МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра економіки та маркетингу
КУРСОВА РОБОТА
«КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ПОБУТОВИХ
СКВАЖИННИХ ЕЛЕКТРОНАСОСІВ ДЛЯ АРТЕЗІАНСЬКИХ КОЛОДЯЗІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГОСПОДАРСТВА ПРИВАТНОГО ДОМУ»
(на прикладі ринків м.Харкова та України)
Студент гр.____________________
______________________________(ПІБ)
Залікова книжка № ______________
Курсова робота захищена з оцінкою
«______________»
Керівник роботи
___________________(посада, звання)
___________________(ПІБ, підпис)
Харків -2008
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЖИВЧИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПОБУТОВИХ СКВАЖИННИХ НАСОСІВ ДЛЯ АРТЕЗІАНСЬКИХ КОЛОДЯЗІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ
1.1 Призначення та галузь застосування побутових електронасосів при водозабезпеченні приватних господарств
1.2 Основні характеристики побутових скважинних електронасосів для артезіанських колодязів
1.3 Дослідження конкуруючих видів побутових електронасосів для артезіанських колодязів
1.4 Порівняльні характеристики скважинних електронасосів та конкуруючих видів побутових електронасосів для артезіанських колодязів
РОЗДІЛ 2. ВИЗНАЧЕННЯ ЄМНОСТІ РИНКУ ПОБУТОВИХ СКВАЖИННИХ ЕЛЕКТРОНАСОСІВ В УКРАЇНІ
РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЖИВАЧІВ ПОБУТОВИХ СКВАЖИННИХ ЕЛЕКТРОНАСОСІВ ДЛЯ АРТЕЗІАНСЬКИХ КОЛОДЯЗІВ
3.1 Сегментація ринку побутових скважинних електронасосів
3.2 Вибір цільових сегментів ринку побутових скважинних електронасосів
3.3 Позиціонування побутових скважинних електронасосів на ринку
РОЗДІЛ 4. РОЗРОБКА МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ НА РИНКУ ПОБУТОВИХ СКВАЖИННИХ ЕЛЕКТРОНАСОСІВ
4.1 Ринкова стратегія вітчизняного підприємства у м. Харкові, що випускає побутові електронасоси
4.2. Ринкова стратегія підприємства –ділера по продажу закордонних побутових електронасосів
РОЗДІЛ 5. ДОСЛІДЖЕННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ ПОБУТОВИХ ЕЛЕКТРОНАСОСІВ У М.ХАРКОВІ ТА В УКРАЇНІ
РОЗДІЛ 6. ВИБІР СТРАТЕГІЇ ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ
6.1. Ринкова стратегія визначення ціни для вітчизняного підприємства у м.Харкові, що випускає побутові електронасоси
6.2. Ринкова стратегія визначення ціни для підприємства–ділера по продажу закордонних побутових електронасосів
РОЗДІЛ 7. ФОРМУВАННЯ КАНАЛІВ ЗБУТУ ТА СИСТЕМИ ТОВАРОРУХУ
7.1 Прогнозування збуту скважинних побутових електронасосів
7.2 Система каналів збуту скважинних побутових електронасосів
7.3. Формування системи товароруху при збуті побутових скважинних електронасосів
РОЗДІЛ 8. РОЗРОБКА РЕКЛАМНОЇ ПРОГРАМИ АКТИВІЗАЦІЇ ЗБУТУ СКВАЖИННИХ ПОБУТОВИХ НАСОСІВ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Курсова робота виконується на основі алгоритмів навчально-методичного посібника „Комплексне дослідження ринку” (Харків,ХДПУ, 1999 р.) для комплексного маркетингового дослідження товару № 7 – „Електронасоси” для локального ринка м.Харкова та порівняння його з регіональним ринком – Україна.
Предметом дослідження є ринок побутових скважинних електронасосів для артезіанських колодязів в приватних будинках.
Об’єктом дослідження є 3 харківських підприємства – 2 виробника та ділер, які спеціалізуються в сегменті побутового насосного обладнання:
1. ВАТ «Харківський електротехнічний завод «Укрелектромаш» (ХЕЛЗ "Укрелектромаш") є найбільшим виробником побутових електронасосів, приз-начених для перекачування чистої води й відведення стічних – Україна, 61050, м.Харків, вул. Іскринська, 37, http:// www.helz.ua.
2. ВАТ "Промелектро" (Харьков), Украина, г. Харьков-5, ул. Искринская, дом 37 – виробник скважинних насосів серії «Водолій» - «Водомет».
3. ТПГ "ТМ&ПК" (АО "ПРОМКОМПЛЕКТ"), Харків - ділер найбільших виробників насосного обладнання в Росії та Україні, а також обладнання світових виробників насосів - Україна, 61052, м.Харків, вул..Котлова, 68, http://www.tmpkgroup.com.
Метою дослідження є практичне освоєння найважливіших напрямків маркетингової діяльності – комплексного дослідження ринку товару, розробці маркетингової стратегії, вибору стратегії ціноутворення, рекламної програми, формування каналів збуту та системи товароруху.
Джерелами інформації для виконання дослідження були матеріали підприємств – виробників та ділерів електронасосів по м.Харкову та загалом по Україні, розміщені в статистичних довідниках та засобах масової інформації, включаючи інформацію мережі Інтернет.
РОЗДІЛ 1
ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЖИВЧИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПОБУТОВИХ СКВАЖИННИХ НАСОСІВ ДЛЯ АРТЕЗІАНСЬКИХ КОЛОДЯЗІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ
1.1. Призначення та галузь застосування побутових електронасосів при водозабезпеченні приватних господарств
Сучасний приватний міський та заміський будинок немислимий без насоса для водопостачання, насоса для поливу, насоса для відкачування побутових стоків і забрудненої води й т.д. Для рішення всіх цих завдань існує більший різновид побутових електронасосів з різними технічними характеристиками.
