Доповідачі: Даміано Зіто, Іван Капустін (конференц-зал №2)
16.00-18.00 Засідання Наглядової Ради Годинникової асоціації України (конференц-зал №1)
5 грудня, субота
10.00-19.00 Контрактова робота виставки
10.00-12.00 Конкурс «Краща ювелірна прикраса 2009». Анкетування відвідувачів виставки на здобуття Призу глядацьких симпатій
10.00 -12.00 Конкурс «Вибір покупця виставки «Київ. Салон годинників 2009». Анкетування відвідувачів виставки
Організатор: Редакція журналу «Часы. Стиль и время»
12.00-13.00 Урочисте нагородження переможців конкурсів «Краща ювелірна прикраса 2009» та «Вибір покупця виставки «Київ. Салон годинників 2009» (конференц-зал № 2)
6 грудня, неділя
10.00-17.00 Контрактова робота виставки
17.00 Офіційне закриття виставки
виставка ділова програма
Програма ділових заходів міжнародної виставки:«ПАК ЕКСПО 2010» 24 лютого 2010
11:00 | Круглий стіл «Сучасна упаковка для харчових продуктів»Організатори:Клуб пакувальників України, Скло України, Укрпапір, Асоціація виробників гофрокартону |
15:00 | Семінар «Де перевірити та дослідити упаковку»Організатори:Інститут екогігєни та токсикології ім. Л.І. Медведя, Клуб пакувальників |
10:00 – 18:0010:00 – 18:00 | Консультаційний пункт «Все про пакування»Парад нового пакування |
25 лютого 2010
10:30 | Круглий стіл «Роздільний збір та відходи упаковки в Києві сьогодні»Організатори: Віолія, Тетра Пак, Клуб пакувальників |
11:00 | Конференція молодих вчених «Новітні досягнення в пакуванні»Організатор: Клуб пакувальників |
15:00 | Церемонія нагородження переможців конкурсів «Українська зірка упаковки 2010», «Українська етикетка 2010», «Упаковка майбутнього 2010» |
10:00 - 18:0010:00 - 18:00 | Консультаційний пункт «Все про пакування»Парад нового пакування |
26 лютого 2010
10:00 | Дискусійний семінар «Технологія пакування напоїв «пуш-топ» – шлях для подовження терміну їхнього зберігання та збільшення продажів»Організатори:ТОВ «Нешкідливі технології та продукти «Грін Оул»,ТОВ «Пак Лайн» (Ізраїль), Клуб пакувальників |
10:00 – 18:0010:00 – 18:00 | Консультаційний пункт «Все про пакування»Парад нового пакування |
Аналізуючи ділові програми виставок, які організовує «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» можна помітити, що всі вони досить схожі за структурою між собою.
Всі програми включають конкурсну частину, що приваблює більше учасників. Тематика ділових програм є цікавою, актуальною та приваблює не тільки відвідувачів, але й фахівців. Забезпечується переклад та стенограми для заходів із міжнародною участю. Вартість для прийняття участі є приємливою.
ІІІ. Удосконалення організації проведення ділової програми виставки у організатора «Київський міжнародний контрактовий ярмарок»
Заходу ділової програми виставки вимагають окремої великої роботи з їхній підготовці й проведенню. Особливаувага при їхній організації необхідно приділити наступним питанням:
. правильний вибір організатора (стратегія- "підтягування" під виставку авторитетних галузевих заходів)
. створення "працюючого" робочого органа (оргкомітет, робоча група, ін.)
. розробка програми, реальної, що відповідає потребам ринку й цікавої фахівцям
. реклама заходу (практика показує, що
. недостатньо загальної реклами, необхідне цільове розсилання, обзвоны й ін. способи "персональних" запрошень)
. підготовка приміщень і встаткування (зв'язок, аудіовізуальні засоби, елементи оформлення інтер'єру)
. підготовка інформаційних матеріалів для учасників (програма, тези, інформаційні матеріали й сувенірна продукція виставки, ін.)
. забезпечення перекладу (для заходів з міжнародною участю) і стенограми
. організація реєстрації, обслуговування
. обробка підсумкових матеріалів (резолюції, тези, рекомендації).
Значна частина часу на виставці витрачається на участь у нарадах, зборах семінарах і конференціях або ж на проведення їх. У менеджерів різних рівнів ці заходи займають від 10 до 60% робочого часу. Причому це спостерігається як у ринковій (капіталістичної) економіці, так і при плановому (соціалістичному) господарюванні.
Організатори, що працюють в умовах ринкових відносин, активно борються з непотрібними засіданнями. Справа доходить до курйозів, коли пропонують проводити засідання стоячи (навіть на одній нозі, щоб надовго не затягувати), починати їх за 20 хвилин до обідньої перерви, штрафувати менеджерів за перевищення ліміту часу наради тощо.
Семінари,конференції та збори, з одного боку, є ефективними способами вирішення ряду управлінських задач:
- дозволяють ефективно виробляти колегіальні рішення;
- служать зручною формою обміну управлінською інформацією;
- дозволяють раціонально доводити завдання до виконавців;
- є однією з форм залучення співробітників до управління діяльністю організації. Отже, наради, засідання та збори -- необхідний елемент системи управління.
