Завдання 2.1. Сформувати списки знижок.
У завданні 2.1 потрібно виконати наступне:
1. Вивчити теоретичні положення щодо каталогу продуктів та списку знижок.
2. Визначитипланзнижок на товари в відсотках і в грошовій сумі.
3. Сформувати список знижок типу «Процент» в MicrosoftDynamicsCRM.
4. Сформувати список знижок типу «Сумма» в MicrosoftDynamicsCRM
Список знижок – це група знижок на продукт, які залежать від обсягу закупок. Списки знижок можна додавати до позицій прайс-листа продукту. Список знижок дозволяє пропонувати продукти і послуги за різними цінами в залежності від обсягу закупівлі. Списки знижок створюються для заохочення придбання клієнтами більшої кількості продуктів. Сума знижки може виражатися в відсотках або абсолютних величинах.
Користувач може створювати знижки різних типів (засновані на сумах або відсотках) і задавати різні суми і відсотки знижок для різних діапазонів кількостей.
Найбільш зручно створювати списки знижок в вигляді плану знижок. Це дозволяє установити декілька діапазонів знижок, які будуть використовуватися в залежності від кількості купленого продукту (табл. 1).
Таблиця 1 Приклад плану знижок
Початкова кількість | Кінцева кількість | Відсоток знижки (%) |
11 | 15 | 5 |
16 | 20 | 10 |
21 | 30 і більше | 15 |
Цей план знижок пропонує три рівня знижки в залежності від обсягу закупки. Якщо клієнт замовляє більше продукту, скидка збільшується, досягає максимального значення 15 відсотків.
Порядок виконання.
1. Формування списку знижок типу «Процент».
1.1 Визначте планз трьох знижок в процентах засхемою:початкова кількість, кінцева кількість,відсоток знижки.
1.2 В панелі переходів клацніть «Параметры», потім розділ «Каталог продуктов». В робочому вікні оберіть «Списки скидок».
1.3. Відкриється вікно «Списки скидок». В панелі інструментів клацніть кнопку «Создать».
1.4. У вікні «Создание объектаСписок скидок» заповніть такі поля (рис. 2.1):
у полі «Имя» - введіть назву, що описує, які знижки будуть в даному списку і через дефіс ПІБ, курс, група студента (наприклад, «план знижок-Іванов-2-4»;
у полі «Тип» - оберіть «Процент» для обчислення відсотка від ціни продукту.
1.5. Натисніть кнопку ОК. Відкриється форма «Список скидок». В полі «Описание» введіть коротке пояснення призначення списку знижок.
1.6. Для створення знижки для даного списку знижок, в панелі переходів клацніть розділ «Скидки», а потім – кнопку на панелі інструментів «СоздатьобъектСкидка».
1.7. В формі «Скидка» введіть наступну інформацію:
у полі «Наименьший объем»- введіть мінімальний обсяг заказу, необхідний для отримання знижки, значення повинно бути в діапазоні від 0,00001 до 1 000 000 000;
у полі «Наибольший объем» - введіть мінімальний обсяг заказу, необхідний для отримання знижки, значення повинно бути в діапазоні від 0,00001 до 1 000 000 000;
у полі «Процент» - введіть скидку в відсотках, значення повинно бути в діапазоні від 0,00001 до 99 999,00000;
1.8. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
1.9. Повторіть дії пунктів 1.6-1.8 ще для двох знижок даного списку.
1.10. У розділі «Скидки» натисніть кнопку «Предварительный просмотрр». Збережіть або роздрукуйте звіт. Натисніть кнопку «Закрыть».
1.11. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
2. Формування списку знижок типу «Сумма».
2.1 Визначте планз трьох знижок в процентах засхемою:початкова кількість, кінцева кількість,відсоток знижки.
2.2. Виконайте дії аналогічні діям 1.2-1.3 при формуванні списку знижок типу «Процент».
2.3. У вікні «Создание объектаСписок скидок» заповніть такі поля (рис. 2.3):
у полі «Имя» - введіть назву, що описує, які знижки будуть в даному списку і через дефіс ПІБ, курс, група студента (наприклад, «Новогоднийсюрприз!-Иванов-2-4»;
у полі «Тип» - оберіть «Сумма» для обчислення фіксованої суми знижки;
якщо був обраний тип знижки «Сумма», з’явиться поле «Валюта», натисніть кнопку «Поиск» і оберіть валюту для даного списку знижок.
2.4. Натисніть кнопку ОК. Відкриється форма «Список скидок». В полі «Описание» введіть коротке пояснення призначення списку знижок.
2.5. Для створення знижки для даного списку знижок, в панелі переходів клацніть розділ «Скидки», а потім – кнопку на панелі інструментів «СоздатьобъектСкидка».
2.6. В формі «Скидка» введіть наступну інформацію (рис. 2.4):
у полі «Наименьший объем»- введіть мінімальний обсяг заказу, необхідний для отримання знижки;
у полі «Наибольший объем» - введіть мінімальною обсяг заказу, необхідний для отримання знижки;
у полі «Сумма» - введіть скидку в вигляді грошової суми, значення повинно бути в діапазоні від 0,00 до 1 000 000 000 000,00.
2.7. Повторіть дії пунктів 2.5-2.6 ще для двох знижок даного списку.
2.8. У розділі «Скидки» натисніть кнопку «Предварительный просмотр». Збережіть або роздрукуйте звіт. Натисніть кнопку «Закрыть».
