Два бенкетних зали ресторану (на 250 та 70 осіб ) слугують для проведення ділових зустрічей і урочистостей. Готель "Гелікон" має унікальний для Львова конференц-центр з двома залами, оснащеними найсучаснішою аудіо- та відеотехнікою для проведення конференцій, корпоративних і приватних заходів.
Таблиця 2.2.
Вартість проживання у готелі «Гелікон»
Назва номеру | Вартість, грн. на добу |
одномісних | 130 грн. |
двомісних | 200 грн. |
тримісних | 300 грн. |
напівлюкс | 200 грн. |
Готель "Український дворик", м. Львів, пр. Червоної калини, 98.
Таблиця 2.3.
Умови проживання та вартість оплати в готелі «Український дворик»
Назва номеру | Вартість, грн. на добу | Характеристика номеру |
двомісних | 245,00 | 17 номерів; 2 односпальних ліжка, шафа для одягу, телевізор (кабельне телебачення), санвузол (туалет, умивальник, душ) |
напівлюкс | 255,00 | 1 номер; 2 односпальних ліжка, шафа для одягу, телевізор (кабельне телебачення), санвузол (туалет, умивальник, душ) |
люкс | 370,00 | 2 номери; двокімнатний номер, спальня (двоспальне ліжко), вітальня, шафа для одягу, телевізор (кабельне телебачення), санвузол (туалет, умивальник, душ) |
Серед додаткових послуг готелю присутні: сауна, джакузі, ресторан, автостоянка, конференц-зал.
Інші готелі:
Готель «Південний», м. Львів, вул. Щирецька,36. 31 номер різноманітного класу: звичайні двомісні, однокімнатні напівлюкси, двокімнатні люкси. В усіх номерах є нові меблі, телевізор з сателітарним телебаченням. У готелі працює ресторан та кафе, фінська сауна з басейном, перукарня, доступ до Інтернету, автостоянка. Також є конференц-зал на 150 місць.
Готель "ПРИСТИЖ", м.Львів вул.Я.Мудрого, 33. Готельний комплекс на 20-25 місць
Готель "Відень”, м. Львів пр. Свободи, 12. 20 одно- і двомісних номери. У кожному кабельне телебачення, телефон, кондиціонер, туалетна кімната з душовою кабіною (ванною).; На першому поверсі розташований ресторан „Віденська кав’ярня” (ресторан, кав’ярня, більярдний зал).
Готель "Волтер" м. Львів, вул. Липинського, 60а.
3. Най динамічніше останнім часом розвивається будівництво готелів в приміській зоні Львова. Це ідеальний варіант для подорожуючих на власному автомобілі. Поміркований рівень сервісу та прийнятна ціна навіть для вітчизняного споживача – головні ознаки цього сектору. Кількість номерів в таких готелях різноманітна: від 5 до 50. В зв’язку із прогнозованим розширенням меж міста частина цих готелів отримають львівську прописку. Кілька типових представників цього сегменту наведені нижче.
«Галактика» (Львів-Винники вул. Миколайчика 1): 46 номерів різного класу, ціна 120 – 380 грн./доба.
«Ельбрус» (траса Львів - Стрий – Ужгород, 10 км. від Львова): 6 номерів, ціна 175 – 250 грн./доба.
«Юкон» ( 3,5 км від виїзда зі Львова, з вул.Городоцької на трасу в напрямку на Мостиська): 6 номерів, ціна 120 – 250 грн./доба.
«Віконт» (траса Київ – Чоп, біля виїзду з міста на Тернопіль - 200 м. в бік Чопа): 15 номерів, ціна 160 – 380 грн./доба.
«Валентина» (Брюховичі): 38 номерів, ціна 100 – 260 грн./доба.
«Галіція» (кільцева догога Львова»: 51 номер, ціна 100 – 350 грн./доба.
Великих готелів у місті Львові явно не вистачає, цей сегмент не розвинутий. В будівництво готелів із кількістю місць 100 і більше інвестори поки-що не поспішають вкладати кошти. Представники цього сектору: «Львів», «Турист», «Дністер» та «Супутник».
