Впровадження у практику роботи групових нарад, як системи інформування персоналу про завдання, що вирішуються підприємством з метою підвищення рівня інформаційної відкритості керівництва;
Розробка та впровадження системи оцінки роботи персоналу на підставі прийнятих критеріїв з урахуванням заходів матеріального і морального стимулювання .
Впровадження системи соціальних гарантій співробітникам, ними можуть стати:
o організація безкоштовних обідів в офісі (замовлення з доставкою);
o допомога сім'ям співробітників при нещасних випадках і смерті близьких;
o введення виплат за стаж роботи на даному підприємстві.
Велике значення для персоналу підприємства має розробка фірмового стилю.
Фірмовий стиль використовується як інструмент просування підприємства на ринок, конкуренції, залучення уваги покупців. Він формує у потенційних клієнтів підприємства її сприйняття, довіру чи недовіру до неї та її продукції.
При розробці фірмового стилю враховуються як загальні характеристики сфери діяльності компанії, пропонованих їй послуг, так і індивідуальність її пропозицій на даному ринку.
Комплексна розробка фірмового стилю компанії включає розробку логотипу, товарного знака, фірмових бланків та ін поліграфічної продукції, рекламних модулів для різних видань, web-сайту і т.д.
При реалізації запропонованої програми зміцнення корпоративного іміджу, безсумнівно, відбудеться збільшення обсягу продажів, так як відомі підприємства, а в програмі велике місце приділено саме збільшення позитивної популярності компанії ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» привертають до себе увагу покупців частіше, а значить, реалізація збільшиться.
Маркетинг взаємодії всередині ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» орієнтований передусім на формування команди, навчання та мотивацію персоналу.
1. Вибір в якості мети показників діяльності (обсяг реалізації, прибуток, ступінь задоволення попиту, плинність кадрів, тощо). До тих пір, поки немає чітких показників функціонування, важко визначити своє призначення і досягнення мети.
2. Позначення значимості стратегії, культури та лідерства. Тому, як тільки в організації виявляються невідповідні технології, застарілі активи, необхідно проводити стратегічні та структурні зміни.
3. Залучення всіх працівників до процесу досягнення цілей діяльності. Ключовими будівельними блоками організації є формовані "команди" (або "команда").
4. Створення цінності організації.
5. Розгляд змін як освітнього та еволюційного аспекту.
6. Необхідність у сфокусованості.
Можна виділити кілька ключових принципів побудови команди, використовувані в ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва»:
o колективна відповідальність;
o оплата за кінцевий результат;
o адекватне стимулювання за кінцевий результат;
o управління та самоврядування;
o підвищена виконавська дисципліна.
Формування та зміцнення прихильності покупців даної компанії.
Пряма участь кінцевого споживача в процесі вибору робить необхідним вивчення споживчої поведінки безпосередньо в місці продажу продукцii.
3.3. Оцінювання результативності запропонованих заходів
Серед запропонованих заходiв маркетинговоi дiяльностi постiйно проводяться рекламні компанії в Інтернеті. Розрахуемо ефективність рекламної компанії в Інтернеті.
Вхідні дані:
1. Розмістити банер 100 000 показів протягом тижня;
2. Цільова аудиторія - користувачі з достатком середнiм та вище середнього з Киева.
Основне завдання - продажу через веб-сайт, збір інформації про роботу веб-сайту.
Її основними завданнями були: залучення покупців до Інтернет-магазину та отримання зауважень і пропозицій від користувачів по функціональності поточної версії магазину.
Бюджет рекламної кампанії в 21 000 грн., розрахований на тиждень, був розподілений між серверами з фінансовою інформацією (привертають корпоративних користувачів), де, можливо, було задіяне географічне фокусування (тільки на користувачів м.Киева) і тимчасова (тільки в робочий час), що дозволило сконцентруватися на користувачах з Киева. Проаналізуємо одне з рекламних напрямків - фінансовий сервер.
Вартість тисячі показів на головній сторінці становила 30 грн. Використовувався банер 468х60 пікселів, розташований приблизно на 600 пікселів нижче початку сторінки.
Банер містив логотип оператора, новина про відкриття Інтернет-магазину меблid та про переваги розміщення замовлення саме в мережі. Було куплено 100 000 показів за 3 000 грн. Покази були реалізовані за 7 днів.
При обробці логів веб-видавець відрапортував рекламодавцеві, що за тиждень сервер відвідало близько 33 000 унікальних користувачів, кількість кліків на банер склало 1200, відповідно CTR банера 1,2% (1200 кліків / 100000 показів).
Вихідними даними, перш за все, є кількість завантажень банера рекламодавця браузерами відвідувачів. Саме за ці запити рекламодавець розплачується з веб-видавцем за ціною 30 грн. за тисячу запитів.
Запити користувачів мають деякі особливості:
1. Якщо браузер користувача запросив і завантажив собі банер, не обов'язково користувач його побачить. Наприклад, якщо у нього в браузері встановлено дозвіл нижче, ніж 1024х768 пікселів, він не зможе побачити рекламу без додаткової прокрутки вікна.
