Духовний элитизм. Членам секти вселяється думка про те, що вони - єдино врятовані люди, що усе оточення - люди "другого сорту", приречені на погибель тому, що не розділяють вчення секти. Без цієї якості секта існувати не може адже інакше важко пояснити собі і що оточує, чому членові секти необхідно відокремитися в образі життя від усіх традиційних цінностей, чому він зобов'язаний постійно рекламувати вчення секти, чому членів секти не приймають в суспільстві. У сектах окультного напряму робиться упор на "самоудосконалення", тобто розвиток в людині паранормальних здібностей, що відрізняють членів секти від звичайних людей.
Контроль життєдіяльності. Кінцева мета сектантської організації - контроль над багатьма а в ідеалі - над усіма сферами життя людини. Для досягнення цієї мети адепти секти вириваються із звичного життя, втрачають звичний круг спілкування. У багатьох сектах використовуються особливі поселення сектантів у будинках або квартирах переобладнуваних під "ашрами" або "монастирі", часто перенаселені. Адепти мають інтенсивний розпорядок дня, ведуть напружену діяльність, що не залишає можливості критично осмислити сектантське віровчення і осіб лідерів. У деяких рухах для досягнення контролю над адептами прибігають до допомоги психотропних засобів і гіпнозу. Кінець кінцем сектанти приносять в жертву секті свій час, здоров'я, майно (квартири найчастіше або продаються, або віддаються для облаштування офісів секти або "ашрамів"), а іноді і своє життя. Секти рідко задовольняються своїм впливом тільки на адептів але зазвичай прагнуть його розповсюдити на членів їх сімей, близьких людей, знайомих. Діти сектантів повинні виховуватися у дусі сектантського вчення і зростають відданими прибічниками. На думку фахівців саме з їх числа можуть бути сформовані загони для здійснення терористичних актів.
Політичні цілі. Багато сект, такі як Церква Об'єднання Муна, "Свідки Єгови", "Церква Саентологи" Рона Хаббарда, і інші є великими промисловими і фінансовими "імперіями", прагнучими отримати владу над всім світом. Наприклад, "Маніфест Варнашрамы", один з документів "Міжнародного суспільства свідомості Крішни" пише про прийдешнє суспільство кришнаизма", що "перемогло, як про суспільство кастове, розділене на надлюдину - кришнаїтів і рабів-шудр, яким призначена важка і безпросвітна праця, а всемогутня еліта вирішуватиме, наприклад до якого стану належатиме новонароджене немовля. "Свідки Єгови" віщають про необхідність влаштування "нового світового ладу" очолюваного "єдиним урядом", що складається тільки з членів цієї секти. Кореєць Мун, засновник секти Церква Об'єднання прямо говорить про те, що його повинні прийняти усі уряди світу як свого пана.
Уряд ФРН опублікував листівку, покликану попередити своїх громадян про небезпеку, витікаючу від сектантських організацій.
17 ознак тоталітарних сект
1. У групі Ви знайдете саме те, що досі марно шукали. Вона знає абсолютно точно, чого Вам бракує.
2. Вже перша зустріч відкриває для Вас повністю новий погляд на речі.
3. Світогляд групи приголомшливо просто і пояснює будь-яку проблему.
4. Важко скласти точну характеристику групи. Ви не повинні роздумувати або перевіряти. Ваші нові друзі говорять: "Це неможливо пояснити, Ви повинні пережити це - підемо зараз з нами в наш Центр".
5. У групи є учитель, медіум, вождь або гуру. Тільки він знає усю істину.
6. Вчення групи вважається єдино справжнім, вічно істинним знанням. Традиційна наука, раціональне мислення, розум відкидаються, оскільки вони негативні, сатанинські, неосвічені.
7. Критика з боку не членів групи вважається доказі її правоти.
8. Світ котиться до катастрофи, і тільки група знає, як можна врятувати його.
9. Ваша група - це еліта. Решта людства важко боляче і глибоко втрачений: адже воно не співпрацює з групою або не дозволяє їй рятувати себе.
10. Ви повинні негайно стати членом групи.
11. Група відмежовує себе від решти світу, наприклад одягом, їжею, особливою мовою чіткою регламентацією міжособових стосунків.
12. Група бажає, щоб Ви розірвали свої "старі" стосунки, оскільки вони перешкоджають Вашому розвитку.
13. Ваші сексуальні стосунки регламентуються ззовні. Наприклад, керівництво підбирає партнерів пропонує груповий секс або, навпаки, повну стриманість.
14. Група наповнює увесь Ваш час завданнями: продажем книг або газет, вербуванням нових членів, відвідуванням курсів, медитаціями...
15. Дуже складно залишитися одному, хтось з групи завжди поряд з Вами.
16. Якщо Ви починаєте сумніватися, якщо обіцяний успіх не приходить, то винні завжди виявитеся Ви самі, оскільки Ви нібито недостатньо багато працюєте над собою або занадто слабо вірите.
