Смекни!
smekni.com

Перспективи розвитку Інтернет-маркетингу в Україні (стр. 12 из 15)

Фірми, що надають транспортні послуги

Відсоток транспортних підприємств, що використають Інтернет у своїй діяльності, невеликий - 35,5 %. Серед основних напрямків використання Мережі в основному виділяли вивчення ринку й підтримка ділового зв'язку. Для цих цілей вони застосовують електронну пошту й інформаційний пошук. 66 % транспортних підприємств мають свій сайт. Також деякі з них користуються поштовими реєстрами в електронній пошті. Всі вони вказали серед вигід, які їм приносить Інтернет, одержання оперативної інформації. Деякі вказували й на інші вигоди, але ніхто не сказав, що використання Інтернету збільшує їхній обсяг продажів[47,С.350].

Інтернет - послугами користуються 66 % тих, хто користується Інтернетом. При підтримці ділового зв'язку ці фірми користуються списками-розсиланнями й спеціалізованими дискусійними сторінками, розсиланнями новин сервера й міжнародних організацій зв'язку. При пошуку інформації вони користуються тільки комерційними веб-сторінками, при рекламі товарів у Мережі - послугами по контекстному показі реклами. Також вони використовують послуги зі створення сайту.

Було з'ясовано що, 64,5 % транспортних підприємств не використовують Інтернет у своїй діяльності. Майже всі вони вказали, що головна причина цього те, що в них на це немає засобів. Але в майбутньому деякі ці підприємства планують використовути Інтернет для реклами товарів у Мережі, і вивчення ринку. Деякі із цих фірм у майбутньому збираються використати фінансові послуги, послуги спеціалізованих рекламних агентств, рекламні послуги на дошках оголошень і списку-розсилання.

Будівельні фірми

Відзначимо спочатку, що цю галузь народного господарства зараз важко назвати процвітаючої: промислове будівництво в силу відомих причин ведеться не інтенсивно, практично не будуються типові багатоквартирні будинки, на яких спеціалізуються муніципальні будівельні організації. Фірми ж, які займаються будівництвом престижних (по наших мірках) будинків, фокусують свої зусилля, як правило, на одним-двох об'єктах, не більше, тобто є невеликими, і масштабної діяльності не ведуть. Природно, важко очікувати, що в таких умовах, підприємства будуть активно працювати в Інтернеті.

Тільки половина з них користуються Інтернетом для досягнення своїх маркетингових цілей. Всі вони вважають це необхідним для підтримки зв'язку з партнерами. Також вони вважають, що Інтернет допомагає їм при вивченні ринку й при рекламі товарів. Самостійно всі вони використовують електронну пошту. Також деякі використовують інформаційний пошук. Тільки одна фірма має свій сайт. Серед вигід від Інтернету будівельні фірми виділяють одержання оперативної інформації (100 %), збільшення обсягу продажів (66 %), швидке реагування на зміну ринкових умов і придбання нових партнерів (по 33 %).

Всі фірми, які користуються Інтернетом, також використовують Інтернет -послуги. При підтримці ділового зв'язку 30% використовує розсилання новин сервера. При рекламі товарів у Мережі всі вони використовують контекстний показ реклами. Також всі вони використовують послуги зі створення сайту, по реєстрації місця, а деяких - по участі сайту в рейтингу.

Більша частина фірм, що не користуються Інтернетом, говорить, що їм ніколи цим займатися. Також серед причин вказуються відсутність засобів, техніки й людей, які займалися б цим, але в майбутньому більша частина цих організацій збирається використати Інтернет, тому що усвідомлює, що він допоможе їм у вивченні ринку, при підтримці зв'язку з партнерами й у рекламі товарів. У майбутньому більша частина будівельних фірм, можливо, буде використати послуги з комплектування матеріалів преси.

Організації побутового обслуговування

Більше 80 % фірм даної галузі не використовує Інтернет через відсутність засобів і кваліфікованих фахівців. І тільки 18 % з них збираються використовувати Інтернет у майбутньому для реклами, вивчення ринку й для підтримки зв'язку з партнерами. Інша (дуже незначна) частина підприємств використовують Інтернет для вивчення ринку, підтримки зв'язку з партнерами, реклами, покупки й продажі в Інтернеті.

Отже, на основі всього вищевикладеного можна судити про те, що Інтернет уже сьогодні є найважливішим інструментом маркетингу практично в будь-якій галузі, надаючи підприємствам величезні можливості вдосконалювання свого бізнесу. Мережею в основному користуються фірми таких сфер, як ЗМІ, зв'язок, рекламні агентства й деякі підрозділи торгівлі (торгівля комп'ютерами й устаткуванням). Багато підприємців перерахованих сфер прагнуть використати Мережу й навіть витягають із цього вигоди. У числі основних вигід відзначали: одержання оперативної інформації, придбання нових партнерів, зміцнення відносин з партнерами, збільшення обсягу продажів і швидке реагування на зміну ринкових умов. Однак, незважаючи на усвідомлення підприємствами одержуваних вигід, далі здійснення комунікацій за допомогою e-mail і пошуку інформації справа заходить рідко. Тому існують кілька причин. Серед них у першу чергу варто назвати занадто мала кількість користувачів Інтернету в місті, а також недолік висококваліфікованих фахівців в області інформаційних технологій і, що дуже важливо, нерозвиненість системи розрахунків та ін.[13].

