Смекни!
smekni.com

Класифікація різновидів соціального маркетингу (освітній, спортивний, доброчинний) (стр. 3 из 6)

1. Яка ситуація з наявністю послуг (товару) серед певної групи населення або на певній території?

2. Який попит на цей вид послуг (товар)?

3. Які виробничі і транспортні витрати на виготовлення і доставку товару (реалізацію послуг), тобто собівартість?

4. Яка споживча вартість товару (послуг) на місцевому ринку?

5. Яка купівельна здатність населення?

6. Які виграшні переважні сторони пропонованої продукції (чи послуг) в порівнянні з існуючими на ринку?

7. Чи є медичні, маркетингові, психологічні і рекламні умови для дії на потреби?

Для медичних послуг застосовуються: монопольні ціни (встановлюються виробником); номінальні ціни з урахуванням собівартості і мінімальної прибутковості; гуртові ціни (для організацій відпускається велика кількість товару зі значною знижкою); роздрібні ціни (у магазині) з урахуванням допустимих націнок і вигоди організації (продавця), що продає; ринкові ціни(визначаються групою суб'єктів, що продають, з урахуванням загальної вигоди); ковзаючі ціни (встановлюються з урахуванням різних умов); тверді ціни (визначаються державою, асоціаціями споживачів, договорами).Медичні установи при маркетингу медичних послуг повинні враховувати: можливості споживача (кількість, концентрація, платоспроможність, структура захворюваності); можливості лікувальної установи (оснащеність, стан кадрів, ліцензування послуг, фондовооруженность новою технікою, досвід комерційної діяльності); якість, рівень і доступність медичних послуг (набір послуг, їх кількість, додаткові бажані і обов'язкові послуг, можливості вдосконалення і оновлення послуг, їх новизна, практичний і медичний ефект та ін.); конкуренцію (кількість аналогічних послуг, їх якість і ефективність, оснащеність новітньою технікою професійний рівень фахівців і їх авторитет в інших установах).Стратегія маркетингу (поведінка на медичному ринку) підрозділяється на стратеги відносно продукту (послуги) і стратегії відносно ринку. Напрямами стратегії маркетингу для медичних установ можуть бути наступні:

1. Підвищення якості споживчих властивостей товару (послуги). Наприклад, для центрів ГСЭН - це використання приладів з високою роздільною здатністю і високою точністю для оцінки стану довкілля, експрес-методик.

2. Надійність виробу його гарантоване обслуговування і ремонт.

3. Престижність фірми і закріплення її в якості лідера по цій послузі, виробництву.

4. Продаж товару (послуг) з супутніми потрібними послугами.

5. Наявність новизни, що підвищує впізнанність продукту що покращує можливість використання і естетичне сприйняття, посилює ефективність та ін.

Одним з видів маркетингової стратегії в сучасній охороні здоров'я повинна стати стратегія соціально-етичного маркетингу, яка припускає ведення лікувально-профілактичної діяльності продажі товарів і послуг для окремих спеціальних груп населення (пенсіонерів, ветеранів війни і праці, блокадників, самотніх, малозабезпечених, багатодітних, осіб з соціально значимими захворюваннями та ін.). У комерційній діяльності має обов'язково бути передбачена програм спонсорства, безкоштовності, зниження цін, добродійності, чесності, етичної спрямованості. Сприятливий імідж медичної організації її щира добродійність створюють психологічну довіру і, кінець кінцем - медичний і економічний ефект. У системі медичного маркетингу (пропозицій лікарської допомоги) на самому верхньому рівні сегментації ринку медичних послуг правомірно виділити три основні напрями із специфічними формами пропозиції медичних послуг і задоволення медичних потреб (цілком зрозуміло що межі між цими сегментами ринку певною мірою умовні).

Лікарські пропозиції медичних послуг зі збереження життя. Умовно назвемо цей сегмент ринку здоров'я - "маркетинговим сегментом життя".

Лікарські пропозиції медичних послуг з метою повернення здоров'я відновлення і збереження певного рівня працездатності при її тимчасовій втраті. Деталізація видів медичних послуг в цьому сегменті здійснюється по напрямах: а) медичні послуги спрямовані на лікування гострих і недопущення загострень хронічних захворювань; б) медичні послуги, спрямовані на недопущення перекладу тимчасової втрати працездатності в стійку (інвалідність); в) медичні послуги зі збереження і підтримки певної міри хронічних станів і інвалідності. Цей сегмент ринку здоров'я умовно назвемо "маркетинговим сегментом хвороб". Медичні послуги що зберігають і підтримують стан відносно здорового організму (імунопрофілактика, диспансеризація і ін.). Цей сегмент охарактеризуємо як "маркетинговий сегмент здоров'я".

Успішному здійсненню реформ в охороні здоров'я може сприяти впровадження принципів менеджменту і маркетингу, економічних і соціально-психологічних методів в управлінні установами охорони здоров'я. Важливою є заміна ролі організатора яка була типовою в умовах централізованого управління, на роль менеджера, управлінця.

5. Спортивний маркетинг

Спортивний маркетинг - термін, що прийшов до нас із США, - приніс нам і ті явища, і відчуття, які йому властиві : прагматизм, бажання ідентифікуватися в умовах жорсткої конкуренції, пошук нестандартних шляхів, загалом, все те що визначає поняття "Американська мрія".