17. Група вимагає абсолютного і беззаперечного дотримання своїх правил і дисципліни, оскільки це єдиний шлях до порятунку.
Якщо хоч би одна ознака здається Вам знайомим, будьте обережні!
7.Екологічний маркетинг
Екологічні проблеми, з якими суспільство зіткнулося в XX столітті, виступили причиною змін відношення людини і суспільства до довкілля і формування инвайроментальной, природоориентированной, філософії, що припускає інший стиль мислення інші діяльністю пріоритети.
Екологія стала однією з найбільш популярних і гострих тем наукових і масових комунікацій в 70-80-х роках, основна ідея при цьому полягала в тому, що антропогенна дія на екосистему збільшується з кожним роком, отже єдиною умовою виживання є розробка і реалізація комплексних, таких, що зачіпають усі соціальні інститути, заходів по збереженню довкілля, по побудові збалансованих стосунків між суспільством і природою. Величезну роль в цьому процесі зіграли маркетингові технології
По- перше, виникнення в 60-70-х роках концепції соціального маркетингу представило теоретико-метологическую базу для формування національних екологічних програм
По-друге інтерес суспільства до екологічних проблем розвивався під впливом засобів масової інформації, наукових і науково-популярних комунікацій. В даному випадку ми стикаємося зі своеобразным латентним застосуванням маркетингових технологій: бажаючи притягнути увагу аудиторії, ЗМІ і професійні видання активно експлуатували одну з гостро актуальних тим, в результаті було сформовано громадську думку споживче відношення суспільства, що змінило, до довкілля. Не переслідуючи цієї мети, засоби інформації стимулювали активність суспільства в цілому і окремих соціальних груп, спрямовану на реалізацію екологічних ініціатив. Епоха масового збуту що характеризується постійним нагнітанням споживчого попиту, в результаті зіткнулася з переоцінкою цінностей. Ряд дослідників вважає, що окремі верстви населення, вважаючи що споживче відношення до життя зрештою приведе до виснаження природних ресурсів і зміни екосистеми, добровільно відмовилися від споживання певних товарів.
В той же час найбільший резонанс у даному контексті викликала діяльність підприємницьких структур, прагнення яких до максимізації прибутку реалізовувалося шляхом зниження будь-якими способами витрат виробництва, що призводило до безконтрольного використання природних ресурсів і забруднення довкілля відходами виробництва. У результаті споживача стали цікавити не лише товарні характеристики, але і низка запитань що демонструють систему взаємодії виробника з довкіллям
Відмітимо що нерідко конкуруючі компанії використовують знання про споживчі вимоги відповідального відношення до довкілля в так званому "чорному" PR для руйнування позитивного іміджу своїх конкурентів. У ЗМІ з'являються матеріали що свідчать про ігнорування конкурентом норм екологічної безпеки, що позначається на його відношенні із споживачами. У ряді випадків маркетингові і екологічні принципи приходять в протиріччя один з одним. Для маркетингу величезне значення має упаковка, яка і забезпечує необхідний режим зберігання і транспортування, і інформує про виробника, матеріалів, правил і терміну використання, рекламує товар і тому подібне В той же час з точки зору екології упаковка забруднює довкілля. Цей чинник, наприклад, є значимим для німецьких споживачів, які чекають від виробника застосування технологій по переробці відходів і сміття. Для цього в Німеччині для різних сортів сміття (скляного, паперового і так далі) використовуються окремі контейнери, у виробництві упаковки застосовуються матеріали, що легко проходять природний цикл природної переробки про що німецькі виробники роблять спеціальну відмітку. Один з важливих аспектів проблеми протиріччя маркетингових і екологічних принципів пов'язаний з амбивалентностью (двунаправленностьюдемонстрацией протилежного змісту) потреб сучасної людини. З одного боку, практично усіх сьогодні турбує проблема виснаження природних ресурсів, з іншого боку турбота про власне здоров'я виливається в запити товарів з екологічно чистих матеріалів, використання природної енергії.
Враховуючи проблеми народонаселення, виробництво екологічно чистих товарів з кожним роком дорожчає що викликає величезну кількість соціальних проблем. На Україні велика частина населення не здатна через економічні причини купувати питну воду, напівфабрикати, що не містять штучних добавок і генномодифицированных продуктів. Численні телепередачі і газетні рубрики консьюмеристского змісту інформують про те, що вартість, допустимо, пачки сьогодення, якості вершкового масла, що відповідає високому рівню, не має бути нижчий n ой суми, проте маючи це знання ряд соціальних груп продовжує купувати дешевший товар через недостатньо високі прибутки. Подібна ситуація не може не відбиватися на здоров'ї нації, що вимагає обов'язкового регулювання з боку держави. Ця проблема характерна не лише для російського суспільства, проте, глобальні перебудови соціально-економічної системи XX століття стали причиною деяких явищ, яким складно дати оцінку. Наприклад значна частина сільського населення виступає споживачем неякісних і низькосортних продуктів харчування в силу не лише низьких прибутків, але і небажання самим брати участь у виробництві цих продуктів.