Необхідно також виділити сфери, підприємства яких на сьогоднішній день практично не використають Інтернет. До них ставляться сільське господарство, побутове обслуговування, деякі галузі промисловості (харчова, легка) і торгівля продуктами живлення. Основна причина, по якій підприємства не використають Мережу, на наш погляд, суб'єктивна. Це, насамперед, психологічна недовіра до Мережі, нерозуміння того, як можна користуватися нею в бізнесі, і як наслідок, посилання на недолік часу й відсутність необхідності в Інтернеті.

Говорячи про перспективи, можна сказати, що більше половини фірм, що не користуються Інтернетом сьогодні, мають намір використати його в майбутньому. Причому із привабливих для них напрямків вони виділяють підтримку ділового зв'язку, вивчення ринку й рекламу товарів у Мережі.

Крім того, у дослідженні було з'ясовано, які Інтернет - послуги використають підприємства Києва. При підтримці зв'язку з партнерами фірми користуються розсиланнями новин сервера, списками-розсиланнями й спеціалізованими дискусійними аркушами; при пошуку інформації - комерційними веб-сторінками, послугами з комплектування матеріалів преси й веб-сторінками державних установ. Також фірми використовують послуги зі створення сайту, по участі сайту в рейтингу й по реєстрації місця. У майбутньому, швидше за все, виникне найбільший попит на рекламні послуги на дошках оголошень; списки-розсилання й спеціалізовані дискусійні сторінки; комерційні веб-сторінки; послуги фірм, націлених на електронну торгівлю; послуги по контекстному показі реклами[13].

Отже, комерційне використання Інтернету, у значній мірі пов'язане з появу й розвитком служби World Wide Web, нараховує менш чим одне десятиліття, однак за цей невеликий проміжок часу відбулося величезна кількість найрізноманітніших подій, народження великої кількості нових компаній. Оберти ринку електронної комерції за цей час виросли в багато разів і незабаром досягнуть оцінки в $ трлн. Компаніям Інтернет надав новий інструмент ведення бізнесу, засіб зниження витрат і більше повного задоволення потреб споживачів. Споживачі, у свою чергу, одержали нове інформаційне джерело про товари й послуги, нові шляхи задоволення своїх потреб за рахунок можливості взаємодії з більше широких навкруги компаній і новий ефективний засіб комунікації, як з компаніями, так і між собою.

Цей період зародження електронного бізнесу виявив два важливих моменти. По-перше, Інтернет довів свою високу ефективність, як засобу комунікації, і високий потенціал побудованого на його основі глобального електронного ринку. По-друге, досвід компаній, або що намагаються використати Інтернет, як доповнення свого традиційного (off-line) бізнесу, або споконвічно побудували свій бізнес в Інтернеті, підтвердив важливість і необхідність обліку й використання всього існуючого досвіду по веденню комерційної діяльності й використанню принципів маркетингу у своїй діяльності.

Таким чином, Інтернет являє собою унікальну комунікаційну систему, що може використовуватися не тільки для якоїсь однієї мети. Її привабливість саме й складається в різноманітті можливостей і те нове, що вона несе для різних видів діяльності. Інтернет відноситься до категорії інформаційних систем, що працюють за принципом "не тільки, але й...", тоді як інші системи функціонують за принципом "або". Мережа Інтернет стала ефективним засобом реклами, маркетингу, збуту продукції й післяпродажного обслуговування клієнтів. Глобальні мережі типу Інтернет з успіхом замінили телефон, факс, експрес-пошту та інші засоби комунікації. Нарешті, вони допомагають фірмам налагоджувати прямі контакти з покупцями продукції, виводячи відносини з ними на новий рівень, що дозволяє одержувати оперативну інформацію про кон'юнктуру ринку й зміни в структурі споживчого попиту. Можна виділити шість принципових галузей застосування Інтернету в маркетингу: підтримка ділових зв'язків, інформація про ринок, покупка й продаж через Інтернет, реклама товарів у Мережі, сервіс і післяпродажне обслуговування.

ВИСНОВКИ

Отже, досліджено Інтернет - маркетинг як одну із складових і важливих частин бізнесу в Інтернеті. Який може включати інформаційний менеджмент, Інтернет - рекламу, PR, розкрутку веб-проектів та їх підтримку, службу роботи по розсилці пропозицій і т.д. Інтернет - маркетинг - це використання всіх інструментів реклами в Інтернеті для залучення цільової аудиторії на Ваш сайт, яка включає як творчі, так і технічні методи роботи в мережі.