубіжні ж виробники пропонують 2,3,4,5 поличкові. Вони можуть бути простими, змішаними і багатофункціональними; прямокутними, квадратними, круглими і кутовими (трикутними і у вигляді сектора кола і квадранта по основі), і кожна з них може бути ще й на коліщатках. Деякі етажерки обладнанні механізмом за допомогою якого вони обертаються навколо власної осі.

Горщики для квітів зарубіжного виробництва, характеризуються різноманіттям їх форм, чисельністю, оригінальністю, цілісністю композицій і відповідністю майже всім стильовим напрямкам. А кількість їх форм і розмірів (від великих підлогових місткістю - від 30 л до найменших - 110 мл). і кольорова палітра здається необмеженою. Вони можуть мати як складний силует так і прості та цільні форми. Горщики і вази випускають з стінками і дном звичайної товщини і потовщенням, а також на піддоні (виступ або уступ в нижній частині виробу) і на ніжках. Ніжки можуть бути різної висоти, форми (пряма або фігурна) і обробки (гранена і рівна). Характер краю може бути рівним або вирізним. Їх форма може нагадувати квітку (тюльпан, дзвоник, ландиш, троянду), бокал, кубок, піалку, вазочку і т.д.

Якщо порівняти кольорову гаму вітчизняних і зарубіжних виробів пластичних мас господарського призначення, то видно, що на при великий жаль, вітчизняні вироби знаходяться в значно програшному становищі. В кращому, випадку можна нарахувати 5-6 кольорових різновидів. Це як правило, вироби білого, синього, зеленого і червоних кольорів. І, в більшості випадків, вони доволі тьм’яні і непоказні, в наслідок чого не привертають увагу споживачів. Вироби зарубіжного виробництва відрізняються широкою гамою кольорів і відтінків - від пастельних до яскравих і насичених, а також і цікавими фактурними рішеннями. Також вироби можуть бути і пістрявими, і під мармур, і під інші природні матеріали (малахіт, дерево, камінь, пісок). Вони відрізняються як соковитістю так і чистотою кольору, і як правило колір завжди знаходяться у відповідності до призначення виробу, підкреслюючи його поверхню і форму. Якщо це набори для ванних кімнат, то вони вже мають переважно пастельні тона, а якщо полички для дитячих кімнат, то вони вже яскравого і насиченого кольору.

Це можна сказати і про малюнки та їх тематику. На виробах вітчизняного виробництва переважають малюнки рослинного характеру (квіти), на закордонних - малюнки будь якої тематики. Якщо вироби призначено для дітей, то це можуть бути різноманітні казкові сюжети, або зображені окремі персонажі.

Також треба відмітити, що в останній час з’явились яскраві вироби єдиного стильового напрямку, які водночас є рекламоносіями окремих відомих фірм або торговельних марку (ПЕПСІ, КОКА-КОЛА).

Серед продукції зарубіжного виробництва велика кількість комплектних виробів. Це набори для ванних і туалетних кімнат, посуд: для сервіровки столу - перичниці, солонки, для інших спеціїв, для кухонних робіт, для зберігання продуктів.

За рахунок широкого асортименту виробів з пластичних мас зарубіжного виробництва споживач без ускладнень може придбати будь яку необхідну кількість виробів взаємоузгоджених між собою по розмірам, формі, стилю, конструкції, кольору, фактурі поверхні та оздобленню із збереженням єдиного гармонійного ансамблю.

Треба відмітити, що продукція закордонного виробництва відрізняється цікавим рішенням і оригінальністю упаковки, за рахунок якого багато виробів розкуповується як подарункові. Також, всі іноземні виробники обов’язково забезпечують захист елементів форми і поверхні від ушкоджень (стирання і зміну декоративних покриттів). Якщо це малюнок, чи якийсь інший вид оздоблення, то на них обов’язково нанесено прозору липку плівку, яка захищає його не тільки від механічних пошкоджень, але й від атмосферних впливів (температури, світла, вологи), тим самим зменшуючи втрати при транспортуванні і зберіганні.

Вироби закордонного виробництва дуже добре задовольнять і ергономічним вимогам. У чашок, наприклад, ручки можуть бути будь яких розмірів і конфігурацій. Це стосується і досок для розгляду, і різноманітних щіток для одягу. Їх ручки можуть бути овальні, круглі, прямокутні інші.

