Досить комфортна для очей розподільна здатність дозволяє без проблем працювати з документами, ходити по мережі Інтернет і дивитися фільми.
При виборі ноутбука потрібно уважно розглядати дисплей, він повинен рівномірно світитися й однорідно передавати кольори. Якщо ви помітите яскраво виражені плями або він здасться вам занадто тьмяним, не варто купувати такий ноутбук.
Як правило, дешеві ноутбуки мають інтегровані відео й звукові карти.
І звукові, і відеокарти, інтегровані в материнську плату, забезпечують базовий рівень якості й цілком підійдуть для звичайного користувача. Однак не варто чекати від такого ноутбука кристально чистого звуку або дуже реалістичної картинки.
Вінчестер, або жорсткий диск – сховище всієї інформації на вашому комп'ютері. Недорогі ноутбуки звичайно оснащені вінчестерами ємністю до 120 Гб, так що на них помістяться й всі документи, і фільми, і улюблена музика.
Такий вінчестер буде виконувати всі свої обов'язки, але, на відміну від більш дорогих побратимів, буде працювати повільніше. Крім того, термін служби недорогих вінчестерів менше, тому обов'язково варто мати резервну копію бази даних, що містить коштовну інформацію. Особливо це актуально, якщо мобільний комп'ютер використається для роботи.
За рідкісним винятком, дешеві ноутбуки мають розмір оперативної пам'яті не більше 1 Гб. Це цілком достатньо для повсякденних завдань, але для вимогливих ігор буде не вистачати. З іншого боку, такі ноутбуки розробляються зовсім не для тривимірних ігор.
Прикладами гарних недорогих ноутбуків можуть бути:
Acer Extensa 5220-201G08Mi;
Asus X51RL (X51RL-C540S5ADWW) ;
DELL Inspiron 1501;
HP 6720s (GR773ES) ;
LG R405-A. C264R1;
Samsung R58.
Дешеві ноутбуки: поради щодо використанню
При використанні недорого ноутбука варто дотримуватися декількох простих правил, це вам допоможе збільшити термін служби.
Ноутбуки схильні сильно нагріватися. Тому завжди стежте, чи не занадто гарячий корпус ноутбука, чи не перекриті вентиляційні отвори.
Незважаючи на те, що ноутбуки часто називають лептопами (від англ. «коліна»), не слід зловживати роботою з ноутбуком на колінах або на м'якій поверхні. Оптимальним розташуванням мобільного комп'ютера вважається рівна, тверда поверхня, наприклад, стіл. Справа в тому, що на дні комп'ютера перебуває найбільше вентиляційних отворів.
Для збільшення терміну служби акумулятора необхідно періодично повністю його розряджати. Тобто відключити комп'ютер від блоку живлення й використати живлення акумулятора. Через якийсь час ви почуєте голосний звуковий сигнал, що сповіщає, що запас енергії підійшов до кінця. Почекайте небагато й самостійно вимкніть апарат. Така нехитра процедура дозволить значно продовжити термін служби батареї. Проробляйте її раз у кілька місяців.
Мобільні й компактні ноутбуки впевнено завойовують ринок навіть незважаючи на те, що багато потенційних покупців „губляться” в магазинах, не знаючи, який ноутбук вибрати. Якщо десятиліття назад лептоп був іграшкою для ентузіастів високих технологій і заможних бізнесменів, то за результатами минулого року ріст рівня продажів ноутбуків склав 34%. Це дуже значна цифра, тому що ріст продажів традиційних настільних персональних комп'ютерів склав лише 14%. Багато хто з аналітиків впевнені, що до 2010 рівень рику ноутбуків буде більшим над ринком традиційних комп'ютерів. Причин для такої популярності багато - і компактні розміри, і мобільність, і зручність використання.
Підбір ноутбука
Багато представників бізнесу чомусь ставляться до мобільних комп'ютерів з підозрою. Як може допомогти в роботі ноутбук і як правильно підібрати ноутбук? Для сучасного підприємця, керівника середньої або вищої ланки надто важливо тримати руку на пульсі справ компанії. Для цього зараз активно використаються електронні засоби зв'язку: e-mail, Skype, icq. Зрозуміло, що для використання цих засобів комунікації необхідний доступ до глобальної мережі інтернет.
Існує кілька способів підключення до Інтернету:
Провідний (за допомогою мережевого кабелю);
Бездротової (з використанням технологій Bluetooth, Wi-Fi).
Звичайно, бажано мати можливість бездротового доступу, тоді ви не будете прив'язані до певного робочого місця й зможете цілком використати головну перевагу свого комп'ютера - мобільність.
Крім доступу в Інтернет, можливості спілкуватися з колегами й підлеглими, робітникам ноутбук повинен максимально полегшувати проведення презентацій нових продуктів і послуг. Для цього пристрій повинен мати більшу кількість різних роз’ємів:
- DVI;
- HDMI;
- video out;
- audio out.
З їхньою допомогою ноутбук можна підключити до мультимедійного проектора, плазмової панелі та при необхідності до інших пристроїв. При цьому ноутбук повинен бути якісно зібраний і мати більший ресурс роботи.
Раптова поломка під час відповідальних переговорів або важливої презентації може зіпсувати враження навіть від самої вигідної пропозиції. Згадаємо випадок, що вже став притчею, коли Білл Гейтс проводив презентацію Windows XP і раптово, до чималого подиву публіки, система видала блакитний екран. Думаю, ніхто не хотів би виявитися на місці мільярдера в той момент.
Виходячи з викладених вище критеріїв, вибір ноутбука для бізнесу можна обмежити кандидатами, які характеризуються:
Довговічною й надійною конструкцією;
Можливістю бездротового підключення до мережі Інтернет;
Строгим і лаконічним дизайном;
Тривалим строком автономної роботи від вбудованої батареї.