2.9. Натисніть кнопку «Сохранить и закрыть».
Завдання 2.2. Сформувати групи одиниць вимірювання.
У завданні 2.2 потрібно виконати наступне:
1. Вивчити теоретичні положення щодо груп одиниць вимірювання.
2. Визначити базову і похідні одиниці вимірювання для групи.
3. Створити групу одиниць вимірювання в MicrosoftDynamicsCRM.
4 Створити базову одиницю вимірювання в MicrosoftDynamicsCRM.
5. Створити похідну одиницю вимірювання на основі базової одиниці для групи в MicrosoftDynamicsCRM.
6. Створити похідну одиницю вимірювання на основі похідної одиниці вимірювання в якості базової одиниці в MicrosoftDynamicsCRM.
Базова одиниця вимірювання – це початкова одиниця вимірювання продукту, що є зазвичай найменшою або найбільш поширеною одиницею вимірювання кількості продукту. Прикладами базових одиниць вимірювання можуть бути – штука, пачка, кілограм, літр, тонна, час, день тощо.
Похідні одиниці вимірювання утворюються множення одиниці вимірювання попереднього рівня на їх кількість, що міститься в похідній одиниці вимірювання. Наприклад, базова одиниця вимірювання штука, а похідні пачка, пакунок. Для базової одиниці вимірювання – штуки, кількість базових одиниць дорівнює 1 штука, для упаковки – 10 штук, для коробки – 10 упаковок.
Група одиниць вимірювання — це набор вимірювань, які будуть використовуватися для певної категорії продуктів. Вона призначена для визначення, як окремі об’єкти продажу групуються в більші кількості. Група одиниць вимірювання включає базову одиницю вимірювання і похідні одиниці.
Порядок виконання.
1. Визначте для категорії продуктів, які пропонує ваша організація, базову одинцю вимірювання і дві похідні, використовуючи дод. А, Б. Для похідних одиниць визначте кількість одиниць попереднього рівня.
2. В панелі переходів клацніть «Параметры», потім розділ «Каталог продуктов». В робочому вікні оберіть «Группы единиц измерения».
3. Відкриється вікно «Группы единиц измерения». В панелі інструментів клацніть кнопку «Создать».
4. У вікні «Создание объекта. Группа единиц измерения»заповніть такі поля (рис. 2.5):
у полі «Имя» - введіть назву, що описує групу одиниць вимірювання і через дефіс ПІБ, курс, група студента (наприклад, «Аксессуари-Иванов-2-4»;
у полі «Базовая единица» - введіть одиницю вимірювання, що буде базовою для даної групи, в нашому прикладі це штука.
5. Клацніть на кнопці ОК. Відкриється вікно «Группа единиц измерения. Сведения». В полі «Описание» введіть коротке пояснення призначення групи одиниць вимірювання.
6. Для створення одиниці вимірювання в панелі переходів клацніть розділ «Единицы измерения», а потім - кнопку на панелі інструментів «СоздатьобъектЕдиницаизмерения»..
7. В формі «Единицаизмерения» введіть наступну інформацію (рис. 2.7):
у полі «Имя»- введіть описову назву одиниці вимірювання, у нашому прикладі - упаковка;
у полі «Количество» - введіть кількість базових одиниць, що міститься в даній одиниці. Наприклад, для одиниці вимірювання «упаковка на 10 штук» введіть «10».
у полі «Базовая единица измерения» - знайти й обрати базову одиницю вимірювання можна за допомогою кнопки «Поиск»
натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
8. Клацніть кнопку «Сохранить и закрыть».
9. Повторіть пункт 7-8, щоб створити ще одну похідну одиницю вимірювання, для якою базовою буде попередня похідна одиниця вимірювання.
10. У розділі «Единицы измерения» натисніть кнопку «Предварительный просмотр». Збережіть або роздрукуйте звіт. Натисніть кнопку «Закрыть».
11. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
Примітка! Неможливо вилучити базову одиницю вимірювання в групі одиниць вимірювання.
Завдання 2.3. Сформувати прайс-лист.
У завданні 2.3 потрібно виконати наступне:
1. Вивчити теоретичні положення щодо прайс-листів на продукцію.
2. Сформувати прайс-лист в MicrosoftDynamicsCRM.
Прайс-лист – це група певних цін, які стягуються за кожну одиницю вимірювання продукту. Прайс-листи використовуються для визначення ціни в пропозиції клієнту. Для кожного продукту можна задати прайс-лист за умовчанням.
Прайс-листи – це основа, на якій в системі будуються усі записи про можливі угоди і замовлення. Одночасно в організації можна використовувати декілька прайс-листів, наприклад для оптових і роздрібних цін, а також для певних груп клієнтів – урядові, комерційні, освітні тощо. .
Порядок виконання.
1. Визначте назву, дату початку і закінчення дії прайс-листа.
2. В області переходів клацніть «Параметры», потім розділ «Каталог продуктов», а потім в робочому вікні – «Прайс-листы».
3. Відкриється вікно «Прайс-листы». На панелі інструментів клацніть кнопку «Создать».
4. В формі «Прайс-лист: Создать» введіть наступні дані:
у полі «Имя» - введіть зрозуміле і унікальне ім’я, і через дефіс ПІБ, курс, група студента (наприклад, «Прайс-лист-Иванов-2-4»;
у полі «Дата начала» - введіть або виберіть в календарі дату начала дії прайс-листа.