Метод ціноутворення «Процент списка». При виборі цього методу ціноутворення ціна за одиницю продукту визначається як відсоток ціни, введеної в поле «Ценав прайс-листе» форми «Продукт». Microsoft Dynamics CRM розраховує ціну за цим методом, як показано в табл. 2.
Наприклад, якщо в полі «Процент» введено 110, при додаванні в пропозиції, замовлення і рахунки значення поля «Общая сумма» однієї футболки 110 грн.
Таблиця 2 Розрахунок ціни методом «Процент списка»
Формула | Розрахунок |
Ціна за списком X % Ціни за списком/100% =Ціна за одиницю | 100 грн. X 110% / 100%= 110 грн. |
Метод ціноутворення «Цена= текущая стоимость+ процент наценки». При виборі цього методу ціноутворення ціна за одиницю продукту визначається як відсоток націнки для поточної вартості, введеної в поле «Текущая стоимость» форми «Продукт». Microsoft Dynamics CRM розраховує ціну за цим методом, як показано в табл. 3.
Таблиця 3 Розрахунок ціни методом «Цена = текущая стоимость + процент наценки»
Формула | Розрахунок |
Поточна вартість X[100% + %Націнки]/ 100% = Ціна за одиницю | 60 грн. X [100% + 20%]/ 100%= 72грн. |
Наприклад, якщо в полі «Процент» введено значення 20, при додаванні в пропозиції, замовлення і рахунки ціна футболки дорівнює 72 грн. Отже, ціна змінюється в залежності від поточної суми, сплаченої за продукт.
Метод ціноутворення «Цена = текущая стоимость - процент маржи». При виборі цього методу ціноутворення ціна за одиницю продукту визначається як відсоток прибутку, який потрібно отримати. Це значення засноване на поточній вартості, введеної в поле «Текущая стоимость» форми «Продукт». Microsoft Dynamics CRM розраховує ціну за цим методом, як показано в табл. 4.
Таблиця 4 Розрахунок ціни методом «Цена = текущая стоимость - процент маржи»
Формула | Розрахунок |
(Поточна вартість X100%) / [100% - Відсоток націнки ] = Ціна за одиницю | (60 грн. X 100%) / [100% - 20%] + 60 грн. = 75 грн. |
Наприклад, якщо в полі «Процент» введено значення 20, при додаванні в пропозиції, замовлення і рахунки ціна футболки дорівнює 75 грн. Отже, ціна змінюється в залежності від поточної суми, сплаченої за продукт.
Метод ціноутворення «Цена = нормативная стоимость + процент наценки». При виборі цього методу ціноутворення ціна за одиницю продукту визначається як відсоток націнки для нормативної вартості, введеної в поле «Нормативная стоимость» форми «Продукт». Microsoft Dynamics CRM розраховує ціну за цим методом, як показано в табл. 5.
Таблиця 5 Розрахунок ціни методом «Цена = нормативная стоимость + процент наценки»
Формула | Розрахунок |
Нормативна вартість X [100% + %Націнки]/ 100% = Ціна за одиницю | 50 грн. X [100% + 50%]/100%=75 грн. |
Наприклад, якщо в полі «Процент» введено 150, при додаванні в пропозиції, замовлення і рахунки ціна однієї футболки дорівнює 75 грн. Отже, ціна змінюється в залежності від типової суми, сплаченої за продукт.
Метод ціноутворення «Цена = нормативная стоимость - процент маржи». При виборі цього методу ціноутворення ціна за одиницю продукту визначається як відсоток прибутку, який потрібно отримати. Це значення засноване на нормативній вартості, введеної в поле «Нормативная стоимость» форми «Продукт». Microsoft Dynamics CRM розраховує ціну за цим методом, як показано в табл. 6.
Таблиця 6 Розрахунок ціни методом «Цена = нормативная стоимость - процент маржи»
Формула | Розрахунок |
[(Нормативна вартість X100%) / [100% - %Націнки ] = Ціна за одиницю | (50 грн. X 100%) / [100% -20%] = 62,90 грн. |
Наприклад, якщо в полі «Процент» введено значення 50, при додаванні в пропозиції, замовлення і рахунки ціна футболки дорівнює 62,90 грн. Отже, ціна змінюється в залежності від типової суми, сплаченої за продукт.
Порядок виконання.
1. В області переходів клацніть «Параметры», потім розділ «Каталог продуктов», а в робочому вікні – «Прайс-листы».
2. У вікні «Прайс-листы» відкрийте створений попередньо прайс-лист.
3. На панелі переходів «Сведения» перейдіть до розділу «Позициипрайс-листа» і клацніть на кнопці «Добавить Позицияпрайс-листа».
4. У вікні «Позицияпрайс-листа» введіть наступну інформацію (рис. 2.14):
поле «Прайс-лист» - заповнене автоматично. Якщо необхідно обрати інший прайс-лист клацніть на кнопці «Поиск»;
у полі «Продукт» - оберіть продукт за допомогою кнопки «Поиск»;
у полі «Единица измерения» - оберіть кнопкою «Поиск» одиницю вимірювання;
поле «Валюта» буде заповнено автоматично системою;
у полі «Список скидок» – оберіть список знижок, який буде застосовуватися до цього прайс-листа.