У 90-х роках створилися умови, коли спорт відчув, що втрачає тепло "дбайливих рук" держави і треба самому починати заробляти. Телебачення завжди ж знало, що спорт збираючи велику кількість уболівальників, є надійним джерелом доходу. Та і бізнес побачив в спорті потенціал і потужний інструментарій для свого розвитку. Таким чином, виникло деяке поле діяльності, де не було вироблених єдиних правил і де кожен з гравців, інтуїтивно передчуваючи прибуток, намагався нав'язати свої правила гри. Багато витерпів спорт в ті непрості часи, але деякий компроміс все-таки був досягнутий, вироблені певні правила заробляння і впливу кожної із сторін. Самі правила були аморфні і мінялися з приходом тієї або іншої особи, та і держава, різко скоротивши фінансування, не поспішала послабляти свій вплив і контроль над спортом. Але ось настав час загальної маркетингизациии і поголовною рекламатизации усієї країни. Рекламні компанії зрозуміли, що рекламний ринок розширюється не настільки, щоб мати постійний і гарантований дохід. На тлі збільшення кількості рекламних агентств, активізації міжнародних рекламних компаній в країнах СНД, незначний приріст бізнесу що має пристойні рекламні бюджети, зовсім малий. Гостро стало питання про перерозподіл рекламних бюджетів, що вже сформувалися, на користь тих або інших рекламних груп. Саме з цих причин невеликі вітчизняні рекламні компанії і каталізували процес спеціалізації, пошук сегментів вузької спрямованості, що і притягнуло їх увагу до спорту. Деяке уявлення про бюджети, передусім, футбольних клубів, сумірних з бюджетами великих бізнес-структур а також заробітки ТБ-компаній на спорті, дозволили активізувати процес "освоєння" спорту, і поняття "Спортивний маркетинг" автоматично було приклеєне до явища заробляння грошей в спорті. Причому, не мудруючи лукаво, автоматично був перенесений (спроектований) увесь інструментарій спортивного маркетингу із США на болотистий і багнистий ринок країн СНД. Слід було б чекати розвитку цього явища, в перспективі того, що приносить чималі прибутки усім його гравцям: спортивним клубам і їх власникам, рекламним структурам, телебаченню федераціям, рекламодавцям, і, поза сумнівом, радість мільйонам уболівальників. Але, на превеликий жаль, цього не сталося. Щоб розібратися чому, почнемо із самого початку - з основи і розвитку вітчизняного спортивного маркетингу. Передусім, про термінологію. Знаючи наш менталітет особисто я вважав за краще б називати це явище не "спортивний маркетинг", а "маркетинг в спорті", а якщо ще точніше, "подієвий маркетинг" (у абревіатурі також СМ). Різниця між цими поняттями величезна і принципова.

Подієвий маркетинг - це продаж вже готової спортивної (і не лише) Події, використовуючи маркетингові можливості. Спортивний же маркетинг не виключає і організацію Події, виходячи з інтересів або рекламних завдань торгових марок (брендів). Фахівці що намагаються використовувати стандартний, звичний набір маркетингових інструментів в спорті, частенько не знають про існування багатьох тонкощів спортивною діяльності, не враховують психологію глядача ("психологія споживання спортивної Події"), а також психологію самого спортивного співтовариства.

СМ - в першу чергу, унікальний і універсальний інструмент комунікації що має необмежене поле для застосування. Фахівці погодяться: спортивна Подія дозволяє використовувати абсолютно усі маркетингові можливості. Це і PR до, в час і після Події в пресі, на ТБ, в книгах, брошурах, енциклопедіях, хроніках. У BTL -акциях у прямій рекламі, на будь-яких носіях, у будь-яких її проявах. Непряма/прихована реклама - знову-таки, де завгодно.і так далі. Між самими видами спорту відмінностей, з точки зору застосування маркетингу, дуже багато, і специфічних параметрів, що їх, що розділяють (вірніше що вимагають окремого, персоніфікованого підходу), значно більше, чим загальних. Відповідно, і підходів повинно бути стільки, скільки існує видів спорту. Наприклад, порівняємо два найбільш популярних виду спорту і на їх прикладі розглянемо принципові маркетингові відмінності. У футболу і професійного боксу приблизно однакова кількісна аудиторія (розглядаються внутрішні змагання в Україні або Росії). Що може бути більше показовим, ніж, нехай навіть поверхневий, економічний аналіз по витратах і прибутках? Витрати на організацію одного матчу по професійному боксу несумірно менше, ніж на один футбольний матч. Якщо ж узяти сумарні витрати за рік або за ігровий сезон (як це робиться у всьому світі), включивши усі статті витрат і розділивши на кількість матчів те сума кратно зросте не на користь футболу. По тактичних ходах, будь-який продюсер з України або Росії в змозі організувати матч по професійному боксу в Англії, Франції, Німеччині, Італії (в Європі сьогодні існує близько 14 ТБ-компаній що показують професійний бокс і оплачують його на рівні 1 млн. доларів США, що оплачують дешевше, - природно, більше) і т. д., пов'язавши (читайте: продавши) цей захід з рекламною компанією великою, що вітчизняною ТМ, має інтереси в країні проведення. І при цьому, цілком чесно і законно, поклавши у свою кишеню мільйон євро. Знання цих відмінностей і маркетингових технологій дають безперечні переваги вітчизняним продюсерам, працюючих з професійним боксом. До речі ніскільки не зменшуючи маркетингового потенціалу вітчизняного футболу : до нього просто потрібний абсолютно інший підхід. Одним їх найважливіших основополагающим, але і найморочливішим елементом СМ, являється його емоційність. Жодна стаття сьогодні про СМ не обходиться без цього поняття. Але чомусь глибше ніхто це поняття не розкриває. Адже це саме та черепаха, яка тримає слонів, які і тримають спорт.