Такий показник, як досконалість виробничого виконання, також не багато кращий у виробів закордонного виробництва. Це і відсутність подряпин, і добре зачищені литники, немає слідів формуючих інструментів, відсутні видимі дефекти виготовлення, ретельно оброблена поверхня, а сліди по місцю змикання форм ледь помітні.

Що стосується безпеки виробів і в першу чергу хімічної і біологічної, то однаковим успіхом небезпечною може бути продукція як вітчизняного так і зарубіжного виробництва. Тому всі вироби, які мають потрапити до споживача через прилавок торговельного закладу обов’язково повинні мати Гігієнічні висновки державної санітарно-гігієнічної експертизи.

Також в останній час з’явилось дуже багато виробів з досить оригінальними і нетрадиційними конструкціями, це сахарниці, солонки, перечниці, прибори для спеціїв. Широко застосовується комбінація різних пластичних мас і кольорів. Так, наприклад, безпосередньо ємкість сахарниці може бути вироблена з поліметилметакрилата, а оправа з кришкою із полістиролу, який до речі забарвлюється в будь яки колір (червоний, синій, білий).

Взагалі порівнювати вироби з пластичних мас господарського призначення закордонного і вітчизняного виробництва дуже важко, адже кількість аналогів катастрофічно мала. А що стосується товарів-новинок, то вони майже відсутні, що інколи з’являються скоріше нагадують копію вже тривалий час пропонуємих закордонними виробниками виробів, і в більшості випадків далеко не кращу.

Одже, зробивши порівняльну характеристику виробів закордонного і вітчизняного виробництва видно, що вітчизняні вироби значно програють закордонним, як по ширині так і по глибині асортименту, по ступіню його оновлення, а також і по багатьом споживчим властивостям, таким як ергономічні, естетичні (колір, форма, оздоблення), по їх соціальній значущості, практичній корисності, досконалості виробничого виконання; по різноманіттю матеріалів, які застосовуються при виробництві цих виробів; наявністю великої кількості комплектних виробів; оригінальною, яскравою і привабливою упаковкою та іншим.

3.3.Виявлення споживчих переваг, щодо асортименту та якості товарів з пластичних мас

Важливу роль у діяльності підприємства відіграють проблеми формування асортименту товарів.

Товарний асортимент - це сукупність асортиментних позицій товарів, що пропонує підприємство.

Асортиментна група - сукупність асортиментних позицій товарів з пластичних мас господарського призначення.

Товарний асортимент характеризується :

шириною, яку визначає кількість запропонованих асортиментних груп;

глибиною, яка відображає кількість позицій у кожній асортиментній групі;

насиченістю, яка визначається загальною кількістю запропонованих товарів;

зіставлюваністю, яка відображає , наскільки тісно пов’язані між собою окремі асортиментні групи з огляду на кінцеве споживання, канали розподілу, діапазон цін тощо.

Формування асортименту - це складний виробничо-економічний процес, який направлений на приведення товарної пропозиції в залежності з попитом населення по натурально-речовому складу. Ціленаправлене формування асортименту з урахуванням розвитку суспільних потреб, купівельного попиту, досягнень науково-технічного прогресу складає сутність асортиментної політики.

На сучасному етапі асортиментна політика повинна бути направлена на створення таких товарів і такими споживчими якостями, які б задовольняли специфічні замовлення певних контингентів споживачів. В зв’язку з цим виникає необхідність пошуку і впровадження в практику нових, більш ефективних форм і методів регулювання асортименту.

Основним завдання щодо поліпшення формування асортименту товарів є посилення координації їх виробництва. Для вирішення цих проблем застосовуються асортиментні концепції.

Асортиментна концепція уявляє собою направлене будування оптимальної асортиментної структури товарної пропозиції, при визначені яких за основу приймаються, з одного боку, споживчі вимоги конкретних соціально-демографічних груп населення, з іншого - необхідність забезпечити найбільш ефективне використання сировинних, фінансових, технологічних і інших ресурсів. Ця концепція виражається у вигляді системи відповідних показників, які характеризують оптимальний розвиток виробничого асортименту даного виду товарів. Наприклад, різноманітність видів та різновидностей товарів з урахуванням типології споживачів; рівень і співвідношення цін на товари даного виду; рівень і частота оновлення асортименту і т.і.