Враховуйте це, вирішуючи, який ноутбук купити. Виходячи із цих міркувань, можна розглянути трохи найбільш підходящих моделей.
Вибір ноутбука початкової цінової категорії
Серед ноутбуків вартістю 1000-1200 у. о панує жорстка конкуренція. У цьому сегменті дуже сильні позиції як у традиційних учасників ринку з багаторічною репутацією й досвідом (Toshiba, HP, Dell), так й у новачків (LG, Samsung, Asus). Всі вони мають досить різноманітні асортименти недорогих ноутбуків бізнесу-класу у своїх модельних рядах. Розглядаючи черговий ноутбук вибір яких досить великий, потрібно в першу чергу чітко уявляти собі, як саме будете ним користуватися.
Варто відзначити, що основним козирем «іменитих дідків» є висока якість і надійність, якою новачки протиставляють більше агресивну цінову політику й гарну оснащеність своїх продуктів.
У Toshiba можна вибирати серед моделей лінійки Satellite, наприклад Satellite A200-23N з дисплеєм на 15.4 дюйма, гігабайтом оперативної пам'яті й вінчестером на 200 Гб або моделлю серії U - Satellite U400-112. Це дуже серйозно оснащений варіант: оперативна пам'ять 2гб, вінчестер на 250 Гб, бездротове підключення за допомогою технологій Wi-Fi (802.11b/g) і Bluetooth.
Фірма Hewlett-Packard приємно дивує моделями Pavilion dv6741er, Pavilion dv6825er. Вони дуже багато оснащені, і крім уже стандартного для класу, обсягу оперативної пам'яті в 1 Гб й 2 Гб відповідно, озброєні сканерами відбитків пальців (dv6825er) і пультами дистанційного керування. Варто відзначити, що вся нова лінійка HP Pavilion істотно підняла планку якості й функціональності. Відмітні риси ноутбуків цієї серії - оригінальний дизайн, висококонтрастні і яскраві матриці в дисплеях.
Серед ноутбуків Dell відзначають модель Vostro 1500 (V1500-T725LCCDAW) Крім великого обсягу оперативної пам'яті на 2 Гб і потужного дву-ядерного процесора Intel Core 2 Duo T7250 (2.0GHz) цей ноутбук цікавий заявленим часом автономної роботи від батареї - 5 годин.
Що ж можуть запропонувати новачки ринку? Декілька дуже привабливих моделей:
Samsung R70 (NP-R70A002/SEK) ;
Samsung R60 (NP-R60FE01/SEK) ;
LG E500-U. AP48R1;
LG R500-U. CP15R1;
Asus F3Ka (F3Ka-TL60SCEGAW) ;
MSI Megabook S262X-657UA.
Отже, всі новинки мають по 2 Гб оперативної пам'яті, DVD приводи з функцією запису, бездротові підключення, високопродуктивні дву-ядерні процесори. Як бачимо, навіть маючи 1000-1200 у. о для вибору ноутбука бізнес-класу, можна придбати непогану річ.
Як підібрати ноутбук преміум-класу?
Більш дорогі й більш оснащені моделі ноутбуків. Що ж пропонують фірми-виробники за більші і серйозні суми до 3000 у. о?
Безумовно, це продукція Sony, зокрема моделі
Vaio VGN-AR41SR 17;
Vaio VGN-TZ2RXN/B 11.1.
Vaio VGN-AR41SR 17 може зарекомендувати себе величезним, як для ноутбука, екраном діагоналлю в 17 дюймів і високоякісною звуковою системою «24 біт int». На борті цього лептопа є все, що повинне бути в сучасному комп'ютері: Blu-Ray привід, WiFi / Bluetooth, вінчестер на 320 Гб, процесор Intel Core 2 Duo T7500 (2.2GHz).
Основна відмінність моделі Vaio VGN-TZ2RXN/B 11.1. полягає в менших розмірах і дисплея діагоналлю 11.1. дюйма. Такий ноутбук підійде навіть самому вимогливому покупцеві й зможе задовольнити будь-які потреби.
Вибираючи із продукції компанії Dell, звертають увагу на модель DELL XPS M1730 (X173-T750LCEGAW). Вражає потужне оснащення цього комп'ютера: великий дисплей на 17 дюймів, цілих дві відеокарти NVIDIA GeForce Go 8700M GS з пам'яттю обсягом 256 Мбайт, процесор Ageia Phys, можливість бездротового підключення WiFi / Bluetooth.
Ноутбуки вищої цінової категорії є практично в будь-якого виробника, зверніть увагу на HP, Asus, Toshiba.
Підбір ноутбука для роботи - заняття не із простих, але після деяких пошуків, це вже не буде проблемою для будь-якого споживача.
Придбання ноутбука - дуже цікаве й захоплююче заняття, що приносить багато позитивних емоцій. Смак ці емоції щодня відчувають наші співвітчизники в магазинах, що продають лептопи. Звичайно, крім позитивних моментів, зв'язаних безпосередньо з покупкою, існує ще ряд питань. Який ноутбук вибрати? Чому так сильно відрізняються ціни на ноутбуки?
Часто недосвідчені продавці-консультанти різницю в ціні лептопів пояснюють фірмою-виготовлювачем. Наприклад, бренд Sony відомий на увесь світ, от і ціна висока, а Samsung - Корея або Asus - Тайвань, тому й коштують дешевше. Уважний покупець, звичайно ж, зверне увагу на те, що в того ж Asus є моделі й по 2000 у. е, а в Sony можна знайти комп'ютер за 1000. Багатьом одночасно подобаються ноутбуки, ціни на які сильно відрізняються. Чому так?