2.5 Чорнила і туш
Чорнила для листа канцелярськими ручками є водним розчином органічного фарбника і склеювальних речовин.
Чорнила для листа автоматичними пір'яними ручками є розчином органічного фарбника з додаванням спирту, загусника і антисептика (фенолу, гліцерину, декстрину). Чорнила для авторучок висихають на папері швидше за рахунок вмісту спирту і не викликають корозії пера (Веселка-2). Випускають чорнило чорного, червоного, синього і зеленого кольорів, в барвистих флаконах .
Чорнила для заправки оформлювальних олівців, виготовлені на водній основі, випускають в пластмасових флаконах. Як правило, у продаж надходять набори по 6 флаконів (червоного, синього, жовтого, зеленого, коричневого і чорного кольорів), упакованих в картонну коробку.
Сухе чорнило в пігулках масою 2,5—3 г або в порошках масою 2 г призначені для розчинення в 100 см3 води. Випускають таке чорнило чорного, фіолетового і зеленого кольорів.
Туш виготовляють 2 видів:
1) звичайна,
2) морозостійка.
Звичайна туш — це розчин казеїну в нашатирному спирті і бура з додаванням антисептика, щоб туш не запліснявіла. Для закріплення плівки, утвореної на папері кольоровою тушшю, в неї додають невелику кількість етилового спирту. Фарбувальною речовиною чорної туші є сажа, а кольоровий — відповідний фарбник. У морозостійку туш додають цукор і етиловий спирт.
2.6 Вимоги до якості шкільно-письмових товарів
Олівці складаються з пишучого стрижня й оболонки. Пишучі стрижні підрозділяють на чорнографітні, копіювальні, кольорові. Оболонку олівців виготовляють із деревини кедра, липи.
Твердість пишучого стрижня чорнографітних олівців залежить від співвідношення глини й графіту. По ступені твердості олівці підрозділяють на 15 груп: від 6М до 7Т, самий м'який олівець - 6М, самий твердий - 7Т. Існують спеціальні олівці з особливими властивостями пишучого стрижня: для оцінок на склі, шкірі, дереві; "Ретуш" - для ретушування фотографій.
Фломастери - олівці з капілярним стрижнем; бувають одноразового й багаторазового заправлення.
Механічні олівці - змінний стрижень вільно переміщається уздовж осі олівця. Корпус механічних олівців виконаний із пластмаси, металу.
Ручки. За принципом нанесення чорнила на папір автоматичні ручки підрозділяють на пір'яні й кулькові, а пір'яні по способі набору чорнила - на поршневі й пипеточні.
У кулькових ручок пишучим вузлом є металевий конус, в отворі якого закріплений металева кулька.
При листі кулька обертається в гнізді й переносить на папір кольорову пасту. Чорнило для авторучок являють собою водяний розчин барвника з додаванням спирту й гліцерину. Туш виробляють із пігменту, казеїну (він є зв'язувальною речовиною), з додаванням фенолу (захист від пліснявіння), цукру й етилового спирту - для додання морозовитривалості. Приналежності для креслення В асортименти входять: готовальні, креслярські дошки, лінійки, рейсшини, косинці, лекала, транспортири, циркулі, кнопки й інші вироби.
Авторучки - це всі ручки, у яких чорнило із внутрішнього резервуара автоматично надходять до пишучого вузла (їм може бути як перо, так і кулька, і волокно). Поняття авторучки протиставляється тільки традиційній ручці – власно для пера або стрижня.
Глобально всі ручки можна розділити по видимому оком елементу пишучого вузла. Це: кулькові ручки (до складу пишучого вузла входить металева кулька), капілярні (чорнило подаються через пористе волокно за принципом фломастера) і пір'яні. Всі інші винаходи у світі ручок будувалися по цій найпростішій схемі, і поки нічого принципово нового придумано не було. Поняття «лінер» («лайнер», або «лінер») досить умовно. Ручкою лінером можна назвати будь-яку ручку, вузол, що пише, якої виконаний у вигляді голки. Лінери прийшли в народ з технічної категорії пишучих інструментів, їх найближчий чорнильний родич - рапідограф. Тому, наприклад, такі поняття, як «гелевий/чорнильний линер з кульковим наконечником», «чорнильний линер з капілярним наконечником» - цілком виправдані й можуть співіснувати на ринку. Поняття «ролер» ще більш умовно - це, скажемо так, «європейська модель кулькової ручки». У всіх ролерів пишучий вузол - кульковий, і відрізняються вони друг від друга й від інших ручок тільки типом чорнила й способом їхньої подачі.
Набагато цікавіше розподіл ручок на види по типі барвного складу й способу його подачі. У цій області дотепер тривають розробки, і щороку ми з вами одержуємо безліч нових назв ручок.