Прийнятними для проживання вимогливих туристів із Західної Європи (яких буде більшість на чемпіонаті) з-поміж цих закладів, тільки 2: «Супутник», який постійно розвивається та розширює асортимент додаткових послуг та невпинно підвищує рівень сервісу, та «Дністер», реконструйований спеціально до президентського самміту 1999 року. Готель «Супутник» має лише кілька відремонтованих та по-сучасному обладнаних номерів.
Комунальний готель «Львів» теж в своєму активі має кілька номерів напівлюкс, проте в загальному йому притаманні такі ж риси, як і готелям «Київ» та «Незалежність»: радянські меблі, гаряча вода за графіком, частина номерів без вигод, ремонт не проводили вже давно.
Проте пропозиція готельних номерів у Львові буде зростати.
За останні місяці міська влада видала понад 20 дозволів на будівництво готелів
Для будівництва готельних комплексів за останніх 6 місяців місто видало 24 дозволи. Відтак нові готелі з’являться по вул.Фредра,7; вул. Городоцька,65; вул. Стрийська,108; вул. Друкарська, 9; пр. Червоної Калини, вул. Любінська, 93 та інші.
Водночас заплановано продаж права оренди п’яти земельних ділянок для будівництва готелів по вул. В. Липинського - вул. Б. Хмельницького (1,0500 га), вул. В.Липинського - вул. А.Лінкольна (1,2000 га), вул. Стрийська, 12 – вул.Зарицьких (0,1426 га), вул. Липова Алея - вул. В.Стуса (0,6291 га) та вул. Щирецька,8 (0,9436 га).
2.2 Аналіз присутності іноземних готельних мереж в Україні
В Україні спостерігається дійсний готельний бум. Про вихід на наш ринок заявляють всі нові й нові мережі зі світовим ім'ям. Однак витрачати власні гроші іноземці не поспішають, воліючи працювати через місцевих партнерів, одержуючи не більше 3-7% можливого прибутку. Причина такого підходу не нова - складності з рішенням земельних питань і бюрократизація погоджувальної системи. Втім, якщо галузь збереже рекордні темпи розвитку, то жадібність може пересилити страх.
Міжнародні готельні мережі усе активніше цікавляться можливістю закріпитися в нашій країні. До уже працюючим у Києві Radisson SAS і Hyatt Regency незабаром обіцяють приєднатися як мінімум три-п'ять їхніх конкурентів. Минулі й нинішній роки можуть стати рекордними по кількості голосних заяв від іноземних готельних магнатів і їхніх українських партнерів.
Зокрема найбільший міжнародний готельний оператор "Residor", що відкрив в 2005 році в Києві 4-зірковий готель під брендом "Radisson SAS", має намір вести агресивну політику завоювання українського ринку готельних послуг. Завдання "Residor" - "зайти" в 12 великих міст України, а також в 22 менш великі міста з поруч своїх брендыв. Про це на форумі, що відбувся, по готельному бізнесі, організованому компанією "Meeting Point Ukraine", заявив директор по розвитку бізнесу "Residor Hotel Group" Даррен Бланчард.
Зокрема, Д.Бланчард відзначив, що протягом найближчих 2-5 років компанія відкриє під брендом "Radisson SAS" 2-3 готелю в Києві, по одній у Харкові, Дніпропетровську й Львові, 1-2 - у Ялті. У довгостроковій перспективі мережа цих готелів збільшиться ще на 2-5, у Харкові й Дніпропетровську - на 2, у Львові - на 1 і в Ялті додасться ще 2-3.
Велика кількість готелів в Україні з'явиться під брендом "Park Inn" рівня "3 зірки". Так, до 2012 року 2-3 таких готелю будуть зведені в Києві (у довгостроковому періоді з'явиться ще 8-10), 2 - у Харкові (+ 4), 1 - в Одесі (+ 2-3), 1 - у Кривому Розі (+2), 1 - у Луганську (+1). Компанія також розглядає варіант будівництва таких готелів у центральних районах Ужгорода. Це невелике місто, як відзначив Д. Бланчард, дуже динамічно розвивається й становить інтерес для компанії. Крім того, за словами Д.Бланчарда, у Києві очікується поява таких брендів, як "Regent" і "Missoni", які позиціюються як модний дизайнерський бренд "5 зірок".
