Найближчим часом відкриються десятки наших магазинів, тому мешканці все нових і нових міст України зможуть регулярно, з комфортом забезпечувати себе та свої родини смачними, корисними та гарними товарами.
На сьогоднішній день "Велика Кишеня" одна з найбільших мереж роздрібної торгівлі в Україні, яка динамічно розвивається, збільшуючи кількість своїх магазинів. По всій території країни відкрито 37 супермаркетів та 8 гіпермаркетів. Магазини "Великої Кишені" працюють у 23 містах.
Перший магазин "Великої Кишені" в Запорізькій області - в Запоріжжі по вул. Горького, 71. Час роботи: 8: 00 - 23: 00, кількість кас: 6, наявність парковки: 150 парковочних місць, власне виробництво: м'ясний та рибний відділи, кулінарія.
Поруч розташовані: магазин побутової техніки Comfy.
Проїзд: трамваєм, тролейбусом, маршрутними таксі до зупинки "Площа Свободи"
Існує кілька рівнів визначення попиту, якими оперує ТМ "Велика Кишеня". Так спеціалісти ТМ "Велика Кишеня" визначають попит в регіональному розрізі (весь світ, країна, регіон, місто, споживач тощо); на товарному рівні (весь ринок, товари цієї галузі, обсяг продажу фірми, конкретна назва товару та ін.); у часовому аспекті - коротко-, середньо і довгостроковий.
Кожний рівень визначення попиту у ТМ "Велика Кишеня" застосовують для досягнення певної мети. Так, ТМ "Велика Кишеня" здійснює короткострокове прогнозування попиту на певний товар, щоб мати дані закупівлі сировини, планування виробництва, складання графіка фінансування. ТМ "Велика Кишеня" здійснює прогноз регіонального попиту на перспективу на основний вид своєї продукції для обґрунтування рішення про можливе розширення ринку. Потенційний ринок складається з покупців, які виявляють інтерес до певних пропозицій. Однак цього ще недостатньо для здійснення покупки. Потенційні покупці ТМ "Велика кишеня" повинні мати адекватний доход, тобто купівельну спроможність. Отже, розмір ринку є функцією інтересу і доходу. Тому готівковий ринок складається з покупців, які мають інтерес, доход і присутні на ринку в конкретному місці та в конкретний час. Конкретизуючи готівковий ринок, можна виділити покупців, які, маючи інтерес, доход, ще й досить кваліфіковані для участі в покупках.
При визначенні попиту у ТМ "Велика Кишеня" розрізняють ринковий попит і попит на товари. Оцінку можливостей продажу своєї продукції ТМ "Велика Кишеня", як правило, починає з розгляду ринкового попиту.
Ринковий попит у ТМ "Велика кишеня" виражається в такій кількості товарів, яка буде куплена певною групою покупців в певний період і в певному маркетинговому оточенні за умови певної програми маркетингу ТМ "Велика кишеня".
При визначенні ринкового попиту у ТМ "Велика кишеня" важливо знати, чи означає слово "куплений" обсяг замовленого, відвантаженого, оплаченого, одержаного або спожитого товару.
Ринковий попит у ТМ "Велика Кишеня" визначають в масштабах всього внутрішнього ринку чи окремих сегментів його.
Ринковий попит у ТМ "Велика Кишеня" визначають за певний період, а також прогнозується на перспективу. На нього впливають багато факторів: демографічні, економічні, політичні, науково-технічні, культурні.
На ринковий попит у ТМ "Велика Кишеня"впливають також різні маркетингові програми. Попит на продукцію ТМ "Велика Кишеня" характеризується певною еластичністю, пов'язаною з ціною, поліпшенням якості товарів, заходами щодо удосконалення розподілу і просування товарів на ринку. Отже, сукупні витрати ТМ "Велика Кишеня" на маркетинг, з одного боку, впливають на ринковий попит, а з другого - враховуються при прогнозуванні.
Під попитом у широкому змісті слова, тобто на зроблені товари й ресурси, розуміється кількість продукту (ресурсу), які споживачі готові й у стані купити за деякою ціною з можливих протягом певного періоду часу цін. Попит - це платоспроможна потреба, тобто підлягаючому задоволенню, забезпечена грошовим еквівалентом, і обов'язково "винесена на ринок".
Існує зворотний зв'язок (при незмінності інших умов) між величиною попиту на різні блага і їхню ціну, що йменується законом попиту. Виключення із закону попиту - ріст цін на товари при одночасному підвищенні попиту на них (товари Гіффена).
В основі закону попиту лежить принцип убутної граничної корисності, ефект доходу й ефект заміщення.