Побутові насоси бувають наступних типів:
- циркуляційні насоси;
- каналізаційні насоси-установки;
- дренажні насоси для каналізації;
- скважинні насоси;
- підвищуючі насоси;
- заглибні насоси;
- насосні станції.
Насоси всіх типів відрізняються між собою насамперед технічними характеристиками. Насоси також відрізняються між собою принципами роботи й призначенням, габаритами й потужністю. Але незалежно від всіх характеристик, електричний насос має одне незаперечне достоїнство - такий насос дозволяє забезпечувати комфортні умови для життя при порівняно малих витратах.
Циркуляційні насоси типу Grundfos серії UP і Grundfos UPS (рис.1.1) забезпечують циркуляцію води в системах опалення й гарячого водопостачання, системах обігріву домашніх тварин. Це безфундаментний безсальниковий центробіжний насос із розташуванням патрубків рівного діаметра "у лінію", з 2 або 3 швидкостями обертання. Має невеликі габарити й вагу, працює практично безшумно й споживає мало електроенергії.
Рис.1.1. Циркуляційний насос Рис.1.2. Дренажні та каналізаційні насоси
Принципові відмінності побутових дренажних насосів (рис.1.2) і насосів для каналізації (фекальних насосів) складаються з можливості тих або інших для роботи з рідинами, які мають тверді й волокнисті включення. Для дренажних насосів, залежно від марки насоса, розмір часток допустимий від 3 до 12 мм, а для насосів працюючих з каналізаційними стоками від 35 до 100 мм у діаметрі. Також, дренажні насоси (фекальні насоси) відрізняються наявністю своєрідних форм їхніх робочих коліс (напіввідчинені, одноканальні, вільно віхреві, а також робочі колеса з ріжучим механізмом - насоси серії SEG).
Дренажні насоси використовуються для відкачки чистої або забрудненої води із дренажних колодязів, котлованів, басейнів і водойм. Ці насоси можна встановлювати для стаціонарної постійної роботи або переносити з місця на місце.
Рис.1.3. Скважинні насоси Рис.1.4. Компактні підвищувальні насоси
Скважинні насоси (рис.1.3) є насосами переважно вертикального типу, встановлювані у свердловинах, шахтних колодязях, технологічних ємностях нижче рівня подаваної рідини, що забезпечує підйом рідини з великої глибини, охолодження вузлів насоса й у ряді випадків підйом рідини з розчиненим у ній газом.
Компактний підивщувальний насос (рис.1.4) призначений для невеликого підвищення тиску в наявній мережі водопостачання (наприклад, перед входом у проточний водонагрівач, пральну або посудомійну машину). Завдяки наявності вбудованого датчика протоку насос включається й вимикається автоматично. Безсальниковий насос оснащений електродвигуном з «мокрим ротором», що відділений від статора захисною гільзою з нержавіючої сталі. Невеликі габарити й вага, конструктивне виконання «он-лайн» дозволяють монтувати насос безпосередньо на трубопроводах. Низький рівень шуму (не більше 35 дб) дозволяє встановлювати насос безпосередньо в будинку або у квартирі
Рис.1.5. Насосні станції Рис.1.6. Каналізаційні насосні установки
Насосні станції (рис.1.5) призначені для автоматичного водопостачання й підвищення тиску. Побутова насосна станція містить у собі багатоступінчастий самовсмоктувальний насос, здатний подавати воду із глибини, а також реле тиску й напірний бак. Насосні станції ідеально підходять для підвищення тиску в гідравлічній системі при перекачуванні води з накопичувальних ємностей або з водогінної мережі.
Каналізаційні установки типу Multilift M, MD(рис.1.6) застосовується для збору й перекачування стічних вод (у т.ч. з фекаліями), що утворяться нижче рівня каналізаційної системи:
- в одно- і багатосімейних будинках, напівпідвальних квартирах;
- у сантехнічних системах саун, фітнесклубах і т.д..
Таблиця 1.1
Результати аналізу галузі застосування побутових скважинних електронасосів
Показники | Характеристика показника |
1. Характеристика нестатку | Відсутність централізованого водозабезпечення в приватних будинках міської та заміської зони |
2. Потребу в яких товарах спонукає даний нестаток | Використання води з неглибоких колодязів (до 9 м) та артезіанських скважен (до 70 м) |
3. Опис потреби, яку задовольняє скважинний електронасос | Автоматичне викачування води з артезіанської скважини (від 15 до 70 м) на поверхню |
4. Товари - субститути | Поверхневі насоси для неглибоких колодязів (до 9м) при наявності поверхневих водоносних слоїв |
5. Галузь застосування скважинних електронасосів | Скважинні насоси є насосами переважно вертикального типу, встановлювані у свердловинах, шахтних колодязях, технологічних ємностях нижче рівня подаваної рідини, що забезпечує підйом рідини з великої глибини, охолодження вузлів насоса й у ряді випадків підйом рідини з розчиненим у ній газом. |
6. Умови ефективного використання скважинного електронасоса | Діаметр скважини повинен бути не меншим 110 мм, глибина скважини – відповідно до потужності електро-насосу. Для рівномірності роботи скважини доцільно встановлення накопичувальної ємності на поверхні. При встановленні фільтрів можлива робота насосів в водоносних слоях з твердими частинками глибинного грунту (звичайно –глини). |
Таблиця 1.2