На сьогодні "Residor" управляє готельною нерухомістю з більш ніж 300 готелями на 62 тис. номерів в 50-ти країнах світу.
Група «XXI Століття» анонсувала будівництво під керуванням французької групи Accor п'ятизіркового готелю Sofitel на вулиці Лютеранської в столиці. Компанія DeVision домовилася про співробітництво зі світовою мережею Starwood Hotels, що планує передати в керування кілька своїх готелів.
Очікується, що готель DeVision у Кончі-Заспі в найближчому майбутньому придбає мережне ім'я Le Meridien. Експерти не виключають, що Starwood Hotels спробує вивести в Україну й свій не менш знаменитий бренд Sheraton. Компанія також вела переговори з поруч українських девелоперів про будівництво в Києві мережного готелю St. Regis.
Міжнародна мережа Fairmont Raffles Hotels домовилася з вітчизняною компанією «Ярославів Вал» про зведення в Києві готелю під брендом Fairmon, що є люксовим у лінійці ТМ компанії. Очікується, що об'єкт, у який по самих скромних підрахунках буде вкладено не менш $120 млн, прийме перших відвідувачів уже в 2009 р.
Не збираються зупинятися й ті, хто вже встиг обзавестися активами в нашій країні. Зокрема, Rezidor Group побудує на Бориспільському шосе ще одну чотиризіркову Radisson SAS. Вона також планує реалізувати кілька проектів у регіонах, однак подробиці поки не розголошує. Незабаром обіцяють відкрити й столичні довгобуди - Hilton на бульварі Шевченко й «Інтерконтиненталь» на Великий Житомирській.
Причому якщо донедавна мережевики цікавилися винятково будівництвом в Україні фешенебельних готелів, те зараз всі частіше звертають увагу на економ-сегмент. Керівник відділу аналитики й досліджень Deol Partners Олександр Романишин розповідає, що Wyndham Hotel Group (США) уклав з компанією «Українські готелі» (входить у корпорацію «Астрон-УкраЇна») ексклюзивна угода, що передбачає будівництво мережі тризіркових готелів Ramada Encore у столиці й містах з населенням понад 200 тис. Очікується, що протягом найближчого років буде споруджено, по менше мері, 15 таких об'єктів.
Ледве раніше компанія Clubhouse Group Holdings, заручившись дружбою з одним із власників мережі «Фуршет» Ігорем Баленко оголосила про будівництво мережі тризіркових готелів «7 днів». Їх плануються відкрити в Києві, Львові, Трускавцеві й Криму.
Віце-президент по готельному бізнесі корпорації «ВР Энерджи Интернейшнл Україна» (готелі «Прем'єр Палас», «Ореанда», «Дністер», «Лондонська», «Космополіт», «Стара», «Аврора») Олег Болотов уважає інтерес іноземних мереж до нашої країни цілком закономірним. «Однієї з головних причин їхньої лояльності до нашого ринку є перспективність готельного бізнесу в Україні. На сьогоднішній день внутрішній ринок відчуває дефіцит якісної пропозиції», - говорить він. По його даним, якщо, приміром, у Європі період окупності середньостатистичного готелю становить порядку 12 років, а в США - до 18 років, то в нас цілком реально повернути інвестиції вже протягом шести-дев'яти років. При цьому, по оцінках представника компанії «Астрон-Україна» Владислава Вежніна, інвестиції в готель рівня п'ять зірок можуть досягати $100 млн, а вкладення в об'єкт економа-класу стартують із $5-6 млн. У Європі вони вище як мінімум на 10%. Зрозуміло, що подібні рекорди забезпечує дефіцит готельних номерів і їхня висока вартість. Член ради директорів компанії «XXI Століття» Андрій Миргородський відзначає, що в Києві на тисячу жителів доводиться всього 0,4 готельні номери, тоді як, наприклад, що відповідає коефіцієнт для Москви становить 0,8, Варшави - 5, Берліна - 6, Парижа - 6,4, а Рима - більше 16.