Розрізняють дійсний (реально пропонований попит на товари й послуги), реалізований (це частина дійсного попиту, що реалізована на ринку в куплених товарах і послугах) і незадоволений попит (це нереалізована частина дійсного попиту через відсутність потрібних товарів або невідповідності їхніх асортиментів і якості вимогам покупців). Незадоволений попит здобуває різні форми: схований, явний, поточний, мобільний і накопичений. Розрізняють ендогенний і екзогенний попит. Ендогенний (внутрішній) попит утвориться за рахунок внутрішніх джерел, що існують у національній економіці. Екзогенний попит - зовнішній, викликаний втручанням чинностей неринкового характеру (держава, міжнародні організації).
Точна оцінка всіх форм попиту у ТМ "Велика Кишеня" (по величині, обсягу, характеру, за структурою, по окремих товарах, по соціально-економічних групах населення, по регіонах) дозволяє більш повно задовольнити потреби суб'єктів (споживачів), розробити ефективні заходи по регулюванню споживчого попиту (зокрема, скороченню й ліквідації незадоволеного попиту), правильно оцінити ринкову кон'юнктуру й зайняти господарюючим суб'єктом відповідну ринкову нішу на споживчому ринку.
ТМ "Велика Кишеня" можна віднести до тих галузей, які чи не найбільше постраждали від кризи. Значні позики, взяті всіма без винятку гравцями ринку, стали для них важким тягарем.
Однак чи не найбільш суттєвий удар для ТМ "Велика Кишеня" - зниження споживчого попиту. Саме за покупця і розгорнулася запекла боротьба в торгівельній мережі.
Зменшення споживчого попиту на основні продовольчі товари відбувалося в два етапи.
Першим став етап психологічної паніки, що розпочався у жовтні, одночасно з оголошенням мораторію на повернення депозитів. Тоді зниження доходів торкнулося не всіх галузей, проте слабка прогнозованість розвитку економічної ситуації примушувала споживачів більш прагматично поводитися в супермаркетах.
Другим етапом став період скорочень робочих місць наприкінці року, коли стримувати споживчий попит стали не лише психологічні чинники. Перед Новим роком в супермаркетах вже можна було спостерігати людей, які пильно вдивлялися в цінники і робили вибір на користь дешевших продуктів.
Сьогодні зміни в структурі попиту на продукцію ТМ "Велика Кишеня" - це об'єктивна реальність, яку підтверджують гравці ринку і з якою треба жити в кризових умовах.
Сьогодні у ТМ "Велика Кишеня" констатують збільшення споживання продуктів харчування середнього і низького цінових сегментів.
Попит у ТМ "Велика Кишеня" залишається стабільним. Покупці звертають більше уваги на продукцію середнього й нижнього цінових сегментів. Купують менше, але ходять в ТМ "Велика Кишеня" частіше.
Більш відвертими в оцінках сучасного стану роздрібних мереж є представники інвестиційних компаній.
Зменшилася "вартість" середнього чеку, впав потік покупців. Споживач переорієнтувався на більш дешеві продукти. Також підсилюється конкуренція з боку неорганізованої торгівлі - ринків. Поточні тенденції збережуться до кінця року.
Втім, як можна судити ще з передкризових досліджень, поки-що заклади організованої торгівлі, у тому числі і ТМ "Велика Кишеня" утримують свої позиції.
Так восени 2009 року у супермаркеті ТМ "Велика Кишеня" купували продукти харчування від 31% до 60% споживачів - в залежності від розміру міста. Причому супермаркети навіть у Запоріжжі мають невелику перевагу над ринками - всього 13%.
Не за горами - наступний крок "самообмеження" з боку споживачів. До березня багато хто використовував сімейні "золотовалютні резерви". Сьогодні ж грошові запаси тих, хто не економив в січні-лютому, добігають кінця. Це опосередковано підтверджується падінням попиту на іноземну валюту на готівковому ринку.
Спеціалісти ТМ "Велика Кишеня" оперативно відреагували на зміни в перевагах споживачів. Фактично, зараз не існує супермаркетів, які не знижували б ціни.
ТМ "Велика Кишеня" запровадила акції "Ціна тижня" та "Цінопад", завдяки яким споживачі можуть економити до 40% вартості товару.
Ціна зараз - переважаючий чинник. Тому мережам варто переглянути асортимент на користь збільшення частки економсегменту і зниження частки товарів елітної групи.
Втім, знижки - далеко не єдиний шлях у боротьбі за лояльність споживача у ТМ "Велика Кишеня".
Таких продуктів на полицях ТМ "Велика Кишеня" зараз помітно більшає. Так ритейлери формують для покупців досить привабливу пропозицію. Як свідчать коментарі представників роздрібних мереж, асортимент цих товарів буде розширюватись, поки триватимуть не надто оптимістичні тенденції у споживчому попиті.
Розширення лінійок товарів власних торгівельних марок ведеться постійно. Наприкінці 2008 року разом із товарами середнього цінового сегменту під торговою маркою "Премія" запустили товари економ-класу "Повна чаша". Їхній список постійно поповнюється, а частка продажів зростає.