Частина користувачів може покинути сайт або піти у глиб його, так і не побачивши банера, хоча система відрапортувала «показ баннера». Саме це і відрізняє завантаження реклами від показу реклами.
Першу можна порахувати, а про те, скільки при цьому буде реальних показів, можна тільки здогадуватися, виходячи, наприклад, з таких даних, як розташування банера.
Припустимо, що в нашому випадку різниця між завантаженням і показами складе 40%. З іншого боку, припустимо, що ми маємо додатково 10% показів, які не були підраховані при завантаженні. Обчислення реально переглянуто завантажень визначається за формулою:
Пз = З-НПРз + нез (3.1),
де:
Пз - кількість переглянутих завантажень;
З - загальне завантаження банера;
НПРз - кількість не переглянутих завантажень;
Нез - незареєстроване завантаження.
Пз = 100% - 40% +10% = 70% (70000 завантажень з 100000 завантажень).
При взаємнiй компенсації отримуємо, що різниця складе 30%. Тобто на 100 000 завантажень банера, реально було здійснено 70 000 показів.
Спрп - вартість 1000 показів;
Спрп = 42,9 грн. (Розцінки веб - видавця).
2. Виходячи з даних веб-видавця ми знаємо, що в середньому за цей тиждень користувач відвідав сервер 3 рази (100 000 відвідувань головної сторінки, 33 000 унікальних користувачів по всій головній сторінці).
Отже, нашу рекламу користувач у середньому бачив 3 рази. Обчислення кількості унікальних користувачів, що побачили рекламу пiдприемства «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» розраховується за формулою:
Уполу = Пз / А (3.2),
де:
Уполу - кількість унікальних користувачів, яким була показана реклама;
Пз - кількість переглянутих завантажень;
А - кількість випадкових переглядів реклами.
Уполу = 70 000 / 3 = 23 000
Отримуємо, що Уполу = 23 000 (кількість унікальних користувачів, яким була показана реклама).
Куп - вартість контакту з тисячею унікальними користувачами
Куп = 130,5 грн. (Розцінки веб - видавця)
Як показав порівняльний аналіз, вартість контакту з 1000 унікальних користувачів на 8% менше, ніж у середньому по всій рекламній кампанії.
3. Оскільки в середньому користувач бачив рекламу 3 рази, припустимо, що її запам'ятали 65% від побачених її унікальних користувачів. Кількість користувачів, обізнаних про новий Інтернет-магазин ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» обчислюється за формулою:
ОСВпол = Уполу • 0,65 (3.3),
де:
ОСВпол-кількість обізнаних користувачів;
Уполу - кількість унікальних користувачів.
ОСВпол = 23 000 • 0,65 = 15 000
Тобто ми отримуємо 15 000 користувачів, обізнаних про наш новий Інтернет-магазин.
Коп - вартість контакту з тисячею обізнаних користувачiв;
Коп = 200,1 грн. (Розцінки веб - видавця)
4. З різних причин не всі з «клікнувши» на банер потрапили на сайт ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» і стали відвідувачами. Втрати склали 17%, тому що логи сервера зафіксували лише тисячу відвідувань (сесій на сайті), де реферерів з'явився сайт цього веб-видавця.
К1пос - вартість за відвідувача;
К1пос - 3 грн. (Розцінки веб-видавця)
Як показав порівняльний аналіз, вартість контакту з 1 відвідувачем на 10% менше, ніж у середньому по всій рекламній кампанії.
При оцінці демографічних характеристик користувачів виявлені наступні відмінні особливості відвідувачів, залучених цим рекламним напрямком:
1. проаналізувавши IP-адреси, отримали, що 70% залучених відвідувачів з Киева (пряма ознака цільової аудиторії);
2. аналіз лог-файлів показав, що 85% відвідувань сталося в робочий час (непряма ознака значної частки корпоративних клієнтів);
3. крім того, визначено "глибина інтересу" відвідувачів - в середньому ними переглянуто 3,5 сторінки сайту, середній час, проведений на сервері, становить 3 хвилини.
СПП-вартість залучення користувачів в магазин;
СПП = 6 грн. (Розцінки веб-видавця)
4. З 500 відвідувачів магазину 25 зареєструвалися й сформували у ньому замовлення.
Сз - вартість замовлення;
Сз = 120 грн. (Розцінки рекламодавця).
Дані за результатами проведення рекламної компанії представлені таблицею 2.9
Таблиця 2.9
Результати проведення рекламної компанії на підприємстві «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва»
Вартість продажу, грн. | 150 |
Оборот продажів, грн | 12000 |
Прибуток, грн. | 3000 |
Повернення на 1 вкладену гривню, грн. | 1 |
Приріст по рекламній компанії | 6 |
Вартість заповнення анкети, грн. | 30 |
Відділ продажів ЗАТ «Управління по реконструкції та будівництву м. Києва» виявив, що з 25 розміщених замовлень, тільки 20 були оплачені, тому вартість продажу склала 150 грн., Оборот продажів склав 12000 грн., Прибуток 3000 грн., Тобто на 1 вкладенугрн. ми отримали 1 грн. прибутку. Це на 20% краще, ніж у середньому по рекламній кампанії.