Смекни!
smekni.com

Організація приватного підприємства "Mini-Land" (стр. 2 из 3)

Останнім часом розводити карликові тварини почали й у країнах Східної Європи: Росії, Україні, Латвії, Литві. Згідно з неофіційними даними, у Центральній і Східній Європі міститься понад 50% загальної кількості карликових тварин у Європі в цілому.

За прогнозами аналітиків ринок потребує збільшення пропозиції та диверсифікації товарного асортименту. Найближчі 10-15 років ринок буде динамічно розвиватись – карликові тварини стануть звичайними домашніми улюбленцями, попит збільшиться вдвічі. А тому необхідно забезпечити високий рівень їх пропозиції.

За підрахунками, всередньому на утримання одного, наприклад, фазана до 13-14 місяців потрібно приблизно 500-600 гривень. До цієї суми входить медичне обслуговування, відгодівля, охорона. Основа корму — звичайне фуражне зерно із домішками різних вітамінів, які обов'язково додають у гранулах. Тож на собівартість одного фазана карликового золотистого негативно впливатимуть зростання цін на зерно, енергоресурси, погіршення загальноекономічної ситуації в країні негативно вплинуть на даний ринок.

Споживачами даної продукції є як індивідуальні споживачі і їх потреби, так і гуртові покупці.

Основними цільовими групами будуть:

1. Індивідуальні покупці,

2. Зоопарки,

3. Підприємства, які займаються аналогічною діяльністю,

4. Організації, які займаються виставковими роботами,

5. Особи, які зацікавленні діяльністю даного підприємства, але не прагнуть до купівлі, а являється спостерігачами за розвитком ексклюзивних видів тварин (відвідують екскурсійні тури, організовані підприємством).

Пропонується зосередити увагу на таких цільових групах як індивідуальні покупці, зоопарки та відвідувачів екскурсій.

Ці сегменти динамічно розвиваються, тут концентрується найбільша кількість покупців (просто відвідувачів), тай ціна договірна. Є можливість збути велику кількість продукції.

Варто звернути увагу на об’єм ринку, на присутність конкурентів, ціну та різновидність, що пропонується на ринку. Варто також врахувати умови входження на ринок та економічні умови перебування на ринку.

Ми пропонуємо повний спектр послуг по доставці куплених тварин. У нас наявні не лише виставка тварин і їх продаж, а й багато інших товарів (сувеніри, откритки, фотокартки та ін.).

Даний цільовий сегмент є досить об’ємним і споживання його знаходиться на найвищому рівні, попит великий, а от конкуренції практично немає, за винятком короткочасних виставок, що «проїздом» в місті.

Розширення ринку є неминучим, зокрема планується і розширення цільового сегменту. Пропонується відкрити роздрібну мережу по обслуговуванню лише індивідуальних клієнтів, створення на території підприємства міні ресторану, який буде у вигляді акваріуму із скляними прозорими стінами, за межами яких знаходитиметься парк із карликовими тваринами.

4. Конкуренти

Аналогічного виду бізнесу наразі не існує адже страусиний бізнес практично безвідходний: всі види продукції — м’ясо, шкіра, пір’я, жир, яйця страуса — користуються попитом на агроринку. Шкіру й пір’я широко використовують у світі моди, а страусовий жир — у виробництві косметичної продукції.

Основними конкурентами на ринку є:

Ясногородська страусина ферма;

Страусина ферма «САВАННА»;

Страусина ферма "VIP Страус".

Жир

Від страуса можна отримати 5-7 кг жиру (від надмірно ожиріння птиці - навіть до 16 кг). Останнім часом жир африканських страусів користується великим попитом. найцінніший жир отримують від породи страуса «ему». Майже 100% його складу - це тригліцериди, а ненасичені жирні кислоти складають 2 / 3 загальної їх кількості. Страусиний жир має бактерицидну, гіпоалергічну і протизапальну дію, а також добре поєднується з іншими інгредієнтами в кремах і мазях. Ліки на основі страусиного жиру застосовують для лікування суглобів та м'язів. У США та Західній Європі великим попитом користується косметика, вироблена на основі жиру африканського страуса, який глибоко проникає в шкіру і оберігає від висихання. Ці продукти доступні в широкому асортименті, а найбільш популярні бальзами і мило.

Шкіра

Страусина шкіра відноситься до продуктів найвищої якості і останнім часом з успіхом витісняє з ринку шкіри тварин, занесених до списку які охороняються. Сьогодні немає перешкодля торгівлі страусиною шкірою в усьому світі, оскільки цей птах віднесений до групи одомашніх, і розглядається як тварина, що використовується в господарських цілях. Про це прекрасно знають покупці вишуканих галантерейних виробів (рукавичок, сумок, ременів, портфелів, курток і навіть меблів). Ціна залежить від натуральної фактури шкіри. Найвищим попитом користується шкіра з області грудей і спини, яка характеризується специфічним візерунком. Іншим різновидом є шкіра з ніг страусів. Вона покрита лусочками і служить для виробництва ковбойських чобіт, ціни яких в США доходять до декількох сотень доларів. Найкращу шкіру з поверхнею 1,2-1,6 м. одержують при забої у віці 12-14 місяців. Наприкінці 2000 року ціна сирих шкір в США стабілізувалася на рівні 150 USD, у той час як в Ізраїлі за дублення шкіру просять 280 USD. У Польщі кілька років зусиль, спрямованих на розробку методу добування страусиної шкіри, нарешті увінчалися успіхом. Страусині шкіри відносяться до дефіцитних товарів у всій Європі. Підтвердженням цього можуть служити численні пропозиції укладання тривалих контрактів на постачання цієї сировини. Така ситуація пов'язана з модою на вироби з страусиної шкіри в країнах Західної Європи. Головними споживачами страусиних шкір в світі є Франція, Італія, Іспанія та Японія.