Фахівці стверджують: повні втрати від наради (амортизація приміщень, витрати на їх утримання, інші накладні витрати, втрати від зниження ефективності роботи чи підлеглих несвоєчасного вирішення оперативних питань через відсутність менеджерів на робочому місці тощо) у два-три рази більше розрахованої суми.
Таким чином, рішення проблеми ділової програми виставок зводиться до наступного:
- проводити потрібно лише ті засідання, збори і наради, що необхідні;
- їх треба ретельно готувати;
- їх необхідно правильно проводити. Менеджер повинен знати види службових чи ділових нарад і засідань, порядок їхньої підготовки, правила проведення.
Нарада -- це форма організації спільної діяльності працівників одного чи декількох підприємств, установ, організацій, підрозділів, груп, яких збирає керівник для обговорення того чи іншого питання, розробка чи ухвалення рішення. Різновидами нарад є "п'ятихвилинки", селекторні наради та ін.
Засідання -- це форма організації роботи постійно діючого органу (ради; комісії, колегії, комітету) чи групи. Звичайне проведення засідань передбачається статутом організації чи положенням про неї. Але вони можуть проводитися і з ініціативи керівника [4, 18].
До засідань і нарад примикають також збори, проведені на виробництві, в організації, установі в робочий час.
Переважним на практиці видом спільної діяльності працівників є наради. Вони можуть бути запланованими і позаплановими. За метою наради діляться на навчальні, інформаційні, роз'яснювальні, проблемні. За способом проведення виділяють такі види нарад; диктаторські, автократичні, сегрегативні, дискусійні, вільні і змішані. За змістом рішень виділяють наради:
- зв'язані з розробкою(підготовкою і прийняттям) рішень;
- для організації виконання раніше прийнятих рішень;
- з метою контролю за виконанням рішення;
- для підведення підсумків і оцінки зробленої роботи;
- з метою обміну інформацією;
- для виявлення думок та ін.
Про наради часто говорять, що найкращі з них ті, котрі взагалі не проводяться. Тому менеджер повинний насамперед з'ясувати, чи доцільно проводити нараду. При цьому оцінюються альтернативні варіанти: домовленість по телефону, рішення питання в процесі майбутніх ділових бесід, включення даного питання до порядку денного іншої наради.
Ефективність наради багато в чому залежить від якості її підготовки. Рекомендується:
- заздалегідь визначити порядок денний, включивши в нього один-два, максимум три питання;
- запросити лише тих працівників, що мають відношення до обговорюваних питань;
- вчасно сповістити учасників про місце і час проведення наради, ознайомити їх з підготовленими документами -- порядком денним, текстами чи тезами доповідей, довідками, проектами рішень;
- завчасно повідомити тих, чий виступ буде бажаним чи необхідним;
- забезпечити підготовку приміщення й організаційної техніки;
- організувати стенографування чи звукозапис.
При проведенні наради менеджер (головуючий) також повинен дотримувати ряд правил:
- починати нараду потрібно точно в призначений час, не починати раніше і не чекати тих, що спізнюються; це дисциплінує учасників;
- якщо відсутні учасники, без яких проводити нараду не можна, її краще перенести;
- відкриваючи нараду, варто чітко сформулювати її мету, запропонувати регламент і загальну тривалість - це направить нараду в потрібному руслі;
- у процесі наради потрібно стежити за регламентом, задавати уточнюючі запитання, направляти хід дискусії;
- закриваючи нараду, варто підбити коротко її підсумки і конкретизувати результати. Інакше в деяких учасників складеться думка про її непотрібність.
Нараду потрібно закінчити точно в намічений час, що забезпечить головуючому репутацію вмілого керівника. Якщо завершити її у встановлений термін не вдається, то краще перенести закінчення на інший час, але не затримувати учасників.
Деякі наради, засідання та збори мають свою специфіку. Наприклад, якщо тези чи тексти доповідей і виступів попередньо розмножені і заздалегідь роздані, їх можна не заслуховувати, а обмежитися лише обговоренням. Наради за підсумками виконання прийнятого раніше рішення можуть бути зведені лише до виступу головуючого і відповідей на запитання. Окремі наради проводяться з використанням селекторного зв'язку.
Семінари доцільніше проводити в другій половині дня, оскільки перша більш корисна для самостійної роботи. Тривалість будь-яких нарад повинна бути в межах 1,5 години, оперативних - 30-40 хвилин. На обговорення одного питання рекомендується виділяти 30-40 хвилин.
Ефективність роботи організатора ділової програми значною мірою залежить від уміння розмовляти з підлеглими й відвідувачами, виступати на нарадах і зборах. Слово -- тонкий інструмент і сильна зброя. Ним потрібно вміло користуватися. Від уміння говорити і виступати залежать популярність менеджера, його авторитет у співробітників і підлеглих. Але саме головне -- це впливає на виконання рішень і розпоряджень, а виходить, і на результати всієї діяльності організації.