Смекни!
smekni.com

Що таке маркетинг сутність концепції маркетингу (стр. 3 из 3)

2.ВИРОБНИЧА

1) організація виробництва нових товарів

2) організація матеріально-технічного постачання

3) управління якістю і конкурентноздатністю продукції

3. ЗБУТОВА ФУНКЦІЯ

1) організація системи товароруху

2) проведення цілеспрямованого товарної політики

3) організація сервісу

4) проведення цілеспрямованого збутової політики

4. ФУНКЦІЯ УПРАВЛІННЯ І КОНТРОЛЮ

1) планування

2) інформаційне забезпечення

3) комунікаційне забезпечення управління маркетингом

4) контроль за допомогою ситуаційного аналізу

Маркетинг використовується не тільки для продажу спо-живчих товарів. Маркетингові стратегії розробляються при збуті послуг. Маркетинг все частіше стає необхідністю для некомер-ційних організацій. Маркетингом займаються як посередники, так і промислові підприємства.

При здійсненні маркетингу різноманітними суб′єктами ринку використовуються тіж самі принципи, виконуються такі ж функції, але є і певні особливості в залежності від суб′єкту.

Б. МОДЕЛЬ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Як здійснюється маркетингова діяльність? З чого вона почи-нається? Що становить її серцевину? Відповіді на ці та інші пи-тання допоможе знайти розгляд моделі маркетингової діяльності.

Оскільки маркетинг орієгтований на задоволення потреб спо-живачів, то маркетингова діяльність завжди починається з комплексного дослідження ринку. У ході дослідження вивчають смаки і потреби споживачів, їх поведінку, споживчі уподобання, мотиви, які спонукають їх приймати рішення щодо купівлі товару. Глибоке розуміння поведінки споживача дає змогу задовольняти їх потреби краще, ніж це роблять конкуренти.

Дослідження ринку також передбачає вивчення і прогнозу-вання попиту на товар, аналіз цін і товарів конкурентів, визначення місткості ринку і частки підприємства на ньому. Такий аналіз допо-магає оцінити ринкові можливості і визначити привабливий нап-рям маркетингової діяльності, на якому підприємство може набути конкурентних переваг.

Водночас ведеться пощук своїх потенційнихспоживачів, потре-би яких підприємство прагне задовольнити. При тому викорис-товують дуже важливий маркетинговий парийом – сегментацію ринку, тобто розподіл споживачів на групм на підставі різниці в їх потребах, характеристиках та поведінці. При цоьму необхідно пра-вильно вибрати сегмент ринку, тгобто знайти свого споживача і своє місце на ринку.

Після того необхідно зробити позіціонування товару на ринку, тобто чітко визначити, чим товар даного підприємства відрізня-тиметься від товарів конкурентів, завддяки яким характеристикам можна здобути конкурентні переваги у свідомості потенційних споживачів.

Прийнявши рішення щодо позіціонування свого товару, під-приємство може почати розробку комплексу маркетингу (комплекс 4 Р ).

Комплекс маркетингу – це набір засобів маркетингу, сукуп-ність яких підприємство використовує для впливу на цільовий ри-нок, маючи на меті домогтися бажаного реагування з його боку.

Комплекс маркетингу охоплює усі заходи, які може запрова-дити фірма для задоволення потреб споживачів і активзації попиту на товар. Узагальнено їх можна поділити на счотири групи:

· Товар – це набір виробів та послуг, що їх фірма спеціально розробляє для своїх цільових споживачів:

· Ціна товаруналежитьвизначати з урахуванням великої кількості факторів і адаптувати до вимог ринку ;

· Методи збуту (розподілу) – діяльність, завдяки якій товар стає доступним для цільових споживачів;

· Методи просування (маркетингові комунікації) –діяльність, спрямована на поширення фірмою інформації про товар та переконання цільових споживачів у доцільності його придбання.

Завсіма чотирма складовими комплексу маркетингу прий-мають дуже багато різних рішень, що перетворює кожну з них та-кож на спеціальний комплекс.

І нарешті, необхідне функціональне забезпечення мар-кетингової діяльності на підприємстві або в організації. Насамперед необхідно створити службу маркетингу.

Успішна маркетингова дільність підприємства можлива лише за умови доброго інформаційного забезпечення, постійного моніторінгу ринкового середовища. Для збирання, обробки та аналізу інформації необхідно створити спеціальну маркетингову інформаційну систему (МІС).

Отримана за допомогою МІС інформація допоможе менеджерам підприємства визначити її ділову стратегію.

Після прийняття керівництвом підприємства стратегічних рішень переходять до планування маркетингу, тобто розробляють плани маркетингу, які стають основою для координації усіх видів діяльності : виробничої, фінансовї , науково-дослідної і т.і.

Коли плани починають втілюватися у життя, виникає чимало несподіванок. Підприємству необхідно контролювати свою рин-кову діяльність, щоб бути певним, що його цілі будуть досягнуті.

4. ВИСНОВКИ

1. В життя кожного з нас все активніше входить маркетинг, який можна визначити таким чином:

Маркетинг – це діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємчтва через максимальне задоволення потреб споживачів

2. Що ж таке маркетинг ? Вважають,що це-

Економічний процес

Філософія сучасного бізнесу

Функція управління

3. Можна виділити три головні аспекти маркетингу

аналітичний аспект - розуміння ринків

активний аспект - проникнення на ринки

ідеологічний аспект - образ мислення

4. Існує п'ять альтернативних концепцій маркетингу, кожна з яких відповідає певному етапу становлення маркетингу:, і на основі яких будуються взаємовідносини виробника і споживача

- удосконалення виробництва – приіоритет виробництву

- удосконалення товару – пріоритет товару

- інтенсифікації збутових зусиль – пріритет продажам

- традиційна концепція маркетингу –пріоритет потребам

- соціально-етичного маркетингу – пріоритет сінтересам суспільства.

5. Виділяють такі основні функції маркетингу :

Аналітичну

Виробничу

Збутову

Управління та контролю

6. Визначивши напрямок маркетингової діяльності, підприємство розробляє комплекс маркетингу- як взаємопоєднаннячотирьох складових :товару, ціни, розподілу, просування

7. Для здійснення маркетингової діяльності підприємство повинно:

- створити службу маркетингу

- налагоди функціонування маркетингової інформаційної системи

- визначити стратегію і скласти план маркетингу

- здійснити маркетинговий контроль.