Шкільні канцтовари виділяють в окремий сегмент ринку. З офісною продукцією вони перетинаються у невеликій кількості позицій - олівці, ручки, ластики та інше. Вітчизняний виробник вже повністю забезпечує ринок зошитами та щоденниками, однак наситити ринок іншими товарами українське виробництво, за прогнозами, зможе не скоро. Як і в офісних товарах, тут переважну частину продукції забезпечують азіатські виробники.
Канцтовари для школи характерні яскраво вираженою сезонністю. За рахунок масованого продажу в серпні, вересні та жовтні, а також невеликому сплеску в другому півріччі, постачальники шкільних канцтоварів живуть цілий рік. Частка шкільних канцтоварів складає близько 40 відсотків від загальної кількості. Проте, якщо попит на офісні товари щороку зростає, то на шкільні тримається на стабільному рівні.
Споживчі переваги відносно описаних ринкових сегментів послідовно змінювалися відповідно до підвищення культури вжитку канцелярського приладдя, а також зміни фінансових можливостей корпоративних споживачів і зростання доходів населення. Очевидно, що попит поступово перетікає у вищі категорії, тобто з нижчого сегменту в середній, а з середнього у вищий. І ця тенденція продовжуватиметься.
Оскільки канцелярський ринок, починаючи з 90-х років, в основному визначався структурою імпорту канцелярських товарів, то дуже показові наступні зміни цієї структури. Так, в 2009 р., за даними маркетингових досліджень, структура імпорту канцтоварів була наступною
Західна Європа і США - 20%
• Східна Європа - 10%
• Азія - 65%
• Інше - 5%
Мал. 2.Структура імпорту канцелярських товарів в 2009 г %
На той період припало значне зростання продажів дешевих азіатських товарів.
Основним каналом збуту шкільних канцтоварів залишаються базари, хоча дедалі більше зростає роль магазинів та супермаркетів. Оскільки продаж шкільних канцтоварів здебільшого пасивний, значна увага приділяється рекламі та «розкручуванню» брендів, яскравим прикладом якого є широкомасштабні рекламні акції бренду «PILOT».
ІІІ. АНАЛІЗ АСОРТИМЕНТУ ПРИЛАДДЯ ДЛЯ ПИСЬМА ТМ «PILOT»
3.1 Оцінка якості ручок
Новаторські ідеї інструменти PILOT, що пишуть, приголомшують великою кількістю новаторських ідей, використовуваних в їх конструкції і високими технологіями, вживаними в таких простих на перший погляд, виробах.
- ручки з чорнильною пастою (їх ще називають - чорнила на масляній основі);
- - ручки з рідким чорнилом (вони ж - на водній основі);
- - ручки з типом гелю чорнив (консистенція яких "лежить" між першими двома типами);
- ручки з біо-полімерним чорнилом.
Завдяки унікальному складу, чорнила на масляній основі є, мабуть, най економічнішим матеріалом. Кулькові ручки PILOT з чорнильною пастою забезпечують своїм користувачам ідеально м'яке і максимально довге лист, адже при невеликому об'ємі стрижня витрата чорнила мінімальна. Одній з найпопулярніших моделей ручок PILOT з чорнилом на масляній основі є серія ручок BPS-GP, в якій представлений весь діапазон розмірів кульки: 0,5 мм (ширина лінії не більше 0,25 мм), 0,7мм (0,32мм) 1,0мм (0,40мм), 1,2мм (0,45мм) и 1,6мм (0,55мм).
Також, яскравими (у буквальному і переносному сенсі) і дуже популярними представниками кулькових ручок PILOT з чорнильною пастою є приладдя серій Super Grip і Dr, що пише. Grip. Ці багаторазові автоматичні ручки користуються заслужену на любов в середовищі найактивніших "письменників" (школярів, студентів, офісних працівників) завдяки не лише високій якості листа, але і унікальному дизайну корпусу (про особливості якого ми розповімо декілька пізніше). Досить широкий в асортименті ручок з чорнильною пастою представлені моделі із стрижнями декількох кольорів. Найпопулярнішими є ручки Bpkg-30r "Feed Gp3" (чорнило чорного, червоного і синього кольорів) і Bpkg-30r "Feed Gp2" (чорний і червоний кольори).
Порівняно недавно з'явившись на Українському ринку, ручки з чорнилом гелів викликали справжній фурор, буквально принісся в наше життя нові фарби. Особливий склад чорнила типа гелю, розробці якого фахівці PILOT присвятили не один рік, дозволив випускати ручки приголомшливо яскравих, соковитих, виразних кольорів - від традиційних до пастельних і "металік". Писати ручками гелів легко і приємно. Чіткість і яскравість ліній зберігається на будь-якому типові паперу.