у полі «Вариантыпродаж» - необхідно обрати параметр кількості продажів. Цим параметром визначається наступний тип кількісних значень, за якими продається продукт:
«Без управления» - коли обраний цей параметр, Microsoft Dynamics CRM не вводить в дію параметр кількості продажів,
«Целое» - цей параметр обирають, якщо продукт не продається частинами. Наприклад, сувеніри неможливо продавати частинами,
«Целоеи дробное» - цей параметр обирають, якщо продукт можна продавати частинами. Наприклад, овочі можна продавати в кг і в частинах кг.
у полі «Способ ценообразования» - оберіть один з наступних параметрів: «Сумма в валюте», «Процент списка», «Цена = текущая стоимость + процент наценки», «Цена = текущая стоимость - процент маржи», «Цена = нормативная стоимость + процент наценки», «Цена = нормативная стоимость - процент маржи»;
в поле «Сумма» - введіть суму, якщо із списку «Способ ценообразования» було обрано значення «Сумма в валюте». Цю грошову суму представляють числом від 0,00 до 1 000 000 000,00.
у полі «Процент» - введіть процент для необхідного метода ціноутворення, якщо із списку «Способ ценообразования» було обрано будь-яке значення окрім «Сумма в валюте». Значення надбавки може складати від 0 до 99 999,99 відсотків, а значення маржі може складати від 0 до 99,99 відсотків;
у полі «Правило округления» - можна настроїти правило округлення, якщо з списку «Способ ценообразования» було обране значення «Сумма». Наприклад, якщо потрібно задати ціну за одиницю в вигляді 0,99 грн., можна задати правило округлення, в якому все ціни за одиницю автоматично закінчуються величиною 99 коп. Для цього треба обрати правило, в якому ціна округлюється знизу, а потім до неї додається 99 коп. Оберіть один з наступних параметрів, визначаючих правило округлення цін:
«Нет» - ціни не округлюються,
«Вверх» - ціни округлюються вгору до найближчої величини,
«Вниз» - ціни округлюються вниз до найближчої величини,
«До ближайшего» - ціни округлюються до найближчої величини;
у полі «Тип округления» оберіть один з наступних варіантів:
«Оканчиваетсяв» - оберіть цей параметр, щоб ціна закінчувалася величиною, що задана в полі «Величина округления».
«Кратное» - оберіть цей параметр, щоб ціна визначалася як кратнаявеличині, що задана в полі «Величина округления».
у поле «Величина округления» - введіть величину округлення. Значення повинно представляти число від -1 000 000 000 до 1 000 000 000.
5. Натисніть кнопку «Сохранитьи закрыть».
6. Повторіть пункти 3-5 для кожного створеного продукту і для кожної одиниці вимірювання продукту. Використовуйте при цьому різні способи ціноутворення і правила округлення ціни.
Примітка! Після створення позиції прайс-листа для певного продукту цей прайс-лист автоматично буде обраний за умовчанням для даного продукту. Щоб перевірити це, відкрийте будь-який продукт, для якого була створена позиція прайс-листа.
7. У розділі «Позициипрайс-листа» натисніть кнопку «Предварительныйпросмотр». Збережіть або роздрукуйте звіт. Натисніть кнопку «Закрыть».
Зміст звіту до лабороторної роботи 2.
1. Мета лабороторної роботи.
2. Звіт «Список снижок типа процент», «Список снижок типа сума»
3. Звіт «Елементи групи зв’язаних одиниць вимірювання»
4. Звіт «Прайс-лист продуктів»
5. Висновки
Контрольні питання
1. Дайте визначення каталогу продуктів.
2. Що представляє собою каталог продуктів?
3. Який порядок створення каталогу продуктів в Microsoft Dynamics CRM?
4. Дайте визначення списку знижок.
5. Яким чином використовується список знижок в Microsoft Dynamics CRM?
6. Преведіть приклад плану знижок.
7. Які типи знижок використовуються в Microsoft Dynamics CRM? Чим вони відрізняються?
8. Дайте визначення базової одиниці вимірювання, группи одиниць вимірювання, похідної одиниці вимірювання. Наведіть приклади базових і похідних одиниць вимірювання.
9. За яким принципом створюється группа одинць вимірювання?
10. Який типи продуктів можна створювати в Microsoft Dynamics CRM?
11. Які види цін указуються в відомостях про продукт? Охарактеризуйте їх.
12. Дайте визначення прайс-листа.
13. Для чого використовуються прайс-листи? Наведіть приклади прайс-листів.
14. Для чого використовуються продукти замінювачі? Як вони створюються в Microsoft Dynamics CRM?
15. Як утворюється ціна комплекту продуктів?
16. Які параметри варіантів кількості продажів можна вказувати в прайс-листі? Охарактеризуйте їх.
17. Які варіанти ціноутворення можна обрати у прайс-листі? Охарактеризуйте їх.
18. Охарактеризуйте правила округлення, які використовують в прайс-листі.
Лабораторна робота №3
Управління продажами
Мета лабораторної роботи: сформувати компетенції із використання системи Microsoft Dynamics CRM для управління продажами.
Методичні рекомендації до виконання.
В MicrosoftDynamicsCRMреалізована стратегія взаємодії з кожним конкретним клієнтом. Основу цієї стратегії складає база даних про клієнтів, в якій містяться наступні типи записів:
контакти – інформація про деякі фізичні особи. Це можуть бути клієнти, співробітники організацій бізнес-партнерів або будь-які інші особи;