загальні відомості про кампанію (назву кампанії, дату початку і дату закінчення кампанії, прайс-лист кампанії);
фінансові показники (виділено в бюджеті, очікуваний прибуток);
задачі планування (тема, відповідальний, тривалість, строк, пріоритет);
дії компанії (канал, тип, тема, відповідальний, плановий початок, планове закінчення, виділено в бюджеті (за необхідності), пріоритет);.
2. Створіть маркетингову компанію в Microsoft Dynamics CRM.
2.1. В області переходів клацніть «Маркетинг», потім – «Кампании». На панелі операцій клацніть «Создать».
2.2. У вікні «Кампанія» на вкладці «Общие сведения» необхідно ввести наступні відомості: в поле «Имя» - назва кампанії, поле «Состояние» буде не активним і має значення «Предложено». Після збереження компанії це поле буде активним. По мірі виконання компанії її стан буде змінюватися таким чином: «Предложено– Готова к запуску - Запущено – Завершено (Отменено, Приостановлено)»
Введіть всі інші відомості, які є для цієї кампанії. Необхідно вибрати прайс-лист, який допоможе визначити вартість кампанії порівняно з доходом, отриманим від цієї кампанії.
Система Microsoft Dynamics CRM автоматично створює код кампанії при збереженні нової кампанії. Оскільки код створюється автоматично, його не можна змінити після збереження кампанії.
2.3. На вкладці «Финансовыедокументы» введіть усі наявні відомості у такі розділи: «Выделенов бюджете», «Предполагаемыйдоход», «Прочаястоимость» . Значення «Общая стоимость действий компании» и «Общая стоимость компании» розраховуються автоматично.
2.4. Натисніть кнопку «Сохранить».
3. Створіть задачі планування компанії в Microsoft Dynamics CRM
3.1.У секції «Сведения» панелі переходів вікна «Кампания» клацніть «Задачи планирования», а потім на панелі операцій клацніть «Создать».
3.2. Заповніть поля форми «Задача» необхідною інформацією: у полі «Тема» введіть опис завдання, у полі, розташованому нижче, можна ввести конкретні відомості про спосіб виконання завдання. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
3.3. Створіть аналогічно інші задачі планування для компанії.
4. Створіть дії компанії в Microsoft Dynamics CRM.
Дії компанії можна класифікувати за двома категоріями:
дії в рамках каналів. Для такої дії вказується комунікаційний канал (телефон, зустріч, лист або факс). Вся сукупність цих дій дозволяє встановити і підтримувати контакт з клієнтом за вказаною каналу;
дії поза рамками каналів. Дії, для яких не передбачений конкретний канал або канали, які не виходять за рамки організації. Ці дії призначені для відстеження дій з проведення кампанії. Дії поза рамками каналів залишаються в списку дій відповідального особи до тих пір, поки не перетворюються на дії в рамках каналів або не завершуються. Канал для таких дій позначений як «Інший».
Дії кампанії в Microsoft Dynamics CRM включають список Тип, в якому визначається мета дії. Наприклад, тип дії для розсилки буклетів і листівок - «Распространение печатных материалов», а телефонні дзвінки віднести до типу «Прямий контакт».
Для дії кампанії можна задати пріоритет і бюджет. Наприклад, для дії «Зустріч» до бюджету може входити вартість витрат на відрядження. Оновлення витрат, пов'язаних з діями, автоматично оновлює загальну вартість всієї кампанії. Дана інформація допомагає визначити вартість маркетингової кампанії. По мірі розвитку кампанії з'являється можливість встановити фактичні дати початку і закінчення робіт і ввести відомості про фактичні витрати.
4.1.У секції «Сведения» панелі переходів вікна «Кампания» клацніть «Действия компаний», а потім на панелі операцій клацніть «Создать».
4.2. Заповніть поля форми «Действия компаний» необхідною інформацією для дії «Уточнення маркетингових списків»: у полі «Канал» виберіть «Другой», тому що ця дія відноситься до категорії поза рамками каналів; далі заповніть усі інші поля необхідною інформацією як на рис. 40. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
4.3. Створіть аналогічно інші дії компанії поза каналами або в рамках каналів .
5. Створіть цільові продукти компанії в Microsoft Dynamics CRM.
5.1.У секції «Продажи» панелі переходів вікна «Кампания» клацніть «Целевыепродукти». Відкриється вікно зі списком цільових продуктів.
5.2. На панелі дій клацніть «Добавить существующий».У формі «Поиск в записях» знайдіть і виділіть продукти, які необхідно зв’язати з компанією та натисніть кнопку. Натисніть кнопку «OK».
5.3. Натисніть кнопку «Сохранить».
6. Створіть літературу компанії.
Література – це документи, які містять відомості про продукти ті послугах і які надаються клієнтам для збільшення обсягу продажів.
6.1. Створіть в Wordбуклет, в якому будуть фото і опис ваших продуктів. Збережіть цей документ у своїй папці.
6.2.У секції «Продажи» панелі переходів вікна «Кампания» клацніть «Литература». Відкриється вікно зі списком літературних публікацій.
6.3. На панелі дій клацніть «Добавить существующий».У формі «Поискв записях» натисніть кнопку «Создать».
6.4. Заповніть необхідною інформацією поля форми «Література» (рис.4.16). У полі «Должность» введіть – менеджер з маркетингу, у полі тема клацніть кнопку пошуку. Відкриється вікно з темами. Розкрийте тему «Литература» і оберіть необхідну тему нижчого рівня, наприклад «Буклеты», у полі «Тип» - оберіть «Маркетинговое обеспечение», у полі «Контакт»оберіть вашого користувача, у поді «Дата окончания» - дату закінчення маркетингової компанії. Натисніть кнопку «Сохранить».
6.5. Після збереження запису стане активним розділ «Документы» секції «Сведения». Клацніть на цьому розділ, а далі на панелі інструментів «Создать объект документ».
6.6. Заповніть форму «Документ» .
6.7. Клацніть кнопку «Обзор» поряд з полем «Имя файла», щоб знайти файл з попередньо створеним буклетом, знайдіть його, а потім клацніть на кнопці «Вложить».
6.8.Натисніть кнопку «Сохранить и закрыть», щоб закрити форму «Документ».
6.9. Натисніть кнопку «Сохранить и закрыть», щоб закрити форму «Литература».
6.10. Виберіть створену літературу в формі «Поиск» та клацніть на кнопці «ОК»
6.11. Натисніть кнопку «Сохранить».
7. Зв’яжіть кампанію з маркетинговими списками.
7.1.У секції «Маркетинг» панелі переходів вікна «Кампания» клацніть «Целевыемаркетинговыесписки». Відкриється вікно з маркетинговими списками.
7.2. На панелі дій клацніть «Добавить».У формі «Поиск в записях» оберіть необхідні списки і натисніть кнопку «ОК».
7.3. З'явиться діалогове вікно «Добавить маркетинговые списки в кампанию». Натисніть кнопку OK.
7.4. Клацніть «Сохранитьи закрыть».
Завдання 5.4. Здійснити управління маркетинговою компанією.
У завданні 5.4 потрібно виконати наступне:
1. Розподілити дії компанії
2. Створити контракти від компанії
3. Переглянути контракти від кампанії
4. Перетворити контракти від кампанії в можливу угоду.
5. Закрити контракт від кампанії
6. Проаналізувати результати маркетингових кампаній
Наступним етапом роботи з маркетинговою компанією в MicrosoftDynamicsCRMє управління кампаніями, яке має на увазі розподіл дій кампанії, робота з контрактами від кампанії, аналіз зібраних маркетингових відомостей. Таким чином, після створення кампанії з усіма приєднаними до неї записами можна почати кампанію. У Microsoft Dynamics CRM почніть кампанію, розподіливши створені дії. Після того, як початий розподіл дій, кампанія офіційно знаходиться на стадії реалізації і відповідальні за дії починають виконувати операції, вказані в діях.
Порядок виконання.
1. Розподіліть дії компанії
При розподілі дій можна зробити наступне:
призначати дії, такі наприклад, як телефонні дзвінки, для завершення іншими користувачами;
відправляти повідомлення по електронній пошті за цільовим маркетинговим списками;
готувати файли, що направляються виконавцю, який проводить кампанію, або партнерові.
1.1. В області переходів клацніть «Маркетинг», а потім «Кампании».
1.2. Виберіть із списку і відкрийте свою кампанію, яку потрібно почати.
1.3. В області переходів форми клацніть «Действия кампании».
1.4. Виберіть в списку і відкрийте дії, які потрібно розподілити, наприклад – підтвердження спонсорської участі у заході, каналом якої є телефон.
Кожна дія в залежності від каналу при розподіленні буде пов’язана з певною формою, яка має в своєму розпорядженні різний набір полів. Наприклад, якщо каналом є телефон, то при розподіленні дії відкриється форма «Звонок», в текстове поле якої можна ввести телефонний сценарій. В форму «Письмо» для каналу електронної пошти можна ввести текст повідомлення тощо.
1.5. На стандартній панелі інструментів натисніть кнопку «Распределить действия в рамках компании».
1.6. З’явиться форма «Звонок». Заповніть поля форми необхідною інформацією. Клацніть копку «Распределить».
1.7. У діалоговому вікні підтвердження розподілу в полі Відповідальний виберіть користувача, відповідального за дії кампанії (оберіть себе). Натисніть кнопку ОК. Дії розподіляються призначеним відповідальним.
1.8. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть», щоб закрити форму «Подтвердить распределение».
1.9. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть», щоб закрити форму «Кампанія».
1.10. Перевірте, що нові дії з’явилися в переліку запланованих дій (в області переходів клацніть «Рабочаяобласть» потім «Действия»).
2. Створіть контракт від кампанії.
Мета будь-якої маркетингової кампанії — отримання оцінюваних результатів. Після створення кампанії і розподілу дій цільова аудиторія почне реагувати на кампанію. У Microsoft Dynamics CRM результати кампанії фіксуються як контракти від кампанії.
2.1. В області переходів клацніть «Маркетинг», а потім «Кампании». Виберіть із списку і відкрийте потрібну кампанію.
2.2. В області переходів форми клацніть «Контракти от кампании». На панелі дій натисніть кнопку «Создать».
2.3. У формі «Контракт от кампании» заповніть необхідну інформацію (рис. 4.19):