М'ясо

Страусине м'ясо завойовує популярність в Японії, США і на Тайвані, а також у країнах Західної Європи - в Італії, Швейцарії, Бельгії, Франції, Іспанії та Великобританії, де його можна купити в супермаркетах. Сьогодні попит на м'ясо в Європі в кілька разів перевищує пропозицію, незважаючи на те, що його виробництво щорічно зростає. Європа продовжує імпортувати великі кількості страусиного м'яса, оскільки місцеве виробництво в змозі покрити тільки 15-40% потреби. У Німеччині 1 кг страусиного м'яса коштує € 13 - € 15, а в США - 20 USD. У зв'язку з поширенням губчастого енцелопатита в Європі наприкінці 2000 року скоротилося споживання яловичини на користь страусиного м'яса, яке готують як яловичину. Італійські ферми покривають тільки 20% потреби в страусиному м'ясі. Щотижня супермаркети цієї країни продають 10-15 тонн страусиного м'яса, а в період свят - ще більше. У Польщі зацікавленість страусиним м'ясом виявляють не тільки ресторани і супермаркети, які купують м'ясо по 12-13 USD за кг, але також індивідуальні споживачі, які бажають здивувати запрошених на спеціальні урочистості гостей. В даний час страусине м'ясо можна спробувати на деяких фермах, а також у 90-100 ресторанах. Найближчим часом страусине м'ясо можна буде купити в більш широкої мережі ресторанів, в багатьох агротуристичних господарствах, а також у деяких супермаркетах (краще всього якщо це буде мережа супермаркетів, оскільки тоді можна буде асоціювати з конкретним назвою).

Пір'я

Сьогодні значення пір'я з точки зору рентабельності незначне - дохід від їх продажу складає тільки 10% загального приходу від продажу продукції страусівництва. Найвищу цінність представляють білі пір'я, що використовуються в декоративному і образотворчому мистецтві. Вони виростають тільки у самців на крилах і хвості. Решта пір'я, завдяки їх антиелектростатичним властивостям, використовують в оптиці та електроніці для видалення пилу. Перші пір'я можна отримати вже від 8-10-місячних страусів (в Африці), проте кращим є вік 14-16 місяців, коли оперення повністю розвинене. Від однієї птиці після забою отримують 1-1,2 кг коротких пір'я (до 22 см), а також 0,4-0,5 кг середніх і довгих пір'я (понад 22 см). Найвищим попитом страусиного пір'я користуються в Бельгії, США, на Філіппінах і в Бразилії, де на карнавал в Ріо-де-Жанейро в 2000 році було замовлено 16 тонн страусиного пір'я. Також у період новорічних свят 1999/2000 та 2000/2001 (зустріч нового століття) був зареєстрований істотне зростання попиту на пір'я, а внаслідок цього зросла також ціна. У 2000 році на світових ринках ціна за 1 кг довгих пір'я (50-80 см) натурального кольору (клас екстра) перевищувала 300 USD, а пір'я I класу (45-50 см) коштували близько 200 USD. Короткі пір'я (до 35 см) однакового кольору коштують дешевше -110 USD за кг, а суміш, пропонована в 8 кольорах коштує 165 USD за кг.

Страусенята

У країнах, що почали займатися страусівництвом, первинний ринок продукції, виробленої цією галуззю, утворювався за допомогою реалізації птахів. Причому найбільш вагомим товаром були страусенята. Попит на сьогоднішній день на цей продукт в Україні не забезпечений навіть на третину.

Яйця

У ПАР страусині яйця не тільки застосовують в хлібопеченні, але також відносять до продуктів повсякденного споживання. У Польщі страусиним яйцями зацікавлені головним чином ресторани, які в пошуку оригінальності та екзотики пропонують яєчню з одного страусиного яйця для 8-10 чоловік. Часто яйця купують також індивідуальні споживачі, які бажають подати особливе блюдо на урочистий стіл (день народження, ювілей і т.д.). Використання страусиних яєць для безпосереднього споживання можна розглядати тільки в категоріях значної екзотичності. Максимальний попит на харчові страусині яйця припадає на період Пасхи. У США харчове страусине яйце коштує 12 USD, а яйця ему і нанду - по 10 USD. У ПАР яйце страуса можна купити в магазині за 4-5 USD за штуку.

Доходи:

Прибуток формується від продажу м’яса та шкіри. У 2003 році оптова ціна за кілограм м’яса була близько 6 євро, за одну вироблена шкуру (приблизно 1,3 кв. М) – 60 євро. В середньому від страуса із забійним вагою в 100 кг можна отримати майже 35 кг чистого м’яса. Таким чином, загальний дохід складе 35 х 6 + 